Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-10-16 19:35

Националните медии снимат предимно с професионални студийни видеокамери (Sony, Panasonic, Grass Valley, Ikegami) и професионални камкордери (Sony, Panasonic) с размери на сензорите от 1/2 до 2/3 инча. За някои "по-художествени" начинания (ТВ сериали, автореклама, определени външни формати) снимат и с камкордери с по-големи сензори - от 1 инч до Super35 (почти еквиваленно на APS-C).
Камерите за дигитално кино (Arri, Sony, Red и т.н.) са със Super35 сензори. Професионални камери с "Full Frame" сензори на практика няма и това не е случайно. Причината е проста - воденето на фокуса в движение е почти невъзможно при по-отворени бленди.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: lamerko   
Дата:   20-10-16 19:54

Автор: hose
Дата: 13-10-16 18:11

е няма такъв тест :))))


Десетина минути не мога да спра да се смея [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Han_Solo   
Дата:   20-10-16 23:28

написа:

> националните медии снимат с какво
> ли не...
>
> вчера се опитах да направя едно
> изтегляне от ръка на 70мм и 2,8
> бленда за да е размазан втория
> човек на заден план - това е
> мисията невъзможна... просто няма
> как да компенсираш фокуса - всяко
> мръдване си аут... на 50мм и 4 бленда
> що годе стана
>
> възхитен съм обаче как компенсира
> режима на auto ISO като преминаваш
> вътре-вън [smilie24]
------------------------------------------
А какъв беше обектива - за видео или за фото, че доста от варио фото обективите фокуса мърда при пипане на вариото, ако правилно съм разбрал че пишеш за вариообектив и за промяна на вариото

@ chrisnoch
Ночка, пропускаш блекмеджиците - Урса и Урса мини, които също доста дръпнаха както и каноните от сине серията [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: hose   
Дата:   21-10-16 13:22

Han_Solo - не, говоря за движение назад, при което отваряш кадъра, обектива е фото - Nikkor 24-70/2,8, няма как да стане с него... а иначе едва сега почнаха да правят варио за фотоапарати които държат фокус, което имаш предвид, това е друг недостатък който тепърва ще се решава при апаратите

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   23-10-16 01:16

Имам при мен едни видеозаписи от два дрона, от сони 7-цата, от един канон фулфрейм, от никон 7200 и от някакъв нов панасоник, 4к... еми ако е кадърно заснето и ги гледаш в паралел... не можеш позна кое на кое е [smilie18]
Всички камери са снимали на едно и също събитие почти еднакви неща...
Е, да, дрона се познава... по обясними причини [smilie5]

Моето лично мнение е, че никона прави страхотна картинка при високи контрасти, много добра динамика и плътно, сочно изображение...
За автофокус не говоря и няма да говоря, защото не разбирам и не държа да разбирам. Коментирам само впечатления и НЕ давам съвети [smilie5]
Обаче вече N-та сватба гледам как я снимат професионалисти, с канони DSLR и обективи цайсове... и тримата... изцяло ръчен фокус, а това е сватба, репортаж, всичко мърда непредсказуемо хе хе хе... и като гледам не смятат да изоставят тази практика скоро.

Вярно е, че сони и панасоник са в свои води при видеоинформацията, битрейти, кодировки и прочее... ама от моя страна като наблюдател, който гледа вече заснетото... няма разлика човече [smilie18]
Е, може и да не я виждам или да не знам къде да гледам... и по добре не ми казвайте, защото на мен и да кажете... няма как да кажете на милионите, хилядите... ДОРИ стотиците зрители [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: bg2014   
Дата:   23-10-16 10:13

Както се случва в живота, когато натрупаш опит разбираш колко празни приказки се говорят. Сега след този пост ВЕЧЕ очаквай да се нахвърлят и срещу теб. FULL HD качество си е такова във всяко отношение. И разликата между разл. марки е забележима единствено за професионалистите, а за обикновения зрител е нищожно. Особено при кадърна обработка при монтажа.
Радвайте се на хубавите мигове и успех!



Публикацията е редактирана (23-10-16 10:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   23-10-16 16:27

Виж сега, не можеш да пренебрегнеш опита на другите и фактите...
Беше споменато, че е снимано с канон и никон и то не какви да е модели. И накрая със сони всичко си е дошло на мястото...
Да е единичен случай, да, можем да го подхванем на спор. Но след като много хора споделиха едно и също и точно тези хора не снимат видео от вчера... значи има защо.

От друга страна гледам много успешни оператори, които карат с канон и ръчнофокусни цайсове и правя великолепни неща!
Така че ЗА МЕН ситуацията е такава... Да, сони/панасоник са по-правилният избор за видео, но това не значи, че канон или никон НЕ стават... много ще ме извиняват.
Стават си и то за много неща, НЕ всички, но не и малко...
Е, има значение и в какви ръце е техниката [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Han_Solo   
Дата:   23-10-16 18:11

Krassy който закача ръчнофокусен обектив особено пък ако е избрал Цайс знае защо го прави и знае какво дава такъв обектив, освен ако не го прави за гъзарията [smilie3] Имайки хубав обектив и знаещ какво прави и защо го прави оператор, нещата са сравнително съпоставими при различните марки
А имайки предвид че много голяма част от апаратите снимат 4:2:0 или 4:1:1 видео.... за какво да говорим нататък... особено при тоя прогрес на софтуера за цветни корекции пък и както DaVinci Resolve има свободна версия, аз бих се въздържал от оценки за качеството на картината на този или онзи апарат или марка освен ако не видя еднакви неща снимани с еднакви обективи и при сходни настройки - резолюция, компресия, фреймрейт, исо....

А да и Супер35 формата на кино лентата е 24.89 mm × 18.66 mm понятието "фулфрейм" е за фотографията... снимайки видео на отворени бленди воденето на фокуса става леко проблематично дори и при "кропки"

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   23-10-16 19:22

"Zebra stripe highlighting can be applied to aid in controlling overexposure during recording, too, along with in-camera Picture Control profiles, custom tone curves, and a flat profile to benefit color grading applications. Recording to an optional external recorder is possible in order to gain uncompressed 4:2:2 8-bit output through the HDMI port and, when recording externally, use of the camera's LCD monitor for simultaneous live view monitoring is possible."

Отново ще кажа, че съм съгласен в факти от теорията, но гледайки крайният резултат изобщо не мисля да се задълбавам в нея.
Преди да си взема Д7200 и да си снимам щерката за кеф, мнооого мислех какво е най-правилно да направя.
На база съвети, коментари и много изчетена теория бях се насочил към една пана 7 или сони 7 ... обаче след като поснимах малко с това сони и видях лично на мен колко ми е неудобен ... се отказах. А паната не ме кефи заради още по-малката матрица...
Сега Д7200 не е фулфрейм, обаче след малко лични заигравки и тестове ми "легна на сърце" както се казва...
Но виж, на нашият колега точно сонито му паснало най-добре, на фона на канон и никон.
Затова стига сме чели, всички съвременни играчки снимат достатъчно добре на фона на ЛИЧНИТЕ СПОСОБНОСТИ НА ВСЕКИ [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: hose   
Дата:   23-10-16 19:30

[smilie24]

след цяла седмица снимки с 810 смея да твърдя, че е супер... единственото което ми се иска да пробвам е как ще се държат ръчнофокусни обективи - било никор, било цайс... струва ми се че доста ще улеснят снимането - и като тегло и размери и като водене на фокуса

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: kiten   
Дата:   23-10-16 21:44

bg2014 Пич това дето пишеш къде си прочел????
Как тъй ще режеш VHS лента и после да лепиш и трекинг управляващата писта да не измени параметрите на видеото? Минимум 40 секунди има загуба на картина и звук.
И това дето си писал се прилага за скъсана лента.
Спри да пишеш глупости и ,,,на никон не му е приоритет видеото!

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Han_Solo   
Дата:   23-10-16 22:44

Krassy написа:

> "Zebra stripe highlighting can be applied to aid in
> controlling overexposure during recording, too, along with
> in-camera Picture Control profiles, custom tone curves, and a
> flat profile to benefit color grading applications. Recording
> to an optional external recorder is possible in order to gain
> uncompressed 4:2:2 8-bit output through the HDMI port and, when
> recording externally, use of the camera's LCD monitor for
> simultaneous live view monitoring is possible.".....

>
------------------------

Не можах да те разбера , и аз снимам със 7200 и мисля че знам какво и как може, ако си купиш външен рекордер можеш да записваш доста неща с доста апарати, снимал съм и с Пънчета - GH3, GH4 снимал съм и с Канони, включително и от сине серията, снимал съм и с доста Сонита, всичко е въпрос на лични навици и лични предпочитания, виж с това съм съгласен.

Ама нали темата беше за това как се води фокуса при видео [smilie8] и за аутофокуса , нещо което за мене при снимане на нещо което претендира за по-високо 'професионално' ниво.... предизвиква само иронично повдигане на веждите.
Не че не може да се използва, особено при моделите с тъчскрийн, но има ограничено приложение



Публикацията е редактирана (23-10-16 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   23-10-16 23:02

https://www.youtube.com/watch?v=dG-sZDQUBAg


малко за автофокуса

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-10-16 06:35

Само аматьорите снимат видео с автофокус!

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   24-10-16 09:45

Това исках да намекна, че почти винаги видеографите снимат на ръчен фокус, когато съм имал удоволствието да ги наблюдавам на събитие...
Сигурно има много ситуации, когато АФ се използва, но не знам кои са те, не съм много навътре в този бранш. Наблюдавал съм заснимане на спортни събития, турнири, както и доста сватби... Едната камера е с широко стъкло и кара на хиперфокално, дръгата е с твърдак и гони фокуса на ръка... където стане... там е въпрос на опит, защото нещата се случват твърде бързо, за да може АФ да е адекватно и ДОФ-а е изключително плитък.
Като доказателство ще дам пример с едно от най-големите студиа в България, на Ицо Лазаров - Халдиджитал7. В почти всички негови трейлъри когато има момент с плитък фокус, той е хванат на магия и много често - не е хванат [smilie5] Това не прави клиповете му лоши, просто това е е положението на този етап...
Относно качеството... и тук нещата на практика много се разминават с теорията. Колкото и качествено да се снима, монтажа и постпродукцията залагат на едни модерни напоследък визии с използването на странни лутове, където изображението на нищо не мяза. Едно такова все едно избеляло, продухано, забито в едни странни цветови нюанси...
Порагледайте... ще видите [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: hose   
Дата:   24-10-16 10:12

зависи... много зависи... на мен лично ми липсват камерите от типа на Sony Z1 - там автофокуса беше супер

но фотоапаратите има други предимства - на тези снимки го видях и ако продължат да се развиват със същите темпове да няколко години ще имаме апарати-камери мечта

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   24-10-16 10:17

Да, но класическите видеокамери имат малки матрици и много дълбок ДОФ и преминаването на фокуса от един обект на друг не дразни толкова...
Докато на ФФ и бленда 1.8 си е направо фантастика...
Също така резолюцията е много голяма и анализа изисква много "сила и акъл" в софтуера... знам ли. А и толкова години в киното хем се снима с ултра скъпи апаратури... фокуса се управлява от "фокусник" [smilie18]
Е такъв, дето движи лостчето по предварително разчертана във времето линия. Такава информация имам де, сега не знам как е. Ако някой знае ще ми е любопитно да науча [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: hose   
Дата:   24-10-16 11:02

все тъй си е..
както казваше Жоро Николов някога в НАТФИЗ - асистента на фокуса е една от най-добре платените професии в киното...

въпроса е като снимаш сам, в движение и по неразчертана предварително линия

пак казвам - възхитен съм като цяло от тоя Nikon, и динамиката му е добра, и ауто корекцията на исото е мега добро - плавно, и супер леко се работи като цяло, поне на мен са ми супер удобни контролите ... отделно за секунди имаш и снимка с висока резолюция

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: samurai2   
Дата:   24-10-16 11:18

Някой няма ли да качи клипче по темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   24-10-16 11:23

И на мен този момент ми е интересен.
Теорията с малко мозъчен напън и става ясна, обаче нещата на практика не винаги покриват теорията...
"Желе" ефекта го видях на екрана на D7200 като бързо мяткам камерата наляво-надясно, въпреки, че съм снимал много слайдове, имам и релса и такова нещо никога не съм виждал в заснетият материал. Явно има един праг на видимост и скорост, под който този дефект не е важен.
Също ми е важно визуалното сравнение на великата сони/панасонишка видеокодировка спрямо видеото на канон или никон.
Това, което съм наблюдавал на "бойното поле" е, че канон видимо изостава в контрасни ситуации... с никона си имам и разработките в небето и в полето, докато канона като изгори - и край. Държа да отбележа, че не съм снимал аз и това може да е въпрос на настройка или снимане...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: nsirakov   
Дата:   24-10-16 11:35

Krassy, радвам се, че още "мърдаш" :) отдавна не съм те чувал, жив и здрав и дано скоро пием бира

съжалявам за офтопика, продължавате да бистрите видеото :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   24-10-16 17:53

Здравей, Ники [smilie3]
С удоволствие ще пием по едно, няколко пъти [beer]

Неудобството при снимане на видео е липсата на чупещ се екран...
В това отношение Никон Д750 би бил чудесен избор... или фуджи Х-Т2, ама то пък кропка... но какво от това [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: hose   
Дата:   26-10-16 18:41

разглеждайки сега суровия материал, установявам че след 3-ти 4-ти ден, започват да се появяват прашинки по матрицата… на 6-ти 7-ми ден вече стават дразнещо видими, на статични кадри с небе [smilie9]

преди началото на снимките бях изчистил матрицата, и не ми е хрумнало че само за броени дни ще се появат толкова много и големи петна… извода е че трябва всеки ден преди снимки да се продухва - секунди почистване щяха да спестят доста работа сега за чистене в постпродукцията…

между другото всеки ден пусках функцията CLEAN SENSOR, която очевидно няма никакъв смисъл…

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   26-10-16 18:53

Сигурно често сменяш обективи...

А просто не затварям блендата и ... петна по небето нямам. Стига някой люспа от мюсли да не залепне на матрицата [smilie5]

Обаче никон снима страхотно видео! Може да има разни специфични разлики с "по-добрите" камери откъм кодировки, желета, битрейти... обаче като погледна картинка от сони, от канон, от пана... и после от никона... ми става едно густо на душата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: hose   
Дата:   26-10-16 21:44

Krassy - не, през цялото време стоеше 24-70, и няколко пъти смених с една 60-ка за едни текстурки в свободното време…

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »