Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: Нели   
Дата:   10-03-09 08:10

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: Chitsujo   
Дата:   10-03-09 08:15

Търпимостта му спрямо цялата ситуация тук. Говоря за останалите в България българи. Другите не са в представителната извадка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: Chitsujo   
Дата:   10-03-09 08:16

Само да допълня, че прословутото ни гостоприемство е само мит [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: Нели   
Дата:   10-03-09 08:30

Да допълня, много ми харесва това, че винаги е отворен за нови идеи, доверчив е и не е толкова мнителен (съдя по хората, които познавам)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   10-03-09 08:47

Нели, абе то и аз не искам да казвам като цяло за българите, защото съм си направила подбор на хората, които ме заобикалят и естествено е те да са ми най-милите и добрички същества. Мога с часове да описвам добрите им черти, но се съмнявам, че масово е така. [smilie24] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: georgi.kalichin   
Дата:   10-03-09 09:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: Георги   
Дата:   10-03-09 09:24

ма верно толкова пращиш от ум, че така и не си научил как се ползват препинателните знаци [smilie18] [smilie18] [smilie5] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: Todd   
Дата:   10-03-09 09:29

И българина както всички останали хора по света има една хубава черта - оная де му дели гъза на две !!!!

Друга хубава по нашите земи не съм срещал.....

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: cicomanco   
Дата:   10-03-09 09:32

Тя е една черта и дели гъза му на 2![smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: MapTuH   
Дата:   10-03-09 09:34

Отвореността към другите, гостоприемството... Балканската душа [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: Todd   
Дата:   10-03-09 09:39

Автор: MapTuH
Дата: 10-03-09 09:34

Отвореността към другите, гостоприемството... Балканската душа [smilie24]


ха ха , българина не си понася комшиите камо ли чужди ....
Някой бъркат измикярщината с гостоприемство ....

Идеята да се покажеш колко си ларж ...а си смел говната си зад вратата на съседа .

Бългатина е измикяр - не гостоприемен ....гъзолизец .
Целта е да се покаже ....

това е още едно от сбърканите неща в народа ни ....не само главите си клатим обратно - и мисловните ни процеси са в обратна посока ...

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: tnt   
Дата:   10-03-09 09:47

славянската му душа [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: Lalinda   
Дата:   10-03-09 10:52

Като дойде някой или някоя по-отворен/а да се присъедини към събирането на боклуците, току виж съм открила и някоя най-хубава черта у него/нея.

Засега виждам само приказки и страст да ме организират... И дори недоволство.

Todd[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: мара   
Дата:   10-03-09 10:58

лали, стига с тоя припев за боклуците, мари! и аз събирам, ма не бия тъпан денонощно. па колкото и да е странно-и други събират. поне в нашия парк.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: юнга   
Дата:   10-03-09 11:07

Автор: tnt
Дата: 10-03-09 09:47

славянската му душа [smilie7]

Смея да споря за славянството на българите.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: asahi   
Дата:   10-03-09 11:08

Относително вискоката образованост и оттам интелигентност, способността сам да търси решения на проблемите.

Малко имагинерни са тези качества, но за тях се сещам.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: vladomatev   
Дата:   10-03-09 11:09

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: Императорът.   
Дата:   10-03-09 14:05

Ех, Ивет - и аз мислех да кажа, което и ти - ама това добра черта ли е?
На нас сега ни трябва НЕТЪРПИМОСТ към много неща.

Добри черти? - Предприемчивостта и веселячеството.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: traianb   
Дата:   10-03-09 15:07


Не знам дали е хубава черта, но в тези л.йна, в които е наврян българина, няма друг народ на тази земя, който да може да оцелее.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: djogata   
Дата:   10-03-09 15:15

Гъвкавост

(тая черта за задника е ясна [smilie7] )

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: black_swans   
Дата:   10-03-09 15:19

Наличието на лалиндност в характера на нашенеца, би било и наличие на една добра черта [smilie24] Работете и дерзайте [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: slivenski   
Дата:   10-03-09 15:35

Общо взето, всяка хубава черта от характера, която се проявява в прекалена степен, може да се превърне в нещо отрицателно.
Така упоритостта става инат, предприемчивостта се изражда в мошеничество, откровеността се превръща в безцеремонност, а непринудеността в простащина.
Все пак, едва ли притежаваме качества, присъщи само на нас, които да липсват в останалите народи. Както добри, така и лоши…

[smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: IDA   
Дата:   10-03-09 16:26

Прекрасна тема! Поздравления, Нели!

Според мен, най-хубавата черта на българина е, че е българин, а това го прави неповторим!

Прекарал съм доста години от живота си в чужбина, обиколил съм половината свят, но най-приятно ми е било сред българи. И най-голямото щастие, което съм изпитвал, е било, когато съм се връщал в България. Не че в чужбина ми е било лошо, напротив, там живеех, работех и общувах с хора от академичната общност, която е част от интелектуалния елит на чуждите нации, радвах се на уважението на хората, които ме уважаваха само за това, което съм и за това, което умея да правя. Но ... просто там разбрах, че техният свят не е моят, а МОЯТ СВЯТ Е ТУК!

Трудно ми е да кажа, коя е най-хубавата черта на българина, още повече, че е изключително трудно да се намери някоя хубава черта, която е специфична само за него. Може би наистина това, което вече се каза по-горе - че е славянска душа. Да, но има и други "славянски души". Само който не е общувал със сърби, руснаци, чехи и поляци не е изпитвал удоволствието и топлината от общуването със сродните души наречени славяни. Всички си имат своя специфика, в това число и ние, но все сме сродни души.

Та за най-хубавата черта на българина ми е трудно да кажа, но мисля, че със сигурност знам, коя е най-лошата и най отвратителната му черта. Тя е уникална и специфична само за него. Това е невероятната му склонност да плюе по всички българи и да залива с помия всичко българско и родно, независимо къде се намира и пред кого говори, БЕЗ ДА СИ ДАВА СМЕТКА, ЧЕ ОПЛЮВА САМИЯ СЕБЕ СИ. Тази липса на елементарно самоуважение, която непонятно защо обичаме да упражняваме до мазохизъм, неминуемо води до това, че след като ние самите изкарваме себе си като най-некадърните, най-простите, най-тъпите и най-корумпираните, всички останали тутакси си изработват точно такова мнение за нас и спират да ни уважават. Няма такова явление сред никой друг народ по света! То е уникално по своята дестуктивност и според мен, точно това е причината, поради която българинът се чувства най-нещастен в цяла Европа.

Погледнете и по-горните постове. Не са ли и те една прекрасна илюстрация на тази теза? И особено тъжно е, че преобладаващата част от тях са написани от хора, които са част от интелектуалния елит на нацията ни. Много тъжно, наистина!

Ако можехме поне за миг да престанем да се самосъжаляваме, да престанем да унижаваме по такъв долен начин самите себе си, си мисля, че ще вдигнем поглед от клоаката, в която сме се самонавряли, ще повярваме в себе си, ще се изправим и ще тръгнем по пътя на съзиданието, а случи ли се това, отново ще започнем да изпитваме чувство на щастие!

Родината ни е прекрасна! Ето, вижте сами:

https://photo-forum.net/sitepics/misc/Esenna_Morska_Impresiya.exe

И ние българите можем да бъдем прекрасни и достойни, каквито сме били през цялата ни хилядолетна история. Остава само отново да го пожелаем и най-сетне да повярваме, че можем да бъдем такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: тьма   
Дата:   10-03-09 19:33

и тук ще го кажа - изключителната му толерантност към останалите народи,както и ученолюбието, дори и било то знание по малко, но от всичко[smile]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   10-03-09 19:39

Жените са много оправни. Ето, аз напраимер пак слизам до колата да се цапкам с масълце и киселина. Ще сваля акумулатора, again. [smilie5] [smilie5] [smilie5]
Сега откакто се научих да го свалям не спирам да го правя. Щеше да е по-добре да не се бях научавала никога [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nice   
Дата:   10-03-09 21:14

-способността да оцелява в абсурдни обстоятелства

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: djogata   
Дата:   10-03-09 21:25

" изключителната му толерантност към останалите народи"


http://www.photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonROFL2.gifhttp://www.photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonROFL2.gifhttp://www.photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonROFL2.gif

Откъде го измисли това - дето постоянно псуваме кой ли не, особено съседите, и се превиваме дебелашки от смях като видим чужденец

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: equinox   
Дата:   10-03-09 21:31

Преписано от една книжка за бизнес култура:

дисциплиниран
прагматичен
упорит и инатлив
прилежен
стабилен, с енергията
неприязън към турците
високо образован
трезв
предпазлив
добър организатор
решителен
подозрителен, но толерантен към чужденци
изобретателен
усърден

[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: snoopoff   
Дата:   10-03-09 21:41

Чувството ми за хумор [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: white   
Дата:   10-03-09 21:49

Интересно наблюдение - много българи казват, че българите в Б-я са супер гостоприемни, отворени, дружелюбни и т.н. И почти всички заминали навънка казват обратното за българите "навън"... Което ме кара да се замисля: Интересно кои българи заминават навън? [cool] Такива са тези, които заминават или се променят впоследствие? Или просто "навън" заминават тези дето "не струват" и тука (ако и да са с три димпломи),?
Нещо не могат да ме убедят, че си човек дето можеш да приютиш "пътник" и да го нагостиш (ако и да е от друга националност), в дома си, да му предложиш подслон, храна и покрив, а в следващия момент, заминаваш навънка и започват да говорят за теб: С Българи е най-зле!

Всъщност гледам тези дето заминаха...гледам какви се върнаха - същите - каквито заминали - такива се върнали...Колкото бяха гостоприемни тука, предполагам такива са били и навън...[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: тьма   
Дата:   10-03-09 22:36

джогата, достатъчна е историята с евреите и отношението към цигани и турци - известни нещица от историята


Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: roussinoff   
Дата:   10-03-09 22:48

Пълни глупости си пишете тук. Никакви хубави черти няма Българина за най голямо съжаление.(Говорим за 90 % от хората в България, а не за останалите готини 10 ...)
Най-завистливия, най-стиснатия, най-страшния и т.н и т.н ....
Пълно е с ненормални идиоти, на които основната цел им е да те преебЪт. Най-невъзпитаните хора във вселената. Помияри с дребни душици, безбожници и селски търгаши.
Всичките глупости с гостоприемството и благия нрав, са не мит ..... ами не знам и аз какво, така че да не се заблуждаваме.
Разбира се 10-те процента са нормални, чудесни хора, но си мисля че процента е даже доста завишен....
На нормалните [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: captainme   
Дата:   10-03-09 22:49

тьма написа:

> джогата, достатъчна е историята с евреите и отношението към
> цигани и турци - известни нещица от историята
>

за настоящето става дума...за настоящето...българина е еволюирал, както се подразбра от една друга тема..

за мен, българите са опортюнисти...това обаче е едно многооооооооо съмнително качество;)


Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: roussinoff   
Дата:   10-03-09 22:50

Да не говорим за повечето Българи в чужбина [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: revolve   
Дата:   10-03-09 22:58

Не знам какви са българите и аз в това число, ама засега само от нас и косоварите съм видял тотален непукизъм по отношение на лайната, в които живеем.
Вярно, нито съм излязъл да чистя, нито ходя да тормозя в общината да почистят и подредят, ама това не би трябвало да е мое задължение, нали?
Замислил съм да направя една галерия, като аргумент срещу всеки, който изтъква красотата на България, защото ежедневно гледам толкова грозотия, че вече не ми се излиза от нас.
Живял съм в Родопите и видях много красиви места, само че после ги видях загрозени също. Трябва едно място да е недостъпно, за да не бъде застроено и осрано в тази държава.

Съгласен съм да важат за мен всички ужасни неща, които се говорят за българите, стига да не ми се отнема правото да не харесвам какво виждам у нашего брата.



Публикацията е редактирана (10-03-09 23:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: captainme   
Дата:   10-03-09 23:23

revolve написа:


> Вярно, нито съм излязъл да чистя, нито ходя да тормозя в
> общината да почистят и подредят, ама това не би трябвало да е
> мое задължение, нали?

не знам дали мога да се съглася с тази част на поста ти...
не е твоя работа да чистиш,но да изискваш от себе си и околните да пазят чистота е задължение на всеки....
днес ми направи впечатление как контейнерите до моята къща са претрупани със всякакъв вид боклук,но най-вече от гнусните малки бакалии наоколо....всякакъв тип картони и кашони и други опаковачни материали...а контеинерите за хартия са на 20 метра разстояние и се почистват редовно...не ми се говори направо...
аз и така не разбрах кога ще почне да се почиства отново боклука...чух кмета да казва че трябвало да търпим 3 седмици.....досмешава ме направо...егати сивилизасиона:)


Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: revolve   
Дата:   11-03-09 02:05

Ами то няма значение кой с кого е съгласен :), но се предполага, поне теоретично, че трябва освен структури, чието задължение е да благоустрояват, да има и такива с контролни функции.
Като гледам, моята професия не предполага да изпълнявам никоя от горните дейности, а пък иначе, за да мога да плащам всякакви данъци и сметки, се налага да си уплътнявам времето с работа. В такъв смисъл, ако аз отделя време (и то няма да е малко) да се разправям с хора и да изисквам нещо от тях, кой ще работи вместо мен? После, аз не съм юрист, но имам едно подозрение, че няма закон, който да позволява на мен като частно лице, да изисквам разни неща от други частни лица. Поправете ме, ако греша :)

Всичките тия приказки горе всъщност означават, че някъде има едни хора, които не си изпълняват длъжностите, и тия хора всички знаем, че са българи.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: sunnyshot   
Дата:   12-03-09 22:41

https://photo-forum.net/joro/emoticons/mad.gif



Публикацията е редактирана (01-08-09 00:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са най-хубавите черти в характера на българина?
Автор: Prakticar   
Дата:   12-03-09 22:51

Инатът

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.