Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: NNT   
Дата:   27-11-16 21:03

e-mil написа:

>
> NNT,
> темата е за цифрово видео: матрици,
> скорост на четене, скорост на
> писане, кодеци, семплиране,
> файлови формати, функции, контроли
> и пр.
> Стоп моушън снимките нямат нищо
> общо. А тези от филмовите времена
> пък съвсем нямат.


Стига бе?! [smilie5]
След като прочетох: "Снимай си с Никона" ми стана тъжно за креативните години в киното и се сетих за Mine Car Chase-a. Offtopic, знам, но от готините:)
Майтап да става!


Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   27-11-16 21:19

Принципно много обичам да слайдвам...
Дори прекалявам, като забравям, че бързите хоризонтални движения не се препоръчват...
А тези наклони при "прелитащите" обекти са бая яки... подсилват усещането за скорост. Смятай как ли се мъчат тия с "другият шутер" да го емулират [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: NNT   
Дата:   27-11-16 21:23

hose написа:

> Общо взето на статични кадри са ОК,
> но при движение се притеснявам как
> ще бъде… отделно как ще
> компенсирам фокуса… как се
> справят новите Nikon-и с автофокуса
> на видео - някой с конкретен опит?
>

Аз също правя бюджетна система за видео, в която изключително държа на автофокуса, и от това, което прочетох и видях като тестове, Никон за видео - НЕ! АФ е зле, а и качеството на изображението е не добро.
По-добър АФ във видео от DPAF на Canon няма! Дори и по-евтините модели като 750D, които нямат DPAF, са много по-напред от, да речем, D5500 в същия ценови клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   27-11-16 21:25

Може ли малко "демонстрация" на "качеството на изображението не е добро" [smilie8]
Някакво паралелно снимане с канон и никон ?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: NNT   
Дата:   27-11-16 21:54

написа:

> Може ли малко "демонстрация" на
> "качеството на изображението не е
> добро" [smilie8]
> Някакво паралелно снимане с канон
> и никон ?

Canon t6s, ISO 3200:
http://download.dpreview.com/canon_eos760d/Rebel_T6s-T6i_Low_Light.mov

Nikon D5500, ISO 100:
http://download.dpreview.com/nikon_d5500/DSC_0057.MOV

Забележи как тъмните части при Никона "врят", а не би трябвало, след като е на базово ISO.

---

Ето още едно директно сравнение на t6s и D5500:
http://download.dpreview.com/canon_eos760d/Canon_T6_vs_Nikon_D5500.mov

При Canon има moire, но Nikon e мек.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   27-11-16 23:29

Абе това ДПРевю...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   28-11-16 15:29

Вашите камери могат ли така:

https://www.youtube.com/watch?v=xbnCmRPDx5s


Имам много снимано видео още с D7000 и основно на високо исо, на тъмно, тъй като това са концерти на дъщеря ми... и такива явления като шумни места и прочеее... НЯМА [smilie5]
На D7200 също няма... на D750 най-вероятно отново няма да има, ама ме мързи да правя безсмислени тестове...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: chrisnoch   
Дата:   28-11-16 17:35

Krassy,
OK, D7000 снима най-върховното видео на света!
Хванете се с Боби Лъвчето за ръце и изиграйте танца на победата!
Сега доволен ли си?

Фактите са невидими за онези, които не знаят какво и как да гледат!

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: cvetanov95   
Дата:   28-11-16 17:49

chrisnoch 



Шеф, за НиКонЯ е ясно, не му е силната страна видеото. Обаче ще ми бъде много интересно да чуя експертно мнение и за КанонНяците, и те ли са боза, подобна на Никон във видеото?! Според мен МЛ е толкова чудесно изобретение - но кой съм аз...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: radikyokushin   
Дата:   28-11-16 20:55

cvetanov95 написа:

> chrisnoch 
>
>
>
> Шеф, за НиКонЯ е ясно, не му е
> силната страна видеото. Обаче ще
> ми бъде много интересно да чуя
> експертно мнение и за КанонНяците,
> и те ли са боза, подобна на Никон
> във видеото?! Според мен МЛ е
> толкова чудесно изобретение - но
> кой съм аз...



Има една приказка - "Като се наблюдавам се ужасявам, като се сравнявам се успокоявам..."
Та така и за КанонЯ и НиконЯ [smilie18] .
... ама то зависи и с какво ще го сравняваш де... [smilie21]



Публикацията е редактирана (28-11-16 20:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: chrisnoch   
Дата:   29-11-16 05:33

Автор: cvetanov95
Дата: 28-11-16 17:49
chrisnoch
Шеф, за НиКонЯ е ясно, не му е силната страна видеото. Обаче ще ми бъде много интересно да чуя експертно мнение и за КанонНяците, и те ли са боза, подобна на Никон във видеото?! Според мен МЛ е толкова чудесно изобретение - но кой съм аз...


Нямам никакво доверие на никакви хакове. Професионалистите по принцип не използват такъв тип софтуер.
За Канон какво да кажа?
Жалко е, че някакви хакери могат да "извадят" от канонския хардуер много повече функционалност, отколкото самият производител "отключва" с оригиналния си фърмуер. Вероятно това е с цел защита на по-скъпите модели (всички компании го правят, макар и не толкова брутално), но има и други много дразнещи подробности.
- Канон така и не се "научиха" да четат целия сензор в режим видео (с изключение на 1" матриците на Сони, които използват в някои свои продукти), което е тъпо. Не знам дали е от технологична немощ или от непукизъм.
- 5D M4 записва 4К видео в тялото, но не пропуска 4К видео през HDMI. Някои много по-евтини модели на Панасоник го правят, при това - отдавна.
- Канон упорстват с остарели видео кодеци, които използват All-I компресия и "произвеждат" огромни файлове. Уж били по-качествени и по-леки за монтаж. Дръжки!
Снимал съм много видео с техника на Канон и рядко съм имал проблеми. Не бих предпочел Канон, ако имам други опции.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   29-11-16 17:58

Когато се опре до ПРО ниво... и големи камери и изисквания, там влиза една съвсем друга артилерия...

CSI Graphics [smilie5]

Има филми, дето 90% не е истинско, баси, всичко е луд рендеринг [smilie5]
Камерите са някакво ретро допълнение [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: e-mil   
Дата:   29-11-16 19:12

Автор: Krassy
Дата: 29-11-16 17:58
"Когато се опре до ПРО ниво... и големи камери и изисквания, там влиза една съвсем друга артилерия...
CSI Graphics"


Това, за което говориш се нарича CGI, Краси!
И не, не задължително да влиза. 3Д моделите и композитинга са само инструмент и той се ползва само при нужда. Не са панацея. И не те правят филма голям, нито пък всеки голям филм има нужда от тях.

Не се набълбуквай с толкова туториали! Само те объркват.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   29-11-16 19:48

А, да.. при нужда...
Бас ловя, че и половината CGI не се усеща и разбора от хората, които гледат филма. Дори и тея, дето уж по-виждат [smilie5]
Имаше някъде разни демота...
А, да, гледах това лято едни руски филм за един дракон. Понеже ми стана интересно се поразрових за него и накрая изчетох бая... Оказа се сниман в България, около Синеморец... и близо 90% от филма е симулация хе хе хе ... а филма си беше чиста проба "природен"... скали, небета, морета... Еми на... всичко рендеринг майка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: e-mil   
Дата:   29-11-16 21:25

Автор: Krassy
Дата: 29-11-16 19:48
"А, да.. при нужда...
Бас ловя, че и половината CGI не се усеща и разбора от хората, които гледат филма. Дори и тея, дето уж по-виждат..."


Да, има понятие "hidden CGI". Ползват се, когато има нужда от намаляване на бюджета - да кажем е твърде скъпо да закараш снимачен екип в Антарктида. Или пък когато е невъзможно да снимаш на някоя локация - примерно не те пускат на поляната пред Белия дом. Или да се скрият реклами, които се виждат някъде във втория план. Или снимаш исторически филм за 17 век - естествено че е безумно скъпо да построиш декор с повече от една улица. Или ти трябва масова сцена с много бомбардировачи от Втората световна - отде да ги вземеш?

Но това далеч не важи за всички филми. А там където важи не се ползва навсякъде. Примерно "Животът на Пи" беше забележително събитие за бранша, което все още е рядкост да се повтори. А ти ми обясняваш, че куцо и сакато го правело.

Да, технологиите поевтиняха и паралелно с това станаха много мощни. Много продуценти вече се изкушават да минат по-евтино, където могат. Или искат невъзможни неща. Да кажем им трябва конкретна звезда във филма, чиято роля изисква да покаже мускулесто тяло... пък звездата, видиш ли, пуснала коремче. Прави се и такава козметика. Но далеч не е "всичко рендеринг", както си мислиш. Нито пък е във всеки филм.

Автор: Krassy
Дата: 29-11-16 19:48
"... гледах това лято едни руски филм за един дракон... изчетох бая... Еми на... всичко рендеринг майка"


Еми на... гледал си някакво фентъзи, което е имало нужда от по-драматична природа и заради един-единствен пример или един-единствен жанр ми правиш обобщения за цялата индустрия.[smilie11]

Грубите оценките за индустрията са, че годишно в света се правят около 10 000 пълнометражни филма. Но имайки предвид, че само на Сънданс заявките са около 3000 и като знаем, че се снима страшно много независимо кино, то вероятно общият брой за цял свят е далеч по-голям.
Значи, то първо няма толкова студия в света, които да изцяло да моделират 3D дори за 3000 филма. Браншът е сравнително малък, имаше фалити, имаше премествания и сега на Запад е концентриран основно във Ванкувър и Лондон. Разбира се, появяват се нови студия, броят на поръчките пак расте, но е много-много далеч от това, което си представяш.

Вярвай си, като искаш, но ако толкова държиш да даваш експертни мнения, първо стани експерт! Почети поне още една година, стажувай още една, поработи в бранша поне още две-три пък тогава се върни да ни просветляваш!


Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   29-11-16 22:05

А, не ща, не ща...
Нищо експертно няма, само споделям вчепетления [beer]
Защо когато някой изрази мнение или убеждение в нещо, веднага се набеждава за ментор или лъжи-експерт [smilie5]
И нека да се опитаме да преценим мнението на опонента, без да го дообличаме по наш си начин [smilie3] Не съм обобщавал и казвал, че всички... Горби преди 2-3 часа ми пусна на ЛС у фейсо името на едно руско сериалче, което е заснето убийствено добре. А и постпроцесинга е много маниашки. И аз както всеки един любопитко се поразрових и видях, че половината филм си е CGI /виж, вече запомних как се пише, предното беше по счупена памет/.
А, да... гледах и една реклама на Мерцедес, Ц класа ли помня ли...
Какво им пречи да закарат бараката някъде край океана в дъждовно време и да си снимат на воля... а то не беше създаване на ландшафти, на детайли, на мокри ефекти... че шофьора и детето в колата и те рендеринг... голямо плюнчене е паднало [smilie5]

А аз да ти кажа... обичам простите, но добре обмислени неща.
Края на лятото заснех един клип на щерка ми на побити камъни... тя вокал и китара. После си го монтирах и леееко пипнах цвета, нищо повече... и на който и да го покажа подскача колко яко съм вкаран sun ефекти в контражура... а то просто опита ми на фотограф малко помогна и всичко си беше натюрлих както се казва, нихт лъжа, нихт измама [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: e-mil   
Дата:   29-11-16 22:39

Автор: Krassy
Дата: 29-11-16 22:05
"Нищо експертно няма, само споделям вчепетления [beer]
Защо когато някой изрази мнение или убеждение в нещо, веднага се набеждава за ментор или лъжи-експерт..."


Ами защото от няколко дни насам правиш менторски безпочвени заявления по материя, която току-що си открил. И се опитвам да ти обяснявам поне елементарното, но все се дърпаш.
"Тоя ефект как се прави... а-ха, еди как си..."
Не е ефект и не се прави както мислиш.
"Аз гледах туториал за една програма, която може еди-какво си, значи това в киното се прави така."
Е, рядко се прави така и не с тази програма.
"Аз гледах един филм, после четох каквото намерих, значи всичко във филмите е онака."
Ами и това не е както си мислиш.

Наистина отстрани изглежда, че се мъчиш да изглеждаш експерт. Аз предлагам първо да си попълниш базовите знания за видео, защото както сам признаваш там имаш доста пропуски. Не се хвърляй едновременно и на графичните ефекти само защото отстрани изглеждат лесни за правене! То ако ставаше само с научаване на софтуера всички замундаджии щяха да са майстори на холивудско ниво.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: papadok   
Дата:   29-11-16 22:58

Глей сега, Краси, няма да се разберем така. Виж ората по-горе: дават примери, заглавия, линкове. Ти си прекалено лаконичен. Ей на Е-мил - без да е досаден е пределно обстоятелствен и подробен.
Първо качи щерката в тубата и дай линк. ДракОна го гледах, не е зле, него можеш да пропуснеш. На руското "сериалче" и линк да не дадеш, заглавието му кажи - може да сме го гледали, може и да не сме. Накрая ще покажеш Мерцедеса.


Иначе добре ги ръчкаш... ааа провокираш тукашните експерти и така и ние с гайдите научаваме по нещо.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   29-11-16 23:46

Е-Милееее... грях ти на душата [smilie7]
Но няма аз да съм ти съдник...

Коментарите в кавичките изглежда, че си ги цитирал, т.е. трябва да са 1:1 като съм ги казал, но не е така. Ти си ги съчинил и така написано от теб значи това са мои думи. А НЕ са...
Поставяш моите мнения под твой прочит, а това е грешно и неправилно...
Може да си прав по принцип, за видео щуротиите, но в конкретната дискусия не си и това не ти прави чест, не заслужава и уважение... Хубаво, че не съм от хората, които мразят [smilie7]

Пападок, провокирам тукашните експерти, щото само на инерцията си напоследък лежат [smilie7] Но не лъжа и не преиначавам нещата... само споделям моята гледна точка. Който има акъль у главата, той ще разбере [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: e-mil   
Дата:   30-11-16 07:15

Автор: Krassy
Дата: 29-11-16 23:46
"Коментарите в кавичките изглежда, че си ги цитирал, т.е. трябва да са 1:1 като съм ги казал, но не е така. Ти си ги съчинил и така написано от теб значи това са мои думи. А НЕ са...
Поставяш моите мнения под твой прочит, а това е грешно и неправилно..."


Какво съм съчинил? Цитирах ги едно към едно в предните постове и там ти отговорих същото. По какво се различават тези от онези? По нищо. Смисълът а абсолютно и безвъзвратно фатално същият.

Вложи малко достойнство и спри да го усукваш!

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   30-11-16 12:03

[smilie24]
Няма да споря [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: bg2014   
Дата:   30-11-16 13:21

Тая тема остана без автофокус....295 мнения и сме в начална точка отново. Яко!

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: georgioiv   
Дата:   30-11-16 14:46

ето го руският сериал, който ми направи впечатление и го шернах на Краси да го види...
Визуално разбира се съм впечатлен - сюжетът не ме грабва... Но тази продуцентска къща прави визуално шикарни неща и разбира се се кефя, как тихо и интелигентно, между редовете, троли властта [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   30-11-16 14:48

Все още няма "достатъчно" добър автофокус, който да може да се справя с плиткият DOF при DSLR... ако се снима арт на 1.4 бленда например [smilie7]

П.П.
Мое мнение [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: colorphoto   
Дата:   30-11-16 15:19

Че кой снима сериозни неща на ф1.4 с автофокус.....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »