Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: steeens   
Дата:   09-12-16 22:31

50[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: steeens   
Дата:   09-12-16 22:36

В ЦС2 е в екипа все още, значи всичко е нормално, може да се ползва...[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: imitev   
Дата:   09-12-16 23:55


Тва имах предвид и аз де [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: pachok   
Дата:   10-12-16 18:44

Баси, направо се комплексирах като ви чета постовете за това колко рам ползвате. С CS6 съм на Win XP, 32-бит, 3GB рам и вградено видео от най-нисък клас. Правя си всичко на шопа, разбира се гледам да не обработвам повече от 2 големи снимки едновременно.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: lamerko   
Дата:   10-12-16 18:46

Пробвай се да работиш със 100-на стакнати РОУ файла :)

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: imitev   
Дата:   10-12-16 19:47

Требе много да ме е ухапало кучето да го правя на лаптоп...

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: uzsree   
Дата:   10-12-16 22:12

lamerko [smilie24]

И да не са стакнати, пак товари рамта. Пробвай да отвориш едновременно Capture One, Photoshop и ON1 плъгин с няколко филтъра. С 8 гб рам, ще сгъне на първите няколко снимки, със 16гб ще държи малко повече.
Това е със 16гб рам:


http://www.bulgaria-inside.com/me/16ram.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: asahi   
Дата:   10-12-16 23:02

А после пробвай това под вода.

Има разумно ползване на хардуера, има и неразумно. Преди 15 години на Интели, дето не им помните имената, се обработваха същите фотографии.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: imitev   
Дата:   11-12-16 08:20

С какъв уиндоус си?

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: Todor_Tanev   
Дата:   14-12-16 18:42

Ще попитам и аз тук да не отварям нова тема.
Предстои ми покупка на лаптоп за вкъщи. Иска ми се да е нещо с по читав дисплей и да става за обработка на снимки. Предимно фотошоп. Бюджет около +-1600 лв. Не държа да е ново. Лаптопа няма да бъде разнасян, но го предпчитам за вкъщи, защото нямам място за бюро и настолна машина.
Разгледах всички модели който обсъждате, но аз имам малко проблем с прахта вкъщи. Имам дърводелска работилница близо до стаята в която ще го ползвам и е по запрашено. Всички лаптопи, които съм ползвал много често се задръстват с прах и бързо почват да греят и да им пада КПДто. Та се чудих ако познавате и има модел в който е предвидено и по добро охлаждане да помагате.


Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: Fifata   
Дата:   14-12-16 19:05

Dell Latitude E7470 ips14"FullHD i7 8Ram 256SSD 100% НОВ! High End!
https://www.olx.bg/ad/dell-latitude-e7470-ips14-fullhd-i7-8ram-256ssd-100-nov-high-end-ID6nwxI.html

Виж тази машина.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: imitev   
Дата:   14-12-16 19:10

Проблеми с праха ще имаш с всички лаптопи.

1700 лева за нещо дето нямаш намерение даже да го разнасяш?!

Разбира се това не означава не някой няма да го дръпне и да падне на земята... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: steeens   
Дата:   14-12-16 19:58

anonto написа:

> Ще попитам и аз тук да не отварям
> нова тема.
> Предстои ми покупка на лаптоп за
> вкъщи. Иска ми се да е нещо с по
> читав дисплей и да става за
> обработка на снимки. Предимно
> фотошоп. Бюджет около +-1600 лв. Не
> държа да е ново. Лаптопа няма да
> бъде разнасян, но го предпчитам за
> вкъщи, защото нямам място за бюро и
> настолна машина.
> Разгледах всички модели който
> обсъждате, но аз имам малко
> проблем с прахта вкъщи. Имам
> дърводелска работилница близо до
> стаята в която ще го ползвам и е по
> запрашено. Всички лаптопи, които
> съм ползвал много често се
> задръстват с прах и бързо почват
> да греят и да им пада КПДто. Та се
> чудих ако познавате и има модел в
> който е предвидено и по добро
> охлаждане да помагате.
>

За теб се надявам вече, тази класика да е подходяща...
Само трябва да поискаш да ти увеличат РАМ паметта с още 8 или 2х 8 ГБ и си в джаза... Едно е да работиш на 14, малко по различно на 17 инча...А проблема с праха се решава със своевременно почистване, като усетиш че се задръстил...[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: alext   
Дата:   14-12-16 20:58

anonto Щом няма да разнасяш за тея пари може да си сглобиш зверски настолен с добро охлаждане плюс екран читав годни в следващите 5 години минимум, плюс да ти останат... лаптоп в твоя случай е грешка според мен. А класическите големи кутии са отживелица отдавна, малко по голям корпус от въпросния делл ще ти излезе настолен и на поставка, земята или етежерка го слагаш, само екрана ще взима място, но си струва



Публикацията е редактирана (14-12-16 21:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: Todor_Tanev   
Дата:   14-12-16 21:14

То е така, но някак не ми се иска да губя удобството на мобилноста. Сега го използвам навсякъде. Имам предвид всички стаи. Вечер пускам и филми на децата. Имам и монтиран проектор в спалянята и понякога си пускам и филми там. Ако намеря място за настолна машина мисля, че това ще ме ограничи доста в ползването му.
Този последния Делл ми се струва добре. Чудя се дали да не пробвам макбук про с ретина. Виждам, че се намират модели 2013 за тея пари. При тях как стои въпроса с охлаждането. Въздохуводите предполагам са като на другите лаптопи.


Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: alext   
Дата:   14-12-16 21:27

В такъв случай работните станции ще ти дадат по- добро охлаждане, с два вентилатора са, ябълката е друга бира, удоволствие е за работа, софтуера върви добре. И в двата случая ще трябва да ги отваряш на половин година за чистене, ако е толкова запрашено- работа за 30минути.



Публикацията е редактирана (14-12-16 21:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: compur   
Дата:   14-12-16 21:46

за 1700 лв ще си купиш лаптоп от 2013-та? пък било то и ябълка... и на 15 инча ще работиш върху снимки? направо не ми се вярва!? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: Todor_Tanev   
Дата:   14-12-16 21:48

Казах, че се чудя. Не познавам изобщо тази ситема. Затова и търся помощ. Не съм работил и досега с висок клас лаптоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: imitev   
Дата:   14-12-16 22:25


Нали си работил с нисък клас - почти същото е като размери с малка разлика в резолюцията [smilie5]

В общи линии по-добре си вземи евтин лаптоп за размъкване и почесване за 3-400 леа (може и на старо) + приличен настолен компютър с монитор за обработка на снимките за 1200 леа. Може сега едното, после другото...

На мощните лаптопи като се задръстят и им се изпичат чиповете вътре (предимно на видеокартата), после се отлепят и получаваш паметник за 1700 леа + платен абонамент за ремонти по сервизите...

А това дето ще го чистиш с продухване и т.н. всяка седмица - гледал съм ги всякакви. Омръзва на 10тия път и после става - нали работи... и така докато спре завинаги [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: steeens   
Дата:   14-12-16 22:45

imitev, не е чак такава драма отлепването на видеокартата...И обикновено се случва, когато го пипне малък геймър и направи всичко възможно да го стопи целия...Е и грешката ми да не почистя машинката навреме, се оказа решаваща обаче...за мой късмет имам познат дето ги разбира нещата по сериозно. Ремонта ми струваше 20 лева...беше преди две години, но сега си го почиствам на 6 месеца и следя температурите...при първи симптоми му сменям термопастата на процесора и видео картата, обикновено кара поне година и половина- две след това без проблеми...

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: imitev   
Дата:   14-12-16 22:54


steens

.Е и грешката ми да не почистя машинката навреме

за мой късмет имам познат дето ги разбира нещата по сериозно

но сега си го почиствам на 6 месеца и следя температурите

при първи симптоми му сменям термопастата на процесора и видео картата

Кажи къде се разминаваш с моето мнение в предния пост, където ако не си ги правиш сам тези неща ставаш абонат на сервизите (не разбираш, не ти се занимава, не ти пука, искаш да си плащаш, имаш 2 бр. леви електричарски ръце (но златни дърводелски примерно))[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: steeens   
Дата:   14-12-16 23:11

Разликата е ,че на работната станция с двата радиатора и вентилатора се отвиват две болтчета и се маха капака. И лесно се вижда в какво състояние са ламелите на радиаторите и имат ли нужда от почистване...пък и ако не ти се занимава и искаш да плащаш, къф е проблема? Нали и тия хора от сервиза искат хляб?

Иначе си прав, почти няма разминаване...само дето основно променяш идеята на питащия....[beer] [beer] [beer] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: imitev   
Дата:   15-12-16 07:33

Разликата е, че другият лаптоп ще се експлоатира в условия на силна запрашеност и всичко това ще трябва да се прави в пъти чеесто.

И ако човек е наясно с дребните детайли - аз лично нямам против да си купи лаптоп[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: uzsree   
Дата:   15-12-16 17:13

anonto

Виж на фуджитсу лаптопите H710, H720 за 15 инча или Н910, Н920 за 17 инча - направени са да ги почистваш за една минута. Имат капаче под всеки вентилатор и не е нужно да разглобяваш лаптопа, нито да махаш вентилатори или да сменяш паста. И все пак фината дърводелска прах се набива навсякъде и няма да имаш проблем само с вентилаторите, та не давай много пари за такава машина..

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: imitev   
Дата:   15-12-16 18:20

Нема коментар за прахТааа [smilie7]



Публикацията е редактирана (15-12-16 20:27)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »