Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Simbon4o   
Дата:   05-09-16 02:48

Всеки си снима с което му е кеф [smilie5] и за всеки има клиенти, фенове, ... Един ще каже на този какви са му снимките... това и това е гадно, друг ще си каже - страхотни снимки...

Това е изкуство и като такова не можеш да го измериш. Можеш да измериш динамичния обхват на сензора, може каноните да са били по-зле ама това няма да промени възгледите на канонджии. Те пак ще си снимат с канона защото ги кефи и това е.

Канонджии са почти като пентаксаджиите твърдоглави :). Такива са ми наблюденията. А най-тъпото нещо, което може да направи човек е да е фен на марка. Такива хора са любимци на производителите, те купуват без да гледат друго освен надписа.

И те така, нека се върнем към 5д4 в темата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Gecata   
Дата:   05-09-16 06:14

И те така, нека се върнем към 5д4 в темата [smilie5]

Верно?! Явно вече си си получил хонорара от Сони и вече може да си говорим за фотоапарати [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Тед   
Дата:   05-09-16 09:04

А ве забавлявайте се и си купувайте и новите тела...[smilie24]
Аз съм почнал от Г5, 300д, 350д и т.н.... сега това е ферари спрямо тях...стига да можеш да го упралвяваш, а не да ти пречи.
Дуал пиксели и какво ли още не...

На ПД:
"Канон 6д е хубава машинка. Тих затвор, работи добре. Малко е бавна и лагава с калпав автофокус но ти това си го знаеш."

Ще му напълня ФБ BG Wildlife групата с по един кадър на всеки ден от последните от Керкини и от Пода, но отдолу ще пиша: "6д, ИСО 200, АФ бавен и с лагавата камера с парацалите в сенките" :) ..та да му се смеят и патките, пеликаните, чаплите, рибарчета и др. пернати...
Само да се прибера...

Отивайте да си тествате динамиките :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: gbrain   
Дата:   05-09-16 09:12

Тъй е, тъй е, все пак си е манийка да се обсъждат новите технологии в хапаратурата. Иска снимане обаче, да се хвърляш като лъв на снимачното поле , да тренираш с апарата като Роки с парчето месо [cool] [shtrak] [shtrak] [smilie5] ... и да си разцепиш хапаратурата за 4000 лв на някой стръмен бряг [smilie18]... последното не го пожелавам[smilie2]



Публикацията е редактирана (05-09-16 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Simbon4o   
Дата:   05-09-16 11:07

Геца баш пък мене да набедиш за платен писач...[smilie5] надали някой е плюл повече сони камерите от мен, въпреки че имам няколко. Още не съм се продал на никой, снимам с каквото ме кефи и не ми пречи да го правя както аз искам.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: emo99   
Дата:   05-09-16 15:30

Като знам pd как хвалеше Никон, Канон и колко пари потроши за смяна на системи. Е, и аз минах от Д90 на 5Д Mark 3. Сега си снимам без да се притеснявам,че ще имам 2 метра бек фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: venny   
Дата:   06-09-16 00:02

Интересна 8 годишна тема [smile]

За новото 5Д2 :) ...впечатления

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-09-16 01:48

Ми да. Канонците са като Бил Мъри в оня филм, дето беше зациклил и се събуждаше в началото на един и същи ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: CaracolStudio   
Дата:   06-09-16 08:51

Ей пак осрахте темата влизам да видя има ли нещо интересно около камерата .То пак Никон и Канон динамики се мерят .Ами научете се да експонирате правилно и няма да ви пука кой ква динамика имало .Аман...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Тед   
Дата:   07-09-16 14:12

Бъдете сигурни, че ПД в момента прави тестове. На 90 % съм сигурен.

Ето това е, което искам да му покажа:

+1 Стоп кадър:

https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/klrs2331.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2016-09/thax6828.JPG


https://s13.postimg.io/4d6e5v9dz/Screen_Shot_2016_09_07_at_13_38_12.jpg



и след постпроцеса кроп от сенки и небе...:

https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/cuin5616.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2016-09/lwcp1697.JPG


https://s13.postimg.org/q0vcgb9s7/Screen_Shot_2016_09_07_at_13_38_40.jpg



Съмнявам се Д800 например да върне от +1 стоп, защото съм виждал на терен как работи и съм му пипал файловете. Но...винаги мога да бъда опроверган....

С това за мен лично темата е изчерпана...
В никакъв случай изводът е, че 6д да речем има по-добра динамика от Сони А7-иците... но това с парцалите ..не мога лично да се съглася...освен с горния пост, че някой не си е научил 1-ите уроци по мерене...

Примерите, които съм показал са максимално близо до реална среда - изгрев, в контра и отпред е ...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: realnoncho   
Дата:   07-09-16 14:34

Темата е за 5D IV, ако имате нужда от Канон/Никон/Сони препирни да направя една такава?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: dassler   
Дата:   07-09-16 16:19

8000лв честито!

Да кажем около 6000лв топъл от магазина :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: gbrain   
Дата:   07-09-16 16:26

Добре някой може ли да обясни защо raw файловете от никон Д750 все изглеждат с по малко шум дори и от 5д марк 4. Все пак е камера за 6 бона[smilie11] Най новУту е все пак. Почвам да си мисля че това Роу на никон не е съвсем първично роу... какво мислите [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: smilen_k   
Дата:   07-09-16 16:40

Ами зависи кой спонсорира сайта,знам един сайт за сравнения,според него Д7200 е по добър от 6Д[smilie18] [smilie18] [smilie18] Ама реално като ги пипнеш и поснимаш,истината се оказва друга[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Pac   
Дата:   07-09-16 16:47

Голямо лутане е с тия марки, преди човек да се сети да си купи Фуджи и да се кротне. :)

Извинявайте, че съм толкова офтопик, ама всички марки споменахте, без правилната. Та реших да понамажа и аз малко темата. :D



Публикацията е редактирана (07-09-16 16:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: smilen_k   
Дата:   07-09-16 16:49

А това направо кърти [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: gbrain   
Дата:   07-09-16 16:52

Има няква уловка в Никоните за тези по ниски цени, ама не мога да я разбера каква е, усещам че нещо не им е наред...[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: ombre   
Дата:   07-09-16 17:02

Всъщност въпросния сайт,освен характеристиките на камерите,показва и нещо като популярност ли,и аз не знам точно как да го кажа,та в тази графа,мисля беше първата от всички също има точки и ги събират заедно с останалите,и се получава някакъв резултат.Поне така си мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: burningice   
Дата:   07-09-16 17:33

На ПД:
"Канон 6д е хубава машинка. Тих затвор, работи добре. Малко е бавна и лагава с калпав автофокус но ти това си го знаеш."

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Тед   
Дата:   07-09-16 18:15

Е, Нончо...чакаме Роу от 5дмарк 4...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Simbon4o   
Дата:   07-09-16 19:41

Няма уловки :) хората ви дават файловете да си ги свалите и сами да ги отворите в конвертора. Суров без доработки роу няма в никоя камера от много години насам. Още като бяха ссд-тата имаше подпипване. Важното не е има ли манипулации, а крайния резултат какъв е. А за д750 ако трябва да сме точни матрицата май е на има няма 6-7 години и е претърпяла само леки доработки през годините. Първо беше в Д3х или А900, ако не бъркам.

А за връщането от светлото и тъмното [smilie5] ще ме накарате да потърся 6д и да направя тест, ще взема и някоя кропка от преди години и ще стане страшно. Меренето не помага като файла няма материал за връщане. 5д4 е видимо напред с този материал и първия канон с промяна в тази посока беше 80д или 1дх2, не помня кой беше първи.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: jigsaw   
Дата:   07-09-16 22:12

https://postimg.org/image/kaxtvw26d/


https://postimg.org/image/46m7pn5vx/

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Тед   
Дата:   07-09-16 22:30

+1 Стоп небе и сенки

Simon4o, тука има ли материал или няма?
Или не вярвате какво показвам?!
Може и повече от 1 стоп да изкарам... въобще не се бъзикам...просто не рискувам.
Сложа и едно НД 5 стопа за небето и трябва да се криете из форума...за парцалите в сенките...



Публикацията е редактирана (07-09-16 22:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: aldygreen   
Дата:   08-09-16 22:04

smilen_k написа:

>
> А това направо кърти [smilie18]
> [smilie18] [smilie18]

Какво кърти? Направо трепе и заравя... [smilie18]
Нагледен пример колко обективни са някои "ревюта".
Да твърдиш, че 2,956 ISO vs 975 ISO в полза на Nikon, при това измерено с DxO и в същото време DxoMark да дава 3200 ISO за Canon срещу 2956 ISO за Nikon, това си е доста тъпичко отвсякъде.

Относно темата - Canon 5D Mark IV, в DpReview тестовете за инвариантност на ISO показват сериозно подобрение на динамиката на тази матрица. Данните ги има, но още не са достъпни в предварителния преглед.
Но в същия тест примерно за EOS 80D излизат достъпни и данните за Canon 5D Mark IV.

Ето тук

Което ще рече, че машинката се очертава много читава.

След като си поиграх на горния линк с различни камери, сравнявани с Canon 5D Mark IV и не само с него, виждам, че тази инвариантност на ISO не е съвсем безобидна, защото цветопредаването се променя доста чувствително (черният цвят избива в кафяв). Ако ще се търси реална картинка, големите "изтегляния" на сенките отпадат. Инвариантността при високите ISO много бързо се изравнява (Nikon, Canon) и дори става в полза на Canon.
[shtrak] [beer]



Публикацията е редактирана (08-09-16 23:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: victory13   
Дата:   08-09-16 23:26

Roberto Valenzuela
1 hr ·
My good friends. Tonight is such a big night for me and I'm so honored to the point that I can not explain. Tonight, I'm having my work exhibited at one of the most important museums of art in the world. The Whitney Museum of Art in New York City. The crazy thing is that the exhibit is of the photos I took just YESTERDAY with the new #Canon 5D Mark IV. I'm dying of nerves and I'm very excited! #seelegendary [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »