Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-09-16 16:33

От Самсунзите само тоя последния ме е впечатлил като изображение, май S7 се води, до сега всичко от тая марка що съм имал - все не ми е харесало, но по-лошото е, че все нещо спира да им работи...или не се зарежда, или се самореатартира....и така. Като заговорихме за марки, това Huawei P9 ми се струва пушка, а самата марка не работи ли съвместно с iPhone? Не съм ровил за инфо, така ми обясняваше една консултантка в магазин за телефони наскоро?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: agop4o   
Дата:   08-09-16 16:44

Имам едно галакси S4 и откакто съм го взел нито е рестартирал нито е забивал. Интересно ми е какво ги правите тия електроуреди [smilie18] та ви рестартират и забиват.И как от тия микроскопични размери на лещите които ги вграждат в телефоните се получават такива снимки или всичко е пунта мара

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: kvakioh   
Дата:   08-09-16 16:57

Панасоник ако бяха по-силни да разработят един нов CM1 с по-нов Андроид, щеше да е доста интересно. Иначе съм против телефонното снимане, освен ако не е нещо, което няма как с друго да се заснеме. Инстаграм идеята е да се ползват филтри, които реално са грешни от гледна точка на заснемане.
Huwavei Р9, Sony Z5,Нокин 808 и още 2-3 телефона са интересни като камери, но това не е достатъчно...

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-09-16 17:01

Ето още една с дефокус с новия фоун:


http://i63.tinypic.com/zump76.jpg



Офф: Имах и Samsung S4 - проблеми със звука имах, минах на S3 neo - навигацията никога не сработи, отгоре на всичко спря да се зарежда, така стана и с този на жената. Ама да не разводняваме темата повече, кой квото иска да ползва. Аз за себе си знам, че пак Самсунг няма да взема скоро пак, ако ще и някой да мисли, че съм зомбиран фен на някоя марка... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: kvakioh   
Дата:   08-09-16 17:06

Да не се окаже накрая, че и ябълчиците ползват големи апарати, както при Huwavei P9 имаше кадри с голям черен апарат...
Като цяло само и основно лично аз ползвам само слушалките им, че са изгодни в Англия като цени и Ipod shuffle И classic. Само като гледам как цените на ipod Classic скочиха до небето след като го спряха, ми става ясно кое колко струва. Само има 2-3 плеъра, които са по-добри, защото имат flac и по-добри чипове.
ТЕлефоните трябва да се подобрят в 2 основни линии от сегашния момент- батерии и хардуер. Софтуера е ясно, че цикли, дори и на Apple устройствата. Поне откъм "твърдата" част да са ок- звук, антена, екран здрав, водоустойчивост.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: BXMarkov   
Дата:   08-09-16 17:12

Я какъв харен дефокус, за ко ти е със сменяеми ообективи. Протата сега ще си го вземат за бек камера [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-09-16 17:15

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: georgioiv   
Дата:   08-09-16 17:16

kvakioh: дай конкретен пример със софтуер дето "цикли" на айфона.. Безгранично ми е интересно.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: BXMarkov   
Дата:   08-09-16 17:21

Боби, ко се смееш [smilie18] Отиваш на сесия и в ръцете само светки и бленди, а апарата,пардон телефона в джоба и....го вадиш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: kvakioh   
Дата:   08-09-16 17:25

gorbi, поправям се, Android цикли, при Apple е лаг, незабележим, но го има. Много рядко.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-09-16 17:36

Значи на сеатба (особено в Западна Европа и САЩ) ще има повече фотографи отколкото гости, щото почти всеки средно статистически гост е ползвател на марката, т.е. е ПРО [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: BXMarkov   
Дата:   08-09-16 17:36

Ето и от huawei p9, не е никак зле, Leica добре са помогнали:


http://farm9.staticflickr.com/8481/28899295351_4b2c9f995b_b.jpg




http://farm9.staticflickr.com/8527/28307807624_f4065fb575_b.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: georgioiv   
Дата:   08-09-16 18:00

Това ако е с хуявея, е повече от добре... не са много сапунерките, които могат да докарат такава картинка..



Публикацията е редактирана (08-09-16 19:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: prozium   
Дата:   08-09-16 22:13

Честито на печелившите! :) Интересно ми беше какво ще изкарат по-особено и този път с нищо не успяха да ме впечатлят - доста крачки назад правят.
Колкото до камерата дано това софтуерно боке става за нещо :) От видяното до момента, не виждам как ще измести скоро, който и е да е било приличен апарат. Повечето ми приятели са с флагшип телефони - било епълски или андроидски, но когато ходим насам натам, пак искат да получат от мен снимки, точно за фейсбук :) Очевидно хората са възпитани да търсят някакво качество.
Някой по-горе спомена, че за пейзажи било едно и също, прозиводителите на матрици се надпреварват кой ще изстиска една десета стоп повече динамика, а хората явно се задоволяват и с камерафоните. Пишете им по един мейл да спрат надпреварвата, че само пари за глупости трошат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: georgioiv   
Дата:   08-09-16 22:27

prozium: колко глупости написа, 100% се шегуваш нещо.. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: iavorianev   
Дата:   08-09-16 22:44

Gorbi, Хуавея хареса ли ти, на мене на голяма мацаница ми изглежда

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: prozium   
Дата:   08-09-16 22:44

Напротив - заставам зад думите си :) Крачките назад са очевидни.
Софтуерното боке предстои да разберем до колко ще го бива ( имаше доста опити за литро-тип камери, все още не съм видял наложила се такава). От снимките пуснати до момента, наистина не разбирам, как някого, на когото му пука какво има на снимката и има поне някакви критерии и изисквания ще захвърли апарата.
За пейзажите отново се чудя с телефон какви пейзажи стават, особено когато пред теб има уникално динамична сцена с бликове и сенки. Едно признавам само на камерафоните - по лесно се кадрира :)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: georgioiv   
Дата:   08-09-16 22:47

iavorianev: аз нямам - коментирах снимката която показаха в темата...

prozium: дай сега подробно и обосновано - къде са крачките назад и с кой точно флагман на коя компания го сравняваш и по какви параметри [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-09-16 22:51

Prozium, говориш от гледна точка на запален фотограф. На нефотографите подобни камерафони са им добре дошли. Те дори не знаят какво е боке. [smile]
И за непросветените има 4х4 джипове, ама за просветените има есюви-та с Халдекс или с Борг Уорнър (те не че не се купиха един друг,де).

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: alext   
Дата:   08-09-16 23:01

Имаше един пич в youtube показа как се прави фотосесия с iphone. цък. Пак всичко е до осветление. А пък сапунери последните две години някои въобще купува ли?!



Публикацията е редактирана (08-09-16 23:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   09-09-16 02:30

..и до комшийка за снимки [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   09-09-16 09:21

Prozium говори като някой на много лекарства. Да кажеш, че има нещо назад, пък било то дори само едно, е меко казано абсурдно.

Единствената логика е да се опита да съпостави с последните Андроиди и да каже, че някой техни технически данни са по-добри, и следователно 7-цата върви назад. Това разбира се е пълна глупост, защото те имат нужда от много повече хардуер, за да задвижи недомислената им ОС до поносимо ниво.

Във всички други слуачаи, човекът има спешна нужда от професионална помощ, която ние като фотографи (аз любител, другите колеги напреднали) няма как да му предложим.



Публикацията е редактирана (09-09-16 09:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Binjo_o   
Дата:   09-09-16 10:01

ФотоБо, от реюмето ти оставам с впечатление, че не телефоните а ти си каръка [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: georgioiv   
Дата:   09-09-16 10:19

surr3a1: [smilie24]


Чакам конкретика от младежа, ама явно няма да дочакаме... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   09-09-16 12:57

Binjo, не съм само аз! Най-близките ми страдат от подобни проблеми (специално със Samsung телефони). Почвам даже да си мисля, че ползвателите на марката без проблеми са големи късметлий [smile]
Аз не съм привърженик на дадена марка, споделям, че откакто смених бранда с тоя от темата и аз се чувствам късметлия най-накрая .... Пфу, не вярвах да го кажа, особено за ябълката, но сега не мога да си кривя душата и да ръся глупости на килограм само заради форумна интрига [smilie25]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »