Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Microsoft surface book
Автор: mmjm   
Дата:   08-10-15 18:22

Това за "енергийно независимия" настолен компютър, ми стана интересно. Как го постигна?

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GenaDP   
Дата:   08-10-15 18:32

и аз бих искал лаптоп, на който да мога удобно и с кеф да си работя на всякъде

Къде точно е това "навсякъде"? В кенефа, в таксито, в самолета, в метрото, в кафенето, в ресторанта, в парка? И смяташ ли, че бачкането на малката машинка ще бъде удобно?

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: jey6   
Дата:   08-10-15 18:49

Има много хора, които си вършат работата навсякъде и им трябва подобна машина. Динамичен начин на живот. На някои им се налага, на други им е кеф. Аз съм вършил работа в самолет, в кафе, може би и в парка... Малката машина е удобна, лека и нещата стават бързо. Ползвам лаптоп и таблет ПЦ. Като не ви интересува продукта, подминавате го и продължавате да си бачкате на стационарните компютри...

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GenaDP   
Дата:   08-10-15 18:59

Аз съм вършил работа в самолет, в кафе, може би и в парка...

И каква точно работа си вършил по тези места? Видео ли монтираше, снимки ли ретушираше, или 3D обекти рендваше?

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: lamerko   
Дата:   08-10-15 19:02

За кенефа си признавам - влизам вътре с таблета [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: jey6   
Дата:   08-10-15 19:06

Усещам леко заяждане във въпроса.

Не съм монтирал видео, но съм моделирал и рендирал 3д и съм обработвал снимки, естествено леки корекции... не сериозен ретуш.

Друго?

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: mmjm   
Дата:   08-10-15 19:16

Изобщо темата стана от типа:
-Егати смартфоните, дет не можеш да треснеш слушалката като хората!

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: MixMike   
Дата:   08-10-15 19:45

Това за "енергийно независимия" настолен компютър, ми стана интересно. Как го постигна?

с магия!
...иначе на модерен език му се вика UPS[smilie10] [smilie5] [smilie7]

Изобщо темата стана от типа:

Ако имаш някакви претенции се включи с някакво мнение, което има смисъл. Леко ироничните ти забележки до тук, довеждат до точно противоположен резултат[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: imitev   
Дата:   08-10-15 19:45

Gena нали това обяснявам и аз - 13" ми идва малко за работа.

Не че не съм работил на 14" CRT (12" диагонал), но това време е безвъзвратно отминало...

Аз ходя в парка да се разхождам и почивам, други рендват и работят. Свят широк...

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: mmjm   
Дата:   08-10-15 20:53

с магия!
...иначе на модерен език му се вика UPS[smilie10] [smilie5] [smilie7]
Не вярвам да работиш само захранен от UPS, това едва ли е основно предимство пред мобилните устройства, които по тази логика са супер независими. Другата забележка беше за смекчаване на твърде категоричните и изказвания, свят широк удобствата и предпочитанията са субективни.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GenaDP   
Дата:   08-10-15 23:21

За всички мазохисти - радостна новина:

you can, for example, hook a Windows 10 smartphone up to a monitor, mouse, and keyboard, and use it as if it were a PC

Какво по-хубаво от това...

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: ATHOM   
Дата:   09-10-15 01:53

Че е несериозно скъпа машината, вярно е.

Но като чета, как едва ли не, мощни лаптопи и таблети нямали били приложение...

Има и хора, които работят навсякъде. Лаптопа или таблета са с мен където и да отида - море, планина, парк. Нарича се "дежурство" или пък "on-call" или пък каквото там компанията която дава мангизите го е нарекла, но само защото от нечия камбанария, това да можеш да работиш пълноценно навсякъде не изглежда нужно, то не означава че от нечия друга не е необходимост.


Отделно от това, тия компании които са ги измислили тия джаджи дали си нямат RND отдели с милиардни бюджети, та седнахме тука сульо и пульо да заклеймяваме наред.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GOSPODIN   
Дата:   09-10-15 09:09

Суетата на някои май им идва в повече. Ако ставаше въпрос напримерза iPad Air 2 за 2000лв ,щяха да си удрят г*за в тавана, но щом е за за Микромек surface book , то гроздето е кисело. 9.7 инча е добре,ако става въпрос за Ябълка но 13.5 инча са зле за другите.[smilie5]

По ред причини мнозина не харесват Микромеките, но факт е, че предлагат нещо малко, мощно и напълно функционално с много иновации и екстри. Какъв е смисъла да даваш 2000 лв за обикновен, па макар и луксозен таблет 10" , когато срещу още 1000 получаваш 13.5" напълно функционално мощно ПЦ подходящо за много дейности.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: MixMike   
Дата:   09-10-15 11:05

Тц, тц, тц, да си 15 годишен...да ахкаш, ма мислех че в този форум има разумни и практични хора. Кое точно ти се струва мощно в мобилен I5 и 128GB SSD - като ЕДИНСТВЕН ДИСК. И да искаш, не можеш да сложиш втори.
Като сложиш уиндоуса, шопа, премиера и някое приложение за 3D, щото нали всички тука в темата рендят 3Д проекти в кенефа и малко място за cache-а и няма да има къде да преточиш 16GB карта, която даже за днешните стандарти е малка.
И това за 3000лв[smilie10]
A подобни лаптопи с i5, 8GB, и 128ssd (и място за втори диск вместо DVD или хибриден такъв) има за около 1000лв.

Ауууу забравих Джи Пи Ю-то дето гуруто от microsoft възхвалява сякаш са изобретили самолета. А всъщност това ще е среден клас мобилен gforce който се влага в безброй модели лаптопи по света. Но не, щом е вложен в сърфъса - той автоматично придобива митични свойства.
Но не се облизвайте, той е само за гъзарите - влага се само в 6К левовия модел.

А къде ли ще го бъде "СпироАртPhotography", без 3000x2000px тъч с писалка. Ми то един "ритъч" не може да се направи качествено. Нищо че нивото му на умения във фотошоп не надхвърля изнасилен HDR по уроци от youtube.

Половината сватбари в БГ снимат с кропка+китак за 1000лв, истинските фешън фотографи се броят на пръстите на едната ръка, но ако някой от майкрософт прочете темата, ще си помисли, че тука е ебати необятния пазар за сърфъса. Всеки втори ще си купи и ще ренди 3Д-та и видеа на локация, докато прави поредния си "фешън шут" на колежката секретарка, защото всъщност той по професия е "търговски представител" на памперси.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: jivkojj   
Дата:   09-10-15 11:47

В същност над 75-80% от тези устройства ще бъдат купени от и през фирми и естествено не в България. Така, че цената не е особен фактор. Аз познавам 2-ма със сърфейс 2-ра версия. Ползват си го като лаптоп за електронна поща, изготвят си документи и изобщо - мобилен офис когато са в командировка.

За обработка на 3Д-та, снимки и рендване може да, ама е несериозна работа. Обаче ще има хора, които ще го правят, само заради това, че може. Също както има и такива, които отиват в планината да щракнат някой пейзаж за кеф, но носят раницата на гръб с ФФ тяло, 3-4 светли обектива, светкавици и лаптоп - всичко това към 10-12 кила. Накрая се връщат със снимка, която е направена от поне 100-тина човека преди тях [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: MixMike   
Дата:   09-10-15 12:22

А...точно.
jivkojj е синтезирал всичко, което казвам от началото в 2 изречения.

И като се сетя...след месец идва ФФФест, фоайето на хотела ще е пълно с хора изкарали последни модели лаптопи, повече да ги покажат, отколкото да вършат работа на 2-3 уискита в 10 вечерта...и ми става смешно[smilie5]
А в последствие, като ги видя и как се блъскат на безплатната кльопачка и грабят повече от колкото могат да изядат, само да не се минат, и смеха ми се сменя с тъга и съжаление.
И това гарнирано с оплакване, че цената на феста висока, след като не била осигурена храна, па за тези пари можело да си вземеш all inclusive незнам си къде.[smilie8]
...Ама да не подхващам, че...[smilie21] [shtrak]



Публикацията е редактирана (09-10-15 12:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: MixMike   
Дата:   09-10-15 13:14

Яаааа, nyamago вече наистина gonyama.
Да ръсиш цял ден простотии във форум и да се правиш на велик, а на следващия ден да те е срам от това, което си написал - безценно![smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: johnny_fx   
Дата:   09-10-15 16:56

Тъкмо гледах днес спецификациите на новите dell xps и се учудвам, колко много са си повярвали от M$. Само ябълкови блянове им в главата. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: icovalchev   
Дата:   09-10-15 17:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: mmjm   
Дата:   09-10-15 19:01

И по горе писах, хора всякакви, не намираш нищо полезно за теб, никой не те кара да го харесваш или купуваш, на други им харесва като цялостна концепция и функционалност, на трети им е през ухото.



Публикацията е редактирана (09-10-15 19:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GOSPODIN   
Дата:   09-10-15 19:04

MixMike , да сравняваш работни станции и лаптопи по 3-4 кг. с това устройство е наистина за 15 годишни. Ти примерно, какъв лаптоп ползваш и какъв таблет? Никога ли не си се замислял, че рендването или поне прегледа на ХД или 4К видео на терен някъде на майната си е доста трудна задача за таблет, а да се мъкне лаптоп по планини и долини не е много оферта. Аз снимам с дрон и понякога съм далеч от цивилизацията, а искам да сваля и прегледам на по-голям екран заснетото веднага след полета. Трябва да мъкна стария лаптоп, дето му държи батерията 20 мин. или да си купя за над 2000 нова сравнително мощна машина , която тежи 3 кг. Не казвам,че ще имам средства за surface book, но просто той си има своята ниша и своите потребители. Дадох ти конкретен пример, защото точно поради факта, че нямах възможност да прегледам видеото от дрона се получи "желе" на едни кадри от Еменския каньон , които са неизползваеми. Да, бях объркал НД филтрите, но ако имах възможност за бърз преглед на голям екран,щях да го пусна отново веднага.
Концепцията е важна, а електрониката поевтинява, както и SSD дисковете, та цените няма да са космически постоянно. През 1997 един хард 1.2ГБ струваше 200 долара, а сега 1000 пъти по-мощен е 100 долара.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: MixMike   
Дата:   09-10-15 19:27

Не казвам,че ще имам средства за surface book, но просто той си има своята ниша и своите потребители.

Чакайте бе хора? Някъде казал ли съм, че сърфъса е грешна концепция, която няма място на пазара. Айде четете малко, преди да пишете.
Единственото нещо, което казвам от началото на темата е, че MS са се осрали с ценообразуването си и искат 3000лв за нещо което може да се намери от друга фирма за по-малко.
На теб сърфъса ти трябва да си прегледаш филми в планината. Не ти трябва тъч скрийн, не ти трябва хибрид между таблет и лаптоп, трябва ти мощ, лекота и яка батерия.
Ми вземи си някой ултрабук на която и да е фирма, за по-малко пари и по-мощен от i5. Защо си се запънал точно за тая машина?

Кажи честно, специално за твоята работа, ако i5 и 128GB SSD не ти е достатъчно, ще тръгнеш ли да вадиш 6000лв за високия клас или ще потърсиш алтернатива за половината пари? Айде стига сте си плюли в суратя, само и само да има някъв спор[smilie10] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: didesignbg   
Дата:   09-10-15 19:54

Предложението на МС е доста интересно, въобще всичко което представиха беше на ниво.
1500$ е не малка цена, но реално машинката е уникална. Макбук еър, само дето е истински компютър а не скопен отвсякъде. Уаком искат тези пари само за писалка с екранче. Целта на машинката е да бъде технологична витрина, догодина ще има и за нас по-бедните.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: icovalchev   
Дата:   09-10-15 20:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: johnny_fx   
Дата:   09-10-15 23:31

XPS 12 за icovalchev, който с деловете не сравнява, но с ябълкови лаптопи сравнява.



Публикацията е редактирана (09-10-15 23:33)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »