Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: koleto.spasov   
Дата:   02-09-16 08:51

Simbon4o, понеже снимам с 2 тела и от опит мога да ти кажа, че фенът канонски е снимал с 6д и 70д в едни и същи условия(в средно тъмен ресторант) и от към брак за фокус 70д води с 10 обиколки :). Дай да не си пишем наизуст.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: mogila   
Дата:   02-09-16 08:55

Много съм доволен от фокуса на 6Д. 70Д не е по-добър в никакъв случай. Това за централна точка, която ползвам само. По никакъв начин не съм имал проблеми с фокуса.

Иначе като фен канонски в момента Simbon4o, съм имал и Никон и Сони, та имам база за сравнение.

Интересно защо ти си най-активният писач в темите за 5д4 не само в този форум[smilie8]



Публикацията е редактирана (02-09-16 08:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: GNikolov   
Дата:   02-09-16 09:02

Снимам с 6Д от две години. Обективите който съм използвал: 24-105/4 , 85/1,8 , 50/ 1,8 , 50 / 1.4 Тамрон 24-70/2,8 и други по-малко....... никога не съм имал проблем с фокуса.

ПС: темата не беше ли за 5Д4?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: georgioiv   
Дата:   02-09-16 09:10

Ама айде като пишем за проблеми с фокуса, да не пишем само за централна точка. С централна точка и аз рядко съм имал проблеми.

Освен централната точка обаче има възможност и за още стотина нецентрални, в случая с 6Д - доста по-малко и все пак на повечето, поне при мен, на всички обективи които съм ползвал се дъни. Възможно е да е бил само моя екземпляр, обаче аз имах два, и беше еднакво и при двата [smile]

Освен това, на тъмно, както писах и по-горе - 6Д и фокусира много добре на централна и пази цветовете до високо исо и въобще - най-малко забележки имам към апарата на тъмно. До колкото съм гледал сравнения, на тъмно 5д м3 е по-зле. За което и ще си взема пак 6Д, марк 2, ако поработят малко върху фокусната система и динамиката...

Симбончо не ви е виновен, че 6Д има някои недостатъци, та да му се нахвърляте.

Та, и аз съм фен, не ами фанатик канонски, ама като пишем, нека всеки да се ограничи до собствения си опит, без генерални обобщения...

Колкото до 5Д м4, за да сме в темата - има ли вече някъде семпли да зяпаме ?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: GNikolov   
Дата:   02-09-16 10:04

Аз лично не съм се нахвърлил на Симбончо , даже съм съгласен с много от нещата , който е написал.
6Д е с по-лош фокус от 5д3 или Никон 750, но е достатъчно добър ако човек знае какво прави. И не снимам само на централна точка. Със сигурност не е по-зле от 5Д2 или Никон 600/610. Да се твърди че фокусът не става за нищо е меко казано смешно. Как ли са снимали преди 10тина години , пък и са вадили страхотни кадри?
За кроп тела нямам лично наблюдение.

А 5д4 съм сигурен ,че ще бъде супер тяло и ще се продава много.



Публикацията е редактирана (02-09-16 10:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Kalimas   
Дата:   02-09-16 10:13

За 6D 2 ми се иска там да вградят "Duel pixel RAW" и два слота за карти. Така ще стане доста по привлекателен и за събитийно и репортажно снимане.Но канон винаги са си съкращавали нещо броя на картите при средните модели.
Иначе като гледам в базара, са се появили повече обяви с MK III, та колегите се готвят за MK IV. И скоро може и семпли да се напускат в темата. [smilie5]
Иначе с него пускат и нов 24-105/f4 L там как ли са се справили?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: chukov   
Дата:   02-09-16 13:19

GNikolov написа:

>
> 6Д е с по-лош фокус от 5д3 ...

Това не е вярно, ама изобщо

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: tarantulaxxx   
Дата:   02-09-16 13:56

Бих изчакал 6D II, но за второ тяло. И дано в 6D II има повече автофокусни точки, че 11 точки за фулфрейм и такава цена - са малко :)



Публикацията е редактирана (02-09-16 13:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: fotograf123   
Дата:   02-09-16 23:05

Ако Канон почнат да монтират сензори Сони в камерите си няма да са в досадната виолетова гама [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: photostoykov   
Дата:   03-09-16 08:40

Май гроздето е кисело или е на високо? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-09-16 10:20

Мда в чужбина 6д е любителска и трета камера, тука е основен инструмент и му се радват хората, нищо че само централната точка фокусира [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: mogila   
Дата:   03-09-16 11:05

Ами точно в чужбина го ползвам като основен инструмент, нищо че само централната точка фокусира.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Gecata   
Дата:   03-09-16 12:09

Като чета разпрата тук, започвам да се питам дали хората с най-много постове в тази тема се занимават с фотография или цял живот тестват и отхвърлят?!....на принципа "Ту му млякото горещо, ту пък друго нещо!"
Айде моля хора дето не са хващали нищо повече от 40D да спрат да пишат глупости [smilie21]
Стига първенющина и еснафщина.



Публикацията е редактирана (03-09-16 12:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Jk.freeman   
Дата:   03-09-16 12:46

Gecata, еснафщината е характерна и отличителна черта на българина, тъй че, не Ни отнемай всичко[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: sakuraki   
Дата:   03-09-16 16:04

В DpReview вече може да видите и тест на динамичния обхват, вижда се, че има напредък. Защо винаги изтъкват видеото, че имало недостатък и т.н, но на Никон видеото е по - зле, ама хората не мрънкат за него [smilie18].

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: smilen_k   
Дата:   03-09-16 16:51

Автор: gorbi -С какво смени 6D-то,ако не е тайна?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-09-16 16:56

Същото е видеото на никон, само дето няма аф като канонския. За сметка на това кодека е по-нов и не изисква да си го конвертираш преди да го работиш. Дефакто се оказва, че ако искаш 4К видео със фул фрейм визия можеш да го получиш само от безогледалки. ДСЛРа най-близо до фул фрейм във 4К е 1Dс май беше с 1.26х кроп(и то в DCI, UHD го реже повече), но него го спряха и май марк 2 няма да има. Това разбира се нищо не значи, понеже повечето синема камери са с35, което си е горе долу 1.5х кроп. Не всеки гони плитък фокус във видео.

Канон явно ще разчитат на лантерните да им отключат някои гъдели. Мернах във фейса и един пич дето си подкарал C-Log на 1дх2, ще има допълнително гъдели определено. С времето... 1дх2 с тия бързи карти ще може да пише по-голям видео роу с евентуален хак.

Едно е сигурно, цените вече не вървят надолу, по-скоро се качват.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: georgioiv   
Дата:   03-09-16 18:38

smilen_k: ами аз просто събрах повече апарати и 6Д си седеше по няколко месеца без да го включа. Основно снимам в момента със Сони А7-2 и 750Д

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Тед   
Дата:   03-09-16 21:02

Е, ама gobi не ви казва цялата истина за канонски обективи на Сони а7... за какво става...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: georgioiv   
Дата:   03-09-16 22:58

Цялата истина и аз не я знам, защото имам само един преходник, с който едните работят, а другите - не. Само съм чел, че има такива с които 90% работят.

За мен важното е, че 35/1.4 сигмата, която седи в 50% от времето на апарата, работи много по-добре, титанично много по-добре с преходника. Където искам - там кове фокуса. Фантастика :)

Останалите ми канонски обективи си ги ползвам на 750Д...

А останалите 50% на апарата ми седи един от най-добрите околопетдесявтки въобще - Zeiss FE 55mm f/1.8 + някой от многото механични обективи които имам, които с електронната шпионка, пийкинга и 5 осната стабилизация на А7мк2 доставят диво удоволствие..:)

Истината се познава в сравнението.
Дълго време сравнявах 6Д с А7-2, и въпреки че 6Д си остава най-любимия ми фетиш, лошия фокус, немърдащия екран и невъзможността да си ползвам механичните обективи го пратиха в запаса, а после и на базара...

Ако някой е имал и двата и си е оставил 6Д-то, също мога да го разбера и мога да си поговоря с него за плюсове и минуси - иначе е безпредметно.. :)

Или накратко - с нетърпение чакаме 6D - II [smile]



Публикацията е редактирана (03-09-16 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-09-16 23:28

Да добавя само, че на сигма преходника(МС11) за канон обективи на сони тяло работи отлично със сигма обективи. При това не само на последните сони тела... малко по малко добавят подръжка и на канонски обективи, но със сигма по-последните модели и по-специално арт серията фокуса работи на а6000, А7р, А7 които са тела без фазов фокус за несони обективи. На по-скъпите дето имат фазов също бачка :) работят и функции на фокуса дето иначе само със сони обективи работят. Така ошашках един канонджия как обектива му фокусира по око като снимаш портрет [smilie5] и не греши и един път.
Метабонес 4ката постоянно я обновяват и за момента е най-способния преходник, почти всичко работи на него.
Отделно има и евтини китайски преходници за по 120-150лв като този дето накарах gorbi да си купи(с 300 зора). С евтините има подръжка на около половината от обективите, предимно по-новите модели и аф със А7II, A7rII и А6300. Останалите имат контрол на бленда и ръчен фокус на тези и всички останали тела.

Тази работа си има и плюсове и минуси, но всеки сам си преценява кое го устройва. Сонитата не са камери за основни, но като второ тяло стават определено особено за канонци с тези адаптери. За никонци е кофти, има един адаптер с аф и той е 600$...[smilie5]. За сега няма далавера там, но 100% ще изкарат и там разнообразие от цени и модели.

Относно 6д2, сигурен съм че няма да е по-добър от 5д4. Ако някой си прави илюзии, че ще е по-евтин от 5д4 и по-хубав да забрави :). Канон никога не се прецаква така.

ПС между другото още едно ревю не съм видял като хората на тази камера. В нета само някакви стари светила го хвалят и един кадър няма хубав от тях с тази камера, а останалите са някакви дето плюят без грам идея да си имат защо...



Публикацията е редактирана (03-09-16 23:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: georgioiv   
Дата:   04-09-16 08:28

Симо, като цяло може да не е по-добър от марк 4, обаче ще фокусира по-добре на тъмно и ще има някоя благинка за която да се закачим, не го мисли.. :) Аз само искам, не - аз направо се моля, да фокусира както трябва и като мръднеш плъзгачите във фотошопа да не излизат парцалите в тъмните участъци... А ако има и CF карта ще е върха на върховете и затова навярно няма да сложат :)

Младежи и девойки с 6Д, ако щете вярвайте, щото аз не вярвах, ама нищожните цифри разлика в динамиката, в плъзгачите дават толкова много, че можеш със А7 ците да допускаш доста повече грешки и после лесно да си ги оправяш в шопа[smile]

Аз примерно вчера снимах нашата група от детската градина в гората на шарена сянка.. Със 750Д това е немислимо. С 6Д - много трудно. Със Сонито - като мръднеш плъзгачите, все едно имаш светкавица... [smile]



И пак на темата - ще има много ревюта, ма ние си чакаме първите... Те като цяло пък са най-манипулиране, щото първо няма да я дадат на кой да е... [smilie5]



Публикацията е редактирана (04-09-16 08:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: BXMarkov   
Дата:   04-09-16 11:04

Горби, защо CF карта непременно? Останали са ти много ли ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: georgioiv   
Дата:   04-09-16 11:12

защото меджик лантерна прави чудесии, с които контролера на sd картата не може да се справи.. [smile]
Ако измислят МЛ за 6Д - 2 де... още не са направили digic 7 процесора...



Публикацията е редактирана (04-09-16 11:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Simbon4o   
Дата:   04-09-16 11:34

Зависи от контролера [smilie5] има сд-та по 280мб/с ама повечето производители ползват старите UHS-I нисък клас и повече от 35мб/с не пишат.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »