Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Emoxide   
Дата:   09-09-16 01:05

[cool]

https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/vrgq2726.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2016-09/gawn1088.JPG


кликнете върху картинката, тя е активен линк




Публикацията е редактирана (09-09-16 01:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: pumabg   
Дата:   09-09-16 07:18

Emoxide, каква искаш да ни покажеш с този линк ? Размърда ли поне малко курсора? Това е тест за динамика, чрез отваряне на сенки а при Фуджито всичко си остава черно...
От този тест Никона ми изглежда най добре !

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: gbrain   
Дата:   09-09-16 07:22

Марк 4 изглежда най-добре

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Emoxide   
Дата:   09-09-16 07:47

Nikon да изглежда най-добре с това цикламено-черно [smilie18]
Това горе е тест за шум при вдигане плъзгача за компенсация на експонацията.
За мен лично Samsung NX1 се справя най-добре. На фуджо сенките софтуерно са обезшумени и почернени.
Но всеки вижда това, което би му се искало да е истина...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: localhost   
Дата:   09-09-16 07:57

Мдам, и ти като собственик на Samsung виждаш само него [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Ей това се казва 'обективно' мнение [smilie5]



Та по темата - хората вече получиха новия модел и първите впечатления са много добри. По-добро фокусиране при ниска осветеност и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: pumabg   
Дата:   09-09-16 07:58

"За мен лично Samsung NX1 се справя най-добре." ........... На теб май много ти се иска да е така... Ама не е... Препоръчвам ти да си отваряш добре очите и още веднъж да погледнеш цялата картинка... Има места при Фуджито където тотално липсва информация и детайл (долу в ляво перата)... Има и места където картинката направо се разпада... Виж там при макарите...
Относно шума, какво да ти кажа... Ти или си напълно сляп или се правиш на интересен...?!?!
Виж там при цветните квадратчета как стоят нещата... [smilie18]
Хубав ден желая и успех с гледането...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-09-16 08:18

Всеки сам си преценява кое му се струва най-добре

Аз търся някой с 6Д от Варна, да се хванем уикенда да измерим светлото и тъмното, че Тед много настоява [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Emoxide   
Дата:   09-09-16 08:48

Ако обърнете внимание обективите с които е тествано са децентрирани, особено този мотиран на самунга. Двата му долни края са трагедия.Канонския резултат и в края на кадъра е чудесен. Но цветните петна в тъмните зони не са особено добре, като за нов фф. Спрямо старите модели на марката обаче е просто превъзходен.[smilie24]
D810 обаче го прави за смях, като качество на изображението.
Това е субективното ми мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Emoxide   
Дата:   09-09-16 08:53

Силата на канон, според мен, е в системата, като набор от обективи. 5D Мk IV е просто най-способното и хубаво тяло от 5D серията [smilie24]
Честито на всички, които могат и ще си позволят да работят с него.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: ludiakolio   
Дата:   09-09-16 09:10

Незнам кво му гледате толкова на тоя цанон,пак е същото мазало сензора.Ергономията сигурно е гот,ама ... .От поста на Симо в сравнение с други ФФ сензори се вижда,че хавата е плачевна.Никонските кропи са на ниво цанонски ФФ,динамиката я докарват горе-долу.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Marconi   
Дата:   09-09-16 09:43

Предполагам, че по света има колкото искаш хора като мен...Та седя си аз снощи на диванчето и си мисля...Абе още един 4 годишен цикъл няма да изкарам със старото си тяло, така че каквото отпуснали Канон тва е, ше се купува...кво да му чета толкова...динамики, минамики...пък и чудесен повод да отида до Бангкок...хем парти, хем по-евтино от Щатите [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Emoxide   
Дата:   09-09-16 10:01

[smilie18] Marconi, изби рибата ! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: PhotoBo   
Дата:   09-09-16 13:06

Ма прав е човека, не знам защо така наскачахте на Канончето?!? Мен ме кефи, а колко народ ще изкарат 4-годишен цикъл с намален като цена Марк3, който пак си е пушка! Всичко това от позицията на Никонец го казвам, стига с т'ва мерене на пишки [beer] [smilie3]

Аз лично само едно изказване не мога да преглътна от преди време на Неделчо, че 6D отвява D750 по всички показатели при преки сравнение, ама като не мога да го опровергая си мълча, просто не го приемам [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Тед   
Дата:   09-09-16 13:10

Е... аз питах в Канон ... + 2/3 EV е средно подобрението на Марк 4 вс. Марк 3...
Скоро и ще го видите.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: chukov   
Дата:   09-09-16 13:16

Това подобрение ли е за тия няколко години?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Sauron69   
Дата:   09-09-16 14:16

https://youtu.be/W0S8shTk94E



Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: jigsaw   
Дата:   09-09-16 14:40

..."https://youtu.be/W0S8shTk94E"...

Мдааа, май никой няма да остане изненадан от новата супер технология, която ще продаде милиони бройки от новата петица. [smile] Абе с една дума...Мъка...



Публикацията е редактирана (09-09-16 14:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: pumabg   
Дата:   09-09-16 15:23

Image micro adjustment, Dual pixel shift, bokeh shift...[smilie11], FF 4K video... [smilie8] NIkon D5, D500 - 1 000 000 iso.... [smilie2]
По някой път не се ли чувствате идиотски ?

Днес гледах новият Айфън 7 и го сравнявах с моя Айфън 6... Рекламата трябваше да е открийте 10-те разлики...


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: BXMarkov   
Дата:   09-09-16 16:44

pumabg [smilie24], нищо наистина фундаментално не се е случило за 10 години,освен малко динамика, няма снимка която да не може да се направи с техника на 10 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: colorphoto   
Дата:   09-09-16 17:11

Ми разбира се че никой няма сметка да дърпа резко напред и нагоре от производителите и затова няма значителна разлика в представянето на моделите през годините реално.

Нали може и така да издоят техноманиаците по света.

Снимайте си спокойно и ако сте разумни люде няма да бързате на всеки две-три години да сменяте телата.

Ако сте под влиянието на маркетинга и рекламата то ставате будали и се вкарвате в безкрайна спирала в която непрекъснато ви взимат доста ,но ви дават малко.


Имам такъв приятел - чете денонощно къде,какво най-ново изскочило и какво се очаква да излезе в перспектива и се набутва - без да е вдигнал нивото на фотографиите си и на критериите си - има некви доходи човека и си ги разтоварва без да усеща че всъщност е манипулиран.

Неолиберализъм в действие.....



Най-лошото че вече правят така че джаджите да се скапват по-бързо от преди и щеш-нещеш трябва да купуваш.[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: metodiev_martin   
Дата:   09-09-16 19:22

localhost, ти най-малко можеш да говориш за обективно мнение. Снимай на 25 600 с матрицата на сони и не се напрягай за останалите системи.
colorphoto, много точно го е казал.
Като изпитваш всякаква творческа немощ, и с Хаселблад да снимаш, все тая. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Marconi   
Дата:   09-09-16 20:27

Абе забавлявайте се бе хора...ако се вталясвате за всяка щуротия, кога ви остава време да сте щастливи и доволни? [smile]



Публикацията е редактирана (09-09-16 20:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: metodiev_martin   
Дата:   09-09-16 20:49

Щастливи и доволни са като си преброят пикселите на матриците и си премерят шума в снимките. Ама от мерене на пишки, явно не им остава време за снимане [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: tuizzl   
Дата:   09-09-16 23:39

Отвътре да го видите новия Mark IV

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-09-16 00:08

5д4 е най-добрият ДЛСР до момента. Аз не виждам какво обсъждате толкова много. [smilie7] Тази камера става за всичко и отново ще е най-продаваната камера през следващите 4 години. Чудесна функционалност във лайв вю и видео. Останалото е перфектно. 7к/сек при 30 мегапиксела. Добър контрол на шума, добра динамика, първокласна ергономия и БАЙОНЕТ.

Каквото и друго да покажете в сравнени с 5д4 все нещо ще му липсва. Да има по-добри видео камери...които за нищо друго не стават. Да има по-бързи камери (5д и 1дх2) но те нямат резолюцията и функционалността на 5д4. Да има и по-евтини камери с подобни характеристики и други байонети.

От сега казва ,че никон дори при следащото поколение няма да наваксат лайв-вю функционалността на Канон нито видето.

Най-близото до това е 5д3 и д750. И двете нито са толкова бързи нито толкова функционални. Д810 също е в този сегмент но няма 4к нито тази скорост.

Така ,че хората в западна европа просто ще си накупят тонове от тази камера. А ние ще чоплим как некво фуджи и некоя друга камера била по-добре или същото за по-малко пари. [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »