Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Да похваля колегите: Епсън 7900
Автор: ecobo   
Дата:   21-04-09 15:59

Преди празниците ходих в студио 3+ (Ямбол) да си прибера рекламната разпечатка от новия им фото-принтер Епсън 7900. Пуснах една панорама, сглобена от 4 кадъра, снимани с 5Д и 50/1.4. Разпечатаха ми я 60 санта по дългата страна, само за проба; ако я бяхме врътнали, щеше да стане 170 санта дълга :-) принтера няма ограничение за дължината на изображението, хартията е на ролка. Печатахме на епсънска хартия, гланц. (иначе има доста богат избор за матови, гланцови и специални хартии на Ханемюле, Епсън и Зенит).
Първото, което ме срази: невероятно точни цветове. По-добри цветове не съм виждал - абсолютно натурални и естествени, точно такива, каквито си ги виждам на екрана и каквито трябва да бъдат - все едно си вътре в сцената. Повечето принтери и фото-машини имат проблеми с цветопредаването, тук всичко е перфектно. Печата от AdobeRGB.
Второ: няма "прегорели" участъци, няма "запушени" тъмни - всичко е както трябва. Най-голямамата ми забележка, към фото-машината, на която копирам, е точно това - "изгаря" светлите участъци, дори като намалим контраста. Не знам от машината ли е, но при принтера подобен проблем няма.
Трето: супер-плавни тонални преходи. Точката с просто око не се вижда, а аз съм късоглед и виждам като с лупа. :-)
Четвърто: цената е по-тънка отколкото на фотото, при забележимо по-добро качество. При възможност за печат с ширина до 60 санта.

А какво черно-бяло прави - не е истина направо. Не можеш да повярваш, че е от принтер. [smilie24]

Като стане въпрос за сериозни работи - изложби, поръчки с високи изисквания, и т.н., там ще си печатам. На фотото - само снимки за спомен [smilie3]

Евала на Епсън! [smilie24]
Единствения недостатък на тая машина е, че струва колкото една нова колица [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля колегите: Епсън 7900
Автор: vaskoni   
Дата:   21-04-09 16:02

[smilie24] дет се вика, доживяхме и ние в Ямбол да видим едно хубаво нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля колегите: Епсън 7900
Автор: dvda   
Дата:   21-04-09 16:04

ecobo написа:

> Четвърто: цената е по-тънка отколкото на фотото, при забележимо ...

А каква е цената

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля колегите: Епсън 7900
Автор: ecobo   
Дата:   21-04-09 16:20

dvda написа:

> ecobo написа:
>
> > Четвърто: цената е по-тънка отколкото на фотото, при
> забележимо ...
>
> А каква е цената


Зависи от хартията, на мат Зенит 20х30 е около 3 лева, 30х40 е около 5 лева, ама това са цени "по памет", дано не бъркам. Спомням си, че цените бяха наполовина на фотото.
Някой от хартиите на Ханемюле са диоста скъпи, цената е горе-долу двойна. Ама хубаво евтино няма [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля колегите: Епсън 7900
Автор: flipbeat   
Дата:   21-04-09 17:02

екобо, утре сме в ямбол!
цял рейс журналя подир задника на станишев! не съм идвал в родния ми град вече 15 г!
урааааа!

и МОЛ си имате!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля колегите: Епсън 7900
Автор: ecobo   
Дата:   21-04-09 17:09

Вай, вай, вай, тоз педю к'ъв ще го дири тука! [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля колегите: Епсън 7900
Автор: thomas   
Дата:   21-04-09 17:14

Ако пък искаш още по-истинско фотографско качество и наистина недостижими точност на цветовете и цени, може би можеш да надзърнеш и тук ;-)

http://www.photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1003566&t=1003566&phorum_uriauth=

Вярно, промоцията с безплатните тестове приключи, но и платено няма да боли много.

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля колегите: Епсън 7900
Автор: ecobo   
Дата:   21-04-09 17:33

thomas, ще е интересно да видя същия файл и от вашата машина, но аз досега не съм виждал толкова точни цветове постигнати по мокър фотографски начин, а съм виждал много :-) По-ярки и наситени - да, но не по-точни. В печатницата с която работя, има сертифицирана proofing система на Кодак, принтера там е Епсън.

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля колегите: Епсън 7900
Автор: vaskoni   
Дата:   21-04-09 18:41

Станишев в Ямбол??? Е тоя забрави ли как го освирквахме по време на стачката....явно пак иска. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля колегите: Епсън 7900
Автор: djogata   
Дата:   21-04-09 18:43

А как стои въпроса с трайността на мастилата?

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля колегите: Епсън 7900
Автор: thomas   
Дата:   21-04-09 18:55

@djogata
Въпросът за трайността на мастилата към кого е? :-)

@ecobo
Ами точни са. Доста точни. То и аз съм виждал много. И знам и какво правят Epson. Страхотно е, няма да си кривя душата. Но има един кусур. Ползва мастило. А то, освен че е на точки (които Epson наистина са се постарали да станат почти невидими), струва и доста пари за квадратен метър. В този смисъл нашата машина определено печели, особено когато се опре до поне малко по-сериозни обеми. Дето се вика, мога да продавам на цената, на която някой ще си купи ненапечатаната аналогична по качество фотохартия.

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля колегите: Епсън 7900
Автор: Kanonir   
Дата:   21-04-09 18:59

djogata написа:

> А как стои въпроса с трайността на мастилата?



То такова нещо като трайност само на мастилата няма:

http://www.wilhelm-research.com/



Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля колегите: Епсън 7900
Автор: Kanonir   
Дата:   21-04-09 19:01





Публикацията е редактирана (21-04-09 19:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля колегите: Епсън 7900
Автор: Davidoff   
Дата:   21-04-09 19:01

Ами за добро или за лошо, повечето съвременни мастила ще надживеят всички ни [smilie8] или айде повечето от нас [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля колегите: Епсън 7900
Автор: ecobo   
Дата:   21-04-09 19:06

thomas, това за цената е така. Със сигурност ще пробвам и вашата машина, аз от хубаво и евтино не бягам [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля колегите: Епсън 7900
Автор: vaskoni   
Дата:   21-04-09 19:37

ecobo клиента![smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля колегите: Епсън 7900
Автор: scuba_d   
Дата:   22-04-09 00:50

Повечето принтери и фото-машини имат проблеми с цветопредаването, тук всичко е перфектно. Печата от AdobeRGB

Екобо, принтерите нямат проблеми. Тия, които ги ползват имат проблеми( познай защо [smilie5] )
Аз не си спомням от кога не съм принтирал от AdobeRGB, щото файловете ми са в ПроФото RGB
Сигурно знаеш, че вече повечето нови А3/А2/А1 про принтери, на определени медии са способни да принтират цветове извън AdobeRGB.
Време е да си купиш свестен принтер.[smilie5]



Публикацията е редактирана (22-04-09 09:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля колегите: Епсън 7900
Автор: scuba_d   
Дата:   22-04-09 01:01

Ако пък искаш още по-истинско фотографско качество и наистина недостижими точност на цветовете и цени, може би можеш да надзърнеш и тук ;-)


Томас, ти си най- лесен.
Прати ми на емейла ICC профилите на семи-гланц и мат хартия.
Бих ползвал услугите ти с удоволствие.[smilie5] [beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля колегите: Епсън 7900
Автор: dvda   
Дата:   22-04-09 13:26

ecobo написа:

> dvda написа:
>
> > ecobo написа:
> >
> > > Четвърто: цената е по-тънка отколкото на фотото, при
> > забележимо ...
> >
> > А каква е цената
>
>
> Зависи от хартията ... [smilie3]

Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля колегите: Епсън 7900
Автор: milen   
Дата:   22-04-09 13:38

Ако има мераклии за София- от около месец имаме Епсън 9900, качеството е без компромис и за цветно и за чб ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля колегите: Епсън 7900
Автор: lost_in_my_dreams   
Дата:   23-04-09 09:16

[thankyou] Epson най-големите в широкоформатният мастиленоструен фотореалистичен печат[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля колегите: Епсън 7900
Автор: thomas   
Дата:   23-04-09 09:20

Не искам да съм лош, но на всички с Epson-ите искам да ви кажа под секрет, че сигурно ще ви е по-евтино да ми плащате да ви печатам всичките фотоизображения на нашата Chromira, вместо да си ги печатате сами. Пък и тогава отпечатъците ви няма да са фотоРЕАЛИСТИЧНИ, а ще са просто фотографски, което е още няколко класи по-добро :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля колегите: Епсън 7900
Автор: lost_in_my_dreams   
Дата:   23-04-09 10:02

Много сериозно си се взел с тая твоя хромира!Малко по здържано с изхфърлянията,всеки си има мнение и съм сигурен че ще ти е тъпо да ти плюят твоята машинка!Аз не съм казал че твоята машина е лоша, просто казвам че за мене Епсон са най-добри в своя клас!Един единствен пример - печата при 11800 стига до 162см и може да се печата на артистични медии като канава и артистични картони![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля колегите: Епсън 7900
Автор: thomas   
Дата:   23-04-09 12:30

Добре, сдържам се тогава. По-сдържано да го кажа, за всичко до 127 см и на фотохартия принтерите с мастило не са конкуренция, защото заради въпросното мастило нашата продажна цена може да конкурира тяхната себестойност, а фотопечатът ги превъзхожда. Що се отнася до канавацата, там пък качеството на Epson-ите изобщо не е нужно - постигаме чудесни резултати и с HP DesignJet 5000. Иначе напълно съм съгласен - Epson са най-добрите в своя клас! Така става ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля колегите: Епсън 7900
Автор: lost_in_my_dreams   
Дата:   23-04-09 15:48

Драги @thomas!
Това, което става, е следното - Вие явно се опитвате да продавате услугата си - съвсем нормално, нали трябва да си изплащате инвестицията. Лошото обаче е, че го правите по неподходящия начин и на неподходящото място - некоректно е да злословите по адрес на друга технология, с която нямате честта да сте работили лично, и то да го правите точно в темата, където някой доволен човек е написал добри думи - забележете, без да е, като Вас, материално заинтересован от това да рекламира собствения си бизнес. Не видях някой собственик на EPSON да злослови срещу Вашата Chromira, камо ли пък във Вашата тема.
А сега конкретно по въпросите:

- основният Ви аргумент е себестойността - аз мога да Ви уверя, че на цена от 30 - 40 лв./кв.м. може да получите от всяка фирма, работеща с EPSON, дори и с оригинални EPSON Premium медии, да не говорим за също много качествени алтернативни медии. Така, че няма как да направите да е по-изгодно собствениците на EPSON принтери да си купуват печат от Вас, вместо да си го правят сами

- относно печатът на канаваца - "чудесни резултати и с HP DesignJet 5000" е доста субективно като категория! Защо ли почти навсякъде по света, където има Giclee/FineArt печат вурху канаваца, има и EPSON принтер? Когато говорим за арт репродукции, едва ли някой ще се съгласи, че "качеството на EPSON-ите изобщо не е нужно"! А какво е нужно - да е шаренко ли? Освен това, качеството на печата далеч не е само функция на резолюцията на принтера, а и на достатъчно широкото цветно пространство, на прециазния контрол на цвета, на дълговечността на отпечатъка...

- освен канавацата, има една цяла категория медии - така наречените FineArt, които в повечето случаи представляват истински картони за акварел, офорт и т.н., със съответната структура, повърхност и усещане, със специално покритие за инк-джет печат, - цялата тази категория е "забранена" за Вашата Chromira, там господства EPSON, а добрия стар HP DesignJet 5000 е леко неуместен, защото артистът, отпечатъл творбата си на такава перфектна медия, очаква перфектен, а не "чудесен" резултат! Няма спор, че за евтин рекламен печат "чудесни резултати и с HP DesignJet 5000" звучи добре, но това е фото-форум, нали?

- освен свободата в избора на медии, собствениците на EPSON имат и предимството да се похвалят и по-голямата дълговечност на отпечатъка, която при определени комбинации медия/мастило достига над 200 г. (на закрито, зад стъкло), докато при фото-хартията, каквато използва Chromira-та, максимумът е май около 60 години при същите условия и то при онази специалната скъпа Fujicolor Crystal Archive Paper - дали Вие използвате точно нея? Или някоя по-евтинка, която е с пъти по-нетрайна?



Публикацията е редактирана (23-04-09 15:55)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »