Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: IvoZafirov   
Дата:   16-07-09 16:11

Вземи си и пита балкански кашкавал и 5-6 кутии русенско варено. Защо да им даваш пари за скъпата храна на тия парижани дето и като хората не приказват.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   16-07-09 22:04

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   29-07-09 12:40

... утре летим.

Май, май ме е страх от самолета.

[smilie2]

Летял съм преди 2 г. и не ме беше страх тогава, ама взеха да падат напоследъка ... а пък нашият е български /сигурно не го поддържат както трябва/ ...

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tnt   
Дата:   29-07-09 12:44

[smilie5] nqma strashno! Golqm kef e [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   29-07-09 12:50

3 часа полет.
Дали ще дават да се пишкао в самолета?
Дали ще ни хранят?
Вода ще ни дават ли /нали ти взимат водата на входа/?

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tnt   
Дата:   29-07-09 12:54

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Водата я взимат преди секюрити чека... В еър българия ще ви нахранят с един невероятно гаден сандуич и някаква миниатурна фафличка.
Вода можеш да си вземеш след секюритито.
Може да дръннеш една бира у самолета или нещо друго ако искаш.... ще те черпят и едно кафе...все пак за 250-300 евро няма се стискат я!

Ади успех и весело... не забравяй, че Париж е най-убавият и романтичен град [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   29-07-09 12:58

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tnt   
Дата:   29-07-09 12:59

пп. при Винстън Църчил можеш да ходиш, когато си искаш, стига да няма турбуленция и капитанът да не е заповядал вързване на коланите



Публикацията е редактирана (29-07-09 13:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   29-07-09 13:00

Винстър Църчил ... аха[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   29-07-09 18:18

В неделя и понеделник май ще вали там ...

http://weather.msn.com/tenday.aspx?&wealocations=wc%3aFRXX0076&q=Paris%2c+FRA&setunit=C


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BOrISoFF   
Дата:   29-07-09 18:46

Не си прав за това: а пък нашият е български /сигурно не го поддържат както трябва/ ...

Пий едно уиски и си свиркай [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   29-07-09 18:54

В 8:00 сутринта уиски?
Може!
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: Vinsent   
Дата:   29-07-09 19:07

Нямам време да чета нагоре, но задължително виж галерията на импресионистите, недалеч от Лувъра, на същия булевард, към периферията на града[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   29-07-09 19:26

Д'Орси, така се казваше май преустроената ЖП гара в музей на импресионистите ...

Ще я видим задължинтелно.

Защо обаче към периферията на града?
Не е ли между инвалидите и Люксембургската градина на южния бряг на Сена, на самия бряг?

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: Lalinda   
Дата:   29-07-09 21:11

Музеят Орсе.
Не е много лесно да влезете вътре, има доста наплив, отидете по-рано - може да се наложи да почакате за билети.

В момента обаче ти препоръчвам да видиш изложбата за Кандински в центъра Помпиду (Бобур).

Винсънте, едно време гарите са ги строили в центъра, не из перифериите. Защо реши, че Орсе е в периферията?

Можеш да видиш и някоя фотоизложба, ако минеш през парка Тюйлери. Пробвай да видиш и музея в Оранжерията и паната на Моне с лилиите.
[smilie24]

А да, в никакъв случай не си поръчвай червено вино в самолета, особено на връщане от Франция. Ще ти се стори особено гадно. Сандвичът е халал, тоест с пуешко месо, поради кроскултурни съображения, вафличката е мотто или лотто, има ги по 35 ст. в нашия супер.[smilie18]
От зимата насам не са сменяли менюто, а летях доста, дори го видях споменато в едно от бордните списания... Стюардесите отдавна не са нито хубави, нито млади, но имат много хубави костюми в синьо и зелено. Стюардите обачи са чаровни!

Лион и Бордо също са станали много хубави градове, не пропускайте да ги видите!

Или пък Перигьо! Направо се шашнах - ако имате път към Бордо, прескочете и до Перигьо!
[smilie24]

Ла Рошел също е мноооого романтично място, колко му е да минете и натам... Едва ли има място, което да е по-интересно за снимки!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tnt   
Дата:   29-07-09 21:13

вярно има стюарди муй симпатико... сигур от феминизма нещо, та са напускали готини стюарди. МА тея в ер Франс повече ми харесаха [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   29-07-09 21:19

Лалинда!
Благодаря ти за отзивчивостта!

Засега програмата ни се ограничава само в Париж.

А къде е музея в Оранжерията?
Да не е в ботаническата градина под /на юг/ НотрДам?


п.с. ... отивам да лягам, че ще ставаме в 4:00 сутринта.
А съвети и препоръки давайте, моля!
Ще взема лаптопче с мен ... разчитайки на фрии точките по паркове, градинки, метро и др. обществени места.
[beer]



Публикацията е редактирана (29-07-09 21:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: designwerk   
Дата:   29-07-09 22:01

zabavno...

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: ARGO   
Дата:   29-07-09 22:05

[beer] лек полет и до скоро

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: exo99   
Дата:   26-05-12 14:58

Да актуализирам малко темата, че на 7 юни отивам с жена ми за 10 дни в Париж. [beer]

Давайте актуални съвети. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stefan63   
Дата:   27-05-12 00:49

ако си с дебела пачка- нямаш грижи,
ако не - франзелите са им много вкусни. Париж е страхотен град. Човешки град. Във Версай с шампанско няма да те пуснат, обаче да знаеш , че е разделен на 2 части от охраната. Във втората можеш да влезеш с кошница за пикник.Така , на 9-тия ден си почини там.В Лувъра има по-бърз вход отстрани -ама дали трябваше Paris pass - не помня.
В неделята обиколи всички църкви. В сряда/събота питай за пътуващия пазар.:-).
Оувките са по-евтини от Рим и София, не пропускай. Друго оттам нехранително -не знам дали си струва да го мислиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: Славов   
Дата:   27-05-12 05:28

Весело да си прекарате!
Съвети съм дал преди 3 години....

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: sunnyshot   
Дата:   28-05-12 07:27

Алексадър Блок за Франция (текстът е от wiki)

Летом 1911 года Блок снова едет за границу, на этот раз во Францию. Александр Александрович даёт негативную оценку французских нравов.

Неотъемлемое качество французов (а бретонцев, кажется, по преимуществу) — невылазная грязь, прежде всего — физическая, а потом и душевная. Первую грязь лучше не описывать; говоря кратко, человек сколько-нибудь брезгливый не согласится поселиться во Франции.

Летом 1913 года Блок опять едет во Францию (по совету докторов).

Биарриц наводнён мелкой французской буржуазией, так что даже глаза устали смотреть на уродливых мужчин и женщин… Да и вообще надо сказать, что мне очень надоела Франция и хочется вернуться в культурную страну — Россию, где меньше блох, почти нет француженок, есть кушанья (хлеб и говядина), питьё (чай и вода); кровати (не 15 аршин ширины), умывальники (здесь тазы, из которых никогда нельзя вылить всей воды, вся грязь остаётся на дне)…[2]

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: zritel   
Дата:   28-05-12 14:40

Музеят Д'орси и Монмартр. Айфеловата кула не е задължителна, Лувърът определено Е (особено на по-горните етажи, където няма толкова хора, а там са по-добрите картини).
Версай има хубави градини, самият дворец не ме впечатли. Но аз не си падам по дворци и позлати.
Люксембургската градина също е хубава, района около пл. Вендом...
Билети винаги купувам онлайн, препоръчвам го.

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: CyberGene   
Дата:   28-05-12 15:21

Това да отидеш в Париж и да киснеш цял ден по музеите е простотия. Аз съм ходил много пъти в Париж, даже толкова ми е писнало, че последно като ми предлагаха пак командировка, отказах [smilie18] Но съм бил и във всичките музеи, знам какво говоря - тъпо е [smilie5]

На Париж красотата е просто да се разхождаш из града, да ползваш метрото, да минеш през всяко възможно място, през мизериите, през парижките потайности, ей така просто, наляво-надясно, пеша.

Но да се забиеш в музеите и да загубиш цял ден в гледане на картини за мен е тотална загуба на времето, прекарано в Париж. Но аз съм си простак, простено ми е [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.