Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: levileo   
Дата:   08-09-16 12:11

gorbi одавна снимам с Sony xperia високоя им клас Z. Имам добри снимки с него, не е нужно да те удостоявам с такова внимание да ги виждаш но мога да ти пратя линк- снима страхотно, да бие сапунерите от най-нисък клас съгласен съм. Но по нагоре се появиха едни коментари за безогледалки, турбосапунери... е с това не съм съгласен как в една "фаянсова плочка" ще вкараш такива лещи и достатъчно голям сензор. На всички ни се иска да имаме магическа пръчка в джоба - ще стане, но няма да е скоро... а за бирата- не пия такова. Поздрави!



Публикацията е редактирана (08-09-16 12:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: BXMarkov   
Дата:   08-09-16 12:31

levileo, не четеш - "да смачкат всичко под турбосапунер и безогледалка"

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-09-16 12:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: sayman   
Дата:   08-09-16 13:41

Не е лош телефона, но проблема вече при тази марка е, че догонват и за това не съм съгласен с "Както винаги до сега, ябълките задават тренда при телефоните..."

За съжаление вече не задават никакъв тренд.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: hose   
Дата:   08-09-16 13:57

най-същественото нововъведение е че е водоустойчив - алелуя, най-накрая се сетиха…
честно казано мислех че никога няма да го направят, за да работят сервизите [smilie25]

иначе смартфоните отдавна убиха пазара на сапунерките, в това число и аз препоръчвам на хората да не си купуват сапунер за 100-200 лв, ами телефон с добра камера… резултата е реално същия… плюс че им е по-лесно да си качват директно у ФБ… на масата хора това им трябва, дори не си пазят снимките другаде…

останалите вече се връщаме на лента [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   08-09-16 14:00

@sayman: да предположим, че сте прав, колега. Какво означава догонват? Нима някой избира нещо, само защото е било измислено, вградено първо във въпросния продукт?

Да предположим, че компания X пуска продукт с определена функция, която въпреки, че я има не е на 100% обмислена.

Компания Y пуска продукт с подобна или същата функция след определено време, защото е искала да го направи на 100%.

Не е важно един продукт колко излишни функции има и тн. Важното е като го ползваш да ти доставя удоволствие, да ти е удобен, да има необходимите ти аксесоари, приложения и прочее.

Хората, като мен, които използват Епъл продукти, в повечто случаи го правят защото не понасят по никакъв начин Андроид. Забележете, че никой не го интересуват марките телефони, просто Андроид не става! И 10К екран да направят (на никому ненужен) и милиони глупости да му наблъскат, пак ще бъде слаба ОС, със слаба екосистема, със слаби разработчици, и винаги ще бъде на 2-ро място по всичко.

Всички ние, предпочитаме да имаме 10 функции, които работят перфектно, отколкото 100, които са пълен боклук!

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: vkk1   
Дата:   08-09-16 14:03

но проблема вече при тази марка е, че догонват

Вярно е, че вървят крачка след китайците в пикселите и джамовете, но качеството е безкомпромисно и далеч от всякакви андроид играчки, които съм имал. Не съм фен нито на едните, нито на другите, даже не съм фен на смартфоните изобщо, но наскоро имах опция да купя една ябълка и откакто я имам, забравих за всякакви проблеми с телефона, забивания, загрявнаия, зареждания на два дни и т.н. За мен тези неща са важни, от другите - не разбирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Don_Diego   
Дата:   08-09-16 14:06

Аре ся, то има "сапунерки" и сапунерки... вие съвсем литнахте в небето... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: BXMarkov   
Дата:   08-09-16 14:13

surr3a1, доста бисери изръси [smile] От 2010 ползвам и двете системи по ред причини. Епъл феновете, които не са ползвали съвременните андроид телефони, говорят с 4 години назад, да тогава IOS беше напред и то доста, в момента няма никаква разлика, дори възможностите при андроид и свободата за ползване са по-големи.

"Всички ние, предпочитаме да имаме 10 функции, които работят перфектно, отколкото 100, които са пълен боклук!" - заради това съм на път да захвърля айфона.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: BXMarkov   
Дата:   08-09-16 14:17

VKK1 - "забравих за всякакви проблеми с телефона, забивания, загрявнаия, зареждания на два дни и т.н." Аз като верен фен да кажа, че и загряват и забиват и за две години и на 5S и на 6 три пъти ми горят WIFI модулите..., а и при нормално ползване я изкара до вечерта я не. То фенщината е хубаво нещо, ама с мярка [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: iavorianev   
Дата:   08-09-16 14:26

BXMarkov, продавам телефони от 1999 година и напълно подкрепям твърденията на surr3a1 за продукта. От Андроид се разочаровах още преди 4 години,загубиха ме с нестабилната си операционна система. Казваш андроидите са много напред вече - не е като да нямам възможност да сменям телефони,но това лято ме хвана носталгията по Андроида и реших пак да си чукам камъни в главата...първо с едно ЛГ Г4 и после с един Хуавей П8 и за капак накрая с един Ноут 4. Ами какво да ти кажа - Айфоня е на светлинни години напред като стабилност, едвам ги издържах по 12 часа да ги ползвам. Колегата по горе е прав,не е е важно да имаш 100 функции, а 5 читави и да работят. И в тоя дух на мисли да ти кажа че незнам някой притежател на Самсунг да си ползва пръстовия отпечатък,сигурно щото работи много добре



Публикацията е редактирана (08-09-16 14:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   08-09-16 14:38

@BXMarkov: Напълно разбирам мнението ви, колега. Поради тази причина, на 1-2 години вземам по един андроид, с надеждата, че новата версия на ОС-а ще бъде по-добре. Издържам ги макс по 6 месеца и ги продавам.

Ще бъде лъжа да не призная, че по предварителните слухове за 7-цата отпреди няколко месеца, бях решил пак да си купя телефон с Андроид, а именно Huawei P9. За щастие, това което представиха надхвърли доста очакванията ми, и ако това ме прави "овца", то аз съм една голяма ОВЦА, защото ще си го закупя в първия възможен ден : ).

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: BXMarkov   
Дата:   08-09-16 14:40

Яворе, прав си и ти, ама едната стабилност им остана, на мен все по-често не ми е достатъчна и ме дразнят ограниченията, абе въпрос на вкус....

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   08-09-16 14:44

Уважавам мнението на колегата BXMarkov, защото е ползвал и 2те системи и лично за себеси е решил, че Андроид е неговата.
За съжаление, повечето Андроид фенове мразят Епъл просто така, заради самата омраза или защото са супер популярни, или защото били гъзарски, снобарски и тн.
Когато ги попиташ дали са го ползвали, казват "е нали го гледах твоя като си го купи". Няма как да се добие представа за каквато и да било стока без да се прекара време с нея.

Признавам, че изказването ми по-горе е малко крайно, но то е отчасти, за да става приказка и да се веселим : ).

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: realnoncho   
Дата:   08-09-16 14:47

Темата за камерите беше интересна, жалко че пак замина към общи приказки за и против Епъл...

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   08-09-16 14:51

Докато не пуснат независими пробни снимки от 7+, можем само да си чешем езиците и да говорим глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: BXMarkov   
Дата:   08-09-16 15:05

Докато чакаме, поразгледах за този Huawei P9 ,прав е localhost, че те първо са го реализирали с двете камери.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: a100   
Дата:   08-09-16 15:17

От седмица съм с Р9. Изключително съм впечатлен от камерата, както и цялостно от телефона. Не съжалявам, че замених айфона.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: hristov2256   
Дата:   08-09-16 15:18

Преди година работих известно време за ТрейдърБГ. Българска компания, занимаваща се с търговия на петрол, велути и други такива през онлайн платформа, като е достъпна в 36 държави.
Цялата компания беше на системи от Lenovo&Apple. В един момент шефът на фирмата реши, че през 2015та трябва да се заложи на разработка предимно на Андроид поддръжки, особено на търговската платформа. Той беше сигурен, че 2015та и 2016та ще е времето на Андроид, а после ще се види. Общо взето пое много критики за това решение, а в крайна сметка се оказа прав - счупи такива рекорди, че се чудят в момента какво да си правят парите, а Аpple устройствата стабилно изостанаха тук там, но зависи как го погледне човек и какво му е нужно. Просто казвам, че на едно стабилно ниво - нещата често са такива, че красотата на Епъл и модата им сред потребителите няма нищо общо със стабилността им. Но пак казвам - зависи. И Епъл и Андроид устройства са ми забивали така, че да ги хвърля от балкона. И ново БМВ ми е гаснело на 500тния километър. Та така.



Публикацията е редактирана (08-09-16 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: iavorianev   
Дата:   08-09-16 15:23

Темата отиде на Канон или Никон ,пък трети отговарят Фуджи [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: BXMarkov   
Дата:   08-09-16 15:24

a100, дай снимки да гледаме [cool], ако може и с бокета на търкала [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-09-16 15:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: viara123   
Дата:   08-09-16 15:25

Е то за камера, както и всичко друго си има Лумия/Виндос

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-09-16 16:21

vkk1 написа: Не съм фен нито на едните, нито на другите, даже не съм фен на смартфоните изобщо, но наскоро имах опция да купя една ябълка и откакто я имам, забравих за всякакви проблеми с телефона, забивания, загрявнаия, зареждания на два дни и т.н. За мен тези неща са важни, от другите - не разбирам.

[smilie24] [smilie24] [smilie24]
Чувствам се по същия начин, макар никога да не съм харесвал политиката на компанията, зомбирането с което облъчват потребителите, както и от части изоставащото им поведение в хардуерен план сравнен с титаните в андроид сектора! Не съм кон с капаци или фен на марката, имам iPhone 6s, жената е с 5s и от както ги ползваме можем да се наречем спокойни потребители, устройствата ни служат по предназначение без проблеми и ядове! Не мисля за ъпгрейд с новия iPhone 7, виждам го като ненужен разход при все че имам това от което имам нужда, но изглежда е добър новия продукт. По въпроса с безогледалките - телефона е винаги в мен, но чак да го предпочитам пред безогледалката, когато и тя е в мен - ами не ми се е случвало, не вярвам и скоро да ми се случи [smilie3]
Виж, ако е само телефона в мен - вярно, може и да спаси положението в някой случаи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: georgioiv   
Дата:   08-09-16 16:24

Е така и така сме офтопик вече, да кажем и за телефоните.

1. 2010 си взех първия истински смартфон - самсунг галакси 1 - ползвах го три години, после в сестра ми, сега е в офиса - работи си.

2. след него ъпгрейтнах на самсунг ноут 3 - сега е в сина, рабо ти си, без забележки.

3. след ноута сменях малко айфон-и, 4, 4s, 5, 5s, сега съм на 6S+

4. миналия декември си взех и най-добрата Нокия - Майкрософт Лумия 950 - с 20МП камера и raw файл. Скоро един познат ме заврънка и го смених за Самсунг А5 2016 с последния андроид 6.1


Та, 5 години с андроид, повече от година с ИОС и почти година успоредно с Виндос 10, вече месец успоредно с последния андроид - моето лично мнение че IOS е много далеч напред от другите. Съчетание от стабилност и функционалност, безапелационно качество и дизайн. Виндовса не става, това накратко. :)

Само пак да си кажа - дисплеите много струват... :)))


И да - Айфона снима на моменти по-добре от Лумията, но с баланса на бялото незнайно защо Нокията се справя винаги блестящо, докато Айфона не винаги.. Самсунзите с камери не са ме впечатлили, на като цяло ноута се справяше отлично с повечето снимки...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »