Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Препоръчайте статив
Автор: milev5   
Дата:   12-07-16 23:28

Ако ще катери планини със сигурност нещо леко и с възможност за окачване на тежест.В противен случай духне ли, да забрави за снимка.
Преди седмица катерих вх. Ботев с D90 + 18-105 + Benro A600FHD3.Ем в краката на върха приличах на културист.
Раница с фотоапарат, дрехи, статив, храна за 2-ва дни 15кг от воле.
Иначе статива си е стабилен и няма мърдане, ма тежи много пустото му и говедо [smilie5]
Да гледа и височината, че ако е някой 2 метра и статив 1,50, ще си докара дископатия [smilie5]
Няма по хубаво от това да си опънеш стаца на нивото на очите и да пуцаш [cool]



Публикацията е редактирана (12-07-16 23:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: picantino_   
Дата:   21-08-16 01:00

Ще използвам темата на автора ако няма нищо на против :)
Също търся статив до около 400лв. за основа и глава.
Ще се закача никон д5100 + 18-105.Мисля да го използвам както в града така и в планината.Разгледах в нета какво се предлага и се насочих към марката Бенро.Висок съм 186см. и от време на време имам проблеми с кръста, та за да няма толкова навеждания ми трябва основа която е около 146см без вдигната централна колона.Като се прибави главата около 9см. и апарата ми идва почти на равнището на очите(с леко накланяне на врата).
Намерил съм само два модела които се вписват.
http://benro.bg/product/photo/266/1571_mg-aluminum_legs_-_benro_a2580f


http://benro.bg/product/photo/266/499_mg-aluminum_legs_-_benro_a2980t


В Фотопавилион ми казаха,че са стари модели и не знаят дали ще ги зареждат.
От Бенро България пък ми казаха,че не могат да ги пратят в Павилиона, а директно с еконт и да съм си избирал единия,а другия да им го върна.
За ябълковидна глава от павилиона ми препоръча да е Б-0
http://benro.bg/product/photo/270/459_ballhead_benro_b0


Ще се ползва и за панорами.
Та помагайте кой от двата да избера или някой ако има нещо в предвид за друга марка или модел със сходни характеристики.
Общото тегло да не надхвърля 2.4кг.
ПП.Знам, че ще е тежък за балкан но го предпочитам от това да вдигна централната колона на макс и да се поклаща(в краен случай няма да взимам бирата [smilie3] )



Публикацията е редактирана (21-08-16 01:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: Maelstrom   
Дата:   21-08-16 11:08

В момента този китаец е на промоция и поне по описанието изглежда добре. Има го и в карбонов вариант. Предлагат и доста други модели.
Zomei Z688 Professional Portable Photographic Travel Compact Aluminum Tripod Monopod&Ball Head for Digital SLR DSLR Camera


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: quazimodo   
Дата:   21-08-16 14:09

Sirui [smilie5] [smilie5] [smilie5]!

П.П. Момци, гледайте дебелината на краката. С 25мм максимална дебелина става само за Смена-8М[smilie18].



Публикацията е редактирана (21-08-16 14:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: picantino_   
Дата:   21-08-16 14:58

Maelstrom нямам против китайчетата то вече всичко е китайско,само че имам малък проблем-повечето неща които ги купувам имат навика да се развалят затова предпочитам да има гаранция за БГ.Иначе съм с две ръце за стоките от ибей.
А за дебелината на тръбите няма как да е повече,че килата се вдигат,а за 8 часа в балкана ще ти се свали кожата на гърба.
Някой да има наблюдение върху посочените Основи или да предложи еквивалентни.
Наздраве [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: victory13   
Дата:   21-08-16 21:49

Бенро България не е ли Динафос... Що не се разходите до там, щом ходите до Павилиона, ако говорим за софийски случай де [smilie18]

Така и не свикнах с този тип захващане на плочката, и съответно подмених Бенро главата с друга. Без да съм виждал или възможност да видя стативите, бих избрал по-лекия... има значение, и моя опит с кръста говори, че моге сравнително без проблеми да се приведа, но когато говорим за носене, нещата не стоят така [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: picantino_   
Дата:   21-08-16 22:10

За Пловдивския говоря.Аз съм на 60км. от Пловдив така,че ми е на най близката дистанция.Затова исках и в магазина им тъкмо, ако нещо не разбирам като ги пробвам да попитам консултанта.Иначе и аз съм за сега за по леката въпреки,че е по ниска.Мен ме интересуваше като сглобка читави ли са,други ли да търся.
Главата минуси,плюсове.
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: Exoras   
Дата:   31-01-17 12:22

Чудесно, благодаря за мненията.

Точно това търсех. :) Аз си поръчах ZOMEI Z888 от ибей.

Моделът изглежда солиден, висок, отзивите по ревюта и тн са страхотни. За тая цена изглежда добра сделка. Надявам се да ми служи добре и да ми пази камерката!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: iasen2   
Дата:   31-01-17 12:37

http://benro.bg/product/photo/270/2747_ballhead_benro_ib2


А ползвам това и бих ти го препоръчал
и основа 10кг -
http://benro.bg/product/photo/266/499_mg-aluminum_legs_-_benro_a2980t


всичко под 10кг товароновимост е компромис
особено за главата - трябва да има 2 врътки за фиксиране и една за въртене

колоната на основата също се върти



Публикацията е редактирана (31-01-17 12:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: picantino_   
Дата:   01-02-17 15:44

iasen2
Ако говориш по моя въпрос вече взех основа и глава.Първоначално се колебаех между тази която си взел и същия модел само, че с щипки.Но в крайна сметка взех един Cullmann Concept One 628 който беше на промоция и също главата която си посочил Benro IB2.Но нямам време още да ги пробвам освен в къщи. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: iasen2   
Дата:   01-02-17 15:49

добра покупка, със здраве да си го ползваш :)
главата предпазва от увисване и е много стабилна

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: StraightEse   
Дата:   01-02-17 16:11

Aliexpress

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: Miloard   
Дата:   01-02-17 18:32

BENRO A1692TB0


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: ivodam   
Дата:   01-02-17 19:25

Миналата година си купувах нов статив, трябваше ми поради спецификата на снимането ми статив, който хем да е солиден и стабилен, хем крачетата му да могат да застават хоризонтално, тоест да се разчеква напълно.
Боровинката от Динафос ме насочи към за мен дотогава непознатата марка Кулман, за което съм му безкрайно благодарен, стативът, който ми препоръча, се оказа идеален. Става въпрос за това:

https://www.cullmann.de/en/detail/id/concept-one-628.html


Ето една примерна снимка, която съм направил с помощта на този статив:


https://photo-forum.net/static/site_pics/157/1461610770_valdes_1920.jpg



Разбира се, много важна е и главата, но аз използвам видеоглава, което едва ли ти представлява интерес,
така че ще я оставим настрана.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: picantino_   
Дата:   01-02-17 22:15

Всичко е добре само не ми се връзва написаното "Стативите и главите от серията Concept One са изцяло проектирани и произведени в Германия при възможно най-прецизен и строг контрол на качеството!" с надписа скрит от долу под централната колона "Made in China"

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: GenaDP   
Дата:   01-02-17 23:49

Най-вероятно става дума за някоя китайска фабричка, кръстена Германия. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: kvakioh   
Дата:   02-02-17 14:18

Доста са правени в Китай. Само Gitzo са си в държавата началник направени.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: sherbit   
Дата:   02-02-17 16:10

До преди седмица снимах със статив за 12 кинта и имам по-добри кадри от половината произнесли се "експерти". Новия е под 50 левчета.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: kvakioh   
Дата:   02-02-17 18:04

sherbit, къде се сложи с "перфектните кадри", които никой не вижда тук от доста време, даже в профила имаш 2-3 едва, които стават...?[smilie23] Tрябва да ги купуваш за 12-50 и да ги продаваш за 100, да ги рекламираш с кадрите заедно. [smilie18]
Един камък безплатен може също да е перфектния статив...



Публикацията е редактирана (02-02-17 18:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: samurai2   
Дата:   02-02-17 18:06

sherbit [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: sherbit   
Дата:   02-02-17 18:12

Няма да влизам в излишни спорове. Тук е пълно с хора със смотани снимки, но компетентни във всички техники, изразяващи мнение за всичко. Купили си всичко да пробват. Повече мисъл и снимане препоръчвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: kvakioh   
Дата:   02-02-17 18:15

Купуването на няколко и различни статива идва от много снимане и усилената им употреба...Ако не виждаш логиката, значи нямаш изобщо добри кадри!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: samurai2   
Дата:   02-02-17 18:16

аидеее и в таз тема си сложа стативчето ни [smilie3] на 10 и повече годинки за 15-20 лв го купувахме едно време за сапунерката пък сега си го ползваме на никончето [shtrak]



Публикацията е редактирана (02-02-17 18:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: samurai2   
Дата:   02-02-17 18:19


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-02/1486052079_13731496_1349163578430706_417461327325149



Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: kvakioh   
Дата:   02-02-17 18:20

Със примери нагледни, не така "за 12лв, с него правя перфектни кадри, другите са боклуци" или "на 10 години е, ползвам го веднъж на високосна...". Някакси изказът идва от плиткото.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »