Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Открадната техника!
Автор: quazimodo   
Дата:   13-02-17 14:43

colorphoto написа:

>
>
> След бързите денонощни издирвателни действия на
> криминалистите от 6-то РПУ
> крадците са установени и
> задържани а техниката е намерена!

Те това подчертаното нЕма как да е вЕрно! И все пак е важен крайният резултат. Явно чичко Герджиков прави чудеса[smilie18][beer] !

П.П. От 7 години живея в апартамент. 3 пъти съм страдал от "неизвестни извършители", които си останаха такива. Не се беше вествал ни квартален ни дявол и онзи ден, о чудо - във всички входове налепени съобщения с данните и телефоните на кварталните и техните съекипници плюс телефоните за връзка с вътрешни разследвания и звената за борба с корупцията[smilie18] [smilie18] [smilie18]! Това ако не е чудо...[smilie19] [beer]



Публикацията е редактирана (13-02-17 14:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: PhotoBo   
Дата:   13-02-17 14:46

Ето това се казва добра новина и добре свършена работа от страна на полицията! Супер се радвам!!! Бих искал да науча подробности по случая, ако е възможно - интересно ми е просто! [smitten] [shtrak] [thankyou] [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: colorphoto   
Дата:   13-02-17 14:59

quazimodo: Щом съм го писал значи е верно - защо ми е да лъжа!

Аз пиша,така и така - намерени са и крадците и откраднатите джаджи,а той ми пише че не можело да е верно![smilie10]

Ама че начин на мислене!

Демек излиза че аз тука театър съм разигравал,или какво?!

Какво общо има тук Герджиков - тук става въпрос за дългогодишен опит на криминалистите и денонощна оперативна работа.



Публикацията е редактирана (13-02-17 16:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: stalker   
Дата:   13-02-17 15:05

quazimodo ..Искш да кажеш, че три пъти са те обирали и никой от полицията не е идвал на оглед ? Това не може да бъде вярно, освен ако не си съобщил по надлежния ред.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: colorphoto   
Дата:   13-02-17 15:09

PhotoBo:Имаш лично съобщение.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: Jk.freeman   
Дата:   13-02-17 15:28

Бравооооооо...супер! Ето това е супер новина. Язък за нервите които си изхабил покрай случката. Но важното е, че всичко е с happy end.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: asahi   
Дата:   13-02-17 16:39

Браво на родната полиция! И въобще е хубаво, когато всеки си върши работата.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: quazimodo   
Дата:   13-02-17 16:44

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: colorphoto   
Дата:   13-02-17 16:48

quazimodo: Продължаваш да пишеш фантазии без да си наясно със случая в детайли.

Ама ей-така си пишеш щуротиите...



Нещо много ти се развали настроението като прочете за развитието на нещата по моята неприятност.[smilie2]



Публикацията е редактирана (13-02-17 16:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: stalker   
Дата:   13-02-17 16:53

quazimodo ..не ми отговори на въпроса.Не , че си длъжен, но ..След три взломни кражби у вас не са идвали на оглед ??

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: milenandonov   
Дата:   13-02-17 16:57

Да живей бъгарския милиционер, няма по-голям професионалист на планетата заМЯ, даже жалба не му трябва, даже да те окрадат няма нужда, БГ милицията ще ви върне фототехниката преди още да сте запланували закупуването й. Хвала на тоз Герой. Медал, почести... Най-малко.[thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou]



Публикацията е редактирана (13-02-17 16:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: quazimodo   
Дата:   13-02-17 17:00

stalker, ма прочети какво съм написал в послеписа де! Щяха ли да ми пращат писма ако не са идвали на оглед. Само дето от оглед до залавяне има ....


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: agop4o   
Дата:   13-02-17 17:32

colorphoto Първо честито.Сега остава и бързо да ти я върнат.Защото в моя случай( макар да беше загубен телефон) след като го намериха стоя 6 месеца в управлението докато прокурора го освободи.Успех [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: m.djorov   
Дата:   14-02-17 12:17

За намерената техника - честито.
Иначе моите наблюдения за работата на полицията са като тези на quazimodo. Единия път когато самия аз бях потърпевш, бяха ми откраднали колелото от терасата - отворили решетките и го дръпнали, полицията дори не дойде. Щом било на тераса, не било влизане с взлом, нямало смисъл да идват. Накараха ме да ида аз до районното и там отношението към мен беше, едва ли не, че аз съм виновен за това, че са ми откраднали колелото. Що не съм направил това, що не съм бил направил онова, като, че ли на мен основна мисъл в главата трябва да ми е нон стоп как ще дойдат да ме крадат и аз да правя чудеса да го предотвратя.
Миналата година пък имахме разбиване на мазета и кражба от апартамент. В случая с мазетата някой беше влязъл, беше разбил патроните с меча лапа и беше подготвил неща за крадене, явно по-късно вечерта. Намерихме и от къде са влезнали. Но един съсед слязъл до мазето си и видял изкараните неща в коридора и ме викна(бях домоуправител тогава) и с него установихме още 3-4 такива мазета, та викахме и съседите и полицията. Крушките в коридорите бяха свалени и оставени на земята. Дойдоха "полицаите" и се почна едно врънкане ма те сега какво да идват колегите, те всички вече са с ръкавици, няма да има отпечатъци от крушките, ще подават ли жалба - ама да знаете, че ще ви викат няколко пъти до районното да се разкарвате. Въобще такова мрънкане беше, че отказаха съседите за по един патрон на мазе да пишат жалби, че има престъпление. После защо статистически нямало престъпления.
Втория случай, разбиха апартамент. Прибира се съседката в 8 вечерта и вижда всичко наопаки. И от полицията пак - ама защо да идват колегите, те ако дойдат цяла вечер ще ви пречат докато работят, няма да спите, не знам си кво, не знам си що.
Те така си върши за мен работата полицията.

В твоя случай аз си мисля, че или са ти познати, или quazimodo е прав - понеже сега ги настъпиха и малко смениха властта, си налягат парцалите да се изкарат работливи и че вършат нещо. 80% съм сигурен, че в друг момент щяха да си приберат парите от "чадъра" на тия дето са те тарашили. Те не са безкраен брой, полицаите си знаят контингента и къде кого да търсят.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: the_fraction   
Дата:   14-02-17 12:31

m.djorov [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: Plavix   
Дата:   14-02-17 12:35

m.djorov [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: Konstantinov   
Дата:   14-02-17 16:04


http://bultimes.com/wp-content/uploads/2016/10/14718683_119690331832545_1615829644786420884_n.jpg

това било от преди 5 години ама чак сега го видях.
Отдолу има надпис ,че гласуват първи член от конституцията:
чл1. КОЙТО НЕ КРАДЕ,НЯМА ДА ЯДЕ!

Аз приличам на мънгал щото се пека по около разни басейни и мънгали не са ме крали ,мислят ме за свой човек.Ама пък ме крадат бели хора,навсякъде бъка от отрепки.
Обнадежден съм може след 50 години и нещата да се нормализират.



Публикацията е редактирана (14-02-17 16:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: zbonev   
Дата:   14-02-17 16:12

Много се радвам за щастливата развръзка. Браво на органите на реда !

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: webdude   
Дата:   14-02-17 17:33

Радвам се, че са ти върнали техниката.

Аз за жалост също съм имал предимно негативен опит с полицията.

През миналата години се оказа, че съм купил от форум-а краден фотоапарат.

Аз като съвестен гражданин го върнах в 6-то РПУ (където бях посрещнат от безкрайно непрофисионално отношене за което няма да влизам в детайли).
"Следствието" по случая се оказа, че се води във Варна.

Накратко се оказа, че аз съм върнал фотоапарата, но крадец/виновен няма.

Намериха ме, понеже го бях купил по Еконт (и в товарителницата пишеше номера на фотоапарата). В товарителницата разбира се пишеше името на човека който ми го продаде, както и сумата за която съм го купил.

Като се поинтересувах какво се е случило със следствието ми отговориха, че всъщност човека от който съм го купил също не бил извършителя. Той от своя страна също го бил купил от някой, но за жалост не помнел от кой и нямало документална следа.
Поредното следствие срешу "неизвестен" извършител.

Та аз пих една студена вода (за 1500 лв).



Публикацията е редактирана (14-02-17 18:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: Atman   
Дата:   14-02-17 21:28

Автор: m.djorov
Дата: 14-02-17 12:17

"Миналата година пък имахме разбиване на мазета и кражба от апартамент. В случая с мазетата някой беше влязъл, беше разбил патроните с меча лапа и беше подготвил неща за крадене, явно по-късно вечерта. Намерихме и от къде са влезнали. Но един съсед слязъл до мазето си и видял изкараните неща в коридора и ме викна(бях домоуправител тогава) и с него установихме още 3-4 такива мазета, та викахме и съседите и полицията. Крушките в коридорите бяха свалени и оставени на земята. Дойдоха "полицаите" и се почна едно врънкане ма те сега какво да идват колегите, те всички вече са с ръкавици, няма да има отпечатъци от крушките, ще подават ли жалба - ама да знаете, че ще ви викат няколко пъти до районното да се разкарвате. Въобще такова мрънкане беше, че отказаха съседите за по един патрон на мазе да пишат жалби, че има престъпление. После защо статистически нямало престъпления."

Според мен, правилно са постъпили полицаите колега. Представете си, че бяха повикали оперативна група. Има ли кражба-няма, има разбити четири брави, по шест лева - 24 лв. Ако образуват дознаниие, кой прокурор ще повдигне обвинение за 30л.- никой, а потърпевшите и домоуправителя има да пишат обяснения, разкарването си е отделно.Те са знаели, че няма смисъл от цялата тая операция но вие не сте го знаели.[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: mbs   
Дата:   14-02-17 22:20

Супер! Добра новина!

Але, компанията... откраднали нещо на човека: "ебаси държавата", "народът скапан" и т.н.

Полицията хванала крадците барабар с техниката: "не може да бъде", едно време какво било, пък сега какво станало...

Ми от полицията колкото-толкова. В случая - добра работа. По принцип, гледайте да си нямате работа с нея. Ако искате всичко да е ок и всички престъпници залавяни в момента, в който трошат ключалката... Батман е вашият човек.
[beer]



Публикацията е редактирана (14-02-17 22:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: m.djorov   
Дата:   15-02-17 10:52

>
> Според мен, правилно са постъпили
> полицаите колега. Представете си,
> че бяха повикали оперативна група.
> Има ли кражба-няма, има разбити
> четири брави, по шест лева - 24 лв.
> Ако образуват дознаниие, кой
> прокурор ще повдигне обвинение за
> 30л.- никой, а потърпевшите и
> домоуправителя има да пишат
> обяснения, разкарването си е
> отделно.Те са знаели, че няма
> смисъл от цялата тая операция но
> вие не сте го знаели.[smilie21]
>

Дда де. И после - намалява престъпността. По статистика. Щот в статистиката ни- разбиване на 6 мазета, ни разбиване на апартамент.
Явно сега наистина са ги натиснали да си вършат работата, защото в Пловдив навсякъде по жилищните сгради има оставени разпечатки с информация - кой е отговорника за квартала, как да се свържем с него, как да подадем сигнал. Ако не сме доволни къде какво да правим, корупция едно друго. Из целия град познати ми казват, че са се появили такива бланки.



Публикацията е редактирана (15-02-17 11:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: OIM   
Дата:   15-02-17 11:00

Къде се криха близо 30 години районните инспектори ?
Никой не ги знаеше
Лежаха си по кабинетите и чакаха края на месеца да вземат 1000 лева заплата
Че имали и заместници / младши районен инспектор / ...


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: lmitov   
Дата:   15-02-17 11:29

И при нас в Плевен се появиха тези листове с данни за връзка с полицията. Явно са ги задължили. Иначе аз по стечение на обстоятелствата (пак за кражба, но на велосипеди) си познавам кварталния и може да съм сред единиците, които съм доволен от своя районен инспектор. Поради неговите бързи и навременни действия преди години след кражбата намериха и моите два велосипеда, а и доста други. Тогава инспектора ми каза, че ако аз не бях подал такава подробна жалба, съпроводена с копия от гаранционните карти със серийните номера на велосипедите, нямаше да бъдат намерени те, че и другите велосипеди. Така че има хора и хора. Много се радвам, че и колегата е попаднал на такива, които са си свършили добре и съвестно работата.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: venny   
Дата:   15-02-17 11:32

Браво за намерената техника.

Когато ми разбиха апартамента в София/Стрелбище имаше мач ЦСКА-Левски.
Цялата полиция пазеше мача, а след като дойдоха на оглед, момчетата първо питаха дали телевизора е откраднат [smilie11] не за друго, а за да си пуснат и догледат мача докато правят огледа [smilie7] [smilie18]



Публикацията е редактирана (15-02-17 11:33)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »