Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: моля за съвет :)
Автор: tziko   
Дата:   26-05-16 22:45

bocodage, тя колежката вероятно загуби интерес още в края на първа страница [smilie18], но ние си дискутираме с удоволствие, за разлика от някои съфорумци. Който има желание може да извлече много полезна информация от темата.

50/1.8 е много хубав обектив, но AF-S версията е доста по-добър от предшественика си, като оптични качества и бързина на фокуса(което е важно да не изпуснеш момента както е отбелязано по-горе) така, че разликата в цената е оправдана без фактора мотор. Но да, ако имаш тяло с мотор - имаш избор. От друга страна имаме 35/1.8 който също е много хубав обектив и доста хора с кропки(като мен) го предпочитат пред 50мм като зрителен ъгъл.
Абе въпрос на личен избор според мен. Аз например, не съм изпитвал нужда от мотора в тялото с изключение по отношение на никор 10.5/2.8, но пак не се знае дали щях да си го купя. Вероятно ти ги виждаш от друг ъгъл нещата. По-правилно е да се избере тялото, според обективите, които ще се ползват, но начинаещите не правят така [smile]
Поздарви![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: vkk1   
Дата:   26-05-16 22:58

bg2014, за какви пиксели говориш при сравнение на д3200 с д3300 ?
Не ми казвай, че аргументацията е на това ниво.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: bg2014   
Дата:   26-05-16 23:45

Не ти казвам нищо подобно.....то е само в твоята глава.
A бе колега vkk1, защо не оставиш поне нещичко да бъде интересно и полезно за други? Ако е възможно подобно нещо въобще?
Защо спамиш една тема без да кажеш нещо от своя опит на автора на темата, на питащия? Защо?
Защо търсиш конфронтацията, вместо да препоръчаш Никон Д5100 и да се аргуметираш? Страх, несигурност, неяснота какво описвам или какво?
Вие нямате ли поне малко чувството, че важно в тази тема е да препоръчате нещо за да стане диалог? Аз да не съм някой палячо да се връзвам на .....(цензура)
Каквото исках казах, колкото исках споделих и това стига според мен.
Дано авторът на темата да стане наш колега?
Успех и желая!
Ако те интересува нещо - пусни си тема и може да разбереш каквото поискаш.
Ако искаш верен отговор-задай правилен въпрос.



Публикацията е редактирана (26-05-16 23:47)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: vkk1   
Дата:   27-05-16 01:07

Още в първия си пост съм казал моето мнение по темата, явно не четеш.
Теб те питах съвсем човешки каква е разликата между д3200 и д3300, защото твърдиш, че 3200 е добре, 3300 - не.
Отговор не получих.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: bg2014   
Дата:   27-05-16 08:21

Предизвика ме с думите "не четеш". Сори!
Чета много внимателно. Пиша каквото знам без лични нападки за да не засегна някой всезнайко. Пиша конкретно и споделям СВОЯ ОПИТ, а не търся в интернет просто инфо и да го сервирам ненужно.
Защо подценяваш автора на темата?
Нима тя не знае кои апарати влизат в бюджета и?

: vkk1 написа:
Дата: 25-05-16 22:17

за dslr - nikon d3000, d3100, d3200, d3300, d90, d5000, d5100, d5200 - мисля тези са в бюджета и всички стават.
canon не ги познавам до толкова, че да давам акъли - но все пак 1100д, 1200д, 600д, 650д.
За безогледалка: sony a3000, sony nex 3, sony nex 5.
За обектив: всеки един от китовите върши работа: 18-55, 18-105, за сони 18-55, 16-50.
Пиша тези неща преди някой да се е опитал да ти пробута антиките си като върха на технологията.


Кой препоръчва антики?
Когато гледаш текст опитай се да видиш и това, което НЕ Е НАПИСАНО, и е тактично премълчано.
Стига СПАМ, моля! Извинявай!



Публикацията е редактирана (27-05-16 08:24)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-05-16 09:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: crocodile   
Дата:   27-05-16 10:34

Предлагам тази безогледална система, вписва се в бюджета и има всичко необходимо за добро начало
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=73157



Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Pavlov   
Дата:   27-05-16 10:44

crocodile (или да кажа - daniil-k), ти май ползваш форума единствено, за да хвалиш нещата, които продаваш?... [smile]
"Тази безогледална система" не става. Дърт модел, малка матрица, висока цена.
А и още в началото на темата се разбрахме с авторката ѝ (на ЛС), че търси DSLR.
Аз предлагам това - Nikon D3300 . Почти нов, добър модел, идеален за начинаещ.



Публикацията е редактирана (27-05-16 10:47)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-05-16 10:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lori91   
Дата:   27-05-16 12:29

Привет на всички! Благодаря за изписаните страници, отне ми време да прочета всички коментари :D Искам да уточня, че не мисля да ставам професионалист, но не знам откъде ми дойде меракът, снимките да са по-добри от тези с телефона ми. Оня ден ходих на абитуриентска и една мадама, която има канон 650Д ми даде да направя две снимки, обаче нито го закачих на врата си, нито имах време да се пробвам наволя, направих две снимки ей така, щото тя трябваше да е в снимката и толкова. Не знам какво е станало и какво не. Но определено тежи, и ме беше страх да не го изтърва. [smilie5]
Като бях по-малка имах едно фотоапаратче, едва ли някой е чувал за марката му, Саньо :D , с него направих една що-годе добра снимка (ходих с нея на детски конкурс за фотография :D ) и взех 2-ро място, голям праз, а? :P
Определено не търся най-добрата техника, то и пари нямам за такава, просто искам като правя снимка на затворено, на лампа, да не е толкова кофти снимката, колкото с телефона. Много ме беше яд миналата година на многото снимки със фотоапаратче сони в църква на кръщене и нито една не беше читава .. (не снимах аз, но и аз да бях, пак нямаше да се получат).
Нямам никакви предварителни познания, трябва да седна и да прочета това-онова. И ще ви послушам, ще отида на място в магазина и ще пробвам :)
Имам едно въпросче, този сайт, от който купувате - фотосинтез, гледам има доста промоции на комплекти - струват ли си парите - например: фотоапарат Canon EOS 1200D + обектив Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS + обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM + чанта Case Logic SLRC - 200 (черен) + карта Toshiba Exceria 16GB 48MB/S - 889 лв (това е над максимумът ми, но да речем че два-три месеца ако заделям, ще мога да си го позволя)?
А в един от магазините за техните Техно.. (да не правя реклама), има сега промоция на канон 1200 д за 599 лв ..
Иначе мерси на тези, които ми писаха на ЛС ;) но за втора ръка не бих дала повече от 400 лв :(
Хубав ден на всички [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-05-16 12:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lori91   
Дата:   27-05-16 13:19

ЕЕеххх, значи съм изтървала промоцията, жалко .. И прав си, не съм изобщо информирана, не съм чела никаква теория по фотография и т.н. Точно затова поисках мнение в този форум :)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-05-16 13:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: steeens   
Дата:   27-05-16 13:52

Nikolas666 , тоя мъник с това миниатюрно сензорче силно ме съмнява да даде качество като ДСРЛ, въпреки легендарните Фуджи обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lamerko   
Дата:   27-05-16 14:05

За сметка на това X100 (който бях предложил) ще го докара :)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-05-16 14:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: bocodage   
Дата:   27-05-16 14:15

Може някой подобен малък апарат наистина да е по-подходящ щом момичето няма намерения да надгражда. Очевидно не търси сериозно качество а иска по-хубави снимки от стандартен телефон/сапунерка. С конкретното апаратче не съм снимал, но най-малкото има бленда и половина по-светъл обектив от китовия канон върху който се е спряла. За съпоставка на колежката аз дадох 450 лева за моя D90 втора ръка заедно със 18-105 обектив. Супер доволен съм. Нямам нито 1 забележка до момента.

lori91 това са две снимки правени с тези апарат и обектив - за себе си прецени дали ти харесват (снимките са жалки, но ги споделям за информация):


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/wyai4165.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2016-05/gnzg7928.JPG


https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/12671908_10207910637351533_2427489374724397514_o.jpg



Гълъба не е фокусиран заради моя грешка. Не използвах правилния тип фокусиране


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/rcbc1386.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2016-05/ofhw0880.JPG


https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13086800_10208139059421942_3089968381734517156_o.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   27-05-16 14:26

Дано не ме нападнат хората, но какво да ѝ градиш на една система с D3200 тяло? 12-24, 16-80 ф2.8-4, 70-200 ф4? Надали. Просто купуваш едно светло твърдо и/или един 18-55 вр2 - супер обектив, на всичкото отгоре и евтин, и му скъсваш ушите от снимане и практически уроци. Евентуално се впускаш в градене на системи вече по-нататък, когато решиш какво, аджеба, искаш да правиш с фотографията - дали ще е отминала тръпката и ще разпродадеш всичко, дали ще ходиш на горно ниво, но все още ще е хоби или ще мислиш за вадене на пари и професионално ориентиране в тази посока.
От огромно значение е желанието да носиш близо 1 кг. фотоапарат + обектив. Това е deal breaker-ът на много начинаещи фотографи. Няма как да е добър избор който и да е апарат, ако ще остава вкъщи "защото е тежък". Ако желаеш нещо лекичко - вземи си някой безогледален некс и отново го спукай от снимки. [beer]
[shtrak]



Публикацията е редактирана (27-05-16 14:38)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-05-16 14:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   27-05-16 14:46

Мда, за мен тела като D3200 не трябва да се гледат като инвестиция в техника, градене на системи и т.н. Те са инвестиция в умения - да снимаш, да се учиш, да експериментираш - колкото и да са по-кофти като ергономия и контроли от по-скъпите камери от по-горните класове, ти дават възможност да променяш параметрите, с които да направиш дадена снимка и да установиш кой параметър как влияе. Колкото и да четеш, без практика си загубен. Но, пак казвам - според мен, тези тела не водят до надграждане на системи или кой-знае какъв скок в качеството на снимките. Едно хубаво фиджи или сони безогледалка надали ще падне по-долу като качество на снимката, дори напротив - при директен джейпег може да са наобратно везните.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: steeens   
Дата:   27-05-16 14:53

Nikolas666, семплите са ти с добра светлина и исо до 200. И въпреки това ще издишат сравнени с по-голям сензор. Не се хващай на басове, ще изгубиш ако срещу теб снима фотограф на твоето ниво.
П.П. Сензора да не е по-голям от този който си посочил по-горе...[smilie5]



Публикацията е редактирана (27-05-16 14:55)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-05-16 14:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: steeens   
Дата:   27-05-16 15:00

Да, идеално е. Въпреки, че Сони са мизерници и така са го орязали от към функции. Виж, него спокойно може да го сбориш с ентри-левъл Каниконите и вероятно ще спечелиш. Китачето 16-50 е уникален обектив, въпреки недостатъците си.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: tziko   
Дата:   27-05-16 15:05

Не съм съгласен, че ниския клас ДСЛР не става да градиш система. Аз точно така почнах, с Д60 - оборудвах го с два твърди и една светкавица и стана съвсем друго нещо. За да градиш система, трябва да обърнеш внимание на обективите, телата се сменят, нисък, висок клас, няма значение, като остарее, взимаш ново според финансите. Ниския клас ДСЛР е идеален за започване на система, ако ти хареса - му купуваш обективи и т.н. ако не минаваш на друго.



Публикацията е редактирана (27-05-16 15:05)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lamerko   
Дата:   27-05-16 15:06

D60 не е нисък клас - просто е дърто. Иначе за китаци - май Фуджаците най-са оливат :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »