Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  35  36  37  38     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: virosh   
Дата:   05-02-18 17:04

@Ivodam [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Pac   
Дата:   05-02-18 17:12

Аз преди време си задавах същия въпрос. 10-24 или 16? Избрах 10-24, но продължава да ме сърби за 16-ката и се каня скоро да взема и нея.



Публикацията е редактирана (05-02-18 17:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: enizvk   
Дата:   10-02-18 17:49

Аййдее с новите обективчета и Fujifilm X-H1 ще се радваме и на нов ъпдейт май. Ех който има xt20 и GFX Поне :)

FUJI RULES... New updates coming FujiRumors



Публикацията е редактирана (10-02-18 17:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: sirkhann   
Дата:   10-02-18 21:03

Не искам да ставам гаден, ама един голям дудук за хората, които ползват ръчнофокусни обективи с Фуджи. За разлика от всички други безогледалки с IBIS, X-H1 ще предлага стабилизация само с нативни обективи. Поне така пише в линка по-горе. Освен това двойната стабилизация няма да работи толкова добре или изобщо с 18-55 и 10-24... Язък [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-02-18 21:22

Подозирам, че тази екстра ще е по-скоро за снимащите видео. Там има може би най-голям смисъл от клатещ сензор. Могат евентуално да вкарат и някаква екстра за намаляване на моарето с разклащане, супер резолюция, ... зависи колко патента са си купили.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: io_bs   
Дата:   10-02-18 21:29

написа:

> Не искам да ставам гаден, ама един
> голям дудук за хората, които
> ползват ръчнофокусни обективи с
> Фуджи. За разлика от всички други
> безогледалки с IBIS, X-H1 ще предлага
> стабилизация само с нативни
> обективи. Поне така пише в линка
> по-горе. Освен това двойната
> стабилизация няма да работи
> толкова добре или изобщо с 18-55 и
> 10-24... Язък [smilie23]

Пише, че има стабилизация с всички XF и XC обективи, което не значи, че с други обективи няма да има. А стабилизацията на Oly E-M1 II също достига 5,5 стъпки.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-02-18 21:35

Това със стъпките е относително :) изчислява се доста относително и е някаква усреднена стойност от проведени някакви тестове с някакви хора...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: io_bs   
Дата:   10-02-18 22:15

Така е, но например и CIPA тестовете за издръжливост на батериите се изчисляват относително. Хубавото е, че са правени на еднаква база и могат да се използват за сравнение между различните фотоапарати.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: kvakioh   
Дата:   10-02-18 22:18

Ако има стабилен peaking и подобните, дреме на никой за някаква стабилизация...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: sirkhann   
Дата:   10-02-18 22:23

На мен ми дреме, на теб ако не ти дреме, не я ползвай.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: enizvk   
Дата:   10-02-18 22:39

Амии все още е rumors все пак. Fuji обичат изненадите. Примерно последния ъпдейт за хт20 казаха че само е добавено местене на фокусната точка като екраната не свети, обаче по размера на ъпдейта и по това, че някои операции станаха по бързи съдя че не е само това :)
Аз се кефя на новите функции щото като купувах камерата. ме удовлетворяваха наличните такива. А те не спират да добавят още.

Иначе досега снимах само с ръчки почти. Ама след 23/1.4 и 56/1.2 ...... си ги рязпродадох почти всичките :) Много съм изпуснал...

Като имах Pentax K3 стабилизацията беше в тялото и със същите обективи сега на фуджи снимам на по ниски. скорости с по добри резултати. На теория ми е ясно как е. На А7III може и да отстъпва, за видео също. Ама ако си купувах тяло за 3600 за професионална работа където е важен автофокуса и бързината, едва ли щях да ползвам ръчки. Пък и хората трябва да си продават обективите.
Лично мнение все пак. всеки има различни нужди, а те за да го направят така явно гледат мнозинството клиенти. А тая фирма обръща внимание на клиентите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: ombre   
Дата:   11-02-18 09:34

enizvk ...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: farushko   
Дата:   11-02-18 10:17

И аз скоро си купих бърз автофокусен Фуджи обектив и май забравям за ръчнофокусните от сега нататък. Може да са скъпи XF обективите, но си залужават цената.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: virosh   
Дата:   08-05-18 09:02

Тази тема не знам защо така потъна.
Хайде да ни е честит новия firmware за X-T2.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: uri64   
Дата:   08-05-18 10:28

И за Х-Е3 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: uri64   
Дата:   08-05-18 10:35

Въпрос - някой ползва ли mobile app-а на Фуджи за да управлява камерата през телефона при снимане? При моите тестове (на Х-Е3) работи добре, но в app-а на телефона (андроид ако има значение) автофокуса винаги е на AF-S е в точка, макар и на камерата да е нагласен примелно на AF-C и в зона...т.е. през телефона не ми се получава ползването на следящ фокус. Нещо в сетингите ли трябва да се пипне или си е просто така самият app?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: virosh   
Дата:   08-05-18 11:00

@uri64, ползвам го но винаги в AF-S режим и с една точка. Просто не ми се е налагало за друго.

Предполагам че винаги можеш да им пуснеш бъг репорт за самия application и да им опишеш кое не работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: chukov   
Дата:   08-05-18 11:06

Излезе и последният ъпдейт за XT2

http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/software/firmware/x/xt2/index.html

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Ivodam   
Дата:   08-05-18 13:08

Фуджи рулец!!! [smilie24] [smilie24] [smilie24]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: dreamitko   
Дата:   09-05-18 20:22

Привет.
Със сигурност Аз съм тъпанара..., ама рекох да споделя че нещо не ме кефи 18-55 2,8..!!!! Въртя суча, Ей не мога да докарам тавряс снимка с боке..!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: dreamitko   
Дата:   09-05-18 20:34

Мили хора ползващи Fuji X...!!!
Голяма грешка ли направих дето си купих и монтирам преходници на Никон+50/1,4 и Зоркий+Индустар 2,8....!!!!?
Абе то всичко ОК, ама таквиз петна по матрица не бях виждал дори на снимките на "Аполо 13" при първото кацане на Луната!!!!
Тези обективи и шибаните преходници имам чувството, че фърлят масло от картера..?!? Дали е от масло или нещо друго, Беш ли мааму!!? Последния път чистих в нясвяст- такова чистене и в апартамента не съм правил /когато жената ми е сърдита../!?
Иначе обективи сменям само и единствено в суха баня/тоалетна вкъщи, където опрашат мостра е сведена до нула..., ама Ха ся де..!!!?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: io_bs   
Дата:   09-05-18 20:46

Митко, аз често сменям обективи, включително и навън. Повечето са „нативни“, понякога имам прашинки по сензора, но с вграденото чистене и с духалка се махат лесно. Ползвам и един ръчен Тамрон с преходник, но не съм имал проблеми с него. Какъв преходник имаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: sirkhann   
Дата:   11-05-18 21:02

Повечето СТАРИ ръчни обективи изглеждат ужасно в сравнение с нативните. Да не е просто мазоч от обектива?

Май marves навремето беше хранил някакви преходници, че пускат стружки. Да не е някой кьорфишек тоя, дето го ползваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Ivodam   
Дата:   11-05-18 22:20

Току-що инсталирах новия фърм на Фуджи Х-Т2.
В качеството на горд собственик на Фуджинон 100-400 не може да не се кефя макс на това:

Enhanced Phase Detection AF
Latest updates to the AF algorithm provide the following performance enhancements :
1) The low-light limit for phase detection autofocus has been improved by approximately 1.5 stops from 0.5EV to -1.0EV, raising the precision and speed of autofocus in low-light environments.
2) The range at minimum aperture has been expanded from F8 to F11. For example, even when using the XF100-400mmF4.5-5.6 R LM OIS WR with the tele converter XF2X TC WR, phase detection autofocus can now be used.
3) Major improvements have been made to the AF-C performance while operating the zoom, which provides major benefits when shooting sports and other scenarios in which the subjects moves unpredictably.
4) Finely-detailed surface textures of wild birds and wild animals can now be captured at high speed and with high precision as a result of improvement in phase detection autofocus.



[smilie24]



Публикацията е редактирана (11-05-18 22:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: sirkhann   
Дата:   14-05-18 20:20

X-T100 става реалност [cool] X-T20 с баер цветен филтър. Най-накрая!!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  35  36  37  38     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »