Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: hotsnail   
Дата:   18-08-16 08:24

Zenon в а6000 спестиха всичко дето е почти 1 цент ама резултата беше 1300 лева за сносен апарат вярно без капак и с пластмасов корпус, без нивелир, със компромисен визьор и без куп други дреболии но с поносим 24мп сензор, приятно управление и сносно видео. Абе както казаха от Сони най-продавания апарат със сменяема оптика в историята.

A6300 идва с капачка. Има и нивелир. Има 4к и метално тяло. Хубав визьор има също. Струва колкото две а6000.



За качествения контрол - Сигма се хвалят, че са единствената фирма която тества 100% от global vision обективите - арт, спорт и contemporary. Всички други тестват samples, демек един от 10 или 100. Цайс (не тоя с надпис Сони) и лайка може би са друго ама ....иначе преди поне 1.8/135 на Сони идваше с ръчно подписан сертификат от тестване

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: джъмбо   
Дата:   18-08-16 09:58

нещо май не сте си купували нова кола... там да видите какво става... фотофирмите ще ви се видят аматьори...

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: itilien   
Дата:   18-08-16 10:08

slyn4ogled - не разбираш ли, че всяко едно болтче по твоя апарат струва някакви центове, които обаче се трупат - както за теб, така и за производителя. При всички положения ако го искаш ще си го платиш - независимо дали ще е включено в цената, или ще го купиш отделно. Никой няма да ти го даде безплатно. Само че ако на теб ти трябва това капаче, сигурно има поне 10, на които да не им трябва. Примерно аз не го искам в комплекта, никога не съм имал такова нещо.

Виждал съм как се спестяват няколко цента, чрез замяна на електронен компонент със софтуерна функционалност. И на мен ми изглеждаше странно, но това беше решил автомобилния производител.

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: Hotoshop   
Дата:   18-08-16 10:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: lamerko   
Дата:   18-08-16 10:15

Баси рева, баси чудото...

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: ZENON   
Дата:   18-08-16 10:20

hotsnail, кво щеше да им стане на Сори, ако бяха сложили капака и те изчарджат още 50 стинки?
Нема да си го купят хората? Ще си, ама няма да остане тоя горчив привкус от идеята, че пестят. Пък те не пестят, ами просто не ти го дават. Нема начин да не те издоят точно тея...
Относно 6300 - силно ми напомня на айфон-а, производствена цена 250 долара в Китай, цена за потребител 1000 и кусур кинта.
Ич и не им го ща на тия пари. Това дет най-мразим е да ме цакат с топла бира и да ме гледат в очите.

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: Komitoff   
Дата:   18-08-16 10:28

По-притеснително е, че с компютри изчисляват живота на апарати и обективи.
И дори при ПРО моделите, след изтичане на гаранцията дават ядове.
Никак не е добре в обектив за 3000 лева да има пластмасови зъбни колела.
Но има…
Какво да се прави, консуматорско общество.
Ако фирмата прави нещата качествени - има голяма вероятност да фалира.
Не знам, примерно фирми като Лайка как се държат, но и не знам дали вече правят така солидно продуктите си.

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: itilien   
Дата:   18-08-16 10:30

ZENON - ти някога имал ли си вземане даване с разработка на нещо - ама на каквото и да е нещо?

Знаеш ли какви разходи за разработка има тоя айфон, преди да стигне до поточната линия? И не го разработват китайски овчари, а програмисти с високи заплати.

Знаеш ли, че тук правим един автомобилен клъстер вече над 2 години, при положение, че 80-90% от него е преизползван код от предни проекти? Между 20 и 30 човека работим. А по стари проекти, които са били готови 2010-та година още има няколко човека, които работят по тях. И това съвсем не е от големите проекти. Има такива с по 50-100 човека.

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: ZENON   
Дата:   18-08-16 10:43

itilien, преди доста години ми се наложи да участвам в такъв екип.
Сега да ти кажа, че айфона не се произвежда в серия от 100 броя и до там. Желанието за печалба трябва да има някакви разумни граници, понеже на финала всички го отнасят, включително и ти като collateral damage (от производителите на хранителни продукти, ръгайки заместители на каквото се сетиш в храната ти).
Та викам да не коментираме повече кой колко много се бил трудил.

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: lamerko   
Дата:   18-08-16 10:50

Какво точно му разработват на тоя айфон? Цената за разработка се избива върху надценката на продадените бройки... с други думи се изплаща в първите минути от пускането в продажба. Продуктите на Ейпъл са с едни от най-високата надценка над производствените разходи. Ейпъл нямат производствено звено - всичко им се прави от партньори - LG, Samsung, TI, MI, TSMC и т.н., като цялата простотия се сглобява в Китай - най-вече в заводите на Foxconn. Друг интересен момент е, че докато други производители хвърлят стотици милиони за реклама на нов продукт, Ейпъл НЕ правят реклама и нямат разходи за такава. Но задължават партньорите си да правят за собствена сметка. Софтуерно нещата стоят по същия начин - разработват една ОС, която стъпва на система на отворен код (FreeBSD). За да не се сблъскват с милиони изключения и нетипични ситуации - използват съвсем ограничен набор от хардуер, като дори в EULA-та им има спънки да се пуска на друг хардуер. Имат абсолютна модерация какво може и какво не може да работи на тази ОС, дори има сървиз, който следи за това. И най-веселото - по-голямата част от системния софтуер и драйвери НЕ се пишат от Ейпъл, а от партньори, включително и от България. И ако все пак имате съмнения за "великото оскъпяване за разработка" - Ейпъл имат най-добрата ЧИСТА ПЕЧАЛБА на бройка и това е корпорацията, с НАЙ-ГОЛЯМ капитал в кеш в сектора...

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: itilien   
Дата:   18-08-16 10:53

Основете компании и правете айфони за по 200 долара и фотоапарати за по 500 - с капачки и сенници. Това мога да кажа аз. Ако не можете, тогава ви остава да купувате каквото ви продават. Или да не го купувате :)

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: itilien   
Дата:   18-08-16 10:58

"Но задължават партньорите си да правят за собствена сметка."

Какво значи за собствена сметка? Няма нищо такова като за собствена сметка, всичко, което се влага в разработката на един продукт е за сметка на крайния купувач. Каквото и да прави подизпълнителя, то е включено в цената за поръчителя. Друг вариант няма, щото ако имаше, подизпълнителите нямаше да съществуват. На всичкото отгоре подизпълнителите също трябва да имат печалба.

Не разбирам от айфони, знам обаче, че щом хората го купуват, значи са доволни. Ако не, щяха да са фалирали вече.

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: Hotoshop   
Дата:   18-08-16 11:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: tziko   
Дата:   18-08-16 11:15

Специално за Ейпъл, бавно, но славно вървят към фалит, ако потърсите малко новини за последните им отчети, ще го видите. Големите фирми от край време търсят как да спестят от продукта, въпроса е да го направят така, че това да не повлияе на качеството му и най-вече потребителя да не забележи!!! Защото тогава идва момента на разочарование, а това производителя не го желае. Този момент естествено е различен за всеки човек. И Никон, и Еипъл, и Сони всчиките имат отдел който работи специално за това, дали ще изготвят правилната стратегия, бъдещето ще покаже. Никой не е застрахован от това да направи някоя глупост и да се закопае за 0 време.

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: lamerko   
Дата:   18-08-16 11:17

itilien: операторите, които сключват договор с Ейпъл се задължават да проведат рекламна кампания в един какви си размери. От Ейпъл не ги интересува дали цената за ркламат ще е надценка върху устройството от оператора или повишена цена на услугите, които идват заедно с устройството. А това дали хората са доволни - специално за САЩ може да се каже, че има и манипулация на потребителското търсене, понеже много институции, включително банкови и държавни направиха услуги, достъпни само през айфони :)

И както казва Hotoshop - айфона наисита не е показателен за инженерна мисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: hotsnail   
Дата:   18-08-16 11:27

Не ми се спори просто Сони имат евтин модел А6000 в който всичко от което са могли са спестили и има ефект на крайната цена - 1300 лева за средна ръка апарат с две конторлни колелца и т.н. (сега май и за 1000 излиза вече). Олимпус М10 предполагам е подобно и сигурно и той е сред най-успешните модлеи на марката. Има и други фактори сигурно - например новата обувка за светкавица Сони са искали да е по-забележима....

ПП Гадното при а6000 е, че никонска пластмаса не става. Требе си сонска, за да пази контактите. Има в ибей и алиекспрес де, не е проблем.

ППП От а6300 съм доста доволен. Има си доста шукарии и поправки на проблеми от а6000. НЯкои можеше със софтуер да ги качат на предния модел ама на не би. Това дето казва итилен е голям проблем. Софтуера е мнгоо сложно нещо уви и изисква колосален финансов ресурс....



Публикацията е редактирана (18-08-16 11:27)

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: Hotoshop   
Дата:   18-08-16 11:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: ZENON   
Дата:   18-08-16 11:42

Не споря, ами акцентирам в/у глупащината на въпросната фирма. Тия неща правят впечатление. Освен това 6300 не е 3 пъти по-добър от 6000 :)

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   18-08-16 12:21

Автор: Hotoshop
в Трезора на САЩ-т имаха 72 милиарда дола Кеш

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

...тва как го съчини?...Кой трезор?

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: itilien   
Дата:   18-08-16 12:23

ZENON - как броиш пътите, в които е по-добър? Аз не знам такава методология. Единственото, което виждам е, че в единия има неща, които ги няма в другия. А това може да е достатъчно и за 5 пъти разлика в цената. Ако ти трябва 4к видео, 120 фпс и слог, какво значение има каква е разликата в цената, когато стария просто ги няма тия неща.



Публикацията е редактирана (18-08-16 12:24)

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: lamerko   
Дата:   18-08-16 12:38

Хах... който не знае - ФЕД се държи от 7 човека и дефакто е изцяло ЧАСТЕН. И най-веселото - точно ФЕД печата и контролира долара :)

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: Kalimas   
Дата:   18-08-16 12:45

Следваща стъпка, икономии на едро - за 1800лв получаваш капаче за обувката, капачка за байонета и бонус - батерия. Апарата с доплащане, поне още толкова [smilie5].
Иначе икономиите почват, защото това което преди струваше 0.02-0.05$ от азиатците, сега е вече по 0.25$, та и те почват да им стават скъпи.


Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: e-mil   
Дата:   18-08-16 13:15

Автор: lamerko
Дата: 18-08-16 12:38
"Хах... който не знае - ФЕД се държи от 7 човека и дефакто е изцяло ЧАСТЕН. И най-веселото - точно ФЕД печата и контролира долара"


Не е изцяло частен и не се "държи" от 7 човека. Фед е нещо като публично-частно партньорство. Капиталът е частен, но Управителният съвет се назначава от президента и се одобрява от Сената. Тези 7 души не са собственици, а чиновници с определен мандат, след който си отиват. Решенията им не подлежат на одобрение (както е при всяка държавна независима агенция), но дейността на Фед подлежи на контрол от Конгреса. При евентуална нужда депутатите могат да променят Закона за Федералния резерв.

Няма нищо странно в това, че Фед контролира долара. Естествено, че ще го контролира - това е просто централна банка, както във всяка друга държава. При нас е същото с БНБ (с изключение на това, че сме във валутен борд). БНБ е независима, не получава държавен бюджет, защото се самоиздържа, но Управителният съвет се назначава от парламента и президента.

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: nyamago   
Дата:   18-08-16 13:27

Интересна тема [smilie8] Някои опорни точки по нея:

1. Въпросната пластмаска от какво (от кого) предпазва? Влага? Прах? Потни ръце или разлети напитки? Но тогава кой и как предпазва останалия апарат? Че всичко по него се разваля от тези напасти - не са малко частите местата, които искат предпазване. Пазим целия апарат и заедно с него - контактите. (Те са от трудно-кородиращи сплави, не сучайно). Не мисля, че някаква капачка е животоспасяваща и никога не ми е липсвала.

2. Престанете да изччислявате на кой колко стотинки му струва да произведе една капачка или айфон. Цената няма НИКАКВА връзка с производствените разходи.Правилната цена на всяко едно нещо е толкова, колкото оня, комуто то е потребно, е готов да заплати за него. Първо решаваш дали ти е потребно, след това - дали си готов да платиш исканата цена. Ако не си готов, никой не те насилва - просто не го купуваш. Не стана ли вече ясно?[smilie11]

3. Който пуска цели многословни теми за някаква пластмаска... наистина се излага за жълти стотинки [smilie2]

Иначе петък чука на вратата -
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   18-08-16 13:43

Автор: e-mil
"Не е изцяло частен и не се "държи" от 7 човека. Фед е нещо като публично-частно партньорство. Капиталът е частен, но Управителният съвет се назначава от президента и се одобрява от Сената. Тези 7 души не са собственици, а чиновници с определен мандат, след който си отиват."

Точно си е изцяло частен. И въпросните 7 за които споменава lamerko ти изобщо не ги знаеш кои са, и никой не може да ги смени. Сега дали са седем не знам наистина, може да са пет, може да са единадесет. А тези за които ти говориш като управителен съвет, те просто са си назначени там да си ходят на работа да си разписват разни документчета по цял ден. И толкова. Те не са никакви.

"но дейността на Фед подлежи на контрол от Конгреса. При евентуална нужда депутатите могат да променят Закона за Федералния резерв."

По принцип идеята е, масите да си мислят, че е така. И успяват. Иначе и това е една голяма глупост...[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »