Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Есенен поздрав от IDA - тема за timelapse
Автор: chukov   
Дата:   23-11-16 18:41

Здравейте приятели,

С любезното съдействие на П. Чуков, отварям тази тема по повод на честите запитвания от хора от региона на София и околностите, които желаят да снимат есенни пейзажи. За целта не е нужно да се ходи твърде далеч. Витоша е пред вратата, а през есента, (периода 20. 10. до 10. 11.), тя е прекрасна. Съдейки по сравнително малкия брой туристи, които виждам в планината през почивните дни, (главно възрастни бабички и дядовци и тук таме някоя групичка пияни тийнейджъри), имам чувството, че все по-малко столичани осъзнават, какво невероятно национално богатство е парк Витоша, а още по-малко умеят да го ценят и да му се наслаждават.

За да не съм голословен, пък и тук все пак е форум за фотография, предлагам на вашето внимание едно кратко филмче с пейзажни timelapse поредици, които заснех през този и края на миналия месец в ниските части на планината. А тя наистина очарова с невероятните си цветни есенни пейзажи. Ето, вижте сами:

https://vimeo.com/192782476


Ето и някои технически подробности относно заснемането и обработката:

Фототехника:
-------------
EOS 5DMkIII, EF 17-40/F4 L USM; EF 70-300/F4-5,6 IS USM, статив и филтри неутрална плътност;

Заснемане:
----------
Magic Lantern, 14-bit RAW в пълната резолюция на сензора, без използване на механичния затвор. Функции: AETTR, зебри, focus peaking, RAW-хистограма, full-resolution silent pictures, интервалометър.

Конвертиране на изходния материал, (около 120 GB MLV-файлове), в cDNG-формат: MLVFS
-------------------------------------------------------------------

Монтаж, редактиране, цветокорекции, озвучаване и запис в H.264:
---------------------------------------------------------------
DaVinci Resolve Lite 12.5

И понеже тук непрекъснато се водят дискусии за качеството на видеото, а за съжаление, квотата ми във Vimeo не ми позволява да ви покажа филмчето в пълната му резолюция и качество, ако някой от вас има висококачествен телевизор или монитор, на който да го погледне, нека ми пише на лични. Ще му дам линк, да си изтегли оригинала в пълната му резолюция (2560х1600, тази на моя монитор), за да се увери сам, за какво видео качество става въпрос.

Няма да хваля Magic Lantern (ML), тъй като яростните противници на програмата във форума тутакси ще ме изядат с парцалите. Само ще споделя, че при мен тя работи изключително стабилно. През цялото заснемане, нито веднъж не даде грешка или зависване. А с новите инструменти за безкомпресионно конвертиране в cDNG (MLVFS, MLV Producer и др.), в съчетание с безплатната DaVinci Resolve Lite, видео обработките стават за броени минути и са истинско удоволствие. С нетърпение очаквам, момчетата от екипа на ML да завършат и най-новата си разработка - 10/12-битово RAW видео. С нея ще може да се снима видео в RAW формат с качество много близко до това на горното филмче, но вече със скорост от 24 к./с. и повече, на резолюция до 3584х1320. Вече направих първите тестове с тази технология и мога да кажа, че на любимата ми резолюция 2560х1320, качеството е фантастично!

Ами това е от мен по темата. За съжаление, няма как да пиша повече в нея, тъй като от две години съм блокиран по политически причини и то от хора, които се изявяват като демократи и ревностни защитници на европейските ценности. Много бих се радвал обаче, ако други, по-знаещи и можещи пейзажни фотографи от мен, споделят своя опит и покажат свои работи по въпроса за timelapse фотографията. При това бурно развитие на безогледалните технологии, а и на ML, която превръща почти всеки DSLR на Canon във висококачествена безогледалка, съм сигурен, че има какво ново да се види и научи за този изключително красив фотографски жанр.

С приятелски поздрав,
Ваш IDA.
 Отговори на това съобщение 

 Теми Автор  Дата
 Есенен поздрав от IDA - тема за timelapse  
chukov 23-11-16 18:41 
 Re: Есенен поздрав от IDA - тема за timelapse  ново
Krassy 23-11-16 19:10 
 Re: Есенен поздрав от IDA - тема за timelapse  ново
catandgoddess 23-11-16 20:06 
 Re: Есенен поздрав от IDA - тема за timelapse  ново
Борислав_Ковачев 23-11-16 20:20 
 Re: Есенен поздрав от IDA - тема за timelapse  ново
colorphoto 24-11-16 00:19 
 Re: Есенен поздрав от IDA - тема за timelapse  ново
SteliyanStoyanov 24-11-16 00:20 
 Re: Есенен поздрав от IDA - тема за timelapse  ново
chukov 24-11-16 08:45 
 Re: Есенен поздрав от IDA - тема за timelapse  ново
stotinka 24-11-16 10:03 
 Re: Есенен поздрав от IDA - тема за timelapse  ново
stotinka 24-11-16 10:08 
 Re: Есенен поздрав от IDA - тема за timelapse  ново
luboar 24-11-16 10:13 
 Re: Есенен поздрав от IDA - тема за timelapse  ново
Nimi 24-11-16 11:40 
 Re: Есенен поздрав от IDA - тема за timelapse  ново
e-mil 24-11-16 12:22 
 Re: Есенен поздрав от IDA - тема за timelapse  ново
Krassy 24-11-16 12:32 
 Re: Есенен поздрав от IDA - тема за timelapse  ново
zbonev 24-11-16 12:45 
 Re: Есенен поздрав от IDA - тема за timelapse  ново
Krassy 24-11-16 13:48 
 Re: Есенен поздрав от IDA - тема за timelapse  ново
Krassy 24-11-16 14:01 
 Re: Есенен поздрав от IDA - тема за timelapse  ново
raffito 24-11-16 14:55 
 Re: Есенен поздрав от IDA - тема за timelapse  ново
Krassy 24-11-16 15:05 
 Re: Есенен поздрав от IDA - тема за timelapse  ново
chukov 24-11-16 15:13 
 Re: Есенен поздрав от IDA - тема за timelapse  ново
SteliyanStoyanov 24-11-16 15:48 
 Re: Есенен поздрав от IDA - тема за timelapse  ново
Krassy 24-11-16 16:01 
 Re: Есенен поздрав от IDA - тема за timelapse  ново
Jk.freeman 24-11-16 16:53 
 Re: Есенен поздрав от IDA - тема за timelapse  ново
e-mil 24-11-16 17:13 
 Re: Есенен поздрав от IDA - тема за timelapse  ново
kjey 24-11-16 19:05 
 Re: Есенен поздрав от IDA - тема за timelapse  ново
IDA 01-12-16 15:31 
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »