Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Re: Кръщение
Автор: gbrain   
Дата:   27-09-16 12:41

Да, от последните две , първата говори вече други неща. Браво [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   27-09-16 13:33

realnoncho Втората снимка исках просто да снимам църквата, когато отидох
по рано през деня осветлението беше загасено а не мен ми се искаше дори да има и свещи но за мое съжаление нямаше и това беше най-добрата възможност която имах.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   27-09-16 13:35

iavorianev Не съм сигурна, че искате да видите всичко което съм заснела [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-09-16 13:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   27-09-16 13:45

Nikolas666 Ще го запомня, но надали ще ми се наложи пак да снимам нещо подобно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: ATHOM   
Дата:   27-09-16 14:04

Към авторката на темата - когато се заснемат събития, независимо какви, има едно неписано правило, което най-добре е обяснено само с едно изречение от Роберт Капа (за тези които не знаят кой е).

Човека е казал следното - Ако снимките ви не са добри, значи не сте достатъчно близо.

Това не означава, че задължително трябва да се заврете с фотоапарата в центъра на събитията (макар че и това работи), но отделянето на излишното, било то чрез правилно кадриране, кроп или дефокус, е от изключителна важност.

Вниманието към детайла и разбирането на това кое е важно и кое не в даден момент, би трябвало да бъде първата ви цел когато снимате събитие/репортаж. След това, техниката на заснемане и последваща обработка, е въпрос на проба в началото и рутина в по-късен етап.


Поздрави и успехи за напред.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: fotomann   
Дата:   27-09-16 14:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   27-09-16 14:14

ATHOM Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: CDman   
Дата:   27-09-16 14:27

Снимките са ОК. Както и другите колеги са казали - свикни с подобни забележки от протата. [smile]

Аматьорите като мен виждат в снимката усмихната жена с хавлия, която разпознавам в една от снимките в лавандулата, дете,което си е запушило ушите и бебе, което с интерес гледа в купела.

Само профитата виждат ръце, канчета за 1 лев и "липса на композиция". Предполагам когато на професионалистите
им се налага да снимат подобни мероприятия си носят освен техниката за 30-40 бона, също и цялята църковна
утвар, одежди за свещеника, а най-големите профита си водят и поп-модел [smilie5] , който да знае кога и как да позира за
да се получат "спиращи дъха" кадри от които клиента да получи сърцетуп най-вече като чуе колко му струват.

Сега сериозно.

Снимането на подобно събитие си е в голяма степен репортажна фотография. Най-вероятно си нямала възможност да отидеш преди събитието да направиш проби, така че резултата за мен, а надявам се и за брат Ви е достатъчно добър. [smilie24]

Цветовете малко ми бягат, но може да е от монитора. Мога да пробвам да ги бутна малко и да ги постна в темата за да си спестя обяснение кое и как не ми допада.


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   27-09-16 14:30

CDman Ще се радвам да видя какво ще се получи от някой който е по в час от мен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-09-16 14:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: CDman   
Дата:   27-09-16 14:41

Не че съм по в час. Просто това е моето виждане за снимките.


Оригиналите са в ляво и горе.


http://prikachi.com/images/524/8922524T.jpg




http://prikachi.com/images/527/8922527V.jpg




http://prikachi.com/images/528/8922528d.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: ombre   
Дата:   27-09-16 14:42

Значи,че има какво да се желае е ясно,критката обаче може да бъде поднесена по съвсем различен начин.Тук авторката получава много добри съвети,но сама каза,че е първото снимане и е съвсем нормално да не е всичко ок.Даже съм убеден,че влизането на нежелани неща в кадъра,не ги е забелязала,докато тук не им беше обърнато внимание,разбира се от всичко написано тя,ще може да се учи,но това ще е само ако реши да надгражда,а самата тя казва,че едвали ще снима пак нещо такова.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: fotomann   
Дата:   27-09-16 14:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: silvesar   
Дата:   27-09-16 15:12

fotomann ами направи и ти твоя редакция и да видим какво ще излезе.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: silvesar   
Дата:   27-09-16 15:13

Към авторката на темата ако няма нищо против аз също бих направил своя обработка на първият кадър.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: fotomann   
Дата:   27-09-16 15:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   27-09-16 15:17

Разбира се, че нямам нищо против нека всеки който иска да направи своя редакция на снимките по този начин и аз ще науча повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: silvesar   
Дата:   27-09-16 15:20


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1474978822_DSC_1088-2.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: ombre   
Дата:   27-09-16 15:28

Мен ми харесва последната обработка и кроп на колегата,също така прави впечатление,че втората снимка в църквата е крива,опитвай се да ги изправяш поне след това в компа/това към авторката на темата/.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: silvesar   
Дата:   27-09-16 15:34

Мисля си, че ако не беше хванала и прозореца свеща щеше да изпъкне и да се получи доста по добре но това си е мое мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: silvesar   
Дата:   27-09-16 15:36

fotomann Ами поискай от автора на темата не от мен.



Публикацията е редактирана (27-09-16 15:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: CDman   
Дата:   27-09-16 15:40

@fotomann Не се обиждам. Надраснал съм ги тия работи. [beer]

Споделям мнение - нищо повече.

Обработката е за 1-2 минути - левелс и кроп т.е. почти никаква, но на мен ми допадат повече така. Ако на авторката не и допаднат - няма проблем. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: fotomann   
Дата:   27-09-16 15:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: ifocus   
Дата:   27-09-16 15:52

Най добре на ръчен режим и трябва светкавица , Снимай RAW.
Можеш да разглеждаш мойте снимки на
www.ifocusbg.com
Снимал съм много кръщенета



Публикацията е редактирана (27-09-16 16:23)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »