Полезни коментари

Полезни коментари за седмицата - избрани от Редактор
15.06.2026 г.

Красиво е. Но според мен небето е в повече - аз бих отрязала половината от него. :)

Снимка:
Трите свята Земя, планина и небе
Полезни коментари
25.11.2013 г.

[CROP(0,76,800,799)]

Снимка:
(няма заглавие)
Коментар от:
11.12.2013 г.

Хубаво, но нещата на преден план само разсейват.

Снимка:
Утрин
Коментар от:
04.11.2013 г.

Съгласен с 1! Или така [CROP(260,0,899,581)]! :)

Снимка:
(няма заглавие)
Коментар от:
04.11.2013 г.

Приятно, може и така [CROP(0,2,900,499)]

Снимка:
(няма заглавие)
Коментар от:
08.01.2014 г.

аз бих го кроп-нал по някакъв подобен начин - [CROP(61,183,685,924)]... без тая светла част горе

Снимка:
N.
Коментар от:
07.01.2014 г.

[CROP(0,2,629,674)] нещо подобно ме кефи още по!!!

Снимка:
Родопа планина
Коментар от:
17.11.2013 г.

Супер модел! Но нещо фотошопа е по слаб. Лично за мен стой леко неестествено. Малко като обложка на фолк албум от 90-те. /лично мнение, без лоши чувства/

Снимка:
Prosto Nora
Коментар от:
07.01.2014 г.

Гледката е много красива и с потенциал за по-добър кадър. Като композиция - бих пробвал крачка/две вдясно за да не се застъпва оградата с къщите, останалото е добре. Като обработка - от пресатурираните цветове и засилената острота кадърът губи, няма го и детайлът по светлите части на оградата. Най-приятен е далечният план! :)

Снимка:
Из вълшебната страна на картофите - 2
Коментар от:
07.01.2014 г.

Хубав портрет. Фокуса леко е избягъл върху дънките. Иначе синьото тониране е интересно. :)

Снимка:
син портрет
Коментар от:
11.12.2013 г.

Щеше да ми хареса да е 900 вместо 950 пиксела по високата страна, защото въпреки че имам доста големичък монитор, все пак не се вижда целия кадър на екрана. Бих пробвала монохромно, главно заради хроматичните аберации, които лично мен ме дразнят, а и повече можеше да се играе с контраста, за да изпъкне росата. Инак хубава композиция.

Снимка:
Капчици роса
31.12.2013 г.

Харесвам с леки забележки: без това: [CROP(0,50,62,158)] и според мен, гледната точка, не е съвсем удачна: къщите гледат към дърветата, дърветата гледат към планината, планината към залеза...и зрителя, става разноглед :)) ...това, с най-добри чувства и в съгласие с коментар(3)

Снимка:
Бъдни вечер в Смолян
16.12.2013 г.

Или по-добра чб конверсия или в цвят за мен. Така както е сега, всичко се слива в една сива маса. Бялата рамка допълнително подсилва усещането.

Снимка:
Заедно
Коментар от:
19.11.2013 г.

не ги снимай в гръб освен ако няма причина за това. Хубаво е да показваш или профилът им, или лицето на гълъбовата опашка

Снимка:
Времето
20.11.2013 г.

щеше ми се да има повече пространство от долу, за да се подчертае стъпването.

Снимка:
Филигран от шушулки
Коментар от:
06.01.2014 г.

благодаря :) такааам...сега вече мога да кажа какво мисля, което нямаше да е същото, ако нещата бяха "заварени" :) небето тежи и краде от вниманието. могло е да бъде по-силен кадърът с друго небе. "лавата" всъщност прави нещата хептен бъбриви...още повече, че реално я няма там :) самият графит е страхотен и една композиция, в която участва и човек е напълно достатъчна. понеже все пак ми грабна и задържа вниманието, давам едно сребро :)

Снимка:
Ваньо в Огледалния свят...
Коментар от:
19.10.2012 г.

Това в черно/бяло стои мноого по-добре...!

Снимка:
(няма заглавие)
05.01.2014 г.

Добра е, браво, но предния план ми е много светъл.

Снимка:
град Обзор
Коментар от:
04.01.2014 г.

Добър като арт визия и заснемане! Имам известни резерви при избора и съчетанието на елементите - някои от тях за мен са нелогични и не дотам съвместими /например вилицата...и не само тя/. Фонът - можеше да е в дефокус, особено зад обектите и да не се налага или изравнява като сила. Също и едни по-силни хвърлени сенки биха дали повече усещане за пространственост и дълбочина. Все пак заради това, което ме "дръпна" на прима виста - 4т.:)

Снимка:
***
Коментар от:
02.01.2014 г.

Невероятно небе! Горе вляво, обаче, ми идва доста тъмно...

Снимка:
(няма заглавие)
03.01.2014 г.

Избягвай от моменти като този в десния горен ъгъл.

Снимка:
Дяволски мост
Коментар от:
Calibration scale

Ако не виждате всички степени на скалата мониторът ви не е настроен добре.