Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  19  20 ..  30 ..  37  38     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Krassy   
Дата:   04-11-16 01:20

Не бих взел отношение към това твое твърдение...

Когато говорим за техника, единствено можеш да да използваш като аргумент качеството на картинката.
За художествената и стойност това няма никакво значение...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: hemilio   
Дата:   04-11-16 09:05

Краси,моите уважения,но света върви напред за добро или лошо,нещата се променят.
Адаптираш се или оставаш в миналото.
Не трябва да се отхвърля,това,което не се разбира.[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Vanquished   
Дата:   04-11-16 10:19

Къде е мазнята по-точно???

https://500px.com/lycan


https://500px.com/_tuck4


На колко говна съм попадал с фулфрейм, ама знам, че е от обработката, не си правя генерални изводи.



Публикацията е редактирана (04-11-16 10:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: itilien   
Дата:   04-11-16 10:23

Проблемът не е в самите тела на фуджи, на доста хора им харесват. Проблемът е в х-транс сензора им, който една камара хора не харесват, защото е изчанчен и както изглежда, не може да възпроизведе достатъчно детайлна картина, което не знам дали си личи при хора, но при пейзаж е трагедия. Аз толкова странна форма на клони и зеленина по дърветата не бях виждал. То дори теоретично да го погледнеш, тоя филтър има по-малка цветна резолюция от байера. Ама маркетинг, какво да го правиш. Ще следя да видя сватбените фотографи, които сега вземат х-т2 дали ще се задържат на него.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: stzz   
Дата:   04-11-16 10:28

...........абеее - Да живей маркетингъ!!!

Религиозността е втъкана във човека, и ако той я отрича в традиционния и смисъл, празнината се запълва от такава в смисъл по избор -в случая, технологична религиозност,......[smilie5] ...... ко да прайш.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Vanquished   
Дата:   04-11-16 10:39

itilien, конвертирането е куцо, iridient най-добре се справя, но си е изчанчено, в зеленото особено. А когато в конвертирането се прекали с шарпенето става кофти вярно е, просто си трябва познаване на недостатъците, за да се направят нещата като хората. И новият 24мп сензор е по-добре, особено от първото поколение 16мп Х-Транс.

ПП - Гледам сега едни снимки в избрано...ами не блестят особено с детайл в дърветата, да не кажа, че никакъв го няма, а са Байер матрици...



Публикацията е редактирана (04-11-16 10:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: itilien   
Дата:   04-11-16 10:49

ами аз не виждам как един сватбен фотограф, който обработва хиляди снимки ще тръгне да го прави с иридиент, още повече, че дори го няма за уиндоус. А аз някъде гледах и кадри от иридиент, дето изглеждаха доста подобно. Една идея по-добре, ама пак подобно. Тоест още не съм видял нещо, което може да се каже, че е "като хората"

Просто не мога да си обясня за какво им е да правят сензор, който има по-ниска цветна резолюция и никой не може да прочете като хората, при положение, че единствения проблем, който би трябвало да решава- да няма моаре, всъщност не е проблем при много други камери без АА филтър. Единствената останала причина, за която се сещам е маркетинга.

А снимките в избрано не са добър начин за оценяване на каквото и да е, при положение, че нито се знае как са снимани, нито с какво.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Emoxide   
Дата:   04-11-16 11:29

itilien много се палиш. Няма смисъл. Фуджи не е твоята марка. А и силата на X-Trans е предимно при други жанрове. //стрийт и снимане на хора/портрети
Мнозина си накупиха MAC-ове заради хубавите им дисплеи и щото поддържат irident и Aperture.
FUJI-X система може да бъде бюджетна ако избереш само два обектива, които харесваш, купиш ги втора ръка с евтино тяло X-A1-2/А-3 дето имат нормални матрици от SONY NEX-6/NEX-7

Но това, че ти идея си нямаш с какво и как да конвертираш *.RAF от X-Trans е твой проблем.
Има доста хора, които могат и знаят как да работят с такива файлове и да вадят доста хубава картина.
Мога да те насоча към някои: HTML, mihajlov2, SteliyanStoyanov, gchokov, motif, kalynsky - съветвам те да се обърнеш към тях, да ти покажат примери.
Така или инак за тебе лично имаш само един вариант за тяло - FUJI X-A3 дето ще ти е лесно за работа после. Но чисто като тяло няма да ти хареса, щото няма въртящ всестранно дисплей.

Що се отнася до решението на FUJIFILM да измислят X-Trans не е свързано само с преодоляването на моаре-то. Има повече зелени пиксели, които улавят повече светлина. Респ. по-добро представяне при по-високо ISO. Според мен FUJI X-Trans е чудесна за снимане в B&W , особено с дълбокото си черно.

Тялото дето най-много щеше да те радва и да те докарва до блажено задоволство вече не се произвежда, щото корпорацията майка закри фотоотдела на същия бранд... но в тази тема е еретично да се споменават други марки производители на фототехника, хеле пък да не са японски [smilie5]



Публикацията е редактирана (04-11-16 12:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: iliyanb   
Дата:   04-11-16 11:31

itilien, ако не е тайна, с каква версия на адобския софтуер работиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: itilien   
Дата:   04-11-16 11:41

Не мога да кажа в момента, защото не съм вкъщи да видя. Но не е най-последна със сигурност. Аз обаче освен с нея пробвах и обърнах файловете в днг през последна версия на днг конвертора на адоб. Резултатът беше същия. Пробвах и с последна версия на кепчър 1 - същия резултат. Фотонинджа щях да свалям, ама не ми се занимаваше да пращам мейл за трайъл версията.

Сега дали идея си нямам с какво и как да ги конвертирам не е баш така, защото попрочетох доста. Знам, че иридиума е най добър, само дето няма как да го пробвам, а и не вярвам да е устойчиво решение, защото е дело на 1 човек, дето не се знае до кога и как ще го поддържа. Ако бях професионален фотограф с установен уъркфлоу в лайтрум например едва ли щях да се доверя и мина на такъв софтуер. Знам и че адобския конвертор би трябвало да е подобрен в последните си версии, но поне с днг конверсията не забелязвам подобно нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: virosh   
Дата:   04-11-16 11:48

Знам че тук софтуера с отворен код не е на почит, но защо не пробвате с RawTherapee, PhotoFlow, Photivo...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Emoxide   
Дата:   04-11-16 11:50

"пробвах и обърнах файловете в днг през последна версия на днг конвертора на адоб" - определено това е грешка! Няма как да се надяваш на друг резултат.
ORF имат специфичен алгоритъм на демозайкване.
Както ти казах, обърни се за акъл към хората с горните никове, дето ползват Фуджита и разбират.
iliyanb също отдавна е с фуджи и ги владее, но точно неговият жанр на снимки не е толкова ангажиран с микродетайлността и цветността които търсиш ти.
Що се отнася до Adobe софтуера, изтегли си най-новите версии на Lightroom 6.7 или ACR9.7 за Ps

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: itilien   
Дата:   04-11-16 11:58

RAF са файловете, орф са на олимпус.

По-скоро ми покажете нещо, дето смятате, че е конвертирано както трябва. Аз поне не намерих никъде. На дървета в далечен и много далечен план най си личи.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: lamerko   
Дата:   04-11-16 12:09

Най-лесното е да свалиш готови пресети за X-Trans за светлата стая и да тестваш набързо с тях - абсолютно нищо ангажиращо. Конвертирането с настройки по подразбиране определено не водят до добър резултат. Но все пак има начин за частична автоматизация. Макар и да съм сигурен, че вче си отписал Фуджи - първоначалното впечатление е най-важно, все пак субективния фактор дали ти харесва нещо или не си е нещо лично. Феновете на Никон недоумяват какнякой бо си купил Канон, визирайки някакви цифрички в някаква си табличка... феновете на Сони пък си мислиш че ги лъжиш, когато им кажеш, че има и други марки... канон феновете постоянно се мъчат да оборват някои необорими факти, макар и напълно безсмислено. И т.н. - всеки си е намерил своята истина. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Emoxide   
Дата:   04-11-16 12:15

lamerko [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: itilien   
Дата:   04-11-16 12:20

Ами аз не съм фен на никоя марка. Просто си правя трезва оценка на това какво предлага системата и даденото тяло и на каква цена. И понеже гледам, че има някакво масово течение да се минава на фуджи, рекох да видя как е хавата там. Приятелката ми е с канон 6д и снима сватби, ама и тежи, та се зачудих дали не може да си унифицираме системите, минавайки на фуджи.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: motif   
Дата:   04-11-16 12:24

Разбира се, че може...и моделите са X-T2 и Pro2.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: lamerko   
Дата:   04-11-16 12:30

itilien: аз също имам 6д. След година работа с X-Trans - реших да разкарам цялата канонска техника и да премина на по-висок клас Фуджи. До месец реално ще съм пуснал в базара всичко, дето го имам. Знам, че има "за" и "против", технически данни (безсмислени) и т.н., но аз снимам за кеф и установих, че с Фуджито ми е по-добре. Субективно и лично :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: itilien   
Дата:   04-11-16 12:34

Ами не знам, поне за момента това, което виждам като качество от Х-транса доста меко казано не ми харесва.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: motif   
Дата:   04-11-16 12:37

Въпрос на избор...Аз обожавам картинката на Фуджи пък.Най-доброто което съм имал.А съм имал много, може би освен Никон и Олимпус.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: didesignbg   
Дата:   04-11-16 12:44

Определено ACR и X-Trans e рецепта за омазване на финия детайл. Мислех си че нещо са оправили от адоуб но погледнах ревюто на х-т2, ами същата работа.
Пускал съм снимката и преди. Х100s гледайте само първите два отрязъка, нивото на детайл което маже ACR e просто впечатляващо.

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/jocl6152.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2016-11/qcsj5407.JPG


http://di-sign.org/temp/x_trans/raw_3.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Emoxide   
Дата:   04-11-16 12:45

SteliyanStoyanov е човекът с пейзажите. Хем той снима с X-T10, направо не ми се мисли какво ще стане ако си вземе X-T2

Мисля, че е добре да се обърнеш към него, itilien.

Що се отнася до m4/3 техните матрици пък просто не забелязват микродетайлите в пейзажите, там с каквото и да конвертираш - все едно да чакаш от умрял писмо.



Публикацията е редактирана (04-11-16 12:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: марвес   
Дата:   04-11-16 12:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: krist   
Дата:   04-11-16 12:53

"FUJI X-Trans е чудесна за снимане в B&W , особено с дълбокото си черно."

Как точно го дефинираш това "дълбоко черно" и предполага ли по-ниска динамика? Как това е добре за Ч/Б?


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: itilien   
Дата:   04-11-16 13:08

е хубаво де, ако само тоя иридиум конвертира добре, човек трябва да си смени компютъра ли, че да работи с тоя апарат?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  19  20 ..  30 ..  37  38     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »