Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Тед   
Дата:   25-08-16 15:22

иии тя пък никонската плътна и сочна ...тцтцттц... като че ли не сме им гледали резилите досега никонски...



Публикацията е редактирана (25-08-16 15:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: MixMike   
Дата:   25-08-16 15:36

Сега видях че 4К видеото е кроп 1.64 от матрицата.
Зааааааеби.
EF35/1.4 - ще стане 60мм[smilie23]
[smilie23] [smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (25-08-16 17:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: hristov2256   
Дата:   25-08-16 15:43

То само тва да беше бате, дори външна записвачка не можеш да сложиш.
FullHD - 60fps... направо си е за срам тва нещо откъм видео.
Иначе другите лигавщини - примамливи такива, ма не е нещо уникално.

Да сложиш ти тракинг фокус на видеото и да не искаш да сложиш в този апарат читаво видео - за мен тва е да си се изпикал на собствената си работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: BXMarkov   
Дата:   25-08-16 16:06

Стига с това видео бре, това е фотоапарат, а не видеоапарат и си е доста приличен ъпдейт. За цветовете Никон имат още да поработят докато преборят жълто-зелената болест [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: HP   
Дата:   25-08-16 16:12

Никога няма да я преборят [smilie5] жълтата мъгла е запазена марка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Nikolas666   
Дата:   25-08-16 16:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: pumabg   
Дата:   25-08-16 16:17

Така еееееееееее..... Друго си е кашонската магента...[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Purple rain...purple train.....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: HP   
Дата:   25-08-16 16:19

Ние за това с Канон дето сме, снимаме в черно-бяло [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: localhost   
Дата:   25-08-16 16:55

Кога го тествахте, кога осрахте темата вече [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: MixMike   
Дата:   25-08-16 17:24

Кое сме осрали?
Изказваме мнение за спецификациите. Нужно ли е да го тестваме, като то си пише:
4К = кроп x 1.64.
И ти става ясно, че са спестили едни минимални пари, вместо да направят "да си е*е *******" камера.
Другото с малки пренебрежителни изключения го имам в 5Д3. Бих купил 4-ката заради 4К и следящия фокус за видео. Сега за к'во ми е???
За това че не са сложил по як процесор, не могат да обработят информацията от цялата матрица и затова бухат кроп-а, а оттам не им е нужна и по - бърза карта...т.е. чао и на CFast-a.
Никон имат по-бързи карти дори в кропка.[smilie23]

Изказвам мнение поне като потенциален клиент, въпреки че не съм го тествал.
Ти специално освен copy - paste на спецификациите нещо друго каза ли?



Публикацията е редактирана (25-08-16 17:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: 5co   
Дата:   25-08-16 18:23

MixMike [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: burningice   
Дата:   25-08-16 20:27

Трябва да се тества апарата, за да не се окаже нещо от сорта, че са намазали затвора със същата смазка като на никонския Д600 [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: HP   
Дата:   25-08-16 20:37

Честно казано тази камера е абсолютно ненужна на фона на тези, които има в момента.Нито е някаква революция, нищо. Доста подробно разгледах спецификациите и трудно мога да намеря причина за смяна на марк 3 с марк 4, освен ако не е физически скапан до невъзможност за работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Тед   
Дата:   25-08-16 21:31


https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/gofm1075.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2016-08/piix8240.JPG


https://s4.postimg.org/qg1ko7svh/Screen_Shot_2016_08_25_at_21_27_19.jpg


Новият ми Десктоп [smilie24]

Като видим дуал Пиксел-а, ще видим колко силни са изказванията.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Simbon4o   
Дата:   25-08-16 21:42

Дуал пиксела е технология за АФ :). От семплите, които видях днес ми стана ясно, че с дуалпиксел роу файла можеш по два начина да си скапеш бокето и имаш някакво странно хдр видео, друго не видях. Можеби по-нататък ще измислят реално използваемо за нещо приложение. За момента... нищо. И тази технология за борене на дифракцията и т.н. много се смях [smilie5] няма нищо ново в тези екстри, просто шарпене в джепег. Флеърите същата работа - десатурация в джепег с алгоритъм разпознаващ флеър. Да обобщим - новото 5д4 има нов енджин за джепег, 4К с доста кроп от матрицата, по-добър АФ, 30мп и един кадър в сек по-бърза серийна снимка. Не е толкова зле, но революция не е. Дали си струва спрямо 5д3... канонци да си мислят за тях си. За ползватели на други марки не мисля, че е нещо привличащо.

Перфектно е като цяло за японската фото индустрия - по-добро е от старото, не бърка на останалите в канчето, ще се продава и ще се правят пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: victory13   
Дата:   25-08-16 21:49

Е не е само за АФ :)... Макар че сме го играли преди 15-на години [smilie18]

Може да се извади нещо вдясно... и ще е по-полезно в портрет ориентация, щото тогава ще са не ляво дясно, а горе долу [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Hotoshop   
Дата:   26-08-16 02:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: localhost   
Дата:   26-08-16 06:38

Някак си пропуснахме и това покрай всичко:

61 AF points with expanded vertical coverage with 41 cross-points, and AF possible at all 61 AF points with many lens + extender combinations effective at f/8.

Иначе казано авто фокусната система от 1dxII със работещи всички фокусни точки на F8.


[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Marconi   
Дата:   26-08-16 09:33

Стиснали са се, това е...Явно конкуренцията не ги натиска много, че след 4 години да извадиш тяло с предимно козметични промени и 2-3 реални подобрения..да го е*а

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: victory13   
Дата:   26-08-16 09:41

Тялото си е достатъчно интересно като чип, и може да даде насоки за усъвършенстване в тази посока... Зависи как ще се представи обаче...

На мен не ми харесва все по-безогледалното облекло, с което обличат тези камери...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: PhotoBo   
Дата:   26-08-16 10:00

Благодаря на колегата localhost, който ме отблокира (дори не знам защо бях блокиран и не можех да пиша в темите му)?!?
Сега по темата смятам, че новия мк4 е чудесна стъпка от Канон, след която хората задържащи покупката на мк3 до момента, ще могат да си го закупят на по-ниска цена [smilie3] А който му трябва 4к кроп видео спокойно ще си вземе новата камера [cool]
Няма губещи страни, браво! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: smilen_k   
Дата:   26-08-16 10:06

Имам чувството че технологиите се развиват прекалено бързо,но наистина пазара не е готов за тях.Същото го каза и изпълнителния директор на мобилната девизия на Самсунг.Имали разработени модели за 20 години напред.Същото е и със производителите на фотоапарати,всеки чака другия да хвърли нещо ново на пазара,за да може със следващия модел да го надцака и така[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: pumabg   
Дата:   26-08-16 10:18

Аз имам съвсем друго усещане... Светът тъпче от години на едно място... В днешните технологии не виждам нищо иновативно... Живеем в ерата на маркетинга и рекламата...


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-08-16 10:22

"Пазара (ът) не е готов за тях " означава " Можем да ги пуснем, но ще ви съдерем джоба и няма да си върнем инвестицията". [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-08-16 10:27

Драстична промяна в тази технология трудно може да се реализира рязко, защото съдържа прекалено много компоненти. Това означава, че и, примерно,Адоби трябва да си съдере задника с нови софтуерни или енджин технологии, отговарящи на новите нужди на камерите.А за хардуера- компютри, дискове, памети, да не говорим.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »