Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Въпрос ? Какъв фотоапарат да си купя?
Автор: MiHaelaPancheva   
Дата:   30-11-16 01:49

Здравейте! Въпрос ? Какъв фотоапарат да си купя? Обичам да стоя зад камерата, да снимам природа, пейзаж, нощно небе, архитектура, харесвам макро фотографията, от скоро се запалих по бебешка фотография. Доскоро снимах със Panasonic Lumix DMC-FZ, но откакто си закупих нов сматрфон снимам предимно с него (в някой отношения прави по хубави снимки). Дойде момент в който по сериозно се замислих да си закупя по- добра техника, но незнам към какво да се насоча, каква марка, какъв модел, препоръчаха ми Fujitsu защото били бързи. Пускам темата за да събера мнения и препоръки за марки и модели фотоапарати. Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос ? Какъв фотоапарат да си купя?
Автор: colorphoto   
Дата:   30-11-16 01:52

Какви пари можеш да дадеш е първия въпрос,въз основа на което да мислим.....

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос ? Какъв фотоапарат да си купя?
Автор: MiHaelaPancheva   
Дата:   30-11-16 09:51

Попринцип парите нямат значение. Очаквам предложения в нисък, в среден и във по- висок ценови клас, а аз да си преценя. Въпреки че като за първи фотоапарат мисля нещо в рамките на 500- 700 лв максимум до 1000- 1200лв примерно, повече на тови етап немисля, че е необховимо да инвестирам, още повече имайки предвид, че каквото и да избера сега, след година - две ще е остаряло като техника и технология, а и не се знае дали и кога ще мога да се занимавам професионално или ще си ми остани хоби :). Очаквам предложения който ще ми вършат работа за заснемане на горепосочените фотографии. Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос ? Какъв фотоапарат да си купя?
Автор: Synthy   
Дата:   30-11-16 10:09

С този бюджет - нисък клас. Все тая кой ще вземеш [smile] Виж сони какво предлагат. Най-много дават за парите си в ниският клас. Или турбо сапунера.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос ? Какъв фотоапарат да си купя?
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   30-11-16 10:34

За тези пари няма да може да се вземат обективи, които да покриват изброените нужди. Според мен като за начало би свършила работа хубава "сапунерка" с 1/+ инч сензор, RAW формат и светлосилен обектив:
Lumix FZ1000
Lumix LX100
Sony RX10
Sony RX100 II, III
PowerShot G7 X Mark II
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос ? Какъв фотоапарат да си купя?
Автор: realnoncho   
Дата:   30-11-16 10:34

Мисля, че с това описание може да си вземеш един Panasonic LX100. Гледам, че има за около 900лв в базара тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос ? Какъв фотоапарат да си купя?
Автор: chukov   
Дата:   30-11-16 10:52

Fujitsu?

Изтървал съм и се прецаках с фужито

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос ? Какъв фотоапарат да си купя?
Автор: lamerko   
Дата:   30-11-16 12:01

Е то има някакви брандирани Fujitsu камери... CCTV :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос ? Какъв фотоапарат да си купя?
Автор: MiHaelaPancheva   
Дата:   30-11-16 12:45

Засега само апарат който да ми върши работа за бебешката фотография, а за останалите изисквания ще закупувам обективи впоследствие,

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос ? Какъв фотоапарат да си купя?
Автор: Synthy   
Дата:   30-11-16 12:50

DSLR задължително! Обектив - някой с макс. бленда 1.8 (35мм примерно, преко сили 50мм). Това го казвам като татко :)
И забравяш за светкавицата - увреждаш ретината на бебока. Затова и светлосилен АФ обектив, с малко мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос ? Какъв фотоапарат да си купя?
Автор: sohk   
Дата:   30-11-16 13:21

Според мен D3300 + AF-S 35/1.8G DX е твоя апарат и обектив. Както казва Synthy - снимаш без светкавица, отделно разчиташ на бърз автофокус, та да си сигурна, че всички ще е наред със снимки на деца. В допълнение, получаваш светлосилен обектив да си правиш готино размазване на фона, за да изпъкват децата на преден фон. Офертата в момента за тоя комплект е 999 лв, което си е добра цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос ? Какъв фотоапарат да си купя?
Автор: zbonev   
Дата:   30-11-16 13:36

Задължително пробвайте преди да купите нещо, особено нисък клас ДСЛР, че може да се окаже, че телефона и стария апарат снимат по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос ? Какъв фотоапарат да си купя?
Автор: lamerko   
Дата:   30-11-16 13:38

В повечето случаи сапунерките ще вадят по-добра картина на автоматик от ниския клас DSLR-и, ама както и да е :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос ? Какъв фотоапарат да си купя?
Автор: MiHaelaPancheva   
Дата:   30-11-16 13:44

Да задължително снимам без светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос ? Какъв фотоапарат да си купя?
Автор: kvakioh   
Дата:   30-11-16 13:46

Ако се търси компактното, удобното и универсалното- SonyRx100mk3.
Aко се търси нещо за момента, но с развитие- някой нисък клас голям апарат със сменяеми обективи до 1000-1200лв. Може с 1, може с 2бр. обективи, там вече има какво да се мисли.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос ? Какъв фотоапарат да си купя?
Автор: quazimodo   
Дата:   30-11-16 14:07

В момента не Сони а Пентакс дават най-много за парите си, особено щом се споменава и астрофотография[smilie5] [beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос ? Какъв фотоапарат да си купя?
Автор: vkk1   
Дата:   30-11-16 15:20

Първо си изясни какви дължини са ти необходими.
След това гледаш кой какво предлага по този критерий, като качество, цена, съвсем възможно е някой от марките да са тотално извън бюджета ти не само сега, ами и доста време напред - най-лесно е това да се случи с обективите на фуджи и цайсовете на сони да речем.
В съседната тема се дискутира за портретните обективи, 20 човека, 20 мнения, което е съвсем нормално разбира се.
Все пак, ако говориш за бебешка фотография в студио с тапети и куфари /така популярните масовки в последно време/, не мисля, че ще видиш зор с която и да е марка техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос ? Какъв фотоапарат да си купя?
Автор: Synthy   
Дата:   30-11-16 15:22

какво студио какви тапети... автора май иска да си снима бебето - неговото дете. Аз поне това разбрах.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос ? Какъв фотоапарат да си купя?
Автор: vkk1   
Дата:   30-11-16 15:25

ооо, ако е така, аз не съм разбрал ...
Все пак мисля, че е задължително да се тръгне от обективите, и без да снима комерсиално - условията пейзаж, нощно небе, архитектура и портрет и чудесна отправна точка човек да се набута класически още от старта [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос ? Какъв фотоапарат да си купя?
Автор: Synthy   
Дата:   30-11-16 15:31

С най-голям приоритет е бебето, вервай [smilie3] А за бебето - 35@1.8 е чудесно като за начало.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос ? Какъв фотоапарат да си купя?
Автор: bg2014   
Дата:   30-11-16 15:54

Най-евтин вариант е Никон Д 3200 (Д 3300 е същия с меню на български) с обектив 35мм/1.8. Тялото е около 450-500 лв втора ръка, обектив около 250-300 лв и .....започва натрупване на знанията, напр. :
ЗАЩО една сапунерка не може да изкара по-хубава снимка от ДСЛР или безогледалка?
Защо разфокусирането на фона зад бебето е похват в портретната и бебешката фотография?
Защо когато снимаш на бленда 1.8 малка част от бебето е на фокус?
Защо когато снимаш на ниска скорост бебето не е на фокус?
Защо когато вдигнеш ИСО-то може да снимаш на висока скорост, и бебето да дойде на фокус? И все такива познания, които са в основата на бебешката фотография. Важното е от някъде да се започне, защото докато се чудите бебето расте с часове и пропускате важни мигове от неговия живот. И като порасне, как ще му обясните, че тук сме ви разбъркали представите за фотография и затова сте пропуснали няколко месеца от живота му? Как?
Какъвто и апарат да изберете той ще ви даде повече, отколкото може да си представите и да си пожелаете. Повече радост и повече снимки.
Поздрави и успех!
ЕТО един пример.Това е тялото.
ТОВА е обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос ? Какъв фотоапарат да си купя?
Автор: colorphoto   
Дата:   30-11-16 16:10

И Д-5300 няма да е никак зле + 35/1.8 + 18-140,но отиват малко на 1500лв нови.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос ? Какъв фотоапарат да си купя?
Автор: steeens   
Дата:   30-11-16 20:16

MiHaelaPancheva написа:

> Здравейте! Въпрос ? Какъв
> фотоапарат да си купя? Обичам да
> стоя зад камерата, да снимам
> природа, пейзаж, нощно небе,
> архитектура, харесвам макро
> фотографията, от скоро се запалих
> по бебешка фотография. Доскоро
> снимах със Panasonic Lumix DMC-FZ, но откакто
> си закупих нов сматрфон снимам
> предимно с него (в някой отношения
> прави по хубави снимки). Дойде
> момент в който по сериозно се
> замислих да си закупя по- добра
> техника, но незнам към какво да се
> насоча, каква марка, какъв модел,
> препоръчаха ми Fujitsu защото били
> бързи. Пускам темата за да събера
> мнения и препоръки за марки и
> модели фотоапарати. Благодаря
> предварително!

ФЗ ? колко? е стария апарат? И ми е интересно какъв е тоя смартфон, дето в някои отношения прави по хубави снимки?



Публикацията е редактирана (30-11-16 20:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос ? Какъв фотоапарат да си купя?
Автор: MiHaelaPancheva   
Дата:   30-11-16 21:12

Panasonic Lumix DMC-FZ7

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос ? Какъв фотоапарат да си купя?
Автор: luboar   
Дата:   30-11-16 21:26

какво бебе снимате, момче или момиче ?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »