Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: atrifonov   
Дата:   17-11-15 22:15

Случайно или не, но последният брой е с моите снимки от Исландия[smilie5]

След време ще го продавам скъпо скъпо [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: geg   
Дата:   18-11-15 20:35

Мдаа, явно "поради недоразумения с новите доставчици" спират да излизат;)

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Tota   
Дата:   19-11-15 05:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: alexcubata   
Дата:   19-11-15 10:15

Да, в преводните материали имаше грешки при превода, но положението стана още по-зле когато вкараха български автори и лека-полека започнаха да се вкарват свои хора и някакви сууупееер слаби материали. Отделно, очевидно беше, че с това управление няма как да стане - гл.редактор, коректори, маркетингов отдел...
Жалко, защото щеше да е хубаво да имаме истинско фотографско списание. Уви, с този последен опит за такова, май тази идея вече е окончателно погребана.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: lamerko   
Дата:   19-11-15 10:39

За съжаление българското издание не беше създадено за "фенове", а просто поредната комерсиално издание. Като цяло всяко препечатано издание стада по дефиниция от липса на креативност и връзка с най-добрите в жанра. Издания от рода на NG имат смисъл, но тук си говорим за нещо различно. Имал съм "удоволствието" да наблюдавам много подобни списания как залязват поради една и съща причина - във времето стават "пасивни" и съответно абсолютно скучни. Вярно, става въпрос за компютърни издания, но по същество е абсолютно същото... в началото са интересни - публикуват разни "хакове", най-доброто от нещо си и въобще екипа на оригиналното списание хвърля много труд да събере интересно съдържание. След това идва мързела и интересното съдържание започва да отстъпва на реклами на цели страници, платени публикации и... интервюта със световно НЕизвестни личности. Е, как да дам пари за реклама и 30-40 страници безсмислени интервюта?

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Pac   
Дата:   19-11-15 10:45

@alexcubata

Идеята не е погребана. Скоро ще има поне едно ново фото списание. ;) Нищо повече не казвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: sherbit   
Дата:   19-11-15 13:17

Аз ще се радвам да има по-специализирано списание и да не е месечно.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: kvakioh   
Дата:   19-11-15 13:24

Не е само това българско издание, което пуска неща от други медии или печат. Наблюденията ми над поне 7 месечни издания от поне 3 години насам с абонаменти или чрез набавяне през интернет, че си дъвчат все едно и също, дори като съдържание циклично се въртят нещата. Само с появата на нова техника и/или аксесоари и екстри нещо по-ново се показва...
Най-готиното списание е Black& white photography от Англия. Малко по-специализирано и леко встрани от другите, но показват винаги интересни неща. Както и PHOTO+ от Франция, макар че там понякога преминават определени да ги наречем "морални" граници, т.е. малко кофти/неудобно е човек да разглежда кадри на голи човешки същества в градския транспорт например.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: GOSPODIN   
Дата:   19-11-15 13:54

alexcubata , lamerko [smilie24] Точно там е истината. От 10-15 години де що имаше фотосписание и почти все едни и същи хора в крайна сметка го фалират. Чесането на егото винаги води в блатото.

kvakioh , точно от това, че се "забраняват" във фотомедиите цели жанрове на фотографията сме на това дередже в БГ. Акт не може, отвлечен арт също, сериозна работа във фотошоп не била снимка и за това е пълно с котета, пчелички и цветенца, прешарпени и пресатурирани пейзажи и щях да забравя изтръпнали скакалци кацнали на току що поникнала гъбка.

Ако един студент по медицина си чете учебника по анатомия в рейса, дали е неудобно?

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: kvakioh   
Дата:   19-11-15 14:00

Никакво значение няма какво се разглежда в рейса...
Не съм видял във фотомедия (западни и източни издания) да се забраняват или липсват жанрове, просто примерно голи тела се пускат по-рядко, най-вече статиите са за светлината/осветление като имат такова съдържание.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: rorus   
Дата:   20-11-15 23:23

Бъдете реалисти, в БГ просто няма пазар за списание. Не е толкова тъжно, целият свят е на върха на пръстите ви. А който обича хартията, като мен, може да се абонира за стотици фото списания от света.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: alext   
Дата:   07-07-16 00:36

http://www.interminds.bg/#!fotomania/ct5p Списанието е на пазара отново, под различен формат и цена[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Jk.freeman   
Дата:   07-07-16 01:08

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Jk.freeman   
Дата:   07-07-16 01:22

Знам, че ще съжалявам, ама хвърлих едни 15лв грешни пари, че да видим за к'во иде реч...

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: антивик   
Дата:   07-07-16 07:29

[smilie10] А стига бе, то едно време докът беше 5-6 лв. ми идеше зор да ги отделя, че после излезе, че нема за какво, а сега цели 14 лв. Няма как да стане, ще си се образовам ка си намеря [smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Binjo_o   
Дата:   07-07-16 07:40

големи сте умници. ама хиляди за апарати и обективи давате нали?
и тука е пълно с теми препоръчайте обектив или намси кво?!

някой направи ли си труда да прочете че ще излиза на 3 месеца в 240страници на цена 15 лв ?

а например Black& white photography абонамента му е £28.50 за 6 месеца което колкото и да свалят лирата си е повече х3 със доставката. да не говорим, че не е просто специализирано, ами направо. + че 2/3 от агитката тука няма нищо да разбере и ще гледа като прасе мамул само картинките..ако изобщо се престраши да си го купи. щото няма гугъл преводач за хартиено списание измислен.



Публикацията е редактирана (07-07-16 07:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: антивик   
Дата:   07-07-16 07:50

Да де, ма за да си купя свястно тяло и обектив требе да пестя 4-5 години или па да изтегля заем, де пак после ще го изплащам толкова години....
Обаче какво да се прави, на един не му достига за хляба, а на друг не му достигат за ферари....[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   07-07-16 08:50

Ще го купя ! [beer] [shtrak] Изглежда много стилно и яко [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: quazimodo   
Дата:   07-07-16 12:34

Binjo_o написа:

> големи сте умници. ама хиляди за
> апарати и обективи давате нали?
> и тука е пълно с теми препоръчайте
> обектив или намси кво?!
>
> някой направи ли си труда да
> прочете че ще излиза на 3 месеца в
> 240страници на цена 15 лв ?
>
> а например Black& white photography
> абонамента му е £28.50 за 6 месеца
> което колкото и да свалят лирата
> си е повече х3 със доставката. да
> не говорим, че не е просто
> специализирано, ами направо. + че 2/3
> от агитката тука няма нищо да
> разбере и ще гледа като прасе
> мамул само картинките..ако изобщо
> се престраши да си го купи. щото
> няма гугъл преводач за хартиено
> списание измислен.
>

>
> Публикацията е редактирана (07-07-16
> 07:42)

Кротко, друже! Всеки има право на мнение. Друг е въпроса, ако си решил да ни уведомиш, че вече можеш и да четеш някаква техническа литература на английски. Ние пък ползваме някои други езици, ма к'во от това[smilie5]!

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: mmjm   
Дата:   08-07-16 20:40

Бях абонат на списанието, получавах го в офиса на куриерската фирма работеща с тях, поради малоумната им политика за „осигуряване на сигурност и удобство за абоната“. Отправих запитване и към издателите и към куриерите да пускат списанието в пощенската кутия както е прието навсякъде, не ме огря. Едвам изчаках да изтече абонаментът, радостен, че ще мога да го купувам когато ми е удобно откъдето ми е удобно, взеха та го спряха, сега единствения начин да го купиш е единствено чрез куриер, съжалявам, и без пари да е, няма да си причиня отново такова разхождане из куриерските фирми. Друг въпрос е че последните броеве не са за коментар.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Binjo_o   
Дата:   08-07-16 20:47

така е! в европа дори конете говорят немски, поне.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: ombre   
Дата:   08-07-16 20:58

Значи, и аз преди ги питах в фб,защо не излиза,дълго време нямах отговор,накрая измислиха нещо,след известно време сами ме потърсиха и ми писаха,че ще излиза под формата на книжка от около 220стр. на всеки 3 месеца,било им по изгодно финансово.Аз си го купувах с кеф,и го четях,обаче съм разочарован от друго,в един стар брой за конкурса street,спечелих 1-во място и наградата беше книжка на японски писател,която се казваше Мураками,нищо общо с фотото, просто роман за преживелиците на японеца,и се зачудих какъв е смисъла от подобна награда,като можеше да е свързана с нещо за фотографията,например като книжка от тези дето ги продават или подаряват в синтезиса или павилиона,мисля ще е по полезно,понеже е свързано с фотото,ама както и да е,супер е ,че отново ще са на пазара,аз лично се радвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-07-16 21:19

Аз се чудя, как успя да напишеш всичкото това в едно изречение...ъъ пардон - две [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: ombre   
Дата:   08-07-16 21:33

Прав си,ама като спя и не гледам какво плямпам.., сори за което-на всички...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: compur   
Дата:   08-07-16 21:37

Мураками е добър автор! Спечелил си!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »