Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   13-09-16 16:22

Бях обещал по-горе да не спамя повече. Намерих няколко нови:

Снимки

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: tziko   
Дата:   13-09-16 16:46

surr3a1,
Аз просто исках да не сравняваме новия Айфон 7 с някви андройди излезли в предния месец. Всички марки искрават флагмените си Септември. Ако тогава пак е с най-висок резултат - ОК, това само ще ме радва.



Публикацията е редактирана (13-09-16 23:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   13-09-16 17:08

Говориш правилно и вярно този път, приемам го и заравям томахавката.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: h_bio   
Дата:   13-09-16 17:09

Прави ми впечатление, от горепоказаните снимки, че шумопотискането е смазало детайла и текстурите.
Може би така е при всички телефони. Не съм много в час със смартфоните и телефонната фотография. Предполагам , че за екраните на устройствата това си е достатъчно ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   13-09-16 17:20

Последните две снимки ми се струват прилични (линковете са на пълен размер). Предполагам са от нормален режим и 2x съответно.


https://photo-forum.net/static/forum/2016-09/ilyx8660.JPG


https://s.blogcdn.com/slideshows/images/slides/405/649/9/S4056499/slug/l/img-0027-2-1.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2016-09/ewxd3902.JPG


https://s.blogcdn.com/slideshows/images/slides/405/650/0/S4056500/slug/l/img-0028-1.jpg




Публикацията е редактирана (13-09-16 17:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: prozium   
Дата:   13-09-16 22:42

@don_kolev, никъде никой не наричам глупак :) Ако някой се познава в нарочно преувеличеното и осмяно поведение, което съм описал, има повод да се замисли. Но не вярвам такъв да е случаят, интелигентни хора сме тук :) Аз просто изтъквам неща, които виждам като проблеми на дадена технология. Не съм епъл хейтър, напротив - отдавам им нужната почит и разбирам колко важни са били за пътя, които пц-тата извървяха до домовете ни и в джобовете ни :) Тенденциите и да са били ясни, то именно маркетингови и технологични гении са допринесли да се случат нещата.
За дисплейте - до скоро и аз не виждах смисъл от големи резолюции, докато не се наложи да убивам малко време със samsung galaxy s6 edge plus ( ебаси дългото измислено име ) и 60fps qhd Interstellar. Разлика имаше. А отделно за VR разликата е доста голяма между по-високите и ниските резолюции. Но за сега епъл май не развиват VR, така че не е интересно ( шегичка ) :)
Излезнаха antutu бенчмарковете на 7-цата и са доста добри почти 180к, което го прави най-производителният телефон за момента! Честито на печелившите още веднъж! Детронира Oneplus 3 със 140к . Но само да вметна, че цената на oneplus 3 е 400eur, на iphone 7 plus е 800 :) Кефът ценя няма обаче!
Хайде давайте още снимки, за да видим дали ще захвърляме апаратите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   13-09-16 22:47

@prozium: малко уточнение, че бенчмаркът е на 7, а не на 7+

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: realnoncho   
Дата:   13-09-16 22:49

h_bio,

Няма как да е иначе, много са малки матриците и колкото и да е добър дорисуващия софтуер като се вгледаш си е снимка от сапунерка в добре напудрена опаковка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: prozium   
Дата:   14-09-16 00:36

От няколко сорса пише че е на 7+ :) Ще видим реално как е.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   14-09-16 07:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   14-09-16 09:36

Не са точно снимки, но е едно добро и реално ревю на новите телефони.

Клик

П.П.
Започват да се появяват данни, че Галакси S8, ще махне 3.5мм жака... честито!



Публикацията е редактирана (14-09-16 09:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: localhost   
Дата:   14-09-16 09:52

Тоя нов модел има едно основно кофти качество и те са го написали:

Looks just like an iPhone 6 in a case

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: vanquished   
Дата:   14-09-16 10:31

Iphone7 ще е много готин в комплект със слушалки Audeze Sine, те имат светкавичен кабел, дакът и усилвателят им е в кабела.

А горното тестче е супер, сравнение в резолюция 240х700 е много добро, iPhone-а мачка...

PS Всъщност има решение за 3.5 жак!


https://photo-forum.net/static/forum/2016-09/khwl4806.JPG


http://cdn-tn.fishki.net/26/upload/post/2016/09/13/2072891/dfdfc4304a425b9a7c74763154135e9a.jpg





Публикацията е редактирана (14-09-16 10:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: tziko   
Дата:   14-09-16 11:07

Тези телефони ще ни погубят
БУМ

тряс

Дали да не мина и аз на Ейпъл вече се чудя!



Публикацията е редактирана (14-09-16 11:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   14-09-16 11:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Kalimas   
Дата:   14-09-16 11:40

Как няма да разкарат жаковете,като към тях има толкова много аксесоари - то не са докинг станции, преносими колони, радиа в коли и т.н. Сега като махнат жаковете - следва всичко да се вземе ново + програмки за съвместимост ( 'щот жака си е универсален, а другото може бая да се модифицира). Няма вече как да си купиш китайска колонка за 30лв и да си пускаш каквото ти е кеф. Ще трябва да се ръснеш за същата + марката = 200-300$

Иначе отдавна спрях да давам повече от 400-600лв за телефон. Какъвто и да го вземеш, за 1-2г. вече се скапва или така надуват изискванията на софтуера, че трябва да се сменя апарата.


Камерите им могат да се борят само с нискобюджетните сапунерки и са идеални за снимки за спомен.
Иначе кога ще хванат на някой фулфрейм (с тъчскрийн) да вградят функция за телефон и да ги отвеят. Това ще е истински камерафон [smilie5] (за по-леко и удобно, бих се съгласил и на безогледалка [smile][smilie5] )

П.С.
Ще ми е интересно да видя тези портрети и боке, при по-ниско осветление, в реален размер на снимката, без обработка и без да са правени с екип от 20 човека и 2 тона допълнително осветление.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   14-09-16 12:01

@Kalimas: Какъв ще ти е проблемът да боднеш китайската колонка към адаптера и да си слушаш каквото искаш? Същото важи и за останалото от първия параграф.

При положение, че си давал/даваш по 400-600лв за телефон, си имал/имаш винаги нисък клас телефони, та 1-2 години са Ок.

Останалото е вярно.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Kalimas   
Дата:   14-09-16 12:31

@surr3a1
Около 600лв са по в средния клас[smile], а спрях да купувам от по-високия, защото на 2-рата година винаги започват проблемите (обикновено след гаранцията). Я с батерия, я с жакове, я с напукана пластмаса и т.н. и накрая почти винаги излиза, че разликата в цената е само, за да кажеш че имаш телефон за 1200-1800лв.
За жака - 3.5mm си е 3.5mm няма какво да му контролираш. Подаваш сигнал, той го препредава еднакво на всичко с 3.5mm.
Докато USB-то е много по удобно, дава и много повече опции за манипулации и може да си сменяш драйвърите с всеки ъпдейт на операционната система.
Та с връзки през 3.5mm не съм имал проблеми. USB-то ми е създавало такива.


Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   14-09-16 12:42

Вече два айфона съм давал на сервиз и съм съгласен, че не е никаква гаранция цената. Хубавото е, че ако се съгласят на претенцията, ти дават направо нов апарат.
Така се случи, че след година и половина ползване се оказах с чисто нов апарат, който веднага се пуска за продажба : ))).

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: victory13   
Дата:   15-09-16 17:32

И RAW поддържане от "LightRoom"

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: nyamago   
Дата:   15-09-16 20:04

^ Това иновация ли е? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: gchokov   
Дата:   15-09-16 20:25

Влади, не е иновация, но аз лично не знам да се хвалили с това, и някой някъде да твърди че иновират с това. Лично за мен, дори да не иновираш, достатъчно е да правиш нещата по-добре от другите :) И пак, не казвам че те го правят, просто констатирам.



Публикацията е редактирана (15-09-16 20:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: nyamago   
Дата:   15-09-16 20:41

Абсолютно си прав. Аз попитах защо този факт се изтъква като важна новина - другаде и тук. Когато Адоби пусне нов профил за новоизлязла камера на Канон (или Никон, или друга марка по твой избор) - защо такава 'новина' не стига до заглавията на деня? (Не стига и до дребния шрифт на последна страница).

Апъл (Епъл) - шапки долу за редица блестящи неща, които правят и в продуктите си, и в поведението си на пазара - наистина не твъдят, че иновират точно с това. Но защо все пак то е толкова важно да се тръби по всички медии? И да се цитира и в този форум?..

На кого това помага (или не)?..
[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: victory13   
Дата:   15-09-16 21:00

Адаш, май си препекъл нещо... Новината е за всички камери с новата операционна система... ако си прочел.
Ерго се отнася за всеки апарат, който е инсталирал тази ОС, и я смятам за достатъчно важна и за всички досегашни потребители на тези телефони...
Но ако те дразни, ще го изтрия [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: e-mil   
Дата:   15-09-16 21:20

Автор: nyamago
Дата: 15-09-16 20:41
"... Но защо все пак то е толкова важно да се тръби по всички медии? И да се цитира и в този форум?..."


Кои са тия "всички медии", в които си го видял?
Човекът посочи специализирано издания, каквото е Fstoppers. А защо се цитира в този форум, мисля няма нужда да се обяснява.

Fstoppers многократно са писали за RAW при Андроид. Напълно нормално е да го правят и за Айфон и въобще за всякакви телефони?
Raw Has Arrived On Android!

Adobe Releases Lightroom 2.0 for Android, Introduces Full Raw Capture and Further Editing Capabilities

Snapseed Now Offers Raw Editing on Android

New Version of Lightroom Mobile Adds Raw Capabilities for iOS and Android

И още много

Автор: nyamago
Дата: 15-09-16 20:41
"Когато Адоби пусне нов профил за новоизлязла камера на Канон (или Никон, или друга марка по твой избор) - защо такава 'новина' не стига до заглавията на деня? (Не стига и до дребния шрифт на последна страница)..."


Точно обратното. Адоби пуска новите профили с ъпдейтите на Camera Raw и тази новина обикновено се отбелязва в специализираните фотографски медии.

Adobe Releases Lightroom 5.3 and Camera Raw 8.3

Adobe Announces Camera Raw 8.4 Release Candidates

Adobe Camera Raw 8.5 Release Candidates Now Available

Adobe CC Photography Update Available Now

И още много.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »