Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Тед   
Дата:   12-09-16 09:43

През джака освен супер слушалки, които се намират на пазара - имайте в предвид не тези например на Самсунг, се управляват и други неща.
Тригертрап например - устройство, което се свързва с фотоапарата. Безжичен аналог нямат.
Има специализирани слушалки при спорт ... блу,млу ще ти изпадне при тичане.
Качеството на джака спрямо блуту --- има ли въобще да го обсъждаме. То на самсунга винагли е било по-добро от на епъла...хардуерно.

Не знам, но горила глас е пъти по-добре от айфонския дисплей.
Допълнителен слот за памет нарочно не го правят - за да купуваш 128 ГБ модели с +500 лв. отгоре...
Откъм софтуер Андроида е безспорен лидер. Откъм права и лицензии ... някой цака ябълката за $$$.

Имах възможността да бъда с един нженер на Симантек от Катар, на много високо ниво и взе че разговора се врътна за телефоните - той с Айфон 6. Викам му - защо не си с Нокиа - Майкрософт ...усмихна се...
Питам - какво мислиш за Самсунга - каза ми че определено звукът, видеото и снимките са по-добри от на Айфона.
Питам защо ти е Айфона --- отговорът бе, че на ден има между 200 и 300 майла и само това е единствения възможен начин да ръководи нещата ---софтуерна причина, за да ползва Айфона.
Майл клиентът на Епъл е убийствен, няма какво да говоря - и аз го признавам.

Интеграция м/у Айфон, Аймак, Макбук - т.е. да се виждат у-тата е резонна причина да имаш Айфон.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: georgioiv   
Дата:   12-09-16 09:45

"Откъм софтуер Андроида е безспорен лидер"

[smilie10]

между виндовс и андроид и други неизвестни ос за телефони може и да е [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Тед   
Дата:   12-09-16 09:48

е, отричате очевадни неща ...не като щраусите...

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: georgioiv   
Дата:   12-09-16 09:51

тед: колко години си ползвал iphone ? Стига теории, кажи колко години си ползвал свой собствен айфон ?

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   12-09-16 09:53

@Тед:"Откъм софтуер Андроида е безспорен лидер"

Е точно откъм софтуер Андроида не става за нищо!

- всички производители си пускат приложенията първо на iOS
- Google Play е пълен с боклуци, защото няма никакъв критерии за оценка и всеки може да качи някакво недомислие там
- никой не следва някаква конвенция за графика и дизайн, и реално Битака в Орландовци е точен аналог на тази екосистема
- има приложения с вируси именно поради липсата на контрол

Накратко, софтуера за Андроид е причината да не става. Честно казано, от всичките аргументи възможни, точно този е абсурден, и не очаквах някой да реши да го използва...



Публикацията е редактирана (12-09-16 09:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Тед   
Дата:   12-09-16 09:55

ти колко години си ползвал Самсунг от Нот 4 нагоре ?!

Аз съм ползвал 4С за 2 месеца и го хвърлих .... какво да ти кажа....
На мен ми трябва писалка - само Самсунга има.
Да не кажа откъм софт беше мъка тотална ....
Сега оставя да си изнеса чаршафите да ми видиш приложенията....

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Тед   
Дата:   12-09-16 09:56

Пускат на Иос първо другия път... и в момента няма за ИОС и се чака ..глупости не говорете...

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Тед   
Дата:   12-09-16 09:59

Горила Глас спрямо Аифонския дисплей .... не ми говорете. А още повече на Айфон 6 резолюциите, хардуерът спрямо Самсунга и т.н.
Е, да на Айфон не му трябвало такъв процесор ..той работел по-леко и не му трябвало такъв топ хардуер ...простотии...ама айде ....
по-евтини чипове на по-висока цена ви шъткат [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: georgioiv   
Дата:   12-09-16 09:59

4s за два месеца... нямам повече въпроси [smilie5]

То и сони апарат толкова си ползвал, всъщност вероятно дори по-малко.

Интелигентен човек ми се виждаш, явно много четеш, ама не става само с четене [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-09-16 10:03

От андроидовите телефони, които съм ползвал досега (не купувам, дават ми ги) самсунг е дърво, леново е лайно, сони горе-долу, но само Z сериите на експирията и то първите два. От епъл са обещали с иос 10 да спрат профилирането на юзърите, нещо,което много ме дразни при гугъл и андроид, защото последните години взеха да се оливат. Не знам да има друг бизнес, при който по такъв начин да издевателстваш и злоупотребяваш с личните данни и свободното движение на клиентите си. Ако от епъл наистина си спазят обещанието за спиране или поне ограничаване на профайлинга, ше си купя айфон.Не че имам да крия нещо, просто се дразня!

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: georgioiv   
Дата:   12-09-16 10:06

адаш, какво имаш предвид - профилирането на юзерите - поясни да ти кажа дали го има в иос10, защото я ползвам от повече от месец :)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   12-09-16 10:29

Всеки Андроид потребител се аргументира с хардуера, когато на всички ни е напълно ясно, че това са пълни глупости. Дори с 2x хардуер пак бави и насича.
Няколко пъти ти се повтори: андроида е глупаво измислена ОС и са и необходими много повече ресурси като процесор и памет, за да работи! Това не са измислици, ами общоизвестни факти.

Резолюцията на екрана е най-най-голямата простотия в Андроидите и особено тези с над FullHD. Само малко знания относно хардуер ти трябват, за да не си купиш никога такъв телефон.

В случая със софтуера, явно имаш някаква особено специфична програма, която я няма за iOS, и от частното правиш обобщение за общото, което също е доста неправилна концепция, използвана в случаите, когато хората нямат аргументи, но все пак искат да се изкажат.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Tuborg   
Дата:   12-09-16 10:42

Колко ще струва нов Iphone 7 със 128 гига ....

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   12-09-16 10:45

От Англия (ако нашите любими оператори прекалят с алчността): 1600лв

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-09-16 10:58

Ами адаш, отиваш, хвърляш една торба пари за хардуер и софтуер, който да ти събира лични данни, от какво се интересуваш, къде ходиш,с кого ходиш. Ако имаш любовница, дори и жена ти да не знае, гугъл знае :)
Тая информация я продават с цел конкретна насочена реклама към твоя профил, създаден от гугъл на база събраната информация с всяко кликане на телефона или таблета, което си направил.Пресен пример ми е, като цъкнах в темата за велосипедите, и то на линк със скъпи колела.Още ми ги предлагат като банери. Но да оставим това настрана, за някои юзъри това може да е улеснение. Плашещо е някой да разполага с данни на толкова милиони, ако не и милиарди хора народ и да може толкова лесно и бързо да ги профилира.
Скоро четох една статия. Съквартиранти,ползват един и същ интернет и рутер.Момъкът англичанин, девойката българка. Написали България всеки на своя таблет в гугъл.Резултатите коренно различни.На англичанинът му излизат барове и вертепи по Слънчев бряг и София, а на жената- места в България, подходящи за снимане (май фотографка беше). Гугъл е профилирал англичанина, като " йънг сингъл мен", който явно си ходи по живота и това ще му предлага първо в резултатите, за която и държава да потърси в Гугъл. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Tuborg   
Дата:   12-09-16 11:00

Мерси :)

Иначе по темата ... за всеки влак си има пътници. Не може да им се отрече на ябълките че маркетинга им е супер. Факт е че наложиха марката си като еталон за лукс. Те са длъжни да са различни, огромна част от клиентите на ябълки ги купуват за да покажат статут в обществото.

Иначе всяка марка залага на нещо силно за да се бори за клиентите си. Самсунг ноут с писалката са унакални и много ми харесват, други на добри камери (лумия 1020), трети всичко по много но ефтино . . . всеки преценява какво му е важно. Ако човек погледне трезво и тегли чертата за какво реално ползва телефона си ще разбере че половината от “ектрите“ не се ползват. Например в ноут 7 има новъведение че писалката работи под вода .... колко от клиените ще ползват тази благина ...

За мен Iphone-четата са готини телефончета със стабилна ОС но мнооого надценени.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: gchokov   
Дата:   12-09-16 11:05

Tuborg Надценени? Знаеш ли какво значи цена? Цената е това което си готов да платиш за дадено нещо. Моят iPhone 7 вече е поръчан м/у другото. Защо? Защото ме кефи.

edit: Limit Ad Tracking е setting-a в iOS за намаляване на профилирането. Apple са от малкото компании, за които личното пространство е важно. В някои фирми, с които работим, Андройд телефони са забранени със закон.. ако щете вярвайте. Онзи пич дето ми обясняваше за самолетите - аз отдавана съм с bluetooth слушалки (всъщност, наскоро минах на Bose QC35) така че, тази технология ме устройва напълно. Вкъщи имам Grado Labs SR60, имам и Sony XBA-3i които почти не ползвам вече. Аре със здраве.



Публикацията е редактирана (12-09-16 11:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: georgioiv   
Дата:   12-09-16 11:11

хич не са надценени, ако хората спят пред магазина за да си купят... Виж, когато останат да висят месеци в магазина и не се продават на тази цена, ей тогава са надценени.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   12-09-16 11:13

Абе те, че са надценени @gchokov - е ясно : ). Не збравяйте обаче, че самсунг телефоните вече са на почти същата цена, а цената за изработка едва ли е много по-различна.

Всички ни доят здраво, просто айфоните са винаги на фокус!

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: georgioiv   
Дата:   12-09-16 11:14

пазарната цена не се формира от разходите за изработка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: gchokov   
Дата:   12-09-16 11:14

Да си зададем тогава въпроса, защо Samsung е на близка цена, и се водят уж high-end Android телефони? Печалбата е едно, но хубавото струва пари. Няма значение, че цената на материалите е 200-300$ а телефона 700. В крайната цена, трябва да се включат заплати, R&D, и много други неща които освен ако никога не си правил продукт, просто не знаеш че съществуват.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-09-16 11:16

И в нашата фирма са на път да забранят андроидовите дивайси. Глобално :)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-09-16 11:25

Тя ципната цена (разходи за суровини и изработка) сигурно са жълти 元 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Tuborg   
Дата:   12-09-16 11:28

surr3a1 [smilie24]

gorbi хората които спят пред магазина на мен не са ми критирии, и 5000 долара да струва те пак ще спят на премиерата пред магазина :)

gchokov - аз затова какзвам че маркетинга им е добър :) от моя гледна точка са надценети и то доста. Аз имам само един критерии за това и това е себестойност и процент надценка

http://www.techwalls.com/production-costs-of-smartphones/


на вкус и цвет тавариш нет. Но когато цифрите говорят и боговет мълчат. Темата за това кое колко струва е дълга но аз лично не обичам да ме будалкат.


Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: pdimitrov   
Дата:   12-09-16 11:33

Не забравяйте какви пари хвърлят за реклама. Това оказва голямо влияние на крайната цена. Миналото лято не снимах катедралата в Милано, 'щото Епъл и Самсунг бяха лепнали по един огромен банер... Пък за какво се драчите в този форум - не знам. Има си андроид форум, в който андроидите си се обсъждат спокойно, има си и ябълков форум. Колко пъти вече е игран този мач - Canon vs Nikon, Mercedes vs BMW, Левски - ЦСКА и пр... :)

P.S. Зимата си мислех дали най-накрая да не пробвам с ябълка и... 7-цата ме отказа :) Отново не ми дадоха това, което искам.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »