Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Продуктова фотография
Автор: nikon7   
Дата:   27-05-16 01:19

Здравейте, да се включа в темата и аз за съвет. Имам осветление, но нямам макро обектив...имам варио обектив с който мисля да експериментирам в събота. Ще снимам храна в чинии, които все още ме знам какви ще са... Не знам вариото дали ще свърши работа, но се надявам. Снимам с Никон 7000. Да се откажа ли от идеята да снимам с вариото или направо да си взимам макро обектив? Ако да, какъв точно да си взема: някой 60-ка или ? Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктова фотография
Автор: gogo359   
Дата:   27-05-16 06:32

Много зависи каква е храната и точно какво се цели в самата снимка. Възможно е нещата да се случат и без макро обектив в много от случай. Първо пробвай, статива е задължителен. Ако ме си доволен вземай една 60-ка макро и наново.

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктова фотография
Автор: Bess_bg   
Дата:   27-05-16 08:11

Наистина зависи каква е целта на снимките, но макро за храна... аз не виждам приложение. В повечето случаи 50 мм вършат прекрасна работа (поне за мен), което не значи, че не може да се ползват и други мм естествено (зависи кой с какво разстояние разполага).

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктова фотография
Автор: quazimodo   
Дата:   27-05-16 16:06

Качваш един адаптер М42-Никон, лепваш му един Хелиос-44-2 и снимаш през ЛВ-то[smile] . Не вярвам храната да вдигне 200 от мЕсто[smilie5] !


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »