Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: prozium   
Дата:   10-09-16 05:54

Крачка назад - липса на 3.5мм жак? Огромна крачка назад. Който не го отчита като такава, явно живее някъде в бъдещето, където всички носим лещи на меджик лийп и реалността е напълно аугментирана :)
@surr3a1 , явно си нов форумен рицар, честито за което. Честито и за новия ти айфон, ако го нямаш, пожелавам ти скоро да се сдобиеш с него и да му се кефиш :)
Не виждам смисъл да сравнявам двете платформи - всеки има свободата сам да избере кое го радва и му върши работа.
Ако говорим за фотографските качества на телефона в темата от 75 мнения видях 5 снимки, като 2 от тях са от айфон ( уж ) :) Дано камерата се окаже много готина, софтуерното боке да върши страхотна работа ( ако не се лъжа, поне колкото видях в theverge в момента дори тази екстра липсва и ще се появи в софтуерен ъпдейт малко по-нататък през годината. Подобно нещо имаше и на htc one и съответно на nexus 5x/6p, което бе постиганто с една камера, качеството за мен беше незадоволително и никога не съм го ползвал като екстра).
Аз съм първият, който ще захвърли 5+ килограмовата система в името на нещо леко и удобно, ако даваше същите или поне близки резултати. Да не говорим за финансовата разлика между това да инвестираш в стъкла от по няколко хиляди срещу това да купиш просто един телефон.
@gorbi, каква аргументация искаш и за кое по-точно ? [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: georgioiv   
Дата:   10-09-16 06:49

Ясно, от всичките проказки остана един жак, който си го има с преходник ))))) На бас че всички останали ще го махнат до 1 - 2 год. Написа 5 поста глупости и само един спорен аргумент . Както се казва - благодаря, нямам повече въпроси :)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: vanquished   
Дата:   10-09-16 08:53

Айде на бас, че до една година няма да го махнат всикчки. Най-малкото всичките производители на слушалки няма да си сменят конекторите за този период.(преходникът не е решение)
А сапунерките са отдавна умрели.



Публикацията е редактирана (10-09-16 09:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   10-09-16 09:11

@prozium: Наистина жака е лека греда, но при положение, че предлагат преходник в пакета, се понася по-добре.

Безжичните им слушалки са доста смешни и безполезни, ако не могат да ти изкарат един презокеански полет (или един работен ден).

Снимки не очаквайте по-рано от седмица : (.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: gchokov   
Дата:   10-09-16 09:40

Хора, самият факт че сравнявате Huawei P9 с iPhone 7+ означава, че или изобщо не четете за какво става дума, или маркетинга е точно за вас - 2 камери срещу 2 камери, 4 ядра срещу 8 и така нататък.

Двете системи - в P9 и iPhone 7+ нямат НИЩО общо. Huawei P9 има цветен и черно-бял сензор, по един за двете камери. iPhone 7+ има нормален и теле-обектив. Както казах, нищо общо м/у двете системи.

При Huawei ефекта на боке е изцяло софтуерен, и то си личи - мазаница та не се трае. Какво му харесвате на това? Пластмасова кожа и мазаница отзад, пълен ужас е това за мен. Защо ползват 2 сензора? За по-малко шум при ниска светлина, защото могат да разберат кое е сигнал при черно белият сензор (а не шум) по-добре от колкото при цветния. И до там, другото е софтуер и маркетинг.

iPhone 7+ - дефокуса отново ползва софтуер, но тук има информация и от теле-обектива и това се взима предвид при обработката после. Т.е. има реална информация за дълбочина, която се ползва за процесинга после. Толкова.

Някак си е тъпо и несериозно във фото-форум да се правят сравнения м/у нормален и теле-обектив, и два обектива с еднакво фокусно разстояние и различен сензор отзад.

Един мениджър от Huawei се изказа че те били вдъхновили Apple за двойна камера, а дефакто показват колко са зле - дори те не познават продукта си и се правят на клоуни.

iPhone 7+: 28mm & 56mm (приравнено към 35мм)
Huawei P9: 2x27mm

edit: Аз съм почти безпристрастен, защото се занимавам със софтуер и телефона ми е основно платформа - но може ли някой да ми каже, дали има Android базиран телефон с теле обектив?



Публикацията е редактирана (10-09-16 09:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   10-09-16 09:48

@gchokov: [smilie24]

Пишеше ми се същото, но ме домързя : (

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: h_bio   
Дата:   10-09-16 10:04

56mm (и то приравнени към фул фрейм) телеобектив ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: марвес   
Дата:   10-09-16 10:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Argo   
Дата:   10-09-16 10:46

жака бил греда.... така казваха и за лан конектора като го премахнаха от макбука...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: georgioiv   
Дата:   10-09-16 10:51

Още в третия пост по темата написах, че двете камери на Хуявей и На Айфона нямат нищо общо, освен че са две камери, то е очевадно, що се `абите...

Ябълките са продали милиард телефона казаха в последния ивент, нямат стигане, примирете се, всичко друго е жалки опити за подражание и настигане.. [smile]

Не че не искам някой да изкара нещо много по хубаво и ябълките да имат конкуренция. Ама фактите са такива, потребителите сме им в ръцете за години напред [smile]



Публикацията е редактирана (10-09-16 11:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: gchokov   
Дата:   10-09-16 10:52

h_bio Прав си, по дефиниция мисля че телефото беше 65mm-70mm+ но може да и греша. Не знам как да и кажа по друг начин, за да разгранича.. но да се спрем на технически на 28 срещу 56мм :) За мен всичко над 50мм е телефото. Но аз съм аматьор.

марвес - много яко име :) Технически си 100% прав, пропуснах го това нещо да го отбележа. Обаче, има значение каква информация имаш за да изчислиш този 3D Bitmap. За него има нещо наречено depth map, z-depth и как ли още по няколко начина му казват.. но все тая... Колкото повече е тази дълбочина, толкова повече знаение за 3д сцената. И в този случай, технологията на Apple (която е израелска всъщност от преди 4-5години) е доста напред.

Време ми е за кафе :)

edit: И аз не се кефя на софтуерно боке. Но 2х в телефона ще ми е полезно. [smilie24]



Публикацията е редактирана (10-09-16 10:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   10-09-16 10:53

@argo: Ами то си е греда и то голяма, и най-вече поради факта, че адаптера е 60-70лв и трябва да си го купиш допълнително, както бях принуден да направя.

Ако ми кажеш, че има WiFi за целта, ще ти кажа, че си аматьор!



Публикацията е редактирана (10-09-16 10:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: h_bio   
Дата:   10-09-16 10:54

iPhone 7+ Spet 2016
http://nofilmschool.com/sites/default/files/styles/article_superwide/public/pic_2.png?itok=5nzxi7Sb




Sony Xperia Z2 Mart 2014 (Функцията е налична от предния модел Z1 от Sept 2013)


http://imagescdn.tweaktown.com/content/6/5/6544_300_sony_xperia_z2_smartphone_review.jpg





Между другото се говори, че в случая със 7+, дефокус на задния план ще работи само за портрети, но не и за други сцени.



Публикацията е редактирана (10-09-16 11:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: georgioiv   
Дата:   10-09-16 11:05

не се говори, ами направо си го казаха... Включваш в режим портрет и тогава.. Не че не можеш да снимаш цветя в режим портрети, но трябва да си го включиш...

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: gchokov   
Дата:   10-09-16 11:12

Ами то има смисъл да е така. Даже само за хора да работи, пак е супер, ама да работи както трябва. Виждал съм плачевни резултати от някакви самсунги.. като например това:


https://s17.postimg.org/h8v72wx0f/14291737_10153918925772914_4988615393790810662_n.jpg

uploading images

За хора може да работи защото на всичкото отгоре за смятане на този 3D Bitmap за който говори Marves се взима инфо и от разпознаването на лица.. което е тривиално, за разлика от Китайска Фанта :)



Публикацията е редактирана (10-09-16 11:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   10-09-16 11:13

Размазване си има винаги (6-ца), но вероятно качеството ще е доста по-добро.





Публикацията е редактирана (10-09-16 11:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: m.djorov   
Дата:   10-09-16 11:25

Всички говорите Андроида това, андроида онова, обаче никой не отчита факта, че на всичко без Nexus-те върху андроида производителите на телефони пльоскат техните недоразумения.
Едно време като излезе първото Galaxy S, на Samsung софтуера беше тооооооооолкова зле, че Google пратиха екип от техните програмисти да им помагат ад го оправят. То и от там почна изкачването на Samsung в продажбите и налагането на Андроид като ОС.

95% от проблемите в работа на андорид телефони като такива, не в разни приложение(там вината си е на разработчиците им) идват от надгражданията върху ОС-а от производителя.

Моя Nexus 5 е на вече 3 години модел, започва 4-та, а е с последната версия на Андроид и бачка без проблеми. Отделно ако ви се занимава - лесен root, промени по ядро, ала бала, хвърчи.

Като сравнявате едни телефони с други сравнявайте ги при еднакви условия - iPhone е с чиста iOS, и чист Android, не с дивотиите от горе. Аз например, след Nexus S,Nexus 5 и ползващ чист андроид от 2.4 насам, като хвана който и да Андроидски телефон - на LG, Samsung и т.н ми идва да ги метна в стената, като ги гледам с какво са нашлякани всичките.
Колега с Nexus 4, който работи с клиентите, му скъса шортите от ползване за 4 години, сега го прехвърли на майка си - работи перфектно.

ПП
Подозирам, че Google правят някои мизерии със старите модели телефони и таблети. Моя таблет Nexus 7 работеше перфектно на 4.4.4 Като излезе 5, го сложих, видях, че е по-тежък за таблета и върнах на 4. Обаче след месец този таблет почна да работи ужасно бавно, а беше пушка преди излизането на 5-цата. От тогава прави парчета, нищо, че преди това е бил перфектен на тази версия на ОС.
Сега ще наблюдавам телефона дали след излизане на Андроид 7, понеже няма да го пускат за Nexus 5, дали ще почне да се държи странно, въпреки не пипането на софтуера



Публикацията е редактирана (10-09-16 11:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: BXMarkov   
Дата:   10-09-16 14:11

Понеже някой горе спомена,че телефоните нямали динамика, имат даже и са много по-добре от доста сапунери [smilie5] Проблема им все още е разделителната способност на обективите, МП си имат достатъчно за 50/70 печат.
Линковете за голям размер.


http://i.imgur.com/llgXSKs.jpg




http://i.imgur.com/eKOMTNO.jpg




http://i.imgur.com/lTFH2In.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: tziko   
Дата:   10-09-16 14:47

Жака си е голяма греда според мен, изгубиха аудиторията аудио маниаци, а имаха голям % фенове, защото всичкото ейпъл е с хубав звук. Всичките хубави слушалки са с 3.5жак, е да има и хубави със синзъб и други безжични, но там цифрите вече стават нетърпими. Преходника не мисля, че ще се понрави, като знам к'во се случва с ейпълските кабели за една година. Не вярвам друга марка да последва този пример, може да направят някой друг модел от нисък клас без жак, но флагмените ще си останат с жак.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: localhost   
Дата:   10-09-16 15:02

Абе друго си е новия iPhone 7 - по-лек, по-бърз и т.н.

Ето вижте - https://www.youtube.com/watch?v=HxXbrnJ6l4A

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: pdimitrov   
Дата:   10-09-16 15:03

Без да противореча, само добавям Moto Z към списъка без 3.5мм жак. Проблемът произтича от стремежа да наблъскат хардуера във все по-малък корпус.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   10-09-16 15:09

@tziko: към днешна дата, месец, година е така, но след 1-2 години, всички производители ще имат слушалки с новия конектор, а нашите любими в момента ще са счупени. Напълно вярвам, че повечето производители ще имат по 2 входа на продуктите си, за да поддържат и 2та стандарта, така както имат безумините скарт, vga и подобни глупости, които са морално остарели.

Тогава ще си купиш от новите и готово. Не казвам, че ми е кеф от факта, че го махнаха, ами се опитвам да мисля в преспектива.

От друга страна, дигиталният вход ще позволи 3D звук и какви ли не други благинки, които не мога да се сетя в момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: tziko   
Дата:   10-09-16 15:51

Рано или късно ще отпадне този жак(и не само този де), но просто ми се струва рано. Например последния Никон Д3400, не само няма такъв жак(става въпрос за вход тука), а и няма алтернатива да го замести. Все пак едва ли някой ще ползва айфоня за професионално озвучаване, както и за професионална фотография. В крайна сметка основната функция на тези устройства е да имаш връзка със себеподобните, другото е ала-бала-стригане на овце.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: hristov2256   
Дата:   10-09-16 16:14

http://www.dxo.com/us/dxo-one [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: prozium   
Дата:   10-09-16 16:37

@surra3a1, какви са тези слушалки, които чупиш в рамките на 2 години? Аз си карам със Sennheiser Momentum I вече 3та година, като с тях се кара сноуборд, обикалят се планини и всеки ден са ми на главата поне около 30-60 минути. Кабелът ако се скъса просто го сменям.
Преходникът за аудио жак ми е много интересно дали може да издържи ако телефонът увисне на него, без да се изтръгне от слушалките или пък докато ти е в джоба да се измъкне?
Безжичните слушалки, колкото и да са яки имат огомен недостатък - трябва да се зареждат. Силно се надявам производителите на телефони да имат капка разум в главите и да не последват подобни трендове.
@gorbi, из форума те имах за незаядлив човек, объркал съм се явно. Жакът - огромен проблем, явно не за мен само - хората из нета рейджват доста, доста се кънвъртват към алтернативни марки. Камерата - дайте кадри, та да видим, в момента само говорим и възхваляваме, без никой от вас да има и идея какво може в реална ситуация тази играчка.
Ето един пример за софтуерно боке от 5х ( който вече е с Нуга btw )

http://i.imgur.com/1oDHQ43.jpg


@BXMarkov, готини кадри, първият особено е с доста динамична ситуация, но всеки сапунер се справя по същия и по-добър начин. Аз говоря за нещо от сорта на това като динамика :

http://i.imgur.com/Q9NLRhn.jpg


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »