Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   14-08-09 16:48

тикотата затова ги разкараха от европа - поради неотговарящи на стандартите норми за безопасност.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PuertoVaras   
Дата:   14-08-09 17:37

винаги ми е било странно защо хората си купуват кола, ако ще я карат само в София.

в София е по-евтино да се возиш на такси
и е по-удобно.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   14-08-09 17:40

скутер [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PuertoVaras   
Дата:   14-08-09 17:46

скутер става ама е опасно
по-добре такси на метан :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: venny   
Дата:   14-08-09 17:50

Газови амортисьори отзад издържат на по-големи натоварвания като експлоатационен период също са по-добре от маслените.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   14-08-09 17:56

ако всички са със скутери, вече не е опасно [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете сега за метана!
Автор: imitev   
Дата:   14-08-09 19:11

Извънспамно - има омаслители дозатори за клапаните - пръскат масълце в колекторите за да не прегарят клапаните.

При всички положения за лична кола е по-добре пропан-бутан.

Обаче има значение каква е колата и какъв двигателя - някой просто не стават.

А за загубата на мощност - хората си говорят без да имат хабер, или са карали само една газирана кола с проблеми...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stanislavkos   
Дата:   14-08-09 23:23

Имам около 300 000 км. на метан с три коли. Това за износването на мотора е абсолютен мит, но не и за някои нови модели-Фабия и някои опели. На приятел Ауди 80 има 400 000 км. само на метан. В момента карам Ланчия Капа 2.0 (1,5 тона). Последното ми ходене до София(от Русе) ми излезе 44лв-670 км.-по магистралата-140,след нея-120. Мощността пада, но все пак вървя със 190. Бутилките ми са 2*40лт. и тежат общо 80 кг с всичкото желязо отзад, заредени-95кг-малко повече от пълен резервоар. Градско в Русе с климатик 9лв./100км.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: agop4o   
Дата:   15-08-09 21:15

ауриса ми гори 5на100 нафта мегана 12на 100 газ.5по2=10 12по1=12.а смятайте кое е по евтино[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете сега за метана!
Автор: НАСОО   
Дата:   15-08-09 21:27

Тоде знам ма моя тараляс е с бош МЕ 7.3.1 и според дебелите книги си приказва по ОБД[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marrio31   
Дата:   15-08-09 21:43

карам вече 2 години на метан,имам нисан максима 2000 v6 24v в града харчи 15/100 бензин[smile] с метана минавам 200км със 15лв,не забравяите и за околната среда,когато работи на метан буквално можеш да дищаш от ауспуха,в германия собствениците на коли на метан не плащат данъци[smilie24]
и стига сте хвалили тия смрадливи дизели[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   15-08-09 21:47

абе и на газ не е зле, ама моя динозавър харчи по 15 на 100 в града [smilie9] [smilie9] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: imitev   
Дата:   15-08-09 23:13

Agop4o Aurisa ще влезе в багажника на Megane.

Пробвай да сравниш Корола или Авенсис, да видим кога горят 5/100 нафта градско (щото 12/100 газ е за градско предполагам).

То и Тикото гореше 5/100 бензин ама не го споменаваме...

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете сега за метана!
Автор: ivodam   
Дата:   16-08-09 11:41

Тези, които сте на метан, кои сервизи в София бихте препоръчали?

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете сега за метана!
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   16-08-09 12:02

Кол`лото ми работи и на биометан

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете сега за метана!
Автор: НАСОО   
Дата:   16-08-09 12:27

това да препоръчаш сервиз е като руска рулетка - незнаеш кога ще изгърмиш.. Читави сервизи няма - поне в БГ. Има такива които в повечето пъти вършат раута, но понякога и те се дънят - ходиш , питаш и слагаш главата в торбата.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: agop4o   
Дата:   16-08-09 12:45

Agop4o Aurisa ще влезе в багажника на Megane.-------някой барка размерите ама незнам кой е[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tonyf   
Дата:   16-08-09 14:45

А ве не обиждайте всички дизели на смрадливи ве [smilie5] , по принцип дават по-малко вредни емисии от бензинова кола. Основният им проблем са фините канцерогенни сажди, но съвременните печки си имат катализатори за което. [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете сега за метана!
Автор: da.fo   
Дата:   16-08-09 22:32

И двете ми коли са на Метан:
- Рено еспас 2,0 16V 140 коня метанов инжекцион - харчи ми по 7,10-7,50 лева на 100 км. при цена на метана тук в Каварна(монопол) - 1,24лева.Иначе на бензин колата ми гори 11 литра Х 2 лева = 22 лева !!!!Изминал съм на метан с тази кола над 70 000 км без никакви проблеми до сега. Имам 2 бутилки и изминавам с тях 225 км. В началото смених задните пружини но и преди това колата си беше клекнала малко.
- Деу Матиз 0,8 45 коня обикновенна метанова уредба.Харчи 3,60 лева без климатик и 4,40/4,75 при пуснат климатик. Изминал съм досега 30 000 км на метан също без никакви проблеми.

Тръгвайки от Каварна за София на метан мога да заредя тук(Каварна),Добрич или Варна, Шумен, Търговище, В.Търново, Севлиево,София.
единствения недостатък е заемането на обем от бутилките.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gorbi   
Дата:   17-08-09 09:13

Понеже имам доооста богат опит вече с бензинови, дизелови, комън рейл дизелови, пропанови и метанови мои лични автомобили, да ви светна как седят нещата лично за мен.

-ако ви трябва работна каруца за обикаляне из града - определено метан
- ако нямате кинти, а ви се обикаля из България - метан с голям двигател и огромен багажник
- ако нямате кинти а ви се обикаля из Европа - пропан-бутан. Метан няма в съседните страни и в повечето европейски, освен това няма в Турция, Украйна и Молдова.
- ако може да си го позволите - дизел комън рейл.

На моята лична кола за обикаляне по света - Мерседес 124 купе и махнах метана, защото тежи, не вървеше добре и нямаше извън БГ. Сложих и пропан бутан, в багажника зейна огромна дупка свободна за багаж и тонколони и ми излиза по-евтино извън БГ. Колкото до това колко е автономността на автомобил на метан - ами моята бутилка събираше 15 кила и изминаваше от 210 минимум до 350 км максимум, взависимост от стила на шофиране.... Бутилката междувпрочем се продава... :)
Колата ми за работа е алфа с 1,9 jtd двигател и вече 40 000 км сменям само масло, филтри и консумативи..., ако не ти изгори крушка на фаровете дълго време се замисляш къде е копчето на предния капак. Толкова безпроблемна ми е била само Мазда626, докато не и се скапаха кабели, свещи, дебитомери и я разкарах.... Среден разход на дизелчето - около 6/100 с климатироници и дълги задръствания. Не отбира нафтата, не пуши, не смърди, не се чуди дали да запали, не се замисля по баирите, изтрелва се когато трябва - това е двигателят за сега за мен.... Другото е малко или много компромис.... Предполагам всеки с подобен мотор ще го потвърди..... Противниците на комън рейла най-вероятно не са имали собствен такъв автомобил или е бил в много лошо състояние........

Едни от най-често срещаните митове за метана - че двигателят се износва повече - ми износва се, ако не му сменяш маслото на 10 -на хиляди, защото запазва бистротата си непроменена и хората си мислят че и вискозитетът е същия и сменят на 50 000.... Аз като отворих двигателя на Мерседеса за да сменяме веригата, двигател на 280 000 или може би повече километри вътре изглеждаше като чисто нов, без нагар, без маслени отлагания - нищо... Все едно някой го е мил - златисто с отблясъци..... Смятам до милион да откара без особени проблеми, макар вече да е на пропан.... :) Ама съм сменял на 6-7000 км все полусинтетика масло откак е в мен..... Та така, да споделя малко опит.... :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   17-08-09 09:21

gorbi [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете сега за метана!
Автор: НАСОО   
Дата:   17-08-09 09:22

или е бил в много лошо състояние........ тука някъде е истината. Повечето хора противници на дизелите или не са карали съвременен такъв или са попаднали на кола в много лошо състояние. Ако нямаше метан и аз щях да съм на дизел[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: RAFA   
Дата:   17-08-09 09:40

За един автомобил много важна е подръжката сменяйте си както трябва консумативите и ще ви служи вярно [smilie24]. За работа използвам 15 годишно дизелово ренде вече е над 300 хиляди, средно харчи около 5.5 литра няма климатици средно около 100 км на ден си минава. Мисля пак дизелче да си взема ама по ново основно ще се кара градско ама тоя път ще е с климатик [smilie5] Имал съм кадет и фиеста на газ,опела беше егати самолета обаче такава каруца нямам думи, фиестата горката едвам изтегляше на газ ама харчеше малко ...на метана не ми харесва че трябва често да зареждам и го няма навсякъде, така че всеки да си направи сметката. Автомобила за мен е като телефона, за работа така че не му робувам много. Ако имам излишни манги знам какво ще карам ама ... [smilie5]


подкрепям горби [smilie24]



Публикацията е редактирана (17-08-09 09:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете сега за метана!
Автор: НАСОО   
Дата:   17-08-09 11:07

хората отдавна са стигнали до извода, че трябва една кола за работа, пък за кеф после какво ти душа ще. Но е малко тъпо като един приятел с кола 4.2 и части почващи с трицифрени суми да шляпаш из задръстванията и тесните улички в центъра. Всеки месец все реве че някъде не могъл да завие или пък някой му драснал нещо, пък за разход да не говорим, но за него това май е повече повод за гордост

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   17-08-09 11:14

Що бе.. знаеш ли колко е яко да караш в града лъскав трактор -- може да се качваш на 20см тротоари без да ти пука, че след теб ще са развалина... Пък като си Пич, какво ти пука, че харчел 20/100?

Щом е горд, да си троши главата и .. да му споменеш, че гордите люде не мрънкат [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.