Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Как се ползва съдомиялна машина?
Автор: alsash   
Дата:   21-03-11 09:20

Електролух [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се ползва съдомиялна машина?
Автор: nastradin2   
Дата:   21-03-11 09:28

И аз съм за ЕлектрОлух[smilie24] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се ползва съдомиялна машина?
Автор: cameraman   
Дата:   21-03-11 09:30

За съдомиялните им машини май няма много ласкави отзиви...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се ползва съдомиялна машина?
Автор: nastradin2   
Дата:   21-03-11 09:32

Пет години ползвах такава - много добра работа вършеше...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се ползва съдомиялна машина?
Автор: KiIIeR   
Дата:   21-03-11 09:34

нашата е сименс за 8 комплекта.
Сомат таблетки вършат перфектна работа. Особенно ако ги улучиш в метро на акция.
Квантума(Калгонит мисля, че бяха по рано)
вършат същата работа. Ние взимаме това, което на момента е по-евтино.

По горе беше казано, че таблетките не можело да се дозират. Проблема се решава с един нож.
За най-малките машини таблетката прекрасно се цепи на 4ри. За средната прекрасно на 2, а най-големите машини са си за 1 таблетка. Това ми го е казал майстор който, се занимава само с такива прибори.

Таблетките на кауфланда примерно не стават. Трябва да сложиш цяла таблетка за да измие добре. Вярно цялата излиза на цената на половинка от Сомат или Квантум.

Никой не може да ме убеди, че съдомиялната е набутване, особенно ако трябва да миеш чинии с топла вода от бойлера..

Ние ползваме от 4-5 години и лично аз нямам нито време, нито желание, нито пари да мия чиниите ръчно.

И така Итог.

Икономия на вода: 15-19литра за 8-12 комплекта.
Икономия на ток: Загрява се само нужното количество вода до нужната температура.
Една таблетка струва: 15-30стотинки.
И най-важното: Икономия на време.


Отговори на това съобщение
 Re: Как се ползва съдомиялна машина?
Автор: lillia   
Дата:   21-03-11 09:36

Не ползувам, мия с ръце, без ръкавици:)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се ползва съдомиялна машина?
Автор: bgprinter   
Дата:   21-03-11 09:51

Съдомиялнята е по-икономична от миенето на ръка. Вероятно и по-качествена, като се има предвид, че на някой домакини с по-многочленно семейство понякога така им писва, че на практика претупват нещата.
Казвам го като човек, който дълги години се е съпротивлявал да си купи съдомиялня, по ред причини, една от които е съмняване в качеството на миене. Да, ама не!

За домакинство с една персона може би не си струва, дори за малка машина трудно се събират съдове да се напълни, а и докато се съберат, преди това може да се разложат от останалите по тях хранителни остатъци, освен ако домакинът не е паркетен тигър или бонвиван.

Същото се отнася и до пералните машини. Баба ми никога и не си е помисляла, че може да опере така дрехите, както нашата "Баукнехт" [smilie10] , а и дори да е възможно то за същото количество отивал цял ден и една река вода... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се ползва съдомиялна машина?
Автор: didesignbg   
Дата:   21-03-11 10:05

Има два вида хора, такива които са против съдомиялните, и такива които имат съдомиялни [smilie5]
cameraman, много добър избор на машина[smilie24]
Най-практичния вариант са препарати по отделно. Първоначално е малко трудно, но като разбереш кое, как и защо, всичко е песен.
Ползвам един гел на Finish, забравих кога съм го купил.
Съдомиялните се зареждат с три препарата (същите три ги има и в таблетките, но в фиксирано съотношение): сол, препарат, гланц.
Солта е омекотител, важно е да се дозира според това каква е водата. Колкото е по-твърда толкова повече сол ти е нужна. При таблетките това няма как да го коригираш.
Препарат - тук нещата са ясни, това е нещото което мие. Марки много при достатъчно количество всичките мият.
Гланц - помага на съдовете и приборите да изсъхнат и им придава гланц. Също трябва внимателно да се настрои. При малко количество не съхнат и може да останат точки от водата, при по-голямо остават едни бели следи по съдовете.
Може да ти звучи сложно първоначално, но съдомиялната ти купува време. Всеки от нас си оценява времето различно. 15 минути 365 дни в годината, за мен са достатъчен довод.
Миялната хаби по-малко вода и по-малко препарат от мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се ползва съдомиялна машина?
Автор: danvan16   
Дата:   21-03-11 10:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се ползва съдомиялна машина?
Автор: мара   
Дата:   21-03-11 10:19

не прочетох останалото, но ето мойте 5 стинки:
пералнята и миялната са най-добрите ми приятелки[smilie5]
ползвам САМО прах ("коло", немски, добър, икономичен) установих, че гланц не ми требе, а за района на софия - и сол не требе. в тва ме убедиха хора, дето повече разбират от мен.
НИКОГА не замивам чиниите - мятам си така(иначе за кво ми е тая машина?!) после чистя филтрите, ама мноооого рядко.
е, не мие тави и тенджери. особено ако са позагорели. пък и мойта е сравнително малка.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се ползва съдомиялна машина?
Автор: Myth   
Дата:   21-03-11 10:28

Нямам но съм, принципно за, дори и за двама души. Миялната е по-икономична във всяко едно отношение.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се ползва съдомиялна машина?
Автор: feliz   
Дата:   21-03-11 11:02

Ся ще излезе, че съм егати будалата.[smilie8]
Имам съдомиялна и не я ползвам.[smilie5]Като дойдохме си я имаше и аз се зарадвах, но реално не ми е потрябвала още. Трима души сме и рядко имаме гости тук. Така че, си перкам на ръка. Баш като Асахи. [smilie5] Даже не ми тече струйка, докато ги сапунисвам, защото при поставянето им в мивката ги обливам с гореща вода за секунда.
Но като ви чета, ще взема да я пробвам. Аз се дразня именно от факта, че трябва да ги позамиваш, после да ги подредиш, пък да дадеш храна на машината, де да знам...А да трупам мръсни чинии няколко дена, докато се напълни - Ъпсурт.[smilie21] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се ползва съдомиялна машина?
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   21-03-11 11:08

Когато цял ден си чешеш калта под ноктите, не е проблем да измиеш 3-4 чинии след хранене. Когато цял ден си бил на работа ти се ще да се треснеш на дивана колкото се може по-скоро.

Не, няма нужда да си купувате, само ще се набутате. Мийте си ги на ръка, както баба ви.

П.п. feliz, публикацията ми не е насочена конкретно към теб. Писала си докато съм писал и аз. [smilie25]



Публикацията е редактирана (21-03-11 11:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се ползва съдомиялна машина?
Автор: ejko   
Дата:   21-03-11 11:14

Предполагам че зависи какво работиш. Аз, тъй като си работя вкъщи, понякога имам нужда да стана от компа, за да измия някоя друга чиния, един вид да се разтоваря малко...

"Мийте си ги на ръка, както баба ви."

няма нужда чак да се стига до баби и т.н., защото някой не си е купил нещо :)))



Публикацията е редактирана (21-03-11 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се ползва съдомиялна машина?
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   21-03-11 11:16

Предпочитам да се разтоваря с друго, а не с миене на чинии. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се ползва съдомиялна машина?
Автор: ejko   
Дата:   21-03-11 11:19

В старата работа, като бях юрист и шефката ме извика веднъж, за да ми каже да не мия чиниите, защото и тя трябвало да се разтоварва някак :))) То и аз се сещам по-добри начини, но пусто не мога да работя и да пия без последици:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Как се ползва съдомиялна машина?
Автор: kali222   
Дата:   21-03-11 11:29

Поздрав за любителите на топлата вода - ЦЪК
[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се ползва съдомиялна машина?
Автор: svi25   
Дата:   21-03-11 12:34

Впечатления от работата с малка Електролукс (45см)
- не плакна съдовете, които слагам за миене (с много малки изключения), само изтръсквам едрите боклуци в кофата
- таблетки Сомат от по-евтините - често има промоции два пакета на цената на един
- сол и препарат за изплакване - настроени на минимум, тъй като водата в София е много мека
- почти винаги се учудвам колко добре измива загорели съдове, в редки случаи не се справя добре
- лесно се запълва ако има и 2-3 тенджери и/или тигани за миене
- не мия с нея само ножовете, алуминиеви съдове и по-засукани чаши
- имам силни подозрения, че ако измия нещата от една пълна миялна на ръка ще изхабя повече ток, вода и химия. Не съм правил измервания обаче. За изсушаването - виж по-надолу
- пускам да мие почти само през нощта, да не ми шуми и да подпомагам енергийната система, която има излишъци на ток по това време [smilie3]. Освен това, първите няколко литра вода, които трябва да се нагреят са стояли в тръбите на блока и са се стоплили поне с 5-10 градуса [smilie3]
- разтоварвам се като подреждам чиниите вътре и като ги прибирам, след като са измити [smilie3]

И не на последно място една друга екстра за мен - пести място, няма нужда от големи сушилници за чинии на плота
Ако трябва да измия наведнъж всичко, което се събира вътре - ще трябва да заема половината кухня да го изсуша, а така си стои подредено вътре в миялната

[smilie24]



Отговори на това съобщение
 Re: Как се ползва съдомиялна машина?
Автор: didesignbg   
Дата:   21-03-11 12:45

ejko, тя шефката друго е искала да каже [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се ползва съдомиялна машина?
Автор: elrisha   
Дата:   21-03-11 12:59

До тук наблюдавам следното - ЗА миялна са предимно мъжете(яко заядливи и озлобени,що така?!) и две жени(предимно с голямо семейство). Останалите мият на ръка и това не им пречи.[smilie5]

Има и трети - клакьорчета,които се опитват да предизвикат "война",ама не им се получава нещо.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се ползва съдомиялна машина?
Автор: tnt   
Дата:   21-03-11 13:01

ся ако и за миялните стане война и вече ше се гътна [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се ползва съдомиялна машина?
Автор: didesignbg   
Дата:   21-03-11 13:02

Аз пък наблюдавам, че хората който се изказват против, в болшинството си нямат досег до съдомиялни.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се ползва съдомиялна машина?
Автор: elrisha   
Дата:   21-03-11 13:02

ТНТ, споко- ще живееш![smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се ползва съдомиялна машина?
Автор: tnt   
Дата:   21-03-11 13:03

аз съм ЗА ама нямам ...за сега си мия на ръка и си пея [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се ползва съдомиялна машина?
Автор: slavinai   
Дата:   21-03-11 13:03

щот са я купили на жена си я [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.