Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 търся GSM с модем
Автор: laik   
Дата:   20-03-11 22:20

Здравейте, спешно търся нискобюджетен (до 150 лв. макс.)телефон с модем. Всички останали екстри са без значение. Единственото което трябва да може е да се свързва с компютър който да го разпознава като модем. До сега ползвах Sony Ericson K310 и К510, но вече не се намират по магазините. Желателно е пак да е модел на Сони-Ериксон.
Оказва се, че продавачите по магазините не са достатъчно запознати за да кажат кой модел има модем, за това питам Вас.
Трябва ми само име на модела, самият телефон ще се купува нов, от магазин с фактура.

Отговори на това съобщение
 Re: търся GSM с модем
Автор: e-mil   
Дата:   20-03-11 22:33

http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/producer/53/sony-ericsson



Публикацията е редактирана (20-03-11 22:34)

Отговори на това съобщение
 Re: търся GSM с модем
Автор: pif   
Дата:   20-03-11 23:35

всички телефони имат модем. В смартфоните може да го няма като софтуерна функция но по принцип това е принципа на работа на гсм-а. Той прехвърля цифрови данни. В интерес на истината не съм срещал телефон без модем в него.

Отговори на това съобщение
 Re: търся GSM с модем
Автор: taricate   
Дата:   20-03-11 23:35

Само да те светна, че 99% от GSM-ите са с вграден модем - GPS / GPRS / UMTS / WiFi и т.н.
Може би питаш за сериен модем ?
Kъм PCMCIA ли ще го свързваш или към USB ?

Защото си има специални устройства за тази цел [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: търся GSM с модем
Автор: laik   
Дата:   20-03-11 23:57

Далеч не всички телефони са с модеми, това лесно може да се види в описанието им (например http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/1924/nokia-1616 - "вграден модем - НЕ."
Целта както казах е компютър да го разпознава като модем, защото програмата трябва да го накара да избере определен номер и чрез осъществената връзка да се изтеглят определени данни. Не става дума за връзка с интернет, а със друго устройство в което също има СИМ карта.
Да се използва обикновен модем за PC не е опция, заради тарифните планове.


Отговори на това съобщение
 Re: търся GSM с модем
Автор: taricate   
Дата:   21-03-11 00:30

Целта както казах е компютър да го разпознава като модем, защото програмата трябва да го накара да избере определен номер и чрез осъществената връзка да се изтеглят определени данни. Не става дума за връзка с интернет, а със друго устройство в което също има СИМ карта.
Да се използва обикновен модем за PC не е опция, заради тарифните планове.


Туй съвсем друга бира. Трябва ти софтуер, не модем [smilie3]
И пак казвам 99,9% от GSM устройствата ползват вид модем ! Идеята при теб се осъществява с помощта на tftp(или smpp) сървър/клиент, обаче е сложно за конфигуриране. Повечето Nokia до преди време поддържаха telnet - сега не знам как е положението при тях.

Виж тука дали нещо подобно няма да ти свърши работа:
http://www.mobyware.net/free-motorola-q-gsm+connection-ftp-download-635-all-1-price.html

Отговори на това съобщение
 Re: търся GSM с модем
Автор: s_dyakov   
Дата:   21-03-11 10:26

Почти всички по съвременни телефони имат вграден модем.
Вземи някоя по нова нокия .. дори от ниския клас би трябвало да има модем.

Свързваш я с USB кабел, на PC-то инсталираш Nokia pc suite и си ти. Можеш да си добаваш Dial-up конекции като я ползваш за модем.

Отговори на това съобщение
 Re: търся GSM с модем
Автор: doca   
Дата:   21-03-11 10:48

Предполагам за какво target устройство става въпрос. Това устройство може да се управлява през GSM мрежата от друг GSM device, но управлява само една функция ON-OFF.
За точене на съществуващи данни трябва на target устройството да има активиран модем, както и допълнителен софтуер за да се използва USB. Другия вариант е през TFTP, както подсказаха по- горе.
Като ще купуваш нов телефон, търси Nokia N95, но цената е различна от 150 лв.
Имам едно такова комплектче, ще ти го дам на твоята цена, само и само да ти свърши работа.
ВИЖ



Публикацията е редактирана (21-03-11 11:29)

Отговори на това съобщение
 Re: търся GSM с модем
Автор: doca   
Дата:   21-03-11 10:49

ТУК

Отговори на това съобщение
 Re: търся GSM с модем
Автор: pif   
Дата:   21-03-11 21:58

Всички ГСМ-и които имат някакъв вид интерфейс вършат работа. Дали е сериен кабел или УСБ - няма значение. Дори да е УСБ то той си инсталира КОМ порт. Компютъра го вижда като нормален Дайл-Ъп модем и използва всичките му функции без да му пука по каква линия минават данните. Най готини са старите сименси Ц25 Ц35 и други от серията. Може и С25-35. Моторолите се държат малко по дървено като модеми. Изискването е на сим картите да е включен дейта канал. Мтел им е включен по подразбиране, за глобул преди години трябваше да се обаждаш да ги молиш да ти го пуснат. Сега не знам как е. За ЦСД няма проблем. Сложнотията идва ако трябва да се ползва 3Г или ГПРС. Тогава ти се налага да минаваш през мрежата на доставчика и е доста по сложно с протоколите.
Като цяло телефон за 5 лева от битака и за още 2 лева кабел решават проблема без забележки. Неприятната част от евтинията е смрадта на цигани и обикалянето между тях по битака за да си го купиш.

Отговори на това съобщение
 Re: търся GSM с модем
Автор: laik   
Дата:   21-03-11 22:34

Благодаря на всички които се опитаха да помогнат. Телефонът вече е купен (за любопитните - Sony Ericsson Cadar).
Понеже сме в клубЪ ще си позволя да разтегна темата, въпреки че вече няма смисъл.
Принципно съм съгласен, че повечето телефони имат някакъв вид модем, но на мен това не ми върши работа. Имам три лични телефона които не могат да работят с програмата (единият е смартфон - Омния). Необходимо е в контрол панел-> phone and modem да се появява като устройство и по-точно като модем. Интересно е че от старите телефони повечето стават (но вече не се предлагат в магазините). Още по-интересно е че вече две нокии (едната N95) работеха известно време (на различни места) след което дадоха някакъв проблем, който е единствено с модема, като телефони са си екстра.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.