Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: pliska   
Дата:   26-11-15 10:48

colorphoto:Върни се във въпросното фото и го накарай да ти го
сканира на ново.Аз лично бих постъпил така.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: hose   
Дата:   26-11-15 16:32

ще, ама дали ще стигне 1:1

Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: colorphoto   
Дата:   26-11-15 18:10

Да,Плиска ще отида,ама предвид че има банд по дължината на целия филм какво може вече да се направи не знам!

Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: pliska   
Дата:   26-11-15 19:08

Понякога попада някоя гадинка като прашинка например.Нека го сканира на ново може да е по-добре.Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: batsali   
Дата:   26-11-15 21:42

Мене цветните негативи окончателно ме отказаха от самоделните установки с DSLR.

Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: colorphoto   
Дата:   26-11-15 23:54

Pliska: Не е до сканирането,филма е развален с този банд при проявяването,което е най-лошото.

Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: colorphoto   
Дата:   26-11-15 23:56

По въпроса за сканирането с ФФ ДСЛР пробвах такова от опитен фотограф с репутация и резултатите са променливи.....

Бая играчка си е и трябва много да се внимава и да не се бърза.

Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: stef7   
Дата:   27-11-15 22:11

The Art and Science of Reproducing Kodachrome

Огромен труд на един човек посветил 18 месеца да изследва кой е най-добрия метод за репродуциране на Kodachrome не казва сканиране. PRF документ от 164 страници в много примери и сравнения между различни скенери плосък + няколко 2 филмови coolscan V измежду тях + DSLR метода, вярно използвана е не най-добрата за целта камера - Nikon D700, само 12Мpx, но си струва да се погледне

http://www.mediafire.com/download.php?qc67n2gkdz3viyp

и дискусия по темата

А тук статия от автора на The DAM book, откъдето тръгва DSLR сканирането. Различни технически постановки, включително и някои фабрични от Никон, включително и ES1. На който му чете и гледа през уикенда :). Най-отдолу има линк към статия в PDF формат с още технически подробности

http://www.dpbestflow.org/camera/camera-scanning


+ филмче


Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: chovecheto   
Дата:   28-11-15 00:11

pliska,от други теми където пускаш уж небрежни съвети къде да се отиде се разбра, че ти си от въпросното фото. Първо при такава "реклама" никога не бих дошла при теб и второ що за собственик/служител си, който се прави на утрепан във ФФ и така набира клиенти???
И понеже съм злопаметна, имам бегъл спомен, че преди време се подвизаваше и под друг ник със същите рекламни трикове.[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: colorphoto   
Дата:   28-11-15 00:47

chovecheto: И на мен ми минаха такива асоциации през ума още преди да отида.....

Аз мисля ясно съм описал че има банд по самия филм,а не само по скановете и който е с никнейм pliska,не го ли разбра че пише да ходя за ново сканиране,или наистина е всъщност от въпросното ателие,предвид че и никнейма му е асоциативно близък до локацията на фотото?

И друго ми направи впечатление,освен за това фото на Лидице,от съфорумеца PLiska имаше насока и за фотото срещу операта,а в пликчето с диска със скана,/който си изпросих,щото не ми бяха казали да си взема флашка,а те уж записвали на флашки на клиентите/ имаше рекламна картичка на фотото срещу оператаааа.....

И на двете места не приемат само скан,или само проявка,макар да не е упоменато в ценоразписа им.....

Случайности?

Pliska писа тук че сканирането на цял филм е 3 лева,аз не повярвах и се оказах прав ,сканирането на смислена резолюция не е 3 а 7 лева и с проявката се закръглят поне.

Нямам нищо против цената,не искам да ми работят безплатно,но ако се рекламира тук трябва да се пишат точно нещата,предвид че от този форум никой няма да се задоволи със сканиране на минималната резолюция за пощенски картички.



Публикацията е редактирана (28-11-15 01:05)

Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: hose   
Дата:   28-11-15 14:45

I’ve since learned that at an exhibition in Hobart in late 2011 he sold half of the 20 framed prints on offer for several thousand dollars each. A flatbed could give good results after all.

[smilie5]


аз бих казал маркетинг… интересно изследване обаче [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: stef7   
Дата:   28-11-15 15:31

@hose
Гледай сега колко заблуждаващо може да бъде едно изказване извадено от контекста. Преди него:

With another photographer friend also on a scanning quest, I went to visit a professional photographer who scanned his 6x17 Velvia positives using EPSON 700 flatbed.

6х17cm Fuji Velvia това е голям формат. Сканирано 2200dpi на инч с Epson V700 при най-високо качество на печат от 300dpi са 45х124см.

Ти някога през живота си печатал ли си на такъв размер ? Аз не съм. Мисълта ми е че Epsona дава добро качество когато се сканира голям и среден формат, което е достатъчно за голяма част от приложенията на снимката. Среден формат сканиран на Епсона ще даде по-добър отпечатък 40х60 примерно в смисъл повече детайл, отколкото 35мм сканиран на добър филмов скенер примерно Coolscan. Но разбира се скана на среден формат на Coolscan ще е доста по-добър сравнен със същия на Epson.

Според мен не е маркетинг, доста истинско ми изглежда даже, човека е изсипал тонове примери и сравнения, всеки може да ходи и гледа и да си прави изводите. За мен поне беше много интересно да сравнявам чисто визуално резултатите от различни скенери и DSLR



Публикацията е редактирана (28-11-15 16:02)

Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: max-1   
Дата:   28-11-15 16:35

Какво вижда скенера :

Nikon coolscanLS8000/9000 :

http://www.filmscanner.info/Bilder/UsafNikon9000.gif





Epson Perfection V800 Photo :


http://www.filmscanner.info/Bilder/EpsonPerfectionV800_USAF_EpsonScan.jpg



А това е най-добрия ЕПСОН



Публикацията е редактирана (28-11-15 16:36)

Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: colorphoto   
Дата:   28-11-15 16:42

Това верно ли е?

Чак не ми се вярва да има такава сериозна разлика.

Много читави сканове съм виждал от сериозните епсъни.

Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: hose   
Дата:   28-11-15 23:06

stef7 - въобще нямах предвид скенера или качествата му, както и качествата на самите снимки - и аз обърнах внимание на формата, тук дори не съм виждал подобна камера, какво остава за подобни копия, това което ми направи впечатление и ми хареса е факта, че ги е продал за толкова пари - за това написах маркетинг [smilie24] обърни внимание също така, че е продал само копията, не скановете [smilie3]

иначе човека е свършил невероятна работа! адмирации и благодарности за линка! отвори ми очите в много отношения

липсват ми само сравнения с Imacon/Hasselblad, но тъй като съм работил с тях, имам идея на какво са способни…

това което е дадено по-горе от max-1 абсолютно не може да е вярно - резолюцията им е практически еднаква, човека много добре описва характеристиките, отделете време да го изчетете, поне основните неща, и в много случаи дори казва че Епсъна е по-добър, но му липсва острота, която Кулскана дава, за сметка на флеър, който аз лично не знаех че има, при това доста съществено го има ако трябва да сме честни… много добро впечатление ми направиха и ДСЛР скановете - честно казано май скоро (или дори вече) този метод ще задмине скенерите, най-вече защото те не се развиват

оказва се между другото и че ICE технологията далеч не е толкова добра… абе жестоко изследване, браво на човека [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: stef7   
Дата:   29-11-15 10:28

На запад, основно САЩ има някаква традиция да си купуват фотографии и да ги окачват на стената. Т.е. има някакъв що годе разработен пазар. И разбира се има хора които са добри фотографи и като добавиш добър маркетинг се стига до някакъв добър резултат. Така е. Просто страната и пазара са огромни има много на брой богати хора и подобно нещо може да върви.

Иначе за документа, това е орязаната версия, пълната се купува, но там ти дават достъп до скановете в пълна резолюция. За мен е огромен и впечатляващ труд и да определено показва че DSLR скан особенно за 35mm филм при новото поколение камери с повечко мега пиксели е абсолютно валидна алернатива. Скановете в този документ са правени s Nikon D700, последните генерации DSLR камери и сенсори са с повече и резолюция и динамичен диапазон. Имам мнения на поне още 2 професионалисти/фотографи с доста опит в сканирането които твърдят че DSLR e ако не по-добър то поне наравно с Coolscan. Но се иска играчка докато се направи правилната установка, много хора не влагат особено време, мисъл, средства усилия и разбира се резултатите не са добри в този случай. А готова не може да се купи. И оттам се тръгва: не става, кви са тия глупости, има си скенери за тая работа. И по форумите веднага ще ти кажат какъв невежа си и не си ли чувал че има филмови скенери та си тръгнал да се занимаваш с DSLR сканиране [smilie5]

Има много информация в документа, като например че не си струва да се ползват ITF Target за калибриране на цвета, резултата не е добър. Като сканираш диапозитив по-добре и лесно е да си го нагласиш цвета при редактирането и обработката. За негатив е по-сложно, там не може да видиш истинския цвят.

Nikon Coolscan дава flair когато не е добре почистен и основно става въпрос за версиите които са само за 35мм филм. Той пише че 9000 не е засегнат (8000 също щото вътре конструкцията е същата като на 9000 с много малко разлики). Проблема с IV/V 4000/5000 e че има едно огледало вътре от оптическата система, което е много открито и лесно достъпно за прах. Попадне ли прах на него, което е практически неизбежно и общо взето бързо, излиза този flair. Скенера трябва да се разглоби, огледалото да се почисти и проблема се решава. При 8000/9000 моделите конструкцията е по-различна и съответно огледалото не е лесно достъпно за прах и съответно проблема го няма.

Epson vs Coolscan. Епсона го дават 2200dpi реални, Coolscana 3900dpi. На цифри разликата е голяма, на практика не толкова, на увеличение се вижда разлика в детайла и тя е в полза на Coolscana. Coolscan вижда по-дълбоко в сенките, без съмнение, динамичния му диапазон е по-голям, вади по-добри цветове. Говоря от личен опит не това което е на документа. Когато се сканира филм с малко и фино зърно и дълбоки сенки като Fuji Velvia и е малък формат (35мм) не мисля че Coolscan има алтернатива измежду скенерите. В смисъл ако се търси максимално качество - това е правилния скенер. Другата алтернатива е DSLR според мен, но още не съм го доказал [smile] . За среден формат обаче където размера на кадъра е доста голям Епсъна е прилична алтернатива. Т.е. не много големи увеличения ще се получат доста добре (печат 40х60 примерно). Мисля също че при печата на подобни увеличения разликата между двата скенера няма да е много голяма, в смисъл видима, във всички случаи не като ден и нощ.

Междудругото да похваля колегата MAX-1, скановете му на Coolscan 8000 са много качествени а цената добра. Нямам идея какво друго се предлага в БГ като качествено сканиране във висока резолюция - тук не говоря за стандартни услуги в по-ниски резолюции за по 5-10 лева на филм а за професионално сканиране. За себе си намерих къде да сканирам среден формат. Докато спретна DSLR установка де [smilie3]



Публикацията е редактирана (29-11-15 10:34)

Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: stef7   
Дата:   29-11-15 11:25

Този документ ,който е извлечение от The DAM Book пише (малко по-свободен превод)


Качество на сканирането с камера (DSLR)

Нашите тестове показаха, че сканирането с камера (DSLR) с много мегапиксели (16+) дава еквивалентен/равен резултат на този с използването на конвенционални филмови скенери. Ние установихме че 35mm сканове с камера са напълно еднакви по качество с които и да е други сканове. При този филмов формат и двата метода сканират филмовото зърно с превъзходни детайли.

Среден и Голям формат филми дават по-добри детайли при конвенционално филмово сканиране но разликите с DSLR сканирането не са толкова видими освен ако не се правят големи увеличения.


Първото издание на книгата е от 2009, и тестовете са правени с камери от това поколение 2007-2009. За конвенционален филмов скан е използван Coolscan 8000. При среден формат доколкото разбирам се прави една снимка на целия кадър ако се използва метода са няколко свързани кадър обединени в един, което не ще и дума си е играчка, резултата според мен ще се изравни и за средния формат.


Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: uri64   
Дата:   29-11-15 11:26

Никой не казва, че с ДСЛР не е алтернатива и/или не става. Въпросът е в усилията и времето, да се направи читава установка, която да дава същите или по-добри резултати със същите или по-големи леснота и удобство на работа. При големи количества леснотата и удобството имат значение. Ако човек има нужното оборудване (ФФ, добър обектив, читава подсветка, подобие на репроуредба, или лесно да може да си направи такава) е нормално да се тръгне по тоя път. Просто трябва да знаеш какъв резултат искаш да постигнеш (в смисъл на практически резултат -примерно разпечатки с определен размер, а не от гледна точка на сравняване на 100 %-ни кропове) и да си прецениш колко ще ти струва да го постигнеш.

Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: stef7   
Дата:   29-11-15 12:09

И една статия която твърди обратно, DSLR не става за сканиране на филм, но повече на "теоретична" основа:
http://theonlinephotographer.typepad.com/the_online_photographer/2012/01/how-to-scan-film-2.html

Въобще прави ми впечатление повечето притивници на DSLR сканирането дават доводи на чисто теоретична основа [smile]

По интересно ми беше едно от мненията на читател по-долу:

Наречете ме противник но моето мнение е че копирането/дуплицирането на диапозитиви с DSLR не е толкова лошо, колкото го правите да изглежда. Има ли по-добри начини за дигитализиране на филм (диапозитивен) ? Без съмнение. Но истинският въпрос е колко по-добри и още по-важният въпрос - колко е по-добрето което ви трябва ?

Само като малко пояснение, започнах да сканирам филми ореди 20 години и първия ми скенер беше Nikon LS-10 и оттогава съм имал няколко различни филмови скенера, последния от които е Nikon 5000. Моя опит е че тези скенери, не дават толкова добри сканове колкото повечето хора си мислят. Не че са лоши но имат своите ограничения.

Имам и използвам Imacon 343 (фалшив барабанен скенер) и Howtek D-4500 (истински барабанен скенер) и също съм ползвал Imacon 848 и Aztek 8000. Така че не съм пълен невежа когато става въпрос за сканиране и оценка на сканове от 35мм филм.

Най-добрите резултати винаги съм получавал от барабанния скенер, но това не е цялата история. Когато казвам че барабанния скан е "по-добър" от дубликат направен с DSLR имам предвид че той е съвсем малко по-добър, разликата не е като ден и нощ.

Много по-важно за мен е колко усилия и време трябват за да се направи скан. Въпреки че имам доста опит с монтирането и сканирането на барабанен скенер, все още ми трябват 15 минути за да сканирам един единствен 35мм диапозитив. Мога да направя DSLR дубликат за 15 секунди, при това с качество което е съвсем малко "по-лошо" от това на барабанния скенер. Дори най-бързите филмови скенери са убийствено бавни спрямо това.

Много специализирани фотографи като мен има голяма колекция от диапозитиви, която е направо невъзможно да се сканира с барабанен скенер или дори с филмов скенер, като Nikon 5000. Ако сканирате 50 диапозитива е едно, ако сканирате 50000 диапозитива е съвсем друго нещо. Моето заключение беше че DSLR копиране/сканиране е единствения начин да дигитализирам цялата си колекция.

Искам също да подчертая че макар на теория да има много недостатъци на копирането/сканирането с DSLR на практика те се преодоляват лесно и аз не съм единствения който мисли така. Казвайки всичко това съм съгласен че това не е техника която е подходяща за всеки, но да се казва че тази технология е невъзможно да бъде използвана и неспособна да даде приличен резултат ми изглежда твърде силно казано.


Защо ли подобни изказвания ми звучат толко близко и познато [smile]



Публикацията е редактирана (29-11-15 12:26)

Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: stef7   
Дата:   29-11-15 12:21

@uri64 Ами не е така, мнозина и не говоря само за този форум, по принцип оспорват и не вярват че DSLR е равностойна алтернатива на филмовите скенери, базирайки се на чисто субективни и непроверени представи. Или теоретични постановки. [smile]

Съгласен съм, струва известни пари и усилия да се направи правилната установка. Но един свестен филмов скенер струва не малко пари а иска и поддръжка която ще се намира все по-трудно и по-трудно. В момента проучвам дали е толкова трудно да се направи такава установка или това е поредното теоретично и съотвено погрешно мнение [smile]



Публикацията е редактирана (29-11-15 12:22)

Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: hose   
Дата:   29-11-15 12:44

хм… приел съм данните на Епсън на доверие, наистина тест сайта го дава 2300, което си е наполовина като резолюция…

определено мненията се различават - и това е нормално, всеки изхожда от своя опит

забележете и че този човек тотално отрича Coolscan 5000 - реално предпочита V, което също е странно

отделно че неговата мисия е била само за Кодахром, който е специфичен филм
в дискусията оспорват и теорията му че е създаден съзнателно леко в синия спектър, за да компенсира халогенната лампа на диа-прожекторите - ако това е така, остава въпроса дали и при другите диапозитиви има, или не…
аз лично също съм си задавал подобен въпрос, но реално халогенните лампи не са толкова жълти, вярно не са и LED, но на дневна светлина изглеждат практически по същия начин
отделно че различните филми и производители имат разлики

много е сложен казуса със сканирането, и от цялото изследване общо взето излиза идеята - кажи ми какво искаш да сканираш, за да ти кажа как е най-добре
явно няма универсален метод, който винаги да дава идеални резултати

между другото това с прахоляка на кулсканите нещо не ми се връзва - някъде прочетох и че е взел чисто нов и пак е имал флеър - нямам идея къде е истината…

той казва нещо което и аз съм забелязал - ако имаш перфектен кадър, не е голям проблем сканирането - почти винаги ще получиш добро изображение, но когато имаш нещо специфично започват проблемите… и има един пример с много нежно градиентно небе и режим - на изгрев/залез - забележете колко различни стават скановете там - понеже и аз имам подобни и съм парвил по няколко опита за скан и никога не са ми харесвали резултатие - и на Имакон, и на Кулскан…

относно теоретичните за-против - аз пък започнах да си задавам следият въпрос - ако оспорваме системата макро обектив-тяло, защо приеаме, че оптичната система на скенерите е едва ли не върха? дори напротив - аз лично подозирам че отстъпва на добрите макро обетиви… същото се отнася и за матриците, които създават изображението…



Публикацията е редактирана (29-11-15 12:49)

Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: uri64   
Дата:   29-11-15 13:19

Ами нали точно в това се крие ключът от палатката - какъв е желаният краен резултат -абсолютните възможности на оптиката и фината механика или желано приемливо качество при определени формати/размери. И от там как да се постигне този резултат с оптимално изразходване на време и пари.
Аз как реших за мен при 35мм филми - взех за мерило на краен резултат разпечатка на сравнително добър мастилено-струен принтер. Някъде бях чел, че при копиране на кадри, заснети на филм е добре да се гони увеличение не по-голямо от 10пъти размера на оригинала. За мен лично резултатите от разпечатки със сходни размери на сравнително добър мастилено струен принтер бяха съпоставими. При положение, че ми беше попаднал читав скенер на приемлива ( определена на база колко би ми струвало да сканирам определен брой филми с определена резолюция срещу заплащане) цена, за себе си реших че не ми се занимава с правенето на установка за преснимане с ДСЛР (а имах на разположение ФФ тяло и 1:1 макро обектив).

При среден формат може би ще е различно. На първо място може би наистина добър краен резултат за ЧБ би се получил при копиране с добър увеличител на хубава хартия. Копиране на хартия от цветни негативи и диапозитиви би следвало да е доста трудно в домашни условия.
Що се отнася до сканиране на среден формат - опитвал съм с плоски скенери на Епсън и Канон и Вюскан и Силвърфаст софтуери, и като сравня за себе си работата с никонски скенер и софуер, ако трябва да избирам и имам възможност - бих взел един куулскан 8000/9000 ако мога да го намеря на добра цена, като знам, че никонските скенери могат да се поддържат, макар и не в България и че никонския софтуер и драйвери могат да бъдат инсталирани и да работят и под Win 10. Но пак си мисля, че за ЧБ доброто копиране на хартия би следвало да е желаният краен резултат.

Та затова си мисля - най-добре е първо човек да реши какъв иска да му е крайният резултат, от там да види дали има смисъл да го прави въобще и накрая да си избере подходящите средства. Със всичките съпътстващи проби и грешки :)

Всичко туй - само лично мнение :)

Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: hose   
Дата:   29-11-15 16:19

крайният резултат е много относително нещо…

обикновенно хората, които все още снимат на лента, искат някакъв теоретичен-възможен максимум, и да пресъздадат това, което лентата все още може, някак си на екран…

не случайно и този човек е озаглавил маТряла - The Art and Science of Reproducing Kodachrome

Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: stef7   
Дата:   29-11-15 19:23

@uri64 - Разбира се съгласен съм с теб. Всеки решава в неговия си конкретен случай какво го устройва. И напълно приемам разбира се ако някой каже - "Искам изпробвано и сигурно решение, каквото са филмовите скенерите, а не да се занимавам и мисля да правя някакви постановки, които един е направил по един начин, друг по друг и не е ясно дали ще получа достатъчно добър краен резултат, кога ще го получа и колко ще ми струва". Не че филмовите скенери са абсолютно безпроблемни или че там няма губене на време докато напаснеш, софтуера и му намериш цаката на сканирането. Но така или иначе са доказано решение, поне що се отняся до серията Coolscan на Никон и един два скенера на Минолта които уви отдавна не се произвеждат още по-малко поддържат. Новите Plustek и Reflecta са ми тъмна Индия и ревютата са противоречиви.

Просто искам да кажа и покажа че DSLR са реална алтернатива, щото това на повечето не изглежда така. "Тва с DSLR са някакви измислени истории, не може да се мери с филмов скан щото еди какво си и еди какво си (все теоретични постановки). " Подобни коментари изобилстваха в друга тема за DSLR сканирането преди месеци. А и в тази ги има :)


Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: hose   
Дата:   30-11-15 00:30

аз вече реших да пробвам, скоро ще събера една постановка и ще видим какво ще стане… живот и здраве ще споделя тук :) нещо ми подсказва обаче, че това ще е най-добрия метод за моите цели, но да видим все пак… като поръчам и дойдат чарколяците и всичко ще си покаже…

относно скенерите - да, от една страна е добре създадена специално за целта машина, от друга много често резултатите не са никак добри, сега докато четях материала осъзнах какво и къде куца
пък и с тези безумни цени, за техника… поне трета ръка вече… все по-малко си заслужава риска, аз лично за това не смея да поръчам кулскан от ибей

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »