Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Профил в Инстаграм радост за децата
Автор: my.point.of.view   
Дата:   30-11-16 17:23

Направих си инстаграм.
И гледам да ви се похваля.
anton_caro
А вие?

Отговори на това съобщение
 Re: Профил в Инстаграм радост за децата
Автор: kvakioh   
Дата:   30-11-16 17:25

Не искам да ми гледат моя...Иначе там my.point.of.view, anton_caro било страхотно.

Отговори на това съобщение
 Re: Профил в Инстаграм радост за децата
Автор: Synthy   
Дата:   30-11-16 17:25

не.

Отговори на това съобщение
 Re: Профил в Инстаграм радост за децата
Автор: realnoncho   
Дата:   30-11-16 17:46

Аз имам @realnoncho, ама едно е да имаш, друго да си активен, трето да си правиш сметка, че не всичко е подходящо за тази мрежа...

Отговори на това съобщение
 Re: Профил в Инстаграм радост за децата
Автор: osis359   
Дата:   30-11-16 18:39

Абе Антоне, ти тия профили колко пъти ще ги триеш и създаваш на ново? То не че и аз не ги правя същите глупости ама.... [beer]

моят е това

Отговори на това съобщение
 Re: Профил в Инстаграм радост за децата
Автор: lamerko   
Дата:   01-12-16 11:06

Тц. И не смятам [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Профил в Инстаграм радост за децата
Автор: nyamago   
Дата:   01-12-16 13:08

В началото, докато беше новост, се бях запалил и бях много активен. Беше много по-подходящо (почти изключително) за телефонна фотография и на малкото хора, които адаптираха и качваха снимки от 'големи черни апарати' се гледаше с лошо око като мошеници. Имаше само квадратен формат в ниска резолюция и много малък набор от (доста примитивни) 'филтри'.

Тогава ме привличаше бързината на споделяне директно от телефона и предизвикателствата на квадрата и огранченото качество - с тези задръжки ставаха някои доста интересни работи (нещо като мазохизма на ломографията и заигравките с пинхол устройства).

За около година натрупах доста материал там, малка част от него дублирах и във Фликър, но си бяха отделни места със съвсем различно предназначение. Открих интересни хора и се понасъбра 'социална мрежа' - някаква съобщност, с която си следяхме и коментирахме снимките - с явно доста общи вкусове и разбирания за фотографията.
- - - -

И тогава дойде Фейсбук - купиха Инстаграм за луди пари и едно от първите неща беше промяна на условията (дребния юридически шрифт на всеки сайт, който никой никога не чете). Заявиха, че с членството си се съгласяваш всяка качена снимка да стане тяхна. Уж ти запазват авторското право (водиш се автор, но никъде не го пише), а те придобиват изключителни права да публикуват твоите работи където си поискат, включително и срещу заплащане - от което НИЩО не ти дължат (!?). И за всяко такова публикуеане не са длъжни никога да ти искат съгласието, нито дори да те уведомяват!?!

Това породи доста бурни реакции и няколко седмици след тая промяна в дигиталните медии (че и в конвенционалните) се вихреха яростни протестни кампании. РЪководството на Инстаграм се видя принудено да излезе с официални извинения за 'недостатъчно ясно комуникираните честни правила' и да обещае да ги промени. Промяната се състоеше в 'по-добра комуникация', а НЕ в различна същност на идиотско алчните правила. В новите условия всичко беше замазано с нови думи, но зад тях си осаваше скрито правото им да ти продават снимките без да ти плащат и без да те питат.

Това чисто морално не можех да го приема (не че се храня от продажби на снимки), просто като принцип - и в тоя момент си изтрих всичкото съдържание и си закрих акаунта (не беше лесно, нарочно бяха го направили почти невъзможно). Оттогава функционалността на платформата много е напреднала: работи с по-високи резолюции и качество на файловете, приема всякакви формати освен квадрат, има доста повече (и по-добри) филтри и пр. Но нямам никакъв апетит да се връщам там [smilie2] Остава си отминал епизод и приятен спомен - успех на всички, които тепърва се забавляват там! [smilie24]
[shtrak]



Публикацията е редактирана (01-12-16 13:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Профил в Инстаграм радост за децата
Автор: hose   
Дата:   01-12-16 14:09

http://www.webcafe.bg/id_948433099/slide_1_Nay-krasivoto_sazdanie_v_Instagram_e_tuk_za_da_ni_stopli


[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Профил в Инстаграм радост за децата
Автор: kvakioh   
Дата:   01-12-16 14:41

Имам 2-3 снимки снимани с телефона. Всичко останало са кадри от дигитални и лентови апарати. Най-тъпото на инстаграм са разните му филтри. Понякога не мога да пусна целия кадър, не ми позволява дотолкова да се разпъне...Тъпа работа, но поне нещо се вижда.

Отговори на това съобщение
 Re: Профил в Инстаграм радост за децата
Автор: hemilio   
Дата:   01-12-16 15:28

предпочитам Flicr [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Профил в Инстаграм радост за децата
Автор: kvakioh   
Дата:   01-12-16 15:50

Flickr му го нахакаха и хакнаха през yahoo-то доста потребители...

Отговори на това съобщение
 Re: Профил в Инстаграм радост за децата
Автор: PhotoBo   
Дата:   01-12-16 16:41

Честито, инста спечели още един съмишляник [cool]

@photobo.eu e моя профил - умерен потребител [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Профил в Инстаграм радост за децата
Автор: brutas   
Дата:   01-12-16 17:33

https://www.instagram.com/rashkovski_photography/



Отговори на това съобщение
 Re: Профил в Инстаграм радост за децата
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   01-12-16 17:41

В моят инстаграм не качвам нищо,но в един друг профил
ми качват снимчиците,но тук нямам фенове,а там са почти 17к
Ще си спестя разкриването на самоличността.[shtrak] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Профил в Инстаграм радост за децата
Автор: Jk.freeman   
Дата:   01-12-16 21:02

Мале к'ви са тия инстаграми, к'ви са тия квадрати...OMG...
Платформата автоматично ли ги прави тия квадрати?
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »