Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: Slivenski   
Дата:   03-02-16 13:10

igor100 [smilie24]


[beer] [beer]
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: ishootraw   
Дата:   03-02-16 13:11

iliyanb, благодаря за коментара. За жалост впечатлението ти, че принадлежа към кръгове е погрешно. Както си забелязал гласувам за доста кадри тук, всеки ден. За конкретната авторка, няма как да видиш, че много често не съм гласувал с пълен брой точки, но това е субективно. А и незнам какъв кръг може да има от двама души.

Опитвам да бъда колкото може обективен или поне интерсубективен. Опитвам да не гласувам за кадри, които вечер съм видял във Фейсбук и знам на кой автор са, за да намаля субективният фактор. Не броя кой за кой гласувал, все пак тук е форум за Фотография!

Не се занимавам с групи, но ги виждам често тук такива, цели мрежи, които системно гласуват за "приятелчета", а и такива които системно не гласуват за недолюбвани. Опитвали са се да ме въвличат в кръгове, групи с пращане на линкове към кадри директно в съобщения (ФБ, тук и др). Аз за такива кадри не гласувам, обаче!! За това и автоматично преминавам към недолюбваните на някой автори.

Но темата беше друга, за елегантния и възпитан отговор на коментари, пък бил и той 'Глей си работата!' на Англиисйки. Мерси nyamago, за примерите :) [cool]
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: ishootraw   
Дата:   03-02-16 13:16

igor100 [smilie24] Радвам се, че някой ме е разбрал какво имам предвид с коментара си, бил и той лаишки! И пак евала на Максим за отговора дори и да иска да каже "Аре бегай!". Не оставя горчив послевкус! :)
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: Slivenski   
Дата:   03-02-16 13:17

Между другото, по-надолу някакъв руснак му казва същото за луничките, а отговорът му е подобен. :-))


[beer] [beer]
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: igor100   
Дата:   03-02-16 13:19

Slivenski [cool]

....ъхъ
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: iliyanb   
Дата:   03-02-16 13:21

Така, за да разчоплим темата докрай и да поговорим за критика[smile] :

Това е въпросния кадър, без забравената четка над главата, която придаваше ореол:


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1454411208_DSCF8835-2-2-2-2-2_WEB.JPG



Въпросът с ореола бе разискван преди това, като първо се пошегувах, че е оставен за "зорки очи", а в последствие признах, че съм качил не този готов файл, който трябва.

Кадърът с полемиките изтрих, тъй като получих писмо от администраторите с молба в интерес на добрия дух да преценя дали да премахна коментарите под него. Премахнах ги наред, но не ми стоеше добре кадър с повече от 30 изтрити коментара и затова махнах снимката. Преди това казах, че по невнимание съм качил кадъра, но стоя зад грешката си. Махнах го обаче, в интерес на добрия дух, тъй като имаше грозни полемики под него.

Въпросната критичка се появи и каза нещо от сорта[smilie18] :"Много дразнеща текстура. И наистина има ореол. Не е зле повече старание в обработката..."

И това при положение, че културно и възпитано в стил голям автор, цитиран от ishootraw, под предишен мой кадър, бях писал на въпросната критичка това

"30. lili84, как пък и нещо не си харесахте при мен:)? Не разбирам зора да си говорим за текстури под всеки мой кадър. Прегледах профила Ви. Очевадно снимките ми не отговарят на Вашите фотографски критерии. Толкова си мога. Но все пак съм от хората, които първо търсят нещо да харесат, тоест положително се опитвам да поглеждам. Поздрави, въпреки че едва ли ще си направите труда да прочетете настоящия коментар."

Та "много дразнеща текстура" ми влезна малко рязко след предисторията[smilie18] . "Много дразнеща текстура..." е просто едно изхождане по голяма нужда, било то и лично мнение, а не критика.



Публикацията е редактирана (03-02-16 13:22)
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: ishootraw   
Дата:   03-02-16 13:27

iliyanb, хубав кадър! За съжаление го видях, след като името ми беше намесено в някаква интрига-конспирация в коментарите, без да съм коментирал или гласувал даже, а и вече беше свален от гласуване. Оставам с приятелски чувства, разбира се!
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: Admin   
Дата:   03-02-16 13:30

Излишни драми и терзания.

Чудесно казано и изчерпва перфектно темата :

Автор: Havga
Дата: 03-02-16 11:26

Аз не разбирам защо като видим, че критиката е нежелана пордължаваме да я натрапваме, че дори и се сърдим и най-вече съдим!
Хората са различни, с различна емоционална зралост, разбиране за самите себе си, самооценка и пр.
Да натрапваш критика, въпреки, че другият ти е показал, че не я желае е всъщност проявление на това да наложиш мнението си, заради теб самия, а не в полза на критикувания.
Ако сме малко по-искрени към себи се в разбирането за подбудите си, вероятно бихме могли да бъдем и малко по-толерантни към света като цяло.

Има една приказка : На сила можеш само да вземеш, но не и да дадеш!

 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: iliyanb   
Дата:   03-02-16 13:32

Аз съжалявам за намесването на името ти, но когато човек е във фотографски сайт, се очаква да е в него заради фотографията. Когато си неактивен гласоподавател като lili84 по собствен избор и половината ти гласове за година са отишли при един и същи човек, то е редно и морално просто да не участваш, а да обсъждаш кадрите с този човек самостоятелно, извън форумно, вкъщи или където и да било. Освен това "нацупени", подхвърлени заядливо мнения, не дават нищо на автора, освен да го поизнервят и да го накарат да отговори подобаващо, както е в моя случай.
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: georgioiv   
Дата:   03-02-16 13:43

Абе от многогодишния ми опит тук - радвайте се на критичните коментари, те са двигател на развитието...
Човек се амбицира, иска да покаже нещо по-добро, да прави по-хубави и по-хубави снимки, когато има дразнител.
Жалко за тези, които получават коментари - "ааах" и "ох" и "ауууууу колко красиво", защото такива коментари убиват развитието на авторите, карат ги да си повярват още на съвсем начални стъпала..

Извинявайте, ама примерно - lili84 и хиляди като нея - все още са на ниво, което не би трябвало да им позволява да дават експертни оценки, най-малкото защото критериите им за собствените им работи са изключително ниски...
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: hrup   
Дата:   03-02-16 13:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: illuminations   
Дата:   03-02-16 14:11

конструктивно изказване на мнение, с което той не се е съгласил.
аз лично бих се съгласил с теб - нещо с луничките не изглежда "читаво", но явно той ги вижда по различен начин.
[beer]

мисля, че е високата честота е останала а е "размазал" (изгубил) средните честоти - и от там създава илюзията за дълбочина на фокуса, но след като е запазил високата честота на луничките, те излеждат като "изрязани" (не на място)

хвърлих поглед и на други негови творби, и щях да реша, че ги е снимал с много плитък фокус, но изглежда го е направил с ретачване, ако съдим по тази снимка с луничките.
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: Slivenski   
Дата:   03-02-16 14:36

Самата осветеност на луничките не следва осветеността на лицето на модела. Около върха на носа и по устните също не ми изглежда добре. Освен това, от рамото към гърба те изведнъж сякаш изчезват. Честно казано, не разбирам от лунички и не бих обърнал внимание, ако не беше тази тема, а просто видя снимката. :-))


[beer] [beer]
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: Murnau   
Дата:   03-02-16 15:57

ебати "великата" снимка
луничките са правени на фотошоп разбира се
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: Murnau   
Дата:   03-02-16 15:59

по темата - отговорът на Максимов е нищо друго освен лицемерно политически коректно отношение - това по никакъв начин не е толерантност
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: lili84   
Дата:   03-02-16 16:04

Що е критика..
Критика (от на френски: critique и на старогръцки: κριτική τέχνη – изкуството за разбор, съждение) е
откриването на противоречия;
откриването на грешки и разборът им
разбор (анализ), обсъждане на нещо с цел да му се даде оценка (например, литературна критика);
отрицателно съждение за нещо (в изкуството, обществения живот и др.), указване на недостатъци;
изследване, научна проверка на достоверността и истинността на нещо (например, критика на текст, критика на исторически източници).
отзив, обсъждане на нещо с цел изразяване на гледна точка.
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: tycoon   
Дата:   03-02-16 16:09

Критиката се приема само когато не ти пука за нея. Същото е и със прошката - дава се когато си забравил.
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: hrup   
Дата:   03-02-16 16:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: lili84   
Дата:   03-02-16 16:17

Само нз защо всички ме напададе мен..аз не си налагам мнението или критиката на никой не казвам че съм голямата работа не съм обидла и никой за сметка на ашите нападки към мен.
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: lili84   
Дата:   03-02-16 16:21

Илиян б ми дължи извинеие за обидите и тешките думи и обвинения отправени към мен аз пък ще му се извиня че толкова рязко съм му направила критика за три от кадрите му дори не съм знаела че са негови .
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: hrup   
Дата:   03-02-16 16:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: ishootraw   
Дата:   03-02-16 16:28

Няма нужда да връщаме лентата и дискусията. Пуснах темата не за това. Исках просто да покажа, че "политическата коректност" и добрият тон, дори и лицемерни са една добра посока. Отколкото обиди и подмятания. Мисля, че примерът, който показах е добър.
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: hrup   
Дата:   03-02-16 16:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: ishootraw   
Дата:   03-02-16 16:48

Мисля да приключа темата с това: "Competitions are for horses, not artists." Bela Bartok.

Благодаря за мненията и гледните точки.
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: hrup   
Дата:   03-02-16 16:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.