Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Сигма отново ме изненадаха!
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   07-04-09 22:56

Все повече и повече почвам да я харесвам тази марка, поне по отношение на телеобективи нямат грешка! (тях съм ползвал досега основно).

Преди време имах Sigma 120-300/2.8, който превъзхождаше доста при това канонския твърд 300/4. След това и до ден днешен снимам с друг варио теле обектив – също много доволен, особено от както му сложих Canon 5D Mark II.

Сега един приятел ми даде да тествам един върхов твърд обектив – Sigma 800mm f5.6. Останах много приятно изненадан от качеството! При това е тестван с 5D2, kойто по принцип не е малка хапка за преглъщане от страна на обективите които му се слагат.

Много рязък още от широко отворена бленда, където кадрите освен ако не се кропи на 100% са идеални, а от 6.3 до ф/8 става направо остър като бръснач.

Sigma 800mm f/5.6 излиза по-евтин с около 1000 лв дори от Canon 500/4, което е просто фантастична оферта, а спрямо Canon-ския 800/5.6 е почти два пъти по-евтин! (става въпрос за официален внос от съответния вносител-представител за България, с гаранцията и начислено ДДС по данъчна фактура).

Ето ТУК малко кадри от 5,6-8 бледи, роу файлове са. Ще бъдат изтрити след две седмици да знаете.

Да е честит новият Sigma 800/5.6 на гордия му собственик и още по-фантастични кадри да прави с него :)


Отговори на това съобщение
 Re: Сигма отново ме изненадаха!
Автор: Amigo   
Дата:   07-04-09 23:07

Екстра обективче и цената му убава [smilie5] [smilie5] Аз съм си харесал 300-800 ама чакам и на нея да й падне цената [smilie5] [smilie5] ShotlandetsaWildlife, пробвал ли си я?! много добри отзиви чета за нея, даже имаше снимки с по 2 телеконвертора! [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма отново ме изненадаха!
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   07-04-09 23:12

Забравих да кажа че IMG_2854.CR2 е правен с 50D за сравнение. Там има вече мазане, но това е не избежно, все пак е 15MP кропка.
Amigo - пращам ти ЛС.


Отговори на това съобщение
 Re: Сигма отново ме изненадаха!
Автор: guciguci   
Дата:   07-04-09 23:26

13 000 лева ли струва това обективче ? [smilie10] [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   07-04-09 23:29

ако имаше и стабилизацийка...

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма отново ме изненадаха!
Автор: zhbuts   
Дата:   07-04-09 23:53

мда. Сигма правят нелоши неща. Аз забодох 500/4,5. Много бива.

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма отново ме изненадаха!
Автор: ivodam   
Дата:   07-04-09 23:54

[smile] [smile] [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма отново ме изненадаха!
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   08-04-09 09:47

guciguci написа:

> 13 000 лева ли струва това обективче ? [smilie10] [smilie22]

Еми те вече ги дигнаха и на сигма цените. Преди бяха по-апетитни [smilie21]
Който поръчал, поръчал [smilie7]

dau написа:

> ако имаше и стабилизацийка...

ще те шляпна зад врата [smilie6], каква стабилизация те гони бе мен, това е обречено да стои на статив или подпрян на нещо солидно. Там не ти трябва стабилизация. Дори смятам че ако не е стабилизацията от последно поколение на канон, шанса да маже само заради стабилизацията е много голям - лично мнение [smilie24]

zhbuts написа:

> мда. Сигма правят нелоши неща. Аз забодох 500/4,5. Много бива.

я дай малко впечатления за този обектив? Може ли да качиш някой роу файл например? Много съм любопитен :)


Отговори на това съобщение
 Re: Сигма отново ме изненадаха!
Автор: navy   
Дата:   08-04-09 10:14

Тази песен я пея от миналата година за Сигма, ама кой да слуша [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма отново ме изненадаха!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   08-04-09 11:21

Скоти, тия файлчета не се отварят пич

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма отново ме изненадаха!
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   08-04-09 11:25

изисква последна версия на камера роу или на DPP за 5Д2.

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма отново ме изненадаха!
Автор: ivodam   
Дата:   08-04-09 11:33

navy: Морско, не се ръгай сега у тема за неща, за които нямаш даже отдалечена представа, бегай там в пясъка да си играйкаш с широчката играчка, снимай някое камионче и т.н. [smilie6]

ПП.: Наскоро ми писа в една тема, че едно боке било лошо като на Сигма, да ти го припомня ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма отново ме изненадаха!
Автор: asahi   
Дата:   08-04-09 11:39

Ха дано се продадат 2 бройки в България.

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма отново ме изненадаха!
Автор: ivodam   
Дата:   08-04-09 11:41

asahi: Ако обективът се докаже и в реални условия, със сигурност ще се продадат още бройки през близките години.



Публикацията е редактирана (08-04-09 12:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма отново ме изненадаха!
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   08-04-09 11:43

navy написа:

> Тази песен я пея от миналата година за Сигма, ама кой да слуша
> [smilie7]

само понякога водните пръски ги прави едни странни, но иначе е супер във всяко едно отношение сигмата - говоря по принцип, не за този. Готиното е че тук имаш в компекта един дроп ин UV и един CPL филтри! Канон ги дават отдено и струват по над 350 лв единия!

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма отново ме изненадаха!
Автор: navy   
Дата:   08-04-09 11:43

Иво, спри сега и веднага с тези заяждания за да не престана да ти отговарям и по телефона [smilie23]

Имам представа за качеството от Сигма, не за телеобективите им.
Споделях на няколко пъти, че производството им на високия клас обективи дава страхотно качество.
Дали ще е широк обектив, макро, светлосилен или птичарски, това може би няма такова голямо значение като говорим за добра отпика и изработка.

Затова престани [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма отново ме изненадаха!
Автор: Canon   
Дата:   08-04-09 11:55


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/zmdw7019.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/tznh3814.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/rkqa2388.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ampx5700.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/urmi7546.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2009-04/rmmq9700.JPG


http://www.gencho.com/gallery/albums/Gencho%20Petkov/Canon%205D%20MkII/Screen_800mm.jpg



Като гледам при 50Д детайла пада незначително (колкото дава обектива, който явно издъхва при високата плътност на матрицата на кропката), шума се вдига спрямо 5ДМК2 (при оптимизиран шарп за детайл - линейните диагонални штрихи по числото 20), но снимачното разстояние също драстично се променя (с кроп фактора) от 8.42м, на 11.16м

(данните са от ексифа)

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма отново ме изненадаха!
Автор: navy   
Дата:   08-04-09 12:03

що са различно шарпнати?

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма отново ме изненадаха!
Автор: Canon   
Дата:   08-04-09 12:08

Щото диаметъра на шарпене е различен за различните сензори + обективи. Дори за един обектив трябва да се шарпи различно за център-краища и на различните бленди. Ма няма читав софт за такава обработка

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма отново ме изненадаха!
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   08-04-09 12:10

Генчо, не е малка разликата в микродетайла, остави ти. Шума също ме изненада - 50D на 400 аса яко шуми като се гледат на 100%, докато при 5Д2 дори на 800 аса са ОК.
Цедката на 50Д е много голяма - дори при канонския твърдак 400/5.6 микро детайла страда доста!

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма отново ме изненадаха!
Автор: Canon   
Дата:   08-04-09 12:11

То и при колите е същото, едни са с по-къси предавки, на други платото е по-назад или е по-дълго.

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма отново ме изненадаха!
Автор: Canon   
Дата:   08-04-09 12:21

ShotlandetsaWildlife
Проблема шум/детайл си е стар, особено когато детайла е съизмерим с шума. Ясно е, че на ФФ матриците е средно по-нисък, но какво става при редукция на различния мащаб, който е отразен в кроп корекцията. Редуцира се и шума.
Или ако искаш, направи същия кадър с 5дмк2 от 11 метра (на колкото е бил и 50Д) и сравнявай детайла.
Мисля, че много се забравя този фактор.

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма отново ме изненадаха!
Автор: ivodam   
Дата:   08-04-09 12:22

navy: Едва ли има човек във форума, който повече от тебе да се е заяждал с мен, с мои изказвания и мои снимки, ама ако наистина си решил да се държиш вече прилично и да не ме нападаш, нямаш проблем от моя страна, а можеш само да имаш полза. Като те познавам обаче, не вярвам дълго да издържиш, ще видим [smilie7].

Сега по темата - големите телеобективи са си нещо много по-отделно и различно, начинът на работа с тях е много специфичен и наистина, даже от добри чувства, човек, който не е хващал такова нещо, би било по-редно да се въздържа от изказвания по темата. Защото нещата просто са много много различни. Още повече пък ако само преди няколко дена тоя човек е написал в друга тема:

Ъъъъъъъ... много гадно това боке бе!
Със сигма ли снимаш
- очевидно имайки предвид точно телеобектив Сигма, щото е ясно, че пилета се снимат с телеобектив. Става доста абсурдно отстрани, просто като се понесеш и не се усещаш, това исках да ти намекна, малко да се спреш, а не е ставало дума изобщо за заяждане. Не мисля, че е заяждане ако някой ти посочи, че не си логичен и последователен, а си противоречиш и с това нищо не допринасяш и за името и авторитета на Сигма, която е една наистина много симпатична фирма и много ми харесва как се развива, и не само в посоката на телеобективите.



Публикацията е редактирана (08-04-09 12:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма отново ме изненадаха!
Автор: navy   
Дата:   08-04-09 12:25

Еми сори Иво [smilie7]
Повече от мене съвет или коментар на живо или по телефона няма да получиш [smilie7]
А тук във форума ще си се майтапя както ми дойде на удобно, след като продължаваш [smilie7]

А заради Шоти спирам да се занимавам с теб в тази тема [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Сигма отново ме изненадаха!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   08-04-09 12:26

И аз смятам, че детайла при 50Д пада незначително в сравнение с 5Д2

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »