Useful comments

Useful comments of the week - selected by Editor
15.06.2026 y.

Красиво е. Но според мен небето е в повече - аз бих отрязала половината от него. :)

Photo:
Трите свята Земя, планина и небе
Useful comments
07.01.2014 y.

Позволих си малка редакция дано Ви допадне

Photo:
лодка на брега
09.01.2014 y.

Прустчето не стои добре. Рамката на вратата и колоната, които се показват над главата също. Дръжката в силна точка, но не показва нищо реално. Тонирането ми харесва, но композицията не.

Photo:
(no title)
Comment by:
08.01.2014 y.

Не ми харесва поомазания далечен край - тито дава приятен дефокус, нито хубава острота. Аз бих затворил блендата тук.

Photo:
Трявна
24.11.2013 y.

Хубаво е! Може би искаше затъмняване на небето и отражението донякъде.

Photo:
(no title)
25.11.2013 y.

Като 4 или [CROP(0,76,798,678)]!:)

Photo:
(no title)
25.11.2013 y.

[CROP(0,76,800,799)]

Photo:
(no title)
11.12.2013 y.

Хубаво, но нещата на преден план само разсейват.

Photo:
Утрин
04.11.2013 y.

Съгласен с 1! Или така [CROP(260,0,899,581)]! :)

Photo:
(no title)
04.11.2013 y.

Приятно, може и така [CROP(0,2,900,499)]

Photo:
(no title)
08.01.2014 y.

аз бих го кроп-нал по някакъв подобен начин - [CROP(61,183,685,924)]... без тая светла част горе

Photo:
N.
Comment by:
07.01.2014 y.

[CROP(0,2,629,674)] нещо подобно ме кефи още по!!!

Photo:
Родопа планина
17.11.2013 y.

Супер модел! Но нещо фотошопа е по слаб. Лично за мен стой леко неестествено. Малко като обложка на фолк албум от 90-те. /лично мнение, без лоши чувства/

Photo:
Prosto Nora
07.01.2014 y.

Гледката е много красива и с потенциал за по-добър кадър. Като композиция - бих пробвал крачка/две вдясно за да не се застъпва оградата с къщите, останалото е добре. Като обработка - от пресатурираните цветове и засилената острота кадърът губи, няма го и детайлът по светлите части на оградата. Най-приятен е далечният план! :)

Photo:
Из вълшебната страна на картофите - 2
07.01.2014 y.

Хубав портрет. Фокуса леко е избягъл върху дънките. Иначе синьото тониране е интересно. :)

Photo:
син портрет
11.12.2013 y.

Щеше да ми хареса да е 900 вместо 950 пиксела по високата страна, защото въпреки че имам доста големичък монитор, все пак не се вижда целия кадър на екрана. Бих пробвала монохромно, главно заради хроматичните аберации, които лично мен ме дразнят, а и повече можеше да се играе с контраста, за да изпъкне росата. Инак хубава композиция.

Photo:
Капчици роса
31.12.2013 y.

Харесвам с леки забележки: без това: [CROP(0,50,62,158)] и според мен, гледната точка, не е съвсем удачна: къщите гледат към дърветата, дърветата гледат към планината, планината към залеза...и зрителя, става разноглед :)) ...това, с най-добри чувства и в съгласие с коментар(3)

Photo:
Бъдни вечер в Смолян
16.12.2013 y.

Или по-добра чб конверсия или в цвят за мен. Така както е сега, всичко се слива в една сива маса. Бялата рамка допълнително подсилва усещането.

Photo:
Заедно
19.11.2013 y.

не ги снимай в гръб освен ако няма причина за това. Хубаво е да показваш или профилът им, или лицето на гълъбовата опашка

Photo:
Времето
20.11.2013 y.

щеше ми се да има повече пространство от долу, за да се подчертае стъпването.

Photo:
Филигран от шушулки
06.01.2014 y.

благодаря :) такааам...сега вече мога да кажа какво мисля, което нямаше да е същото, ако нещата бяха "заварени" :) небето тежи и краде от вниманието. могло е да бъде по-силен кадърът с друго небе. "лавата" всъщност прави нещата хептен бъбриви...още повече, че реално я няма там :) самият графит е страхотен и една композиция, в която участва и човек е напълно достатъчна. понеже все пак ми грабна и задържа вниманието, давам едно сребро :)

Photo:
Ваньо в Огледалния свят...
Calibration scale

Do you see all degrees clearly? If not, calibrate your monitor.