Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: aldygreen   
Дата:   28-02-17 01:41

Pavlov написа:

> Така като гледам в DxO, 80D има
> чувствително подобрение в
> показателите на матрицата. Почти е
> успял да настигне модел на Nikon от
> 2010-а година:

Ще добавя, че това подобрение е налице и в двата други апарата от темата - 77D и 800D. При което 70D остава в периферията на вниманието, за мене специално, като единствения апарат от четирите, позволяващ използването на Латерната. Но при достатъчно атрактивна цена.

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: slavi_biserov   
Дата:   09-03-17 20:17

Вече 77д е пуснат във Bотопавилиона, но го няма все още наличен. Малко са се омазали с цената, като пише, че ще бъде 1799лв, докато в amazon и ebay е точно 1699лв.
ЦЪК

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: Pavlov   
Дата:   09-03-17 20:24

Ами купувай от Amazon тогава [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: slavi_biserov   
Дата:   09-03-17 20:27

@Pavlov с цената на доставката и разправиите по митниците, ако има такива, мисля, че ще излезе по-солено. Ще чакам да падне цената и ще видим, но хубавото е, че сигурно по едно и също време ще се пуснат новите тела в БГ и чужбина.

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: aldygreen   
Дата:   09-03-17 20:52

Ако 77D имаше микронастройка на фокуса, щеше да е твърде близко до 80D. Ако широко се използва Live View, липсата на пентапризма ще се забележи само по липсващите над 200 грама тежест. В същото време, при фокусиране в Live View микронастройката на фокуса е напълно излишна.
Изводът - всеки да си прави сметка какво му е нужно за парите, които може да даде.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: Sauron69   
Дата:   09-03-17 21:34

Много си е нормална значи цената, в amazon.de е 899 евро [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: aldygreen   
Дата:   11-03-17 23:16

Ами ще са нормални, след като 80D ги ограничава отгоре. И сега разликата от 270лв между 77D и 80D не е голяма. Още съвсем малко и 77D става трудно продаваем. Всеки по-сериозен ентусиаст би предпочел осемдесятката.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: Sauron69   
Дата:   12-03-17 00:46

Под нормална имам в пред че си е колкото европейската цена. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: chokolad   
Дата:   17-09-18 10:19

Здравйте!След търсене на подходящ фотоапарат за мен, се спрях на Канон 77д.Тъй-като съм наясно, че е необходимо условие за качествени снимки, да притежава и качествен обектив, искам да попитам тези от вас, които са наясно с нещата, кой обектив бихте ми препоръчали, различен от китовия обектив Canon EF-S 18-55mm IS STM, с който идва фотоапарата.Тъй-като бюджета ми е ограничен поради все още високата цена на този фотоапарат и факта, че ще използвам на първо време китовия обектив, се интересувам от обективи и друга марка като сигма и тамрон с качество което в голяма степен се доближават до канонското. Предпочитам обектива да покрива ежедневни нужди за снимане на портрети, природа, зум когато се налага и снимане на изкуствена светлина в стая.Тоест съотношение цена-качество.Няма да се използва с професионална цел, а за спомени и природа.

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: Mogila   
Дата:   17-09-18 10:31

Здрасти chokolad, няма такъв обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: marves   
Дата:   17-09-18 10:35

Sigma 17-50/2.8 OS - втора ръка около 400-450лв., добър е и за професионални цели, но задължително тест на фокуса за точност и за децентрирани лещи. Зуум обектив не се коригира прецизно от тялото. Оптически си е супер, но си е пластмаса като цяло и не трябва да е износен от прекомерна употреба.

Canon 17-55/2.8 IS - втора ръка 600-900лв. в зависимост от състоянието. Води се по-здрав, но да се има предвид, че фотографите обикновено го счупват от работа, износвания на елементи и т.н. болежки от почти ежедневно ползване по няколко часа на ден.

Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC Macro OS HSM | C - Contemporary версията, много хвален обектив за "общак".

Canon 18-135mm IS STM е интересен заради голям обхват, но си е тъмничък и спрямо 18-55 IS STM се печели просто повече зуум.

Ако липсата на светлосила не те притеснява много, Canon 18-55 IS STM си е идеален.
Можеш да компенсираш със светкавица в затворените помещения (то и на f/2.8 няма да ти се получават качествени снимките на слаба изкуствена светлина в 80% от случаите, без светкавица).
Като допълнение можеш да си вземеш Canon 50/1.8 STM, 50/1.4 USM, 85/1.8 USM - някой от тях за портрети. Печелиш много по-приятна визия спрямо ф/2.8 зуум, също и възможност да продължат да се ползват при обмисляне за ъпгрейд към ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: kvakioh   
Дата:   17-09-18 11:36

Токина 16-50/2.8

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: quazimodo   
Дата:   17-09-18 12:28

Едно китайско чудо Yongnuo 35/2 с прецизна проверка преди покупката. Снимаш и събираш пари за EF 24-70/2.8. Успех в начинанието!

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: chokolad   
Дата:   17-09-18 13:44

Много благодаря за бързите отговори.Днес ми предстои покупката на фотоапарата.Това което знам със сигурност е, че ще карам с китовия обектив, тъй-като цената на повечето обективи надхвърля нормалните икономически възможности, които човек може да задели за подобен род любителска фотография.Все повече съм на мнение, че един Nikon P900 въпреки малката си матрица, ще задоволи всякакви непрофесионални нужди, дори и да се абстрахираме от малката матрица.Снимките са привлекателни и без хиляди левове вложения, мъкнене на чанти и най-важното....момента на перфектната снимка за вас и близките ви, докато смениш обектива вече е безвъзвратно отминал. Panasonik и Sony с турбо, СЪЩО се оказват по-удачен вариант, за разлика от свръх-изключително скъпите DSLR-и,обективи, външни микрофони и светкавици, стативи, моноподи, триподи и т.н, които разбира се също имат своето място в професионалната фотография. Лошото е, че въпреки всичко, Canon d77 прави брутални снимки, също както Canon D80 и това не мога да отмина с безразличие....и да, не струва 5000 лв., но и да струваше, щях да си купя кола или каравана, щях да отида на екскурзия и пак да ми останат :) След две седмици дилема ДСЛР или турбосапунерка, след четене на ревюта на знайни и незнайни "разбирачи", прецених, че голямото винаги е по-добре от малкото в буквалния и в преносния му смисъл.Успех на съфорумците и повече пари за смислени неща, вместо неизползваеми или малко използваеми вещи.Любителската фотография с ДСЛР си остава най-скъпото хоби в този сегмент и най-недоходоносното изкуство.(в случай, че се изкарват пари от изкуство)Мнението ми е лично и не касае никого.Просто го изразих ;)



Публикацията е редактирана (17-09-18 14:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: quazimodo   
Дата:   17-09-18 14:12

chokolad написа:

> Много благодаря за бързите
> отговори.Днес ми предстои
> покупката на фотоапарата.Това
> което знам със сигурност е, че ще
> карам с китовия обектив, тъй-като
> цената на повечето обективи
> надхвърля нормалните
> икономически възможности, които
> човек може да задели за подобен
> род любителска фотография.Все
> повече съм на мнение, че един Nikon P900
> въпреки малката си матрица, ще
> задоволи всякакви
> непрофесионални нужди, дори и да
> се абстрахираме от малката
> матрица.Снимките са привлекателни
> и без хиляди левове вложения,
> мъкнене на чанти и
> най-важното....момента на
> перфектната снимка за вас и
> близките ви, докато смениш
> обектива вече е безвъзвратно
> отминал. Panasonik и Sony с турбо, СЪЩО се
> оказват по-удачен вариант, за
> разлика от свръх-изключително
> скъпите DSLR-и,обективи, външни
> микрофони и светкавици, стативи,
> моноподи, триподи и т.н, които
> разбира се също имат своето място
> в професионалната фотография.
> Лошото е, че въпреки всичко, Canon d77
> прави брутални снимки, също както
> Canon D80 и това не мога да отмина с
> безразличие....и да, не струва 5000
> лв., но и да струваше, щях да си купя
> кола или каравана, щях да отида на
> екскурзия и пак да ми останат :)
> След две седмици дилема ДСЛР или
> турбосапунерка, след четене на
> ревюта на знайни и незнайни
> "разбирачи", прецених, че голямото
> винаги е по-добре от малкото в
> буквалния и в преносния му
> смисъл.Успех на съфорумците и
> повече пари за смислени неща,
> вместо неизползваеми или малко
> използваеми вещи.Любителската
> фотография с ДСЛР си остава
> най-скъпото хоби в този сегмент и
> най-недоходоносното изкуство.(в
> случай, че се изкарват пари от
> изкуство)Мнението ми е лично и не
> касае никого.Просто го изразих ;)
>

>
> Публикацията е редактирана (17-09-18
> 14:05)


Да, правилно си мислех, че новоизлюпеното продължение на тази тема е породено от нередовното пиене на предписаните хапчета. И все пак - успех в начинанието! Щом не те е мързяло да сътвориш тази "лакърдия", определено има хляб в тебе. Само трябва да те забележи подходящия човек[smilie18][beer].



Публикацията е редактирана (17-09-18 14:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: chokolad   
Дата:   17-09-18 14:20

Да.Иначе няма да е интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: georgioiv   
Дата:   17-09-18 15:04

Китовият 18-55 е брутален обектив, единственият недостатък - "тъмен". З сметка на това "светлият" - 50/1,8 STM е задължителен за тия тела. Лек, здрав, безшумен, чудесна оптика, чудесна цена. Или 40/2.8 STM, но за портрети по-добре 50-ката. Ако снимаш пейзажи и градска среда ще ти трябва и 10-18 STM - също чудесен, лек, безшумен и сравнително евтин. За пълно щастие - 55-250 STM, ако ще снимаш птички и въобще ако ти трябва телеобектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: kvakioh   
Дата:   17-09-18 15:05

Бих взел 200Д и Токина 16-50/2.8 за дълготрайно снимане... или с 18-55 като за начало.80,800, 77 са твърде малко по-напред, а струват повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: lamerko   
Дата:   17-09-18 15:15

Аз съм против китайското "чудо" Yongnuo - просто разликата в парите не си струва после ядовете :)

Иначе преди време съм имал Токина (забравих коя точно) - беше си добра, но тук цената и беше силно завишена (общо взето два пъти спрямо американския пазар). Sigma 17-50/2.8 е доста харесван тук обектив, но може да бъде доста капризен с някои тела - обезателно трябва да се тества добре конкретно с твоето. Между другото 18-55 IS STM въобще не е лош обектив - много от нещата, които докараха лошо име на китаците, вече са на ниво :)

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: chokolad   
Дата:   17-09-18 15:36

Това вече е приказка.
Офертата е Canon ЕОS 77d + EF-S-18-55mm IS STM

Другият вариант е да взема само тяло и обектив по избор.
Похвалиха ми много като съотношение цена-качество този обектив:
Canon EF-S 17-55 mm f/2.8 IS USM

Но, по -нататък.Де да имаше някой със стабилизация за всеки ден ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: georgioiv   
Дата:   17-09-18 15:48

Зависи какво искаш да снимаш.

Ако ще снимаш само пейзажи - изгреви и залези - трябва ти само 10-18 STM и един поляризационен филтър.

Ако ще снимаш мацки - 50/1.8 STM, това е задължителния, той си е "мъст хев", няма аналог като качество/цена.

Ако не знаеш какво ще снимаш, ще обикаляш по улиците за да измислиш - вземи китовия или 17-55/2.8.

Китовият, STM специално, е много добър обектив.

Ако ще снимаш птички и комшийката как прави гимнастика на балкона - 55-250 STM - също чудесен обектив за парите си.

Всички които са STM стават и за видео. 17-55/2.8 ще ти скърца докато фокусира и стабилизира и ще ти трябва външен микрофон за видео.



Публикацията е редактирана (17-09-18 15:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: quazimodo   
Дата:   17-09-18 16:28

Аре стига с тия аксиоми бре! Щом е пейзаж непременно трябва да е "пейзажния" 10-18. Да-да, ама не[smilie18]. С 10-18 по-скоро ще се чуди какво е искал да снима а какво се е получило[smilie18]. Първо да разгледа сайта на Мекис и после пак да помисли какво му трябва.[beer]

П.П. Горби, ти поне трябва да знаеш какво казват братушките (или бяха другите братушки[smilie5]) - копчето "шедьовър" се намира на будилника[smilie21]



Публикацията е редактирана (17-09-18 16:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: georgioiv   
Дата:   17-09-18 16:35

Аре стига с тия аксиоми бре! Щом е пейзаж непременно трябва да е "пейзажния" 10-18. Да-да, ама не[smilie18]. С 10-18 по-скоро ще се чуди какво е искал да снима а какво се е получило[smilie18]. Първо да разгледа сайта на Мекис и после пак да помисли какво му трябва.[beer]


10-18 приравнено като ъгъл, на APS-C e 16-30.

Винаги можеш да кропнеш, но никога не можеш да "разшириш" в пост процеса.

Пък който иска да си снима с 200 мм пейзаж, аз лично съм за свобода на себеизявата .. [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: chokolad   
Дата:   17-09-18 16:58

Добрата преценка идва от опита.
Опитът идва от лоша преценка. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: victory13   
Дата:   17-09-18 20:57

имам едната от обсъжданите камери, с 10-18, и 18-135... 10-18, да кажем, го ползвам чат-пат, но това чудо 18-135 не слиза от апарата... не знам китов ли се води, или подобен на китов, но като качества и възможности съм силно впечатлен... с чиста съвест мога да го препоръчам с 2 ръце [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »