Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  137  138  139  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   23-05-17 22:32

[smilie24] [beer] [beer] [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   23-05-17 22:32


http://prikachi.com/images.php?images/888/9127888d.jpg

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   23-05-17 22:35

fmj, ще отменя Бат Сали и ще предположа, че това е прегаряне на диапозитива от светлината, тия диапозитиви много гадно прегаряли....[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   23-05-17 22:37

Да бе да, прегарят на сянка![smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   23-05-17 22:42

Трите етапа на човешкото познание.
1 Това не може да бъде!
2 Тука има нещо?
3 Кой не го знае това?
[beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [smilie3]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   23-05-17 22:50

Що се отнася до стъклото на шлема нямам представа какво е отражението,но не би трябвало да е там. Според мен също манипулирана снимка. Със каква цел НАСА да обяснява.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   23-05-17 23:01

Още една статийка. Който не го интересува да пропусне.[smilie7]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: esc   
Дата:   23-05-17 23:23

Стига глупости вече, ето я истината:

168 ЧАСА: Луна в орбита около Земята няма, а само една холограма...

[cool]


Последния да затвоти темата...[smilie5]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   23-05-17 23:32

esc, тая тайна е отдавна разкрита. Ето тая снимка си пропуснал:



Даже и виц са пуснали за случая, ако не го знаеш, все някой ще ти го разкаже...ама се промъкват и такива оригинални кадри от космонавти дисиденти...а холограмата прикрива точно това. Ей сега гледай новините, ще кажат как са открили къде маймуните за пръв път са станали хора. И това е точно по нашите земи. За съжаление в момента с пълна сила тече обратния процес...[smilie5] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: esc   
Дата:   23-05-17 23:37

[cool] [cool] [cool]

[beer] [beer]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: Антивик   
Дата:   24-05-17 08:13

chrisnoch написа:

> Автор: Антивик
> Дата: 23-05-17 11:14
> ...
> Освен това продължавам да се чудя/и никой не ще да даде обяснение/ при това спускане, като се дигне прах/да си спомним прословутата снимка със лунната стъпка/ при това кацане при липса на въздух и въздушни течения/викаме им ветрове/ при намалена гравитация, колко време .........................
> ...
>
> всичко е обяснено простичко, дано
> успееш да схванеш:
> https://www.fiut.bg/mojata-p-rva-enciklopedija-za-kosmosa.html

Публикацията е редактирана (23-05-17 13:42)


Крисноч,
ако се огледаш в същите тези сто и горница страници, ще намериш някъде съвсем противоположно обяснение, че поради липса на атмосфера и намалена гравитация, заради еднаквите ел. заряди на прахови частици и повърхност, то те трябва да се слягат по-бавно.
Освен това се стига до положението/цитат от български мюзикъл/
"На кого да вярва чиляк, на очите си ли на ушите си?..."
Та като гледа човек снимки и клипове от лунните мисии, не се вижда дигане на прах, независимо, че тези със скафандрите подрипат, че даже и падат на повърхността. Даже прословутия кадър с "Малката крачка и големия скок" де Армстронг рипа от метър-метър и нещо, па не се дига прах. Па аз си спомням на времето, летните селски пътища между нивите, разпрашени от трактори и каруци - леко да тупнеш с крак, па даже потичай и стой та гледай каква прахолявица се дига, да не се случи па да мине камион...Сигур някой ще тръгне да доказва, че на луната няма прах...да ама една от най-известните снимки, онази със стъпката показва, че има.
Благодарско за дадената литература, но като знам какви глупости се пишат в съвременните учебници, няма да се учудя ако тази енциклопедия тръгне да ми обяснява, каква е растителността на Луната и близките планети. Все пак благодаря за сарказма, но не ми е в природата да изпадам до нивото на тез де ме предизвикват.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   24-05-17 10:59

Антивик, много точно спомена учебниците що за боза са.[smilie24] Цялата съвременна физика е основана на постулати. Измислят си нещо съвремените жреци и хоп веднага влизат в противоречия.Например постулата за фотона. Фотона се излъчва и поглъща цял като квант.[smilie18] [smilie18] Колко е дължината на един фотон? Как фотона преминава през тясната решетка на кристал? Учим като папагали без да си задаваме въпроси.А физиците теоретици, като не им излязат сметките и веднага намират коефициенти и константи.300г тъпчене на едно място. Съвремените технологии просто се доразвиват от това което е намерено през 19 и началото на 20 век. Очаквам инквизицията да ме прати на кладата начело с негово Интелктуално превъзходителство кавалер на почитания знак IQ171 г. Кристина Ночев.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: lucky55   
Дата:   24-05-17 12:23

fmj написа:

> 300г тъпчене на едно
> място.

Чутовно.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   24-05-17 12:53

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Исак_Нютон

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: DartMol   
Дата:   24-05-17 13:19

fmj - радвай се, че ги има "физиците теоретици". Като останат само 'лапнишарани' като теб не 300, ами сигурно 3000 години ще тъпчем на едно място. Справка - виж какво става в Близкият Изток.

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   24-05-17 14:00

И какво става в Близкия изток? Каквото​ надробиш това сърбаш. Ако не го знаеш това значи ти си лапни шаран.[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   24-05-17 15:39

Като отворя тая тема се връщам 1000 години назад. [smilie5]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   24-05-17 15:59

Батка,едно въпросче към теб. [smilie3] Според теб има ли вероятност,американците да са изфабрикували лунните мисии? Това може ли принципно да се случи? Има ли такава физическа възможност или това според теб е невъзможно от гледна точка на физиката?Да оставим морала и престижа.Защото ако това беше мерило,нямаше да има нужда от антидопингови комисии.[beer]

Да насоча по лесно мисълта ти. Всеки човек може да да стане убиец,или нама такава възможност да стане убиец?



Публикацията е редактирана (24-05-17 16:06)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: colorphoto   
Дата:   24-05-17 16:12

Аз също съм от скептично настроените по въпроса дали са стъпвали американците на Луната,но се чудя как са успяли да обвържат здраво толкова хора от персонала свързан с тази възможна конспирация да си мълчат толкова години?!

Знам за американския закон репресиращ разприказвалите се военни и даже цивилни по тези и близки до тях/НЛО/ въпроси,но все-пак толкова свързани с мисиите хора и почти никой като се напие да не изкаже нещо през годините?!



Публикацията е редактирана (24-05-17 16:14)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   24-05-17 16:28

Проекта Манхатън. Колко хора работят за него? Всичките ли са знаели какво правят? Пирамида,в основата не знаят нищо. Нагоре по нивата знаят само толкова колкото е нивото им и под тях и така до върха на пирамидата. Любимите Илюминати на Батката и Асахи.[beer] [beer] [beer] Да не говорим за паралелни структури, държава в държавата,ЦРУ и тн.Разприказвлите се отдавна са мъртви,другите или са обявени за луди или ги злепоставят и компрометират в обществото, като неблагонадежни.



Публикацията е редактирана (24-05-17 16:37)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: agop4o   
Дата:   24-05-17 16:42

Знам за американския закон репресиращ разприказвалите се военни и даже цивилни Ъхъм.Едните имат закон а другите вършат същото без закон.Така че да не се чудим

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: DartMol   
Дата:   24-05-17 16:53

Не се ограничавайте само с персоналът работил тогава. Цялата тази 'лъжа' продължава и до ден днешен, като в това са замесени все повече държави. Ако в началото са били САЩ и СССР, сега се включват Китай, Индия, Япония..., всички научни институти по света... Представяте ли си колко зърно е това, и това е причината американският флот да стои постоянно разгърнат по целия свят...А, за очевидците от онова време е изоплзвана писалка тип Мъже в черно.
Само внимавайте като разкривате такива глобални афери, че 'биг брадър' и сивите гледат
[smilie5]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   24-05-17 17:04

Китайците на какво разстояние кацнаха от площадките за кацане на Аполо? Японците какво дадоха като доказателство? Индийците? Колко бази има в Япония и дали е достатъчно суверенна? Германия? Италия? Някои от вас свидетелствал ли е против мафиот имащ влияние в съдебната зала!?[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Аз съм бил наивника,хахахаха Ситски бъди милостив ще ме докараш до инфаркт от смях.

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: b0bb0   
Дата:   24-05-17 17:38

FMJ, да споделиш какви доказателства биха те удовлетворили, щом снимките не са сред тях? :)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   24-05-17 17:38

Освен снимки видео и теледанни, от подводниците МИР и подводни роботи на повърхността от Титаник изкараха и артефакти.Някаква безспорна аналогия да откриваме при Аполо?[smilie3]
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  137  138  139  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена