Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-09-16 11:36

Абе това зе цената е доста относително.1000 долара за един американец или европеец са надница за няколко дни.
Всеки си гледа от неговата камбанария, на някой е позлатена,на друг- калайдисана :)



Публикацията е редактирана (12-09-16 11:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: ani_im   
Дата:   12-09-16 12:01

Дълги години работех в мобилен оператор,а след това доста време във верига за техника и работех точно на щанда за телефони,изхождам от дългогодишния си опит в тази свера.Айфона е хубава машинка,фирмата има невероятен маркитинг,продават се доста устройства НО,аз ще изкажа мнение като наблюдателка на хиляди продадени телефони,а не като притежател на даден телефон.
Айфон-хората си го взимат най-вече за престижа, 80% от притежателите му го ползват само за да се изфукат че имат Айфон,Но по интересното е какво се случва след като тези хора си го купят,ами половината се връщат при мен да им направя профили за да могат да си го ползват,останалата половина дават на приятели да го направят,и какво се случва с тези хора,които изобщо нямат представа какви са им потребителските имена и паролите,а телефона е заключен с Айклауд? Ами вие се сетете сами....

Вярно е че Айфона използва по малко ресурси за да работи добре и за това е по слаб хардуерно,НО чак пък да не забивал[smilie18] виждала съм хиляди ...

Относно качеството-абе да ви кажа под секрет,когато излезна 6-цата, цели серии бяха с недобре залепен дисплей, долу в десния ъгъл[smilie18] [smilie18] доста бройки сме заменили със 64GB-товата версия, че тя го нямаха тоя проблем,ама хората си доплащаха, а Ейпъл не ги заменяха безплатно.

Относно камера и звук, абе бива ги, ама не са най добрите, Самсунг,LG,Нокия имат по добри камери,тествала съм ги в реални условия

Относно приложенията,да има хубави приложения,но 80% от тях са платени,което не е добре за бедния,Български потребител.Относно приложенията за Андроид,са пълни глупости че няма контрол,има .Аз до сега не съм виждала телефон заразен с приложение от маркета,друго е сега да си свалиш от мрежата някакъв APK файл и да го инсталираш,пък после да кажеш че телефона се е заразил.

Да наистина много хора са разочаровани от Андроид телефоните и минават на Айфон,защото са чували че те не забиват и всичко работи гладко,Така е, това са хора ползващи устройства от типа-Тренд,Фино,А329 и други подобни нискобюджетни телефони.Ами как да сравняваш телефон за 150 лева с телефон за 1500 лева?Междо другото, тия които плюят Андроид, ползвали ли са телефони от S5 нагоре? Ами не са, просто си говорят.Защо Айфона ми работи по добре, ами защото е затворена ОС и неможеш да пипаш на всякаде,а като си вземем Андроид и се почва, ровене, човъркване, ами то с рут работи по добре,ами с кастъм ром май е по добре, и после ами работи бавно,пада батерията........


Мога да пиша още много, ама не ми се занимава.
Лично аз предпочитам висок клас телефон с Андроид, не ме ограничава с нищо,има много добра камера,батерията си ме кара прилично,като ми омръзне го сменям с друг, и ми е интересно и любопитно, защото избора и разнообразието е голям, не искам 10 години да виждам едни и същи икони на телефона си[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Тед   
Дата:   12-09-16 12:07

разбрах че съм прост...защото 2 месеца съм имал 4с...а другата страна и 1 ден с нито един от флагманите на самсунг...
за дисплей...карти с памет...звук...никой нищо от интелигенцията не говори:)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: agop4o   
Дата:   12-09-16 12:51

http://www.dnes.bg/technology/2016/09/12/za-dva-dni-samsung-zagubi-19-mlrd.315228
-Айде за радост на огризаната ябълка [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-09-16 13:01

Няма радост тук.Това е опасно за потребителите и би трябвало и глоба да им наложат съответните регулаторни органи

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Tuborg   
Дата:   12-09-16 13:35

Това с батерията си е голяма издънка на Самсунг ... и те си плащат за това ...

Аз лично нямам нищо против цените на ноутчетата да паднат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: georgioiv   
Дата:   12-09-16 14:02

"разбрах че съм прост...защото 2 месеца съм имал 4с...а другата страна и 1 ден с нито един от флагманите на самсунг...
за дисплей...карти с памет...звук...никой нищо от интелигенцията не говори:)"

Нищо по същество не написа, освен че ми преиначи думите, напротив, написах че вероятно си интелигентен човек, без ирония и сарказъм, чел съм много неща, които си писал из форума. [smile]

Освен това не четеш, по-назад писах че 5 години имам с андроид, 3 от тях с първия Галакси 1 и две години с Ноут 3, в момента имам А5 2016, ползвам успоредно с айфона.
Безкрайно съм менкал ромове на галаксито, после на ноута. Ноута е чудесна машинка, здрава и безпроблемна и до днес.

Което не означава, че iphone с ios не е най-доброто на пазара. Просто е най-доброто и далеч по-добро от всичко останало [smile] Факт. Айфон 7 просто е още едно доказателство, разбира се престои да видим... Винаги може някой производител да се прецака, както стана със Самсунг..

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: don_kolev   
Дата:   12-09-16 14:39

Тед, не бе. Аз съм прост, щото дисплея на айфона ме задоволява. Вместо карта памет ще си купя телефона с 64 или 128 гиги, ама аз и 32 трудно пълня....щот съм тъпо парче и ползвам ейпъл..

Не спряхте да хейтвате...разберете има хора които си го купуват щот ги кефи, щот им върши работа, и щото могат. И мен ме кефи, макар че ползвам уин фон 950.

Ползвайте си самсунги щом ви кефят, ма не ръсете мозък колко са зле айфоните, щот ставате смешни. И още веднъж да кажа, не помня да са се хвалили някъде че са новатори в нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: gchokov   
Дата:   12-09-16 15:00

http://pocketnow.com/2016/09/12/galaxy-note-7-explosion-6-year-old-injury

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: realnoncho   
Дата:   12-09-16 15:45

Портрети? Боке? Фотография някой?
Пак щуротии, нищо за фото възможностите на модела.
Язък, че сте възрастни хора, пък темата изглежда като от тийн форум за телефони. еЙпъл рулира брат и тва е

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: gchokov   
Дата:   12-09-16 15:49

Добре дошъл във фото-форум, realnoncho
Целта на сайта е да има кликове, колкото повече боклук теми, толкова по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: vanquished   
Дата:   12-09-16 15:50

Рулират ми на у@ :D Рулират само банковите сметки на производителите, потребителите са винаги с пръст в г@з и се самозаблуждават: най-доброто това, най-доброто онова...дрън-дрън.
Все още не съм видял телефон да снима като Нокия 808 или 1020, колкото и да се пънат софтурно новите "флагмани" .



Публикацията е редактирана (12-09-16 15:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Тед   
Дата:   12-09-16 17:57

Автор: don_kolev
Дата: 12-09-16 14:39

Тед, не бе. Аз съм прост, щото дисплея на айфона ме задоволява"

Е пък мен не ме задоволява айфонският дисплей....и не съм прост... Все едно да седна на насран монитор ...

За забиване - Ноте 4 не е забил нито веднъж....ако някой го е забил - евала... майстор е..

За видео запис и плейване на стрийм ТВ ...на андроида ми е 10х хепи...е няма под iOS дреам плеър до колкото знам, а и да има с тоз дисплей ..благодаря....

Очаквам скоро да си закупите Айфонь 7 и да му се кефите на макс с бокета и минарета...

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: vkk1   
Дата:   12-09-16 18:05

много комплексарщина, много нещо ....

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: victory13   
Дата:   12-09-16 18:07

gchokov, точно [smilie5]

За снимки явно ще се почака, та Нончо, момента за кръстосване на шпаги е удобен [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Тед   
Дата:   12-09-16 18:20

E, как ви се струва Самсунг С6 вс. Айфон 6 на дисплей?
2560х1440 срещу 1340х750

Тряа си комплексар наистина да твърдиш, че дисплея на айфоня е по-добър....
На Ноте 4 е 5,7” Quad HD Super AMOLED (2560 x 1440) ... Супер Амулед Горила Глас срещу ...

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: victory13   
Дата:   12-09-16 18:30

Извинявай Тед... Можеш ли да ми кажеш каква е файдата от тази резолюция... за мене си питам, никога не съм имал огризка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: gchokov   
Дата:   12-09-16 18:35

Тед, кое му е по-добро на този скапан, нашарпен дисплей с грешни цветове? Говоря за самсунг.
Просветли ме, моля.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: agop4o   
Дата:   12-09-16 18:39

То ако погледнеш реално колко се използва телефона като телефон или другите приложения ще разбереш че и от 300лв и 1600лв техниката пак ще свърши същата работа ама нека да има както се казва.Тия фирми нали трябва и те горките хляб да ядат[smilie5].Всеки си има предпочитания и потребности.Едните се палят другите се сгъват угода няма

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   12-09-16 19:46

Тед, знаеш ли защо андроидите не им стига хардуерът? Защото трябва да захранят с ток и изчислителна мощ екран, който е за телевизор. Затова е абсолютна кретения да се слага такъв екран на телефон. Можеш да се кефиш и заблуждаваш колкото си искаш, но истината е, че след определена пикселна гъстота, само се тормози процесорът и графичният чип.
Екранът на айфоните е перфектен и на никой нормален и ненормален човек не му трябва повече, освен да си ги мери...



Публикацията е редактирана (12-09-16 19:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Gamma   
Дата:   12-09-16 19:56

Gorbi питаше за телефон с Андроид с две РАЗЛИЧНИ камери. LG V20 е телефона. Даже го бявиха ПРЕДИ ябълката ;)

"The main camera system is now composed of two cameras. One is a 16 Megapixel (f1.8) with a standard angle (75 Deg) while the other is a 8 Megapixels (f2.4) with a wide angle (135 Deg)"


http://cdn2.ubergizmo.com/wp-content/uploads/2016/09/lg-v20-review_07.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: gchokov   
Дата:   12-09-16 20:27

Добро телефонче [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: don_kolev   
Дата:   12-09-16 20:45

"Автор: Тед
Дата: 12-09-16 18:20

E, как ви се струва Самсунг С6 вс. Айфон 6 на дисплей?
2560х1440 срещу 1340х750

Тряа си комплексар наистина да твърдиш, че дисплея на айфоня е по-добър....
На Ноте 4 е 5,7” Quad HD Super AMOLED (2560 x 1440) ... Супер Амулед Горила Глас срещу..."

Ко каза ко?

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: vanquished   
Дата:   12-09-16 20:59

Някакви кадри с иФон7, не са зле, но не са и нищо революционно.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: prozium   
Дата:   12-09-16 21:19

Какво научихме от темата? TL:DR за тези, дето не им се скролва през всичките мнения ( подправено с малко хумор :D )

- Всичко като дисплей над FullHD не струва, безмислено е, прешарпено е и въобще за кои се мислите, когато слагате резолюция и с един пиксел над fullhd!?
До момента, в който епъл не ви кажат, че вдигат резолюцията и снимките са по-остри, красиви и изпъкващи откогато и да е било. И тогава всички ще сте много доволни :)

- NFC е технология, която в България не се използва, защото тагове в България не се внасят, бежанци може да минат границата, но нфц тагове не :) Автоматизации с нфц никой не е чувал, на никого не му трябват и изобщо защо си губим времето с глупости ?
До момента, в който епъл не каже, че е много готино да си инсталираш епъл крушката, и да я активираш с поставянето на телефона на бюрото си, нощното шкафче или пък регалчето в банята. Тогава всичко ще е нфц и таговете ще потекат към България.

- Карта памет не е нужна, защото има версии с по 128/256гб, а хората така или иначе и 32гб не могат да напълнят. А и на кого му трябва 4к видео ? А и кой отива на екскурзия за 10 дни без лаптопа си и всеки ден прави 2 часов маратон на сваляне на видео от телефона ? НИКОЙ! Музика? Стига бе, 120 песни са напълно достатъчни ... спотифай давали 3333 парчета да синкнеш офлайн? Защо? Явно нищо не разбират, нищо че Епъл им изкопира изцяло модела за сервиране на музика :)

- На Apple им пука за нашето прайвъси, не споделят информация с никого, дори не събират информация. Нищо, че на Стив прякорът, който NSA му дава е "big brother" :) Гугъл от друга страна профилират толкова зле, че не могат да разделят потребителите зад едно ip, чудно как успяват да поддържат бизнес за милиарди. Аматьори! Да идва по-бързо ipv6, че с тоя NAT разбивате бизнес модела на Google :D

- 3.5мм жак ? Ненужен :) Ако имате жични слушалки - с преходник, ако преходникът изпадне от телефона, вземете си безжични.

- USB-C, не на унификацията. Искаме да сме различни :) На MBP-то обаче може да има.

- Android се подкарва добре само на по-силен хардуеър, забива много и постоянно. Рутва се на първия ден, а след това се сменят фирмуеъри, докато не намерите този, който да ви точи батерията най-много и е най-нестабилен. Бонус точки - слага се кернел, който кара процесора да прегрява. Захвърляте го, пускате го в продавалник и псувате, че не си държи цената.

- Android е равнозначно със Самсунг. Самсунг = Android = Samsung . Злите езици дори говорят, че не Google, а именно Samsung измислят Android.

[beer]

Чакаме снимки от поръчалите телефоните, дано дойдат скоро и да са всичко това, което сте искали :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »