Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Имам въпроси относно Windows XP Service Pack 3 и инсталиране на SSD...
Автор: adorable   
Дата:   12-02-17 15:57

Ето ви я конфигурацията! Какво ви е чудно толкова не мога да разбера!

Отговори на това съобщение
 Re: Имам въпроси относно Windows XP Service Pack 3 и инсталиране на SSD...
Автор: asahi   
Дата:   12-02-17 17:11

Чудното е защо си го причиняваш. Разумните ъпгрейди на твоята машина изключват слагането на SSD като първа и втора стъпка. С този никакъв РАМ първо си тормозиш Уиндоуса да се занимава сам със себе си, второ някои програми хич и няма да искат да се инсталират, трето Уиндоуса непрекъснато ще пипе и трие по диска (SSD) временни файлове, които ще го скапят.

Има смисъл да се харчат пари и усилия в следната последователност:
1. Нов RAM 4GB.
2. Windows 7
3. Ново дъно и процесор
4. SSD

Отговори на това съобщение
 Re: Имам въпроси относно Windows XP Service Pack 3 и инсталиране на SSD...
Автор: imitev   
Дата:   12-02-17 21:16


Даже само рам да се добави освен SSD и ще стане ок. И се слага вин7 задължително.

Има DDR2 667 памети в olx с камари - поръчай си 2х2 GB или 4х1 gb и изхвърли 512ката.

Процесора ще върви прилично все още.

ХР отдавна е в историята...

Отговори на това съобщение
 Re: Имам въпроси относно Windows XP Service Pack 3 и инсталиране на SSD...
Автор: old_firehand   
Дата:   12-02-17 21:38

Ако се мръщиш за нов компютър ,освен RAM 4GB (силно препоръчително ),като опция може да си смениш процесора за 10-20 лв. За ССДто си купи (още по силно препоръчително) и външна карта да го закачиш на нея PCI-E To SATA3 PCI E SATA3.0 6Gb/s SSD Asmedia ASM1061 - 6 паунда е . И трябва да преместиш виртуалната памет от ССД на хардиска,да спреш възстановяването на системата и заспиване на компютъра. И още нещо ,обнови си BIOS на дънната платка ,гледам си с 1,40 последния е 2,20 .

Отговори на това съобщение
 Re: Имам въпроси относно Windows XP Service Pack 3 и инсталиране на SSD...
Автор: zbonev   
Дата:   12-02-17 22:29

За около 40 лева можеш да купиш RAM 4GB DDR2-800; и процесор също можеш да смениш, че тоя е голяма печка и няма да е супер добър за 7-ца. XP-то не поддържа trim и това е проблем, както ти писаха колегите, затова поне 7-ца.



Публикацията е редактирана (12-02-17 22:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Имам въпроси относно Windows XP Service Pack 3 и инсталиране на SSD...
Автор: imitev   
Дата:   12-02-17 22:32

Дъното не поддържа DDR2-800

Отговори на това съобщение
 Re: Имам въпроси относно Windows XP Service Pack 3 и инсталиране на SSD...
Автор: lamerko   
Дата:   12-02-17 23:17

За 150 лв. си взимаш съвсем запазена маркова техника, с включен ЛИЦЕНЗ за Windows 7 (който може безплатно да се ъпгрейдне до Windows 10 - съвсем легално)...

Отговори на това съобщение
 Re: Имам въпроси относно Windows XP Service Pack 3 и инсталиране на SSD...
Автор: zbonev   
Дата:   12-02-17 23:18

Как да не поддържа, като 512-ската, с която е в момента е ADATA на 800; и да не поддържа ще си тръгне на 667.



Публикацията е редактирана (13-02-17 01:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Имам въпроси относно Windows XP Service Pack 3 и инсталиране на SSD...
Автор: jingov   
Дата:   13-02-17 13:01

Имам една ориг . Тошиба 12 инч , с уин 98 май, фчупена, ползва се за играчка на детето. Има си оригинален лицензин номер, ако му трябва на някой .

Отговори на това съобщение
 Re: Имам въпроси относно Windows XP Service Pack 3 и инсталиране на SSD...
Автор: pachok   
Дата:   13-02-17 20:13

XP-то да ви светна върви по-бързо от 7-ца и всички останали уиндоуси след това. А и на стар компютър не виждам защо да се слагат последните уиндоуси, с някакви измислени драйвери, понеже производителите е ясно, че не са написали нови такива за дънни платки от преди 10 години. За 15 мин. оправям бъгнато ХП, без преинсталация, ако ще само син екран да излиза и нищо повече.
Жалко, че го спряха от поддръжка, със SP3, беше най-добрият уиндоус. И в момента си го ползвам и само една единствена програма не ми върви, за разлика от 7-цата на която много повече не тръгват и гълта повече ресурс, което не е маловажно за стар компютър.
Както са те посъветвали колегите най-важно е да си сложиш повече РАМ, дори това SSD не ти е чак толкова необходимо.
Продавам 2x1GB DDR2-800 и 2x512MB DDR2-800.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам въпроси относно Windows XP Service Pack 3 и инсталиране на SSD...
Автор: h_bio   
Дата:   13-02-17 20:18

"...за разлика от 7-цата на която много повече не тръгват и гълта повече ресурс..."


Ама той ресурса вече нищо не струва. Колегите дават цени горе. Времето и нервите са тези, коит са важни и си струва да ги пазиш.



Публикацията е редактирана (13-02-17 20:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Имам въпроси относно Windows XP Service Pack 3 и инсталиране на SSD...
Автор: imitev   
Дата:   13-02-17 20:41

Колега не си прав за XP - 7 е много по-стабилен виндовс. Много!

Рядко ми се налага да рестартирам, докато с ХР това си е ежедневие, даже по два пъти на ден. Като се задръсти и буквите по екрана стават едни такива голеееми :)

Отговори на това съобщение
 Re: Имам въпроси относно Windows XP Service Pack 3 и инсталиране на SSD...
Автор: MuHaTa123   
Дата:   13-02-17 21:08

Xp-то е бетон. На работа 3 компютъра, почти идентичен хардуер откъм спецификации, два са на 7(единия със SSD, другия се ползва и за сървър/FTP), един на XP ( заради стар скенер). По наблюдения за година и половина двете седмици са преинсталирани по поне 2 (ако не и повече ) пъти, XP-то е само на един син екран и на другия ден беше ок. И трите PC-та се товарят всеки ден с PS.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам въпроси относно Windows XP Service Pack 3 и инсталиране на SSD...
Автор: pachok   
Дата:   13-02-17 21:25

Аз на работа един ползвам със 7-мица, на други 4 съм сложил XP-та. Незнам какви са тия големи букви и рестартирания. Вкъщи имам и XP и 7. Проблемите са ми единствено от недостиг на РАМ и понякога процесор на по-старите компютри. Със SP3, син екран не ми е излизал от години.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам въпроси относно Windows XP Service Pack 3 и инсталиране на SSD...
Автор: imitev   
Дата:   13-02-17 21:31

С години ползвахме в офиса ХР 4 бр. за предпечатна подготовка. На ден минимум по веднъж се налагаше рестартиране. Обикновено го правех през обедната почивка профилактично.

След като минахме на нови машини и вин7 рестартирането отпадна.

У дома вин7 се рестартира веднъж месечно, понякога и по-рядко - компютърът не се спира въобще.

Който има мерак - да си слага XP, няма да го спирам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам въпроси относно Windows XP Service Pack 3 и инсталиране на SSD...
Автор: e-mil   
Дата:   13-02-17 21:39

И аз като imitev и pachok също се чудя.

Как успявате толкова да ги тормозите тия Уиндоуси, че чак преинсталирате два пъти годишно? Аз сега погледнах - моят домашен 7 съм го инсталирал през април 2012. Хем съм слагал и трил какви ли не програми, и хардуер съм сменял няколко пъти (включително системния диск), и периферия, и драйвери многократно... И домашният и офисният си ги товаря редовно - с години работят.

У вас е проблемът, не в Уиндоуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам въпроси относно Windows XP Service Pack 3 и инсталиране на SSD...
Автор: pachok   
Дата:   13-02-17 21:42

Рестартиране може да ти се налага заради бавен процесор и малко рам. Свършва ресурса, уиндоуса обаче си знае, че трябва да си изпълни задачките и почва едно мотане, все едно е забил. Може да го чакаш 2 часа докато се оправи или изобщо да не се оправи, зависи какви приложения си отворил. Незнам защо си мислиш, че не става същото и със 7-цата. На същия стар компютър с недостиг на ресурс седмака забива още по-брутално, защото като цяло ползва и повечко мощ самата операционна система.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам въпроси относно Windows XP Service Pack 3 и инсталиране на SSD...
Автор: imitev   
Дата:   13-02-17 22:30


Ти как мислиш 2 гб рам с дуалкор на 3 гхз + два диска в раид0 преди 12 години бавен компютър ли е бил зa 1200-1300 доларес?

5-6 години ги търкаляхме - още работят тук там...

Като се задръсти и менютата на корела станат с fixedsys.fon болд просто не ти остава нищо друго освен да рестартираш.

С виндовс работя сериозно от 3.0 и им знам всичките посерации, иначе съм инсталирал и 2.0 на 286 с образователна цел.

Скайповете вече не вървят на ХР, мозила спря поддръжката на файърфокса за ХР, недоразуменията с драйверите на ХР... За чий му е на човек ХР през 2017???

Определено е по-добре 32 битова 7ца на 4 гб рам.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам въпроси относно Windows XP Service Pack 3 и инсталиране на SSD...
Автор: uri64   
Дата:   13-02-17 22:42

това са цифрите да, за да работи стабилно 7-цата си иска поне 4 гб рам, ХРто поне един...и 64 битовата версия на ХР е тесла....е не такава като Вистата, но тесла....според мен най-старата Уиндоус която има смисъл да се ползва е 7-ца

Отговори на това съобщение
 Re: Имам въпроси относно Windows XP Service Pack 3 и инсталиране на SSD...
Автор: uri64   
Дата:   13-02-17 22:43

Асахи най-изчерпателно е описал какво има смисъл да се прави с въпросната машина и на практика е затворил темата...

Отговори на това съобщение
 Re: Имам въпроси относно Windows XP Service Pack 3 и инсталиране на SSD...
Автор: iasen2   
Дата:   13-02-17 22:44

xp си работи при мен безотказно, не знам какво ви мъчи вас

Отговори на това съобщение
 Re: Имам въпроси относно Windows XP Service Pack 3 и инсталиране на SSD...
Автор: Han_Solo   
Дата:   13-02-17 23:06

Мога да ви покажа работещ комп купуван 2000 година с уин ХР .... уърд и даже стар фотошоп.... баща ми го ползва да си пише книгите и му върши работа, на него даже навремето с подходяща видеокарта съм правил и видеомонтаж.... но новите файлови формати които се поддържат от нови версии на програмите не искат да работят на него... може да продължим с теория на конспирацията и заговора между софтуерните и хардуерните производители [beer]

между другото лаптопа от който пиша е модел от преди 10 години и на него работят програми от адоб СС 2017 поколението

Отговори на това съобщение
 Re: Имам въпроси относно Windows XP Service Pack 3 и инсталиране на SSD...
Автор: h_bio   
Дата:   13-02-17 23:09

Бе то може ама въпросе е защо след като ремаркетирана машина с прилична за офис употреба конфигурация и лицензиран Уиндоус е 150 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам въпроси относно Windows XP Service Pack 3 и инсталиране на SSD...
Автор: pachok   
Дата:   13-02-17 23:35

Е как да не вървят скайповете на XP. В момента ти пиша от XP и скайпа си ми е пуснат :-) И съм с мозила файърфокс. И на работа е така. Върви си всичко като пушка. Друг е въпросът, че майкрософт и други педераси умишлено се опитват да ти пречат и да правят всичко възможно да си купиш нов уиндоус и нов компютър. Нарочно си изтриха от съпорт сайта и сървиспакове и всички допълнителни файлове които могат да ти потрябват. Те НЕ просто спряха поддръжката, а правят така, че ежедневно да ти пречат да не можеш да си ползваш пълноцено операционната система и да минеш на нова. Всички браузъри и всички дистрибуции на флаш плеъра реално работят на ХР, но непрекъснато ти излизат съобщения че не бачкат или че не се поддържат. Затвориш ли съобщенията и дадеш ли изключение и позволение на приложението да се стартира, виждаш че всъщност си работят без проблем и операционната система не им пречи. Е къде точно им е проблемът питам аз? Отделно всичко което купиха и което се разработва майкрософт и Adobe умишлено се прави по-обемно и по-тежко с всяка изминала година, без да има кой знае какви нововъведения. Справка - скайпове, флашове, дриймуейвър, фотошоп. Лично съм си правил тестове със стари и нови версии на програмите, кое колко рам и процесор изисква при еднакви операции, знам за какво говоря. И това за си купиш нов комп, а после и нова ОС, защото няма драйвери за старата на новия комп. Всичко е бизнес.
А с уиндоус и аз работя от версия 3.11 нагоре. За разлика от уин 3, 95 и 98, където реално не вървят много от новите неща и няма начин по който да се подкарат, при XP SP3 на практика 99% от програмите могат да тръгнат и ако не тръгват, това е както казах заради нежеланието на определени фирми монополисти, а не че не могат. Сега новите уиндоуси имат определени плюсове откъм сигурност и онлайн търговия, но за софтуер и производителност, някакси не можеш да ме убедиш. Дори в момента предпочитам по-сложните операции на CAM софтуера с който работя да си ги правя на XP-то, защото просто 7-цата ми е на по-бавен комп с по-малко рам и си е живо мъчение като забие.
Недоразумения с драйверите има още по-големи като се опита човек да си сложи най-новия уиндоус на стар компютър, а в темата да не забравяме, че говорим за стар комп.
Корел съм пускал и на 1.4GHz едноядрен с 512MB RAM. Всички обработки в крайна сметка опират до рам, процесор, видеокарта, големина и сложност на работния файл и до това колко читав е софтуера с който обработваш. Операционната система ти е капка в морето. Та мисълта ми е, че сравнение за бързодействие и забиване на ОС се прави, когато инсталираш двата уиндоуса на компютри с абсолютно еднакъв хардуер, след това ползваш една и съща версия на работния софтуер и обработиш един и същ файл. Вие сте си купили по-нови и бързи компютри за 7-цата, нормално е да ти работи по-добре. На мен обаче ми работят или по-същия начин или по-бавно, щото и седмицата ми е на същия стар комп.
Разбира се, че е най-хубаво 2017-та да си с нов комп и нов уин, за да си нямаш проблеми, ама не всеки има пари за новичко през 2-3 години и определено продължавам да трърдя че новият софтуер и операционни системи, въпреки неизбежните си функционални подобрения с които няма как да не се съобразяваме и да не искаме, са си по-тромави, бавни и се пишат по- през пръсти и калпазански от програмистите.



Публикацията е редактирана (13-02-17 23:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Имам въпроси относно Windows XP Service Pack 3 и инсталиране на SSD...
Автор: baraba   
Дата:   14-02-17 01:23

skype 3.8

аз работя с тоя скайп, все още си работи на вин ХР

имам проблем когато оня отсреща е с новия скайп и ми изпраща снимка аз не я получавам , аз кога изпращам провлачвам снимката върху ника на които ще пращам и той я получава

ако някой знае как мога да получавам снимки ще съм благодарен



Публикацията е редактирана (14-02-17 01:25)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »