Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Simbon4o   
Дата:   23-11-16 08:44

Значии продължавате да го мъчите [smilie5].

Да не се мъчите - Д750 има едно от най-слабите видеа сред никоните. Д5300 е по-добър като детайл и то с доста. Ролинг шътър имат всичките и кодеците им издишат на детайлни сцени. До някъде хаковете оправят нещата, но водят и до неудобства като примерно като снимаш видео на по-висок битрейт от който може камерата видеото се записва ама не можеш да го видиш в камерата, само на комп после. И при канон има много неудобства като снимаш с лантерна, но и канонци и никонци като са от твърдия електорат друго не признават и си му се кефят.

Аз въпреки наличието на Д750 един път не му пуснах видеото понеже има и сонита безогледалки. При наличие на последните да снимам видео с Д750 е като да имам картинг и да изляза на пистата с трактор.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: samurai2   
Дата:   23-11-16 08:46

Написаното за видео или фото камера се отнася./ е-мил /



Публикацията е редактирана (23-11-16 08:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: e-mil   
Дата:   23-11-16 09:50

Автор: samurai2
Дата: 23-11-16 08:46
"Написаното за видео или фото камера се отнася./ е-мил /"


Коментирах мнението на Краси за снимане на видео, в тема за снимане на видео с ДСЛР. За какво би могло да се отнася?

Но въпросът е безсмислен. Отнася се за всяка техника. Това, което прави видео или киноопеаторът го прави и фотографът. Като си купи фотоапарат не отива веднага да снима сватба или фотосесия. Първо изщраква N на брой кадри за да разбере какво държи в ръцете си.
И кафеджията, който купува кафемашина за барчето си прави същото. Не дава първите кафета от нея на клиентите, а ги пие сам. Е... ако е по-умен дава първото на тъща си, а той пие второто.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: samurai2   
Дата:   23-11-16 10:58

Така е.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   23-11-16 13:59

Направих си тестове на видео с много детайли.. и с д7200 и с д750... еми всичко си е перфе...
Това, че изображението се "замазва" при движение не е от битрейта, а от чисто фотографски причини при тази скорост на снимане [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: georgioiv   
Дата:   23-11-16 15:11

Колко ти е битрейта при 1920 х 1080 /24p ? Имай предвид че некомпресирано видео на тази резолюция е някъде 140 мб/с Ако битрейта ти е 24 мб/с. познай дали няма да имаш артефакти като го прекараш и през ютуб ))))

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: lamerko   
Дата:   23-11-16 15:18

Абе това д750 нали беше само за семейни снимки :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   23-11-16 15:24

Беше [smilie5]
Не знам колко е битрейта, никъде не го пише... или не съм го търсил задълбочено [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: georgioiv   
Дата:   23-11-16 15:34

Сега гугълнъх - можеш да избираш между 12 или 24 мб/с . Това е в по-добрия случай - над 6 пъти загуба на качество . При това положение да твърдиш, че няма загуба на детайл, особено при движение, където много трудно може да се "реже" материал..... :)



Публикацията е редактирана (23-11-16 15:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   23-11-16 15:37

или между 42 мб/с ... този гугъл да не ти е Конституцията [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: georgioiv   
Дата:   23-11-16 15:47

няма 42 мб/с - може само с някакъв хак, дай. източник ...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   23-11-16 15:53

Има и клипчета...
Видео с 64 мб/с ...
https://nikonhacker.com
ама нещо не се отваря при мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: e-mil   
Дата:   23-11-16 20:35

Автор: Krassy
Дата: 23-11-16 15:53
"Видео с 64 мб/с ...
https://nikonhacker.com
ама нещо не се отваря при мен."


И при мен сега не се отваря, но преди съм го гледал. Има хакове за Никон. Не са толкова богати, колкото Magic Lantern, но поправят това-онова. Вдигат битрейта дори на любителски DSLR-и като D5200. Някъде докъм 40-60 мбпс.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   23-11-16 20:48

Но с такъв фирм гаранцията пада, нали [smilie5]

Абе покрай вашите приказки пак си губих времето да гледам сравнителни тестове в нет-а на 1080p на какво ли не... то да се звериш в екрана разлика не се вижда, ей така, сложени един до друг тестовете... камо ли да гледаш някаква продукция без да знаеш с какво е снимана...

В един момент някой се свързва с мен и ми показва - гледай това видео, виж какво качество е. Гледам и не виждам с какво е по добро от всички други качествено заснети в нет-а, пък било то и с iPhone 6S [smilie8]

По аудио форумите има едни такива "слепи тестове", дето разни големи капацитети не могат по слух да позная компонент за 300 и за 3 000 лева... обаче посоки на кабели и изолации се обсъждат. Взе да ми прилича и това тук на нещо такова... имало разлика, голяма била, все пак имаме технически параметри, битрейти и прочее... обаче ей така ако Ви поставя през едно телевизоро... и пусна нещо... ич няма и да стоплите с какво е снимано [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: georgioiv   
Дата:   23-11-16 20:53

айде на. бас... виното и мезето от тебе, телевизора от мене... пусни ми да видим дали няма да позная при движение 100 мб/с. пред 12 мб/с видео от камерите . Ко не позная ще напиша 50 пъти във форума - 750д е най-великия за видео.. ))

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   23-11-16 20:56

24, не 12... [smilie8]

Това за виното и мезето ми хареса... нищо няма да пишем у форумо, нека се чудят кво е станало [smilie5]
Само да видим кога да стане това, че време все не ми стига, а и нещо красиво да снимаме [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   23-11-16 21:03

https://www.youtube.com/watch?v=Lgxs4mlj_eY


еее, разгеле, видях разлика между 24 и 100 [smilie18]

За да се покаже тази разлика са снимани типични тестови сцени с много детайл.
Хубаво, че си падам по изчистени визии и мноого дефокус [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   23-11-16 21:23

"The D750 can record Full HD video at a variety of frame rates: 60p, 50p, 30p, 25p, and 24p (it can do 720/60p/50p as well). You can choose from FX or DX (1.5x) crop modes, as you can with stills. There are two quality settings available, appropriately named normal and high, which have bit rates of approximately 22 and 38 Mbps, respectively."

от dpreview...

Хубу де, аз спирам да дискутирам по въпроса, ясно е, че 100+ мегабита са си страхотна екстра и това се разбира и усеща сериозно при пейзажи и подобни...
Радвам се, че на този етап мерака ми за видео опира до хора, портрети, всичко на разчекнати бленди с много дефокус и в този случай напълно ме устройва [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: chrisnoch   
Дата:   26-11-16 01:19

Автор: gorbi
Дата: 22-11-16 07:59

crisnoch - повечето хора останахме за твоята лекция последния ден, жалко че не ти се получи, дано всичко да е ОК при тебе. Помисли за онлахн лекция - интересът ще е огромен [smilie24]


Ужасно съжалявам, че не успях да дойда в Пампорово!
Буквално часове преди планираното пътуване паднах и си цапардосах тъпата тиква, ама яко. Поставиха ми диагноза "комоцио" и ми забраниха да пътувам. Сега "ближа рани" вкъщи и излизам за кратко, защото силната светлина ме дразни. И пред компютъра не мога да стоя дълго - започва да ме цепи главата. Тъпа история.
Извинявам се на всички, които са ме чакали. Ще се опитам да компенсирам конфузната ситуация с друго събитие, но още не съм измислил как. Като измисля, ще го разглася.
За онлайн лекции ... Не знам, не съм мислил. Не е проблем да заснема няколко за проба, пък ако има интерес ...
А прима виста ми хрумва, че ако ги публикувам в Тубата, ще имам проблеми заради примерите с откъси от филми. Гугъл още при качването ще разпознаят филмите - имат автоматичен алгоритъм, който "хваща" безмилостно всякакво съдържание с авторски и продуцентски права и в профила ти веднага се появява списък със заглавията и правоносителите. Ще започне една разправия, писане на мейли ... Вярно е, че голяма част от носителите на права разрешават безплатно използване за обучителни цели, ама ... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: chrisnoch   
Дата:   26-11-16 01:46

Автор: Reader_BG
Дата: 22-11-16 13:40

Автор: chrisnoch

Че какво им пречи да си сменят работата, щом не ги кефи?
Човек винаги може да работи ПОНЕ за собствено удовлетворение.
Ама вместо да вземе правилното за него решение, по-лесно е да отлага и да се оплаква, че всички други му пречат.

[smile]

Без да искам да обидя някого, но подобно изказване е характерно за човек, на който целия трудов стаж не надхвърля повече от 2-3 год.


Щеше да е супер, ако беше прав, ама не си. Де да бях все още на 25!
Уви, ударих 50, че и отгоре!
За две десетилетия и половина (работя от 1990 г.) съм сменял работата си поне една дузина пъти - без да се броят проектите, които самият аз съм стартирал (те са поне два пъти повече). Нямам нито един ден стаж на трудов договор - само граждански + самоосигуряване (откакто го има за свободни професии). Вземал съм тежки решения, с които съм нарушавал битовия си компфорт, защото съм се водил от един-единствен въпрос: "С какво искам да се занимавам?" Правил съм и компромиси, разбира се - преценявал съм, че така е по-разумно.
Знам, че съм щастливец, задето съм превърнал хобито си в работа, а работата си - в удоволствие. Около мен има много хора, които са направили същото. Вместо да ни завиждате, опитайте и вие! Трябват ви ясна цел и яко "дупе".

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: chrisnoch   
Дата:   26-11-16 03:35

Автор: colorphoto
Дата: 22-11-16 17:39

Ночев,като как толкова лесно се сменя попрището,особено у нас,като става въпрос при много хора за оцеляване?!
Или,понеже ти си си намерил мястото покрай така наречените "промени" и известните "хъшове' и вече гледаш отгоре на ситуацията.
...
Та недей да обясняваш на на хората кой-как да си сменя професията и какво да работи че много нагло изглежда от позицията от която го правиш.


Винаги съм вярвал, че съм роден с късмет. Вероятно защото съм се пръкнал на този свят в неделя. [smile]
В началото на т.нар. "промени" ситуацията наистина беше различна от сегашната. Събитията се развиваха много бързо и много хора можеха да се качат на много "влакове". Повето от тях след време се дотътриха до глухи коловози, ама това е друга тема. Трябва ли да се обвинявам, че съм се качил на "щастливия" влак, пък и че съм се прекачил след това на поредица от други - все "късметлийски"? (виж предишния ми пост).
То късметът си е талант, ама само с него не става - трябва и бачкане! [smilie7] Сега се сещам, че баба ми обичаше да казва: "От работа - само гърбица!" Тя беше от "старата буржоазия" и хич не й беше лесно преди 1989 г. (която не успя да дочака), но беше изпълнена с оптимизъм и бликаше от енергия. Нищо, че животът й се беше обръщал много пъти с краката нагоре. Нищо, че й се беше налагало да отглежда скришом прасета в центъра на Пловдив, за да изхранва многолюдното си семейство. Нищо, че се беше научила да вари сапун от свинска лой, за да има с какво да изпере децата си. Нищо, че не успяваше да си купи нови дрехи, та кърпеше (съвършено!) тоалетите си от 1938-ма, за да може петте й деца да завършат висше образование. Нищо, че беше обикновена домакиня без нито един ден трудов стаж. Тя беше голям човек! И беше щастлива.
Изобщо не гледам "отгоре на ситуацията"! Съвсем не съм забравил "Приказка за стълбата" на Смирненски. Даже си я препрочитам от време на време. Знам точно на кое стъпало съм и не съм загубил връзка със "земята". Ама ми става тъжно и болно като гледам "отгоре" колко млади хора се шматкат с празни погледи по клубове и чалготеки и се интересуват единствено от последния модел смартфон, най-модерните парцалки и най-яките маратонки.
Такива ми ти работи ...
Апропо, написахме сценария на "Граница" през есента на 1987 г. Ще рече, две години преди "промените". Успяхме да го заснемем през есента на 1992 г. Както писах по-горе - трябват ясна цел и яко "дупе".
Тази година фестивалът "Златна роза" беше открит с прожекция на "Граница" послучай 25-годишнината на Националния филмов център. Имаше много млади хора, които гледаха филма за първи път. Бях приятно изненадан, че след прожекцията те ме търсеха за разговор силно развълнувани. Не вярвах, че този филм може да има такова въздействие две десетилетия и кусур след премиерата си.
Дали тези случки ме качват нагоре по стълбата, за да гледам "отгоре"? Не, те ме карат да си спомня за пореден път къде съм бил в началото на 90-те и да се чудя с кой акъл и с кой късмет съм се хванал да работя това, което ме прави щастлив.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: chrisnoch   
Дата:   26-11-16 04:00

Автор: Krassy
Дата: 22-11-16 21:36

Тест за rolling shutter ДЕФЕКТИ правих... и не се видяха [smilie5]
Не казвам, че няма... просто тези, дето снимат ВИДЕО... не снимат ТЕСТОВЕ [smilie7]


Не си видял rolling shutter???
Нали ти казах, че не знаеш КАКВО и КАК да гледаш!



http://www.williamhadams.com/wp-content/uploads/2015/05/VM_MakingMovies2_05.jpg



https://i.ytimg.com/vi/alXQWGyX3xk/maxresdefault.jpg




Публикацията е редактирана (26-11-16 04:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: chrisnoch   
Дата:   26-11-16 04:11

Автор: Krassy
Дата: 23-11-16 21:03

https://www.youtube.com/watch?v=Lgxs4mlj_eY

еее, разгеле, видях разлика между 24 и 100 [smilie18]


Хубаво е, че си прогледнал! [smile]
Макар че точно в това видео разликите най-малко се виждат.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: мускус   
Дата:   26-11-16 06:17

Към chrisnoch - лекцията си я чакаме, щото тя беше основния мотив за присъствието на много от хората.
Но - не бива да те притеснява, че се нарушават авторски права и слепите програми ги хващат.
Вероятно знаеш, че в Закона за авторските права има изключения -
Изключения
Чл. 93ж. (Нов - ДВ, бр. 77 от 2002 г., Законният ползвател на база данни, която е била разгласена по какъвто и да е начин, може без съгласието на производителя й да извлича или да използва повторно по смисъла на чл. 93в съществена част от нейното съдържание в следните случаи:
....
12. извличане без търговска цел за илюстриране при обучение или при научни изследвания в обем, оправдан от целта, при посочване на източника;

Освен това във Вимео мисля, че няма това ограничение, каквото същесвува в Тубата, или поне не е толкова сляпо-автоматизирано.



Публикацията е редактирана (26-11-16 06:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   26-11-16 15:04

Такива наклони при мен няма...
Сега, ако се стараете да снимате тестове... може и да ги изкарате.
Аз си снимам нормално видео. Там такива неща няма [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »