Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: kvakioh   
Дата:   01-09-16 01:39

Канон "дават" и обективи за системи, където са недостатъчни...[smitten]
ТЕмата е само за апарата, веднага имаше някакви сравнения, което не е толкова интересно. Развитието от по-предните модели на същата марка е най-важно в случая. Има го. Който иска, ще разбере. markII ще си намеря аз за второ тяло към първото.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Тед   
Дата:   01-09-16 12:38

Просто в този първоначален ценови диапазон - между 1ДхМарк 1 и 1ДХМар2 - много желаещи ще се запитат за какво да платят за толкова висока цена и дали да натиснат за 1дх 2 или да си вземат 1дх1, ако видеото въобще е целта да се купува фотоапарат...

Щото на Сони моделите А7 повече видео снимат, отколкото фото. Т.е. видео камери ...


Ако някой иска съвет - поне по логиката от предишния път - да изчака 6д марк 2 - към края на годината - да видим дали ще има нещо повече от 5д марк 4, както беше предишният път м/у 6д и 5 дмарк 3 с 2-3 екстри повече, а и освен това ще свали цената на 5д марк4.

Низходящо по цена Канон изкарват моделите, за да продадат за всеки сегмент от пазара, като си гарантират продажби първо на скъпите тела.

За мен 5дмарк4 спрямо 1дхмарк 2 би била реална битка да се види за какво става дума...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-09-16 12:39

Страхотна камера. Може би най-добрият мултифункционален ДСЛР.

Никон и Пентакс са на няколко куприлиона години назад в развитието на лайв-вю/видео раздела.

На мен ми е малко висок клас за това което ми трябва. Наследниците на д610 и 6д са ми малко по интересни. [beer] При наличието на остаряващият перфектен д810 въобще не се притеснявам какво ще се случва за напред.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Тед   
Дата:   01-09-16 12:46

Ама ей тука някой да каже, дали снима сериозно на 12800 ИСО за клиенти или пари?
Аз ако има зор стигам до 2500 ИСО и е бебешко дупе файлът... а и на 500О ИСО...
За келешлък съм снимал на 10к ИСО и пак си става за всичко файлът....
С динамиките явно при ФФ нещата са милимунди....

Обаче Color Distortiona при различните камери е на светлинни години...тука е .... манна небесна на алгоритми, хардуер, процесор и др...

За това един си иска Сони А900, Никон Д3х, макар и с 12 мпкс и т.н. стари пръчки...
При Канон - цветът на кожата е ненадминат... основна причина много фотографи снимащи и портрети да ходят при 1Дх, не при Никоните от горния клас...доказано от много време насам...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: gbrain   
Дата:   01-09-16 13:20

"
Автор: Тед
Дата: 01-09-16 12:46
...При Канон - цветът на кожата е ненадминат... основна причина много фотографи снимащи и портрети да ходят при 1Дх, не при Никоните от горния клас...доказано от много време насам..."


[smilie24] [smilie24] [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: georgioiv   
Дата:   01-09-16 13:53

Тед: като дърт канонианец и продължаващ да снимам и с Канон, с болка на сърцето трябва да ти призная, че Сони А7 не е само за видео. Ще се учудиш ако поснимаш с някой от А7-ците колко универсално и добро апаратче е. След няколко месеца с А7-II продадох 6Д то и си оставих само кропка Канон за разни работни задачи. Неминуемо е. Динамиката е несравнима и хич не е милимунди и на всяка крачка те улеснява. Уви.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Тед   
Дата:   01-09-16 14:06

Кажи при колко ИСО колко EV, и после виж и на 6Д ...
Аз гледам с-ма, не само тяло ...щото като накача моите буркани, накрая Сони-то ще е умряло...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: georgioiv   
Дата:   01-09-16 14:13

Е аз три години снимах с 6Д... Във всички ситуации до исо - примерно 800/1600 Сонито е по-добре. Нагоре Сонито разваля цвета, а Канона си остава добре още много.

А моите обективи работят със Сонито по-добре, разбира се с преходници. Факт на който най-дълго от всички не можах да повярвам, докато един ден не закачих Сигмата 35/1.4 и се оказа че можела да кове фокуса на 1.4 от раз.. :) Някои не работят с наличните преходници, обаче телеобективите, примерно 135/2 и 85/1.8 дори и с ръчен фокус имам повече кадри на фокус, отколкото с 6Д-то. Болезнен факт, лично за мен разбира се...

Аз пак ще си взема Канон ФФ, защото цветът е наистина по-добър, ама марк IV с тази цена и тези параметри за сега с нищо не блазни... Ще чакам 6Д марк II, да видим дали ще я измислят динамиката и фокуса...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: realnoncho   
Дата:   01-09-16 14:17

Тоя спор може да върви още дъъълго време, а няма смисъл. Възможности достатъчно, всеки да си избира. Аз бях разпродал DSLR нещата, но се оказа, че нещата с дългите обективи стават много сложни и скъпи при безобледалните за любител. Сега съм с mark IV, но 1D. С някой приличен дълъг обектив още си е добро тяло за спорт/птици.
Нека оставим професионалните нови тела на тези, които ще ги купят и изплатят преди ние да се разберем в тази тема [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: джъмбо   
Дата:   01-09-16 18:30

дет се казва след по-малко от две седмици може да го видим на живо [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Тед   
Дата:   01-09-16 18:31

А ве дръжте до 6д марк 2 и после решавайте, а и 5д марк 4 ще падне с около 1000лв.

6д марк 2 се шуми, че ще е с 24 мпкс сензор на 1дхмарк 2, дуал пиксела, -5ЕВ АФ и 1-ия канон с Андроид ОС ... 2-3 месеца и ще видим накъде духат ветровете...



Публикацията е редактирана (01-09-16 18:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: джъмбо   
Дата:   01-09-16 18:41

искаш да кажеш 20 мп...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: mogila   
Дата:   01-09-16 18:56

Да изчакаме 6д2 ама като го пуснат на 2700 евро? Примерно?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-09-16 19:15

Сегашните ФулФрейми са страхотни. Фундаментална промяна ще има след още едно поколение или след 3-4 години. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: georgioiv   
Дата:   01-09-16 19:23

6D mark 1 сензора си му беше ОК, дори и динамиката можех да преглътна, но фокусирането беше куцо. Дори пак да е 20 МП с подобрена динамика и с нормална фокусна система - бих си го купил ... Няма как да го пуснат за 2700 евро, щото е орязана бюджетна алтернатива на 5 Д, 1700 евро прогнозирам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Doriyan   
Дата:   01-09-16 20:00

6D II май го гласят за 2017

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: koleto.spasov   
Дата:   01-09-16 20:03

Аз съм с 2 6D и за мен са превъзходни. Ще чакам тоя месец да пуснат фф безогледалка и тога бих ги сменил. Аз снимам събития и до сега не съм имал проблем с фокуса, а снимам на 1.6 и 1.4



Публикацията е редактирана (01-09-16 20:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: georgioiv   
Дата:   01-09-16 20:35

koleto.spasov: това с кои обективи ?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: koleto.spasov   
Дата:   01-09-16 20:37

Със сигми 85/35 и с 20 само веднъж.
С 85 трябваше малко да го настройвам, но сега всичко е ок :)



Публикацията е редактирана (01-09-16 20:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Тед   
Дата:   01-09-16 22:30

С 6д не съм пропуснал фикус. Ако има нещо, проблемът е от мое разсейваване или момента липса на концентрация.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: smilen_k   
Дата:   01-09-16 23:30

Аз също съм много доволен от 6D, не знам при теб защо така,ама при мен фокуса си кове[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: fotograf123   
Дата:   01-09-16 23:31

Автор: Тед
Дата: 01-09-16 12:46


При Канон - цветът на кожата е ненадминат... основна причина много фотографи снимащи и портрети да ходят при 1Дх, не при Никоните от горния клас...доказано от много време насам...

Вероятно следим различни портретисти [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: localhost   
Дата:   02-09-16 03:32

Сега погледнах цените в B&H:

5D IV - $3500
1Dx - $4600



Лично мен ако питате при тия близки цени по-добре 1Dx [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: PhotoBo   
Дата:   02-09-16 04:37

A 5D Mk3 e 2599$ [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark IV
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-09-16 08:22

Камерите от години имат достатъчно добър аф, просто някои от тях имат доста по-добър от други. А когато фенът канонски си знае, че канона е супер и не е виждал друго освен 6д си мисли, че се е качил на совалка. Нищо че дори 70д фокусира много по-добре, като не е фул фрейм е половин камера [smilie5].

Не чакайте 6д2 да е евтин, тенденцията е всичката фото техника да се качва цената и.

И една новина от снощи, един мъняк е успял да си пусне C-log на 1дх2. Очаквайте и по други кеньън камери скоро май май.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »