Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: Miro__Slav   
Дата:   03-04-17 21:17

Така е, но и преди не се строеше кой знае колко ако не броим англичаните които инвестираха в къщи за гости по разни програми... Нисаки здраво го бяха подпукали със строежи първа линия изглед морето [beer]
За Английския Асахи е прав, но много от тях говорят добре Италянски...Мързеливи са и то доста,Буквално газят пари който не виждат от мързел...



Публикацията е редактирана (03-04-17 21:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: ROM   
Дата:   05-04-17 12:19

Повечето са ти го написали. Имаш опция да си купиш двупосочен билет за ферибота, тогава цената за връщане ти е 50% от нормалната, а в деня на връщане само го заверяваш на касите.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: ipolit   
Дата:   10-07-17 10:10

Ходихме, върнахме се. Изкарахме много хубаво, като изключим, че докато плувах някаква риба ме ужили по ръката и се подух. Ама ми мина.
Ако ви се гледат снимки - Корфу
Не са много стока, че доста са с телефон.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: nyamago   
Дата:   10-07-17 15:15

Някой да има впечатления от някое курортно селище с пясъчен плаж на Корфу? Има ли изобщо такива на острова? (И изобщо има ли пясъчен плаж по-голям от антрето на панелка?)

И друго - някой да е видял някъде по бреговете/заливите сърфисти? (уиндсърфисти, повече от един-двама на същото място)?

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: ipolit   
Дата:   10-07-17 15:39

На Палеокастрица някои от плажовете бяха с идеален пясък. Водата обаче беше адски студена, не знам защо.
Иначе имаше някакво състезание по ветроходство в залива на Корфу таун на 3 юли като вятърът беше много силен.

http://corfuchallenge.com/about.html

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: rimohit   
Дата:   10-07-17 15:40

ТОЗИ Е ПЯСЪК
ТОЗИ
И ПРИЛЕЖАЩИТЕ НА ТАЗИ ЛАГУНА
Сърфистите не съм им обърнал внимание... Аз съм в "друг раздел" [beer]
Бяхме на Палиокастрица юни и не ми харесаха плажовете от към пясък ( в сравнение с посочените). Иначе е много красиво и комерсиализирано място (в сезона)



Публикацията е редактирана (10-07-17 15:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: edobg   
Дата:   10-07-17 16:12

Аз бях тук преди седмица и е много добро има и пясък ...

Тук


Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: stef7   
Дата:   10-07-17 17:35

Още един глас за Issos Beach. Много дълга пясъчна ивица поне километър че и два сигурно и няма много хора, разбирай 100-200 метра около теб/вас няма никой. Водата е плитка 50-100 метра навътре и август месец е топла.

Там има Windsurf клуб, или поне имаше допреди 5 години когато последно бях, което само по себе си е показателно че там е мястото на острова където има някакъв action [smile]. Може да наемаш сърфове има и такива дето само си карат, свои собствени. Но през повечето време вятъра в слаб. Карал съм с по-голямо платно 7.5м2, става и пак трябва да случиш на по-ветровит ден. Следиш прогнозата и т.н., знаеш как е.

Това е мястото което знам за целия остров за windsurfing. Виждал съм кайт сърфове по-нагоре от Issos Beach и най-вероятно са били на другия плаж дето rimohit е отбелязал.



Публикацията е редактирана (10-07-17 17:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: stef7   
Дата:   10-07-17 17:56

Междудругото ако си в windsurfing а сигурно знаеш че Лефкада е по-подходящия остров [smilie5] .
Достъпа е по-лесен, няма ферибот а тунел, уникално красиви плажове, не толкова туристическо. Няма толкова много за гледане като на Корфу освен плажовете, няколко селца и Нидри, но е също толкова добро за почивка и останалата несърфистка част от семейството или двойката няма да скучае. А за сърфистите има Василики.
Там вятъра ти е почти гарантиран поне 2-3 часа на ден [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: nyamago   
Дата:   10-07-17 19:29

^ Бях на Василики, не ме зашемети нито като качество на пребиваването, нито като разнообразие на ветроходни условия (случих нон-стоп много силно време, а отдавна нямам фитнес за повече от половин час в такова, трябват ми и по-мързеливи моменти :) Жена ми пък има фитнес колкото искаш, но няма техника, което е по-лошо)...

Обиколил съм повечето 'нарочни' места за сърф из близкия радиус (средиземното море до залива Акаба) със специализирани тур-оператори като Нилсен. Малко ми омръзна еднотипният им модел и се оглеждам за по-самостоятелно сглобяване на ваканцийка не не-толкова-сърфистки места и без командири.

Благодаря за всички подсказки, някои места не изглеждат лошо, а Исос направо е кандидат за проучване. Трябва да има съфрове под наем, защото летя, не карам кола до тези места (от където съм базиран).

[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: asahi   
Дата:   10-07-17 20:26

Това е широк плитък пясъчен плаж. Имаше и сърфисти някакви.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: stef7   
Дата:   10-07-17 22:57

Това че и половинката ти кара е идеалния вариант [smile] , който уви не важи за повечето от нас. Споменах Лефкада защото това е един от малкото варианти за стигане с кола от България в разумни срокове. Около 10тина часа от София, даващ също разнообразие на тези които не карат. Примерно преди обяд се ходи на други плажове, които са и много красиви от западното крайбрежие а след обяд когато раздухва се кара на Василики. Добър компромис който мога да договоря с некараща половинка. Щото примерно турския остров който е другата по-добра дестинация откъм каране е пустош и ако не караш е голяма скука, няма какво друго да се прави или гледа. Половинката трудно ще се навие. Иначе когато съм бил на Лефкада вятъра е бил ОК, ама силен не. Там се върти една локална термика от планината. Карах си със 6тица без много зор, това дето си уцелил ще да е било по-скоро изключение, минавал е някой голям фронт.

И Лефкада и Корфу са големи острови и там без превозно средство не става. Виж там 2-3 от дните ако може да наемете моторетки или кола да разгледате острова, щото едва ли ще има вятър всеки ден. Корфу е идеален за почивка, разглеждане на красиви места, ходене на плаж и windsurfing отвреме навреме, като странична дейсност. [smile] Никога не е бил windsurf дестинация, като тия на които си ходил. Windsurf клуба на Issos Beach е повече за начинаещи, имат и хубави дъски и платна като за напреднали, но отново това не е от тоя тип клубове като Nelson дето всичко ти е организирано и то на ниво. А и трябва да провериш дали още го има, щото инфото ми е малко старо както вече писах. Нещо не му намирам web site по интернет. Вятъра там влиза от север, северозапад кара се почти перпендикулярно на брега , малко под ъгъл. Но трябва да влезеш малко по-навътре за да имаш повече вятър. До брега го спира носа от северозапад. Водата не е много плоска има 10-15 см вълнички и леко друса [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: alex1954   
Дата:   13-07-17 20:54

Северната част на Корфу е много ветровита( като се дигне пясъкът от вятъра става като на пясъкоструйка), плажовете са мънички.Шумно е.Не е толкова уютно.Там ходят предимно богати младежи от Евопа за да живеят нощен живот и вдигат голяма дандания.Не е за спокойни семейства с деца.
Виж на юг е друг свят-спокоствие, природа, история, красиви плажове..


Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: stef7   
Дата:   13-07-17 22:42

На юг е много общо казано. И далеч не навсякъде е спокойствие. Кавос е най на юг. Ако си ходил там веднага ти става ясно за какво иде реч. По главната имаше кабинети за спешна медицинска помощ през 50 метра. Преброихме поне 10тина. Кавос е нещо като Слънчев Бряг но в умалени размери и без големите хотели. Баровете и заведенията на квадратен метър едва ли са по-малко. И преди да дойдат да се напиват с евтинджос ракия и уиски в България англичаните доста по-отдавна са го правили там. Та зависи. Спокойни места има навсякъде, ние бяхме в едно селце близо до Палеокастрица но по-навътре в острова. Хотела беше даже извън селото в една гора. Птичките пеят, вечер цикадите се включват но тяхното да си призная не мога да го понасям, ъъ издевателстват над слуха ми, инак спокойствие, идилия. Като искаш мяташ се на колата и до град Корфу е 20тина километра. Там тълпи и лайф, но после обратно се потапяш в природата и спиш като къпан.
Но се иска кола. Без кола не става. И на къмпинг съм бил и там беше много хубаво и съвсем достъпно и прилично като цена. Душове топла вода, басейн, ресторант, наблизо супермаркет. А къмпинга в гора и се вижда морето. Вечер пиеш бира и сърцезаваш лунната пътека. Какво му трябва на човек [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Корфу
Автор: asahi   
Дата:   13-07-17 22:49

Бутилка уиски, яхта и какво да е море.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »