Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: mkaraveloff   
Дата:   29-04-16 14:40

едно добро сравнение https://www.facebook.com/PUTESHESTVIE.BG/videos/10153568564543671/

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: e-mil   
Дата:   29-04-16 16:37

Автор: PhotoBo
Дата: 29-04-16 12:45
"На мен ми коства вноска 2.8% от месечната заплата, грубо... но в Родината май би ми коствало доста повече"


Е, то зависи от абонамента, от доходите в твоя бранш и от това къде живееш. Може да не е чак "доста повече". Примерно за София средната заплата е 1200, в Пловдив - 850, в Стара Загора - 900. Да кажем при доход от 2000 лв, някакъв нормален план между 26 и 41 лв, плюс лизинг за 51-57 лв (за SGS 7 Edge) ще ти излиза между 4,2 и 4,8% от дохода.
Да, в относителна стойност увеличението е 50-70%, но за джоба ти са 30-40 лв повече, което е нескъпа вечеря за двама в нескъп ресторант.

* * *
Автор: Vali054
Дата: 29-04-16 11:11
"Много пъти писах - телефоните са два вида "iPhone" и всички останали !!!!! Цената спира всички филосовствуващи!!!!!!"


Глупости.
Още през 2014, като излезе Note 4 цената му без договор беше по-висока, отколкото на iPhone 6.
Note 4 - 850 USD
iPhone 6 - 749 USD
С договор и двата бяха по 300 долара.

В момента у нас модели 2015 в магазин струват пак горе-долу еднакво.
iPhone 6s Plus, 64GB - 1550-1580 лв
Note 5, 64GB - 1420-1450 лв

А при модели 2016 с договор към един от телекомите, даже е по-евтино да си купиш iPhone:
iPhone SE, 16GB - 34 лв/месец
iPhone SE, 64GB - 41 лв/месец
Huawei P9, 32GB - 45 лв/месец
Galaxy S7, 32GB - 46 лв/месец
Galaxy S7 Edge, 32GB - 54 лв/месец
LG G5 H850, 32GB - 54 лв/месец


Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: langel   
Дата:   29-04-16 17:27

Според разбиранията за стандарт в цивилизования свят една месечна заплата за смартфон е недопустимо. За да си вземеш телефон за 1500 лв. месечният ти доход трябва да е поне 6000 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: gchokov   
Дата:   29-04-16 17:57

Langel - еми да, но 95% от населението на земята на живее в "цивилованият свят". Моето разбиране, не е да пестиш като луд, а да променяш повече неща и да работиш повече, за да не се налага да пестиш като луд ;)

Как така няма нито една снимка в тази тема?

iPhone 6S+


https://photo-forum.net/static/forum/2016-04/bcne6596.JPG


https://farm2.staticflickr.com/1588/26031887254_ea2c4469d4_c.jpg

Hoi An, Vietnam by Georgi C, on Flickr

..от една страна, в която противно на очакванията, хората са много по-щастливи от Българите, много по-социални, всеки е със смартфон и им дреме на шапката какво си мислят в "цивилизованият свят".
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: e-mil   
Дата:   29-04-16 18:38

Автор: langel
Дата: 29-04-16 17:27
"Според разбиранията за стандарт в цивилизования свят една месечна заплата за смартфон е недопустимо. За да си вземеш телефон..."


Е, то зависи какво правиш с него. Ако е само телефон с който преглеждаш Фейсбук и гледаш Ютуб наистина е твърде скъпо. Но за мен например смарфонът е инструмент - моят е фаблет. Чрез него имам Remote Desktop към домашния и служебния компютър, съответно достъп до служебните FTP и NAS; обработвам документи или екселски файлове с форматиране на текста; чета сценарии и си водя бележки, които пък мога веднага да пратя на колеги; включвам в него флашка, външен хард или картов четец от които прехвърлям файлове в телефона или обратно; служи ми за дистанционно на ДСЛР, което е много удобно за таймлапси; екранът е достатъчно голям за да показвам превюта на клиенти или да го ползвам за аутокю. Скоро ми се наложи спешно да сложа текст върху снимка - нямах никакви проблеми. Има писалка и може да се ползва като виртуален таблет за рисуване, вързан към компютър. Не е много удобно, но може. Даже съм конвертирал и видео на него, докато съм в движение. На практика за моята работа нямам нужда да плащам втори мобилен интернет за да нося лаптоп или таблет, който само ще ми тежи в чантата, без да носи много по-голяма полза.

Тоест за една месечна заплата върша страшно много неща на него. За сравнение - един светъл приличен обектив, не от най-скъпите струва повече, а прави само едно нещо. Е, трябва ли да се лишавам от инструмент, само защото в цивилизования свят бил по-евтин?


Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: hose   
Дата:   29-04-16 18:48

и аз съм хвърлил око на iPhone SE, но чакам да видя мтел на какви условия ще го пуснат…

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: imitev   
Дата:   29-04-16 19:16


Телефон, който не може да изкара поне ЕДИН ДЕН нормална употреба, няма място в моят джоб [cool]

Също така и такъв, който не влиза в джоба [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: gogo359   
Дата:   29-04-16 19:23

e-mil: Направо се почуствах, като човек от средновековието като ти прочетох поста. А моя го ползвам само за ало ало, да изпратя някоя снимка по Viber, и в много редки случай да погледна нещо в интернет или на картата.

Така, че в конкретния случай автора е нужно да избере според потребностите. За моите нужди аз бих изпрал Apple SE.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: mro.marvel   
Дата:   29-04-16 20:42

Наистина Apple имат добри продукти,но просто не струват парите дето им искат...iphone 6 е с доста добър дисплей,а операционната е направена,така че да лети...но пък хардуера му е бавен...но поне да имаше 4 ядра и 2гб рам за тази цена,но не...и доста ме притеснява,че е тънък(най-ттнкия в света)...иначе съм питал приятели и са доста доволни.
Да знаеш сега излиза и lg g5 направен малко като сапунерка :)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: TheOne   
Дата:   29-04-16 20:58

И защо му са 2ГБ РАМ на iPhone 6 и еди си kолко ядра...след като операционната систeма е така оптимизарана, че се обеслисля това...
Айде 6S i 6SPlus са вече с 2 ГБ РАМ и им е напълно достатъчна...това че на андроидите не им стигат броя ядра си е техен проблем...и сега тук всеки ще си хвали това, което има...ами аз има това и съм прекалено доволен Eйпъл ![beer]



Публикацията е редактирана (29-04-16 20:59)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: prozium   
Дата:   29-04-16 21:27

По повод на тъжните Android потребители - One PlusOne вече 2ра година и малко - никакви проблеми , а машината вижда много тормоз :) Бих заложил отново на Android особено с новия снапдрагън 820 :)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: PhotoBo   
Дата:   30-04-16 09:46

e-mil написа: Примерно за София средната заплата е 1200, в Пловдив - 850, в Стара Загора - 900. Да кажем при доход от 2000 лв, някакъв нормален план между 26 и 41 лв, плюс лизинг за 51-57 лв (за SGS 7 Edge) ще ти излиза между 4,2 и 4,8% от дохода.
Да, в относителна стойност увеличението е 50-70%, но за джоба ти са 30-40 лв повече, което е нескъпа вечеря за двама в нескъп ресторант.


Това с доходите крайно ме озадачи, но направих справка при НСИ и се оказваш прав за голяма част от посочените суми [smilie10] Ето ги и данните ТУК, Враца ме озадачава с този висок доход в 4-тото тримесечие от 2015-та година!?!
В тоя ред на мисли имаш право, но аз говоря за 2,8% от приходите спрямо средна работна заплата, ти говориш за 4,2-4,8% от висока за страната такава. То е ясно, че който прави по 3-4к месечно му е лесно да вземе ново у-во без проблем, но при средната работна заплата процента е доста по-висок за същото това устройство сравнено с БГ и друга европейска държава...да кажем. Ако говорим за плащане в брой (не на изплащане) и пак средна работна заплата - нещата загрубяват!!! Ако аз трябва да отделя 30-35% от дохода си, за да взема един телефон като iPhone 6s, то какъв е процента при човек със заплата от 1200лв в София, а 850лв в Пловдив... или може би 500-600 във Видин например? [beer]

ПП: същото е с фото техниката, с всякаква друга техника и други продукти. С това само се затвърждава максимата, че не са ни високи цените, дори са ниски за дадени продукти сравнени със същите в други държави, но просто дохода ни е нисък като цяло! [smilie2]



Публикацията е редактирана (30-04-16 14:16)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   30-04-16 10:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: Sassho   
Дата:   30-04-16 10:09

Генерално бъркате нещата - в случая въпроса не е S7 vs Iphone 6S , a Android vs iOS. За човек незапознат с материята е все тая - и в двата случая няма да знае как да ползва у-вото , но поне за Андроид повечето приложения са безплатни или с по-умерени цени. За Iphone 6s за да се ползва на 100% възможнoстите му трябва или Jailbreak ( ако има) или да се наливат още пари.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: imitev   
Дата:   30-04-16 10:19


Темата е за да се изфука човек, че има пари да си купи уйфон или гнусмас... После гледам, че си ги ползват със строшени дисплеи и двата вида, нали не им стигат парите за ремонт, а в сервиза на изплащане не дават...

И като вземат да ми разправят колко много "работа" вършели с телефоните - направо падам от смях...

Заради такива потребители изчезнаха нормалните 4,8" - 5" телефони. Останаха само Sony Zx Compact и сега уйфон SE... Ама и двата са една камара пари, а на втория батерията му трудно изкарва до следобяд...

А останалите са 5.5, 6 че и 7" врати за тоалетна... Какво да го правя този телефон ?! В джоба не влиза, като седнеш се огъва, батерията не изкарва цял ден...

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: Sassho   
Дата:   30-04-16 10:23

>>>>> и сега уйфон<<<<<

Има и Уйявей и МиУй и какви ли още не китайски (у)йове [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: langel   
Дата:   30-04-16 10:35

e-mil, начина, по който ползваш телефона си не е типичен за масовия потребител. Освен нещата, които си изброил, мога да добавя използване на смартфона като безжичен микрофон, upnp клиент, foobar контролер, медия сървър, тунер и т.н. Обаче 99,9% си ползват телефоните само за разговори, фейсбук и селфита. Даже и GPS не ползват, дори и когато им се налага - по-лесно им е да звъннат по телефона за обяснения, а ако им изпратиш координати на дестинацията се оправдават, че не били много добре с математиката. Ама са с Апъл, щото всичко му работело безпроблемно и са дали по две заплати, за да си го купят нов, или една заплата за апарат втора /поне/ ръка.
Но всеки има право да е щастлив по своя си начин.



Публикацията е редактирана (30-04-16 10:36)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: gchokov   
Дата:   30-04-16 10:41

imitev - ти май си мега трол :)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: imitev   
Дата:   30-04-16 13:14

Професионален![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: sakuraki   
Дата:   30-04-16 14:32

Аааа ама моля Ви са аз съм с Уйвей п8 и съм мега доволен от него, няма грам забавя и работи доста стабилно. Харесва ми, че е по - малък и лек от Айфона и Самсунга и най - важното за мен при силен вятър се чува най - чисто.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: prozium   
Дата:   30-04-16 15:25

@imitev , ти явно не вършиш работа с телефона :) Големият дисплей е много по-удобен за употреба, по-лесно се чете, по-лесно се пише. Неудобството да се носи в джоб лятото е налице, обаче печалбата от това да не се дзвериш в 4 инчов екран е по-голяма :)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: e-mil   
Дата:   30-04-16 15:29

Автор: PhotoBo
Дата: 30-04-16 09:46
"В тоя ред на мисли имаш право, но аз говоря за 2,8% от приходите спрямо средна работна заплата, ти говориш за 4,2-4,8% от висока за страната такава."


E, значи не сме се разбрали. Казах доход от 2000 лв, а не заплата. Който доход за здрав, неглупав мъж на 30-40 не е непостижим и то без да си скъсва задника от работа, и без да нарушава законите

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: e-mil   
Дата:   30-04-16 15:29

Автор: imitev
Дата: 30-04-16 10:19
"Темата е за да се изфука човек, че има пари да си купи уйфон или гнусмас... После гледам, че си ги ползват със строшени дисплеи и двата вида, нали не им стигат парите за ремонт..."


Обобщението ти е тъпо.
Предният ми смартфон беше на изплащане - вероятно щях още да съм с него, ако не го бях подарил на брат ми за разработка на едно приложение. Сегашният го взех преди година и половина пак на изплащане. Беше нов модел излязъл същия месец, но крайната цена ми излиза с 30-40 лв по-евтино, отколкото ако тогава го бях купил в магазин.
Мнението, че телефон на изплащане не е твой е заблуда. Телекомът си иска парите, а не стоката. В моя договор пише, че трябва да го върна след 23-я месец, но ако не го върна дължа неустойка в размер на последната 24-та вноска. Тоест от момента на вземането телефонът си е мой. Можех да го продам още първия месец и то с печалба.

Автор: imitev
Дата: 30-04-16 10:19
"И като вземат да ми разправят колко много "работа" вършели с телефоните - направо падам от смях...
Заради такива потребители изчезнаха нормалните 4,8" - 5" телефони."


Падаш от глупост, не от смях.
Как ще са изчезнали след като iPhone 6 и 6s са с екран 4,7"? А пък новият iPhone SE, дето толкова му се точат е с 4,0"? Всяка голяма фирма има по няколко такива телефона от последните 3 години. Ето ти най-популярните 70 модела с размер между 4,5" и 5,0" от 2014 насам. Не са всички - само най-популярните.
http://www.gsmarena.com/results.php3?nYearMin=2014&fDisplayInchesMin=4.5&fDisplayInchesMax=5

От всичките 852 тези на:
HTC са 34 модела,
Samsung - 34 модела
Apple - 2
Sony - 21
Lenovo - 31
LG - 33
Nokia - 10
Motorola - 11
Huawei, Xiaomi, Asus... ВСЯКА ФИРМА е правила по-малки от 5".
Даже и Блекбъри още мърдат - имат 3 такива модела.

По-малки ли искаш? Ми ето ти още 70 модела между 3,5" и 4,4", пак от 2014 насам и пак от същите фирми.
http://www.gsmarena.com/results.php3?nYearMin=2014&fDisplayInchesMin=3.5&fDisplayInchesMax=4.4

Изчезнали били... Ако от над 1100 модела не можеш да си избереш смартфон, наистина си е чисто тролене.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: e-mil   
Дата:   30-04-16 15:29

Автор: langel
Дата: 30-04-16 10:35
"e-mil, начина, по който ползваш телефона си не е типичен за масовия потребител."


Ми като не е типичен, значи масовият потребител няма нужда от телефон с голям екран и много процесори. Не виждам защо непременно трябва да купува най-новия, най-тънкия и най-скъп Айфон или Самсунг? Продават се чудесни модели за по 200-300 лв, нови. В момента има четириядрени смартфони с А-GPS и 4G в почти всеки сегмент на пазара, даже и под 200 лв. Тоест между 1/3 и 1/4 от средната заплата в прочутия най-беден Северозапад.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   30-04-16 15:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »