Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Препоръчайте велосипед
Автор: pdimitrov   
Дата:   31-07-16 10:02

Аз говорех за Виена, забравих да спомена.
 Re: Препоръчайте велосипед
Автор: colorphoto   
Дата:   31-07-16 10:27

Андрей най-правилно е писал.

Тук има мания да се карат маниашки колелета,но БЕЗ калници,фарове и тромби - явно така е по-байкърско,но е ТЪПО!

Напоследък виждам все повече тежки велосипеди и не вдявам за чий са им в града такива - явно за гъзария.

Повече от 300 лева да се даде за кооло дето ше го караш по Витошка е безумие.

Един младеж ми се похвали че само за частите ,дето ги е внесъл за велосипеда си бил дал 6 бона и то на старо,ако не беше казал нямаше как да разберем по външния вид на машинката - смех!



Публикацията е редактирана (01-08-16 02:43)
 Re: Препоръчайте велосипед
Автор: victory13   
Дата:   31-07-16 10:38

Ми то ако ти погледне снимките и апарата човек лесно може да те определи като "тъп гъзар", ама въпросът е що се стремите да слагате всички по собствените си аршини... ей тва не мие ясно в този форум, всеки говори от последна инстанция [smilie5]
 Re: Препоръчайте велосипед
Автор: qwertyuiopa   
Дата:   31-07-16 11:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Препоръчайте велосипед
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   31-07-16 11:20

И аз да питам, трябва ми колело, но не за всекидневно придвижване, а за удоволствие, което ще карам по парковете с щерката. Не ми се дават пари за скъпо колело, да не го мисля, ако го тръшна на земята или го откраднат.Но пък и да не е съвсем някоя хавра.
Явно хромът ме е профилирал, като цъкнах на някои от линковете в тая тема и сега ми излизат банери с колела от по 1400-2000 лв. Обаче излезе и това


Бива ли го за тая цена?



Публикацията е редактирана (31-07-16 12:24)
 Re: Препоръчайте велосипед
Автор: teleskop   
Дата:   31-07-16 12:35

Айде и аз да кажа за колелата нещо :D
Колелото за града не трябва да има мека вилка и шок, дисковите спирачки не носят предимство.

Подходящите модели са Btwin Triban flat bar, Cross Areal (Quest е с дискови спирачки и може би не си струва по-високата цена), Sprint Whisper и т.н.

Идеята е ясна - леко колело, тънки гуми, скорости, V-Brake спирачки, евтино...

Това е перфектния вариант ако човек има къде да държи колелото. Ако няма, идва компромиса на сгъваемите колела.

За агресивно каране в града се ползват специфични колела от Хром-молибденова стомана.
...........
Меката вилка, освен при спускане по постоянно неравен терен (не единични препятствия), винаги е компромис. По-високо тегло, нужда от поддържане, по-висока цена. При педалиране от позиция прав, вилката убива енергията на велосипедиста с нейната постоянна работа, получава се характерното люшкане на предницата. И да, няма вилка, която може да се заключи ефективно. Винаги е компромис. За мен, много голям, като вилката не дава никакво предимство в град.

Дебелите гуми в града носят неприятния жироскопичен ефект при завиване, износват се по-лесно защото са с мека смес предназначена за горски пътеки. Изключение за износването правят широките гуми създадени специално за агресивно каране на бетон/асфалт, това са гуми приличащи на гуми за БМХ. Освен всичко друго, дебелите гуми увеличават съпротивлението при търкаляне, което работи срещу удоволствието на велосипедиста.

Жалко, че маркетинга толкова много е повредил представите на хората за колелата.

 Re: Препоръчайте велосипед
Автор: stzz   
Дата:   31-07-16 12:36

Колело с амортисьорна вилка, в ниския ценовия диапазон(300-600 лева), добавя само тегло, не и комфорт!!!

Затуй, ето туй!



http://shockblaze.com/data/uploads/originals/products/cn_579/94e68946d548e93a9c695917be655a24.jpg




[smilie25] [smilie25] [smilie25]
 Re: Препоръчайте велосипед
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   31-07-16 12:39

Това ми хареса.10 кила. Мерси.
 Re: Препоръчайте велосипед
Автор: realnoncho   
Дата:   31-07-16 13:01

Това е 10кг, защото е чисто шосеен модел с много тънки 700x23C гуми. С него ще трябва да караш по асфалт и да се съобразяваш с всяка неравност.
По-приятни градски гуми за нашите условия са с размери между 700х35(35-622, 28 1.35) и 700x45C(47-622, 28 1.75) каквито може да сложиш на хибридно/градско колело. По-широките модели вече започват с 29", защото се смята външният диаметър на гумата, а всъщност каплите са с еднакъв диаметър от 622мм.
 Re: Препоръчайте велосипед
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   31-07-16 13:18

А бордюри, стълби, дупки? Ще го счупя ли? Не съм много голям- 175 см съм, 75 кила. Да се върна ли на феринито по-горе?
 Re: Препоръчайте велосипед
Автор: stzz   
Дата:   31-07-16 13:42

Е няма да го джасаш като ненормален - аз с шосейката съм минавал през бая дупки.............значи с около 40, минавам през една напречно изрязана на шосето лента(някакви кабели или кой знае какво са полагали), каплите не мръднаха грам, а така издрънчаааа ......... очаквах да се изпокъсат спици и да заоре вилката в асфалта и да се пребия жестоко-само кормилото превъртя 10-ина градуса в лапата.
Гумите вярно са тесни, но 28-32 не би трябвало да имат проблем с монтажа - допълнителното тегло от тях ще е 100-150 грама............прочее, не съм се вманиачавал на тема тегло, но 2-3 кг се усещат осезаемо на баир(и то не кой знае какъв-3-4%)

...........абе не знам къде как са уличните настилки, но в Пловдив освен няколко павирани улици навсякъде и с 23С си е ОК, отделно вело алейната мрежа!

Та тук, всеки изказва мнение свързано със собствените си предпочитания - за един по широк поглед на питащите.
Толкоз!

[cool]
 Re: Препоръчайте велосипед
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   31-07-16 13:51

Честно казано ми се ще да е леко, без амортисьорна вилка. Имах някакво, даже съм забравил какво беше, но го откраднаха преди години. Не разбирам от тия модерните велосипеди. Като дете съм изминал сигурно хиляди километри с балканче, от ония с облегалката. Сега обаче щерката ме врънка да караме заедно и явно пак ще се покатервам. Ще следя темата, и другата седмица, ако не излязят и други съвети, ще взема тоя шокблейзър.
 Re: Препоръчайте велосипед
Автор: stzz   
Дата:   31-07-16 14:46

Ами дано щерка ти запази желанието си да кара колело по-дълго време, за което твоята компания може да е допълнителен мотив.
Аз тази пролет(по ред причини) си продадох шосейката и сега ми е еднооо.............шосейно-носталгичнооо........[smilie2]


https://photo-forum.net/static/site_pics/102/1469965267_035477078-big.jpg




Публикацията е редактирана (31-07-16 14:47)
 Re: Препоръчайте велосипед
Автор: kefalcho   
Дата:   31-07-16 14:58

Хареса ми предложението на stzz. Вероятно, като мога да заделя някой лев, за прилична шосейка, ще си взема. Засега карам едно, което съм купил за 140 лева и съм дал още 100 за гуми, жила, колодки и други дреболии[beer]


https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13909119_1202436286453415_365571371946358933_o.jpg



 Re: Препоръчайте велосипед
Автор: teleskop   
Дата:   31-07-16 18:34

Шокблейзър/Спринт, Крос и Btwin имат много добри цени и според мен са правилния избор за колело в града.
Жалко, че Btwin 540 triban flat bar го няма в България. Споменатия Шокблейзър изглежда супер за града.

Колелата без предна вилка са доста здрави и неравностите не ги плашат. Не са от хартия. Просто не са за каране през пресечен терен с висока скорост.

Е Мартин какво прави с една шосейка (верно, карач е):
https://www.youtube.com/watch?v=5z1fSpZNXhU

Скъпите МТБ-та страдат от същите проблеми с меките вилки, както и евтините. Комфорт меката вилка не носи. Просто дава възможност при многобройно повтарящи се неравности гумата да остава залепена за пътя. Това е целта на меката вилка. Да не отскача гумата и да се губи сцепление. Не е комфорт идеята. Това позволява по-висока скорост на преминаване през неравностите, нещо което малко хора ги вълнува. При ниска скорост или единично препятствие, вилката не помага. Най-голямата вилка са ръцете и краката на велосипедиста. Хода на ръцете е 20-30см, при краката е същото положението. То нормалния начин за преминаване през препятствия е ставане от седалката и попиване с крака/ръце, независимо дали има окачване колелото или няма. Ако някой кара в позиция ''дроп'' (неравностите се минават върху седалката), може да си купи седалка с амортисьор, това ще даде комфорт :D :D :D
Казвам горното за да е ясно, че мине ли се на колело с мека вилка, независимо от цената, компромисите остават. С покачване на цената, меките вилки стават по-леки, по-здрави, с повече настройки, но компромисите при набиране, поддръжка, тегло - остават. Не е въпроса - бе нямам пари за хубаво колело с мека вилка и ми се налага да си купя такова с твърда. Дори и скъпо колело с мека вилка е компромис в условия различни от спускане по неравен терен. А вече евтините колела с меки вилки не ми се и коментират. Това защо си го причиняват хората, не ми е ясно. Маркетинг.
В града трябва просто колело, с малко съпротивление при движение, лесно за поддръжка, лекичко, евтино, поне моето мнение е такова. :D
 Re: Препоръчайте велосипед
Автор: sherbit   
Дата:   31-07-16 19:37

Фаст, по-малко колело мой...29 цола е за по-голям човек.
 Re: Препоръчайте велосипед
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   31-07-16 19:54

27.5 ли?
 Re: Препоръчайте велосипед
Автор: sherbit   
Дата:   31-07-16 20:00

Ми има разни калкулатори. Аз карам 26 цола...малко е но за града е ок. Предполага често спиране по кръстовища, хора и т.н. Хубаво за такъв тип каране е да можеш да стъпиш на пръсти поне, налага се често. За преходи по шосе е друга бира.
 Re: Препоръчайте велосипед
Автор: teleskop   
Дата:   31-07-16 20:34

С размерите на шините трябва да се сравняват круши с круши.
При МТБ, 29 инчовите шини по-скоро са за по-високи хора в сравнение с 26-инчовите, но е въпрос на избор. 29инча позволява по-висока линейна скорост, по-плавно преминаване през неравностите. 26 инча има по-малък жироскопичен ефект, по-маневрени са. Не е казано, че 180см трябва да ползва 26инча или 29инча. Въпрос на избор. Предимствата на единия размер са недостатъци за другия.

При шосейките и хибридните колела нещата са по-различни. Диаметъра на шината е стандартен. Избора се прави не по гуми/шини, а само по модел велосипед, след това размер на рамка според височината на велосипедиста.

При сгъваемите колела, често гумите са 16-20цола и колелата са подходящи (с всички компромиси на сгъваемите колела) за хора 190-200см.
 Re: Препоръчайте велосипед
Автор: Argo   
Дата:   31-07-16 21:51

Shockblaze къде в София може да се тестват?
 Re: Препоръчайте велосипед
Автор: realnoncho   
Дата:   31-07-16 22:08

Те са марка на Maxcom, които имат магазин на Каблешков 53 в Борово. Само не очаквай много добра наличност, мен лично ме изнервиха с липсата на яснота за това кога ще имат наличност дори и от новите си модели.
 Re: Препоръчайте велосипед
Автор: Argo   
Дата:   31-07-16 22:21

Сетих се, до Хепи, супер близо са ми, ще ги проверя[smilie24]
 Re: Препоръчайте велосипед
Автор: sherbit   
Дата:   31-07-16 22:24

Вазелина и позите ми идват в повече. Сега в тая жега и мор на работа идват десетина велосипеда. Зимата съм само аз. Колкото по-скъпо е колелото, толкова по-малко се ползва...
 Re: Препоръчайте велосипед
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   31-07-16 22:38

Ем аз затуй искам по-евтино колело, да не го мисля много, че съм паднал, ожулил, ударил, откраднали го. Мога да дам и една хилка за колело, ама като се знам, всяка драскотинка по него ще ми съсипва деня. :)
 Re: Препоръчайте велосипед
Автор: victory13   
Дата:   31-07-16 23:36

Че той магазина на Макском във фабриката в Пловдив е по-зле от този в София [smilie18] .

Размерите са предпочитание и удобство. Почти 190 см, и бяха ми объркали поръчката, пратиха ми 27,5... Страшно неудобно за мен нещо, за 29 не ми се мисли...
Но вероятно за някой друг нещата ще стоят по тотално различен начин.
Поне в магазина може горе-долу да се пробват размери на рамка и капли, макар и не за всички модели... по картинка не е добра идея да се поръча...
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.