Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: 500px....
Автор: Lycan   
Дата:   16-01-17 21:24

http://fineartamerica.com
продава много по-добре от 500px
въобще не се среща класиката бръмбар на сламка

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: pumabg   
Дата:   16-01-17 22:41

Masterpiece Никога не съм имал толкава точки за нито един кадър...[smilie5] Това обаче, което прави впечатление са над "13 500 views"....


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: demiman   
Дата:   16-01-17 23:59

[smilie18] [smilie18] [smilie18] Това сигурно заради исото [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: pachok   
Дата:   17-01-17 01:48

Фотографията не само, че не запада, но и се развива. Има в пъти повече добри и качествени снимки от преди. Проблемът е, че и броят на пишман фотографите расте със светлинна скорост, а знаем че на една читава снимка се падат поне 1000 посредствени. Та от всичката тази плява малко трудно се достига до най-добрите попадения.
Относно 500px - забелязвам разни чичковци, които като ти станат последователи, дори и снимка, на която си бършеш задника да качиш, пак ти я лайкват или добавят в любими, Други които ти пишат мили коментари под снимките и трети, които ти лайкват по 5-10-15 снимки наведнъж. И това го правят непрекъснато, не само с вас, но и със стотици други потребители в сайта. Та тези 3 типа персонажи използват следния психологически принцип - 'Направи ли някой нещо добро за теб, се чувстваш длъжен да отвърнеш на акта му на щедрост', а актът не остава скрит, ако са ти гласували за 10 снимки на веднъж, а не за една-две както обикновено прави нормалният човек.
Като чичката въпроската процедура 50 пъти през деня, дори и 40 от 'клиентите' му да не отвърнат на жеста, останалите 10 го правят. Та така 'пробиват' въпросните индивиди с посредствени снимки, и не те са виновни, а тези които им се хващат на въдицата. Средноинтелигентният човек лесно може да разпознае профилите на подобни автори (няма как да имаш 1 000 000 гледания и 100 хиляди лайка от снимки на гълъби пред входа или на моста срещу увас), та съветът ми е като видите такива - нито един лайк, дори и да качат 1 хубава снимка на фона на бозата им - пълен игнор. Нека да си знаят място и да няма спекулации. Оставе ги, че си чешат егото, техен си проблем, въпросът е да не им позволяваме да излизат напред в класациите, за сметка на други колеги, които са хвърлили много повече труд и предлагат по-качествени изпълнения, но остават незбележими назад, заради въпросните тарикати.
(Разбира се човек трябва да се съобразява и с вкуса на масата, а не да хейтва, само защото на него не му допада определен стил на работа или защото не харесва котенца :-))

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: CDman   
Дата:   17-01-17 09:34

pachok

Разбира се човек трябва да се съобразява и с вкуса на масата, а не да хейтва, само защото на него не му допада определен стил на работа или защото не харесва котенца


Това е абсолютна истина. [smilie24]

Всеки има пристрастия към собствените си снимки защото знае колко труд е вложен, но обществата са доста инертни и вкусовете трудно се превъзпитават. Решението според мен е автора да се нагоди към вкусовете на срeдата, а не да се мъчи да обясни на всички колко хубави са неговите снимки.

Накратко - вижте кое се харесва (портрети и будоар на секси мацки, котенца, екзотични пейзажи па ако ще и "бръмбар на трънка") и сложете подобни снимки в профила си. Тези снимки ще ви донесат популярност, а покрай тях ще забележат и другите.

Не приемайте това за 100% истина. Както каза един по-умен човек от мен - нямам акъл за да давам. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: gbrain   
Дата:   17-01-17 10:26

Автор: CDman
Дата: 17-01-17 09:34
...
"Накратко - вижте кое се харесва (портрети и будоар на секси мацки, котенца, екзотични пейзажи па ако ще и "бръмбар на трънка") и сложете подобни снимки в профила си."

Е това е много грешно, извинявай [smilie5] Нито ще бъдеш себе си, нито щастлив от това което правиш [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: batsali   
Дата:   17-01-17 10:32

Екстремните металисти трябва да правят поне по една балада с Лейди Гага на албум.... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: bg2014   
Дата:   17-01-17 10:38

Интересно тълкуване на фотографията като бизнес: "Вижте кое се харесва."
Колкото и точки да имате вижте НЕ кое се харесва, а кое се продава. Защо иначе сте там ( в сток сайтове )?
Колега pumabg, след 13 хил. прегледа КОЛКО продажби имаш на този кадър (дано да са много естествено). Красиво е!



Публикацията е редактирана (17-01-17 12:35)

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: CDman   
Дата:   17-01-17 11:13

Реално колегите, които се оплакват от липса на внимание са себе си т.е. снимат в свой собствен стил, но пък не са щастливи, че други са по-вървежни. [smilie8]

Ако търсиш да се продадеш няма друг начин освен да направиш компромис и да потърсиш начин да се харесаш на повече хора. Иначе може цял живот да чакаш някой, който да те оцени.

Всеки си решава сам. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Lycan   
Дата:   17-01-17 15:12

> Masterpiece
> Никога не съм имал толкава точки
> за нито един кадър...[smilie5] Това
> обаче, което прави впечатление са
> над "13 500 views"....

Всеки месец нова клавиатура щот се изтриват копчета :)
Този случайно го барнах, че пуска безогледно коментари под всякакви снимки. Просто ми беше във фийда и такива неща изплуват.
Иначе има добри неща и въпреки това не може да стигне горния маг

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: viara123   
Дата:   17-01-17 18:10

Едно питане: някой нещо във Файн Арт продал ли е, щото аз нищо

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: pumabg   
Дата:   17-01-17 21:11

bg2014 две неща за протокола ! 500px не е сток сайт ! Това е сайт за фотография с възможност за закупуване на определени снимки. Но само ако автора желае и при условията на сайта.
Шедьоварът с 13 500 гледания за съжаление не е мой... Знам, знам далеч съм от нивото на този скрит талант но какво да се прави не може всички да сме толкова добри...[smilie3]

update:
Сега погледнах, гледанията са вече почти 34 000.... [smilie5]



Публикацията е редактирана (17-01-17 21:22)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »