Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Да ми е честит дрона ! :)
Автор: goldstar   
Дата:   02-07-15 12:44

Офф...Наистина без информация в реално за полета е много трудно [smilie2] IOsdmini ще гледам да го закупя и него скоро , но за монтажа ще ида там от където съм го закупил да ми го монтират за да няма после "ама вие сте пипали тук и там и сега не зачитаме гаранцията" 159лв е тук в copter.bg , а в ebay 69$ като начислиш и доставките става същото.

И да питам видеото в какъв формат го снимате[smilie11] Аз снимам 4к и после чрез софтуер на gopro си го презаписвам на fullHD , и след това вече правя евентуални корекции и т.н . А Вие ??[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ми е честит дрона ! :)
Автор: dfxos   
Дата:   02-07-15 13:31

написа:

> За
> тези на поларпро ли говориш? И
> аз мисля тях да взема, но не ми
> изглежда да трябва да се сваля
> капачката на обектива. Мисля че се
> нахлузват


Да за тях става въпрос, виж може и те да се нахлузват хич не съм загледал, просто тези другите също изглеждат доста добре, и имат НД16, въпреки че не смятам, че ще се ползва много, най-добре е НД8 май.

И другото което е тези на снейк са с поляризиращ, не знам до колко ще помага от високо, но все пак го има. The ND8/CP is a combination circular polarizer and neutral density 8



Публикацията е редактирана (02-07-15 13:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Да ми е честит дрона ! :)
Автор: Frenchev   
Дата:   02-07-15 14:12

На поларпро също има поляризационен в комплекта.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ми е честит дрона ! :)
Автор: GOSPODIN   
Дата:   02-07-15 16:13

Видеото снимам на fullHD 50 к/сек. Може и на 4К. Аз снимам по-често на Medium и Narrow, че на Wide много криви.

Пола филтър на фиш е безсмислено, защото не покрива цялото небе и става на петна.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ми е честит дрона ! :)
Автор: GOSPODIN   
Дата:   02-07-15 22:29

goldstar, в момента IosD mini e в промоция в Павилиона само за 99лв.:https://www.photopavilion.bg/?page=catalog&catalog=4&product=13388&show=additional


Има го само в София, но ще ти го пратят до Пловдив, ако го поискаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ми е честит дрона ! :)
Автор: тьма   
Дата:   02-07-15 22:45

Насочи го към Украйна и Чернобил


Отговори на това съобщение
 Re: Да ми е честит дрона ! :)
Автор: goldstar   
Дата:   03-07-15 10:11

Сам ли трябва да го монтирам или от там където съм го купил ли да ми го сложат , че много деликатни машинки с тези жички..[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ми е честит дрона ! :)
Автор: GOSPODIN   
Дата:   03-07-15 16:01

По-добре да ти го монтира някой, който е правил монтажа на трансмитера, защото старите връзки трябва да се разпоят и да се запоят наново с кабелчето на IosD mini. Не е много сложно, но трябва опит с поялник и термошлаухчета.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ми е честит дрона ! :)
Автор: goldstar   
Дата:   04-07-15 19:37


http://prikachi.com/images/532/8212532L.jpg



http://prikachi.com/images/540/8212540y.jpg



За сега така съм ги модифицирал,уж са дунапренови но сякаш днес пипнах и по леки (сякаш) [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ми е честит дрона ! :)
Автор: GOSPODIN   
Дата:   04-07-15 21:58

Идеално - вече не закача ГоПро-то в земята :) сега и на празния куплунг на крачето един IosD и си готов напълно.
На дъпмерите вместо тия пластмасови боклуци сложи малки свински опашки само 2 по диагонал и без да ги затягаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ми е честит дрона ! :)
Автор: goldstar   
Дата:   04-07-15 22:48

За свинските опашки - добра идея , един най-малък размер и ще е окей мисля.
Впрочем от тези "пластмасови боклуци" имах само два броя забучени , а мислих че трябва да са 4 - на всяка дупка по 1бр. [smilie10] [smilie11] и сега ми даде добра идея с тези "миши опашки" така да ги нарека останалите 2 дупки ще ги захвана така.Скоро мисля да се пробвам за един тиймлепс да видя кво ще се получи,а ако ти си правил до сега би ли споделил - ще се радвам/е да го видя/им [beer] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ми е честит дрона ! :)
Автор: goldstar   
Дата:   05-07-15 12:38

GODSPODIN би ли ми казал настройките на камерата , че не виждам никъде 50к/сек , или съм сляп [smilie6] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ми е честит дрона ! :)
Автор: GOSPODIN   
Дата:   05-07-15 22:36

Има си го в менюто. Трябва да го избереш, като ползваш трите бутона - има си ПДФ за по-точна информация.За система трябва да въведеш PAL. За да не стане грешка тези 50 к/сек. са за 2.7К и HD , а не за 4К.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ми е честит дрона ! :)
Автор: goldstar   
Дата:   05-07-15 23:13

PDF търсих в нета и няма на БГ . И защо PAL [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ми е честит дрона ! :)
Автор: GOSPODIN   
Дата:   06-07-15 08:56

Защото в БГ и Европа сме на PAL, a САЩ и Япония са на NTSC. Може и на NTSC да работиш, но не виждам смисъл. Няма ПДФ на БГ , но като разцъкаш менютата ще ти излезе. Ето ти един добър туториал от Тубата, където всичко е показано. На около 16:54 е показано как се сменя системата PAL-NTSC.

https://www.youtube.com/watch?v=91_7zI0rrLM

Отговори на това съобщение
 Re: Да ми е честит дрона ! :)
Автор: imitev   
Дата:   14-07-15 21:39

Дронoвете се оказват доста полезна вещ:

http://vbox7.com/play:4b275cec0f


[cool] [cool] [cool]



Публикацията е редактирана (14-07-15 21:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Да ми е честит дрона ! :)
Автор: GOSPODIN   
Дата:   16-07-15 08:31

E, да духалка за 6000 лв. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ми е честит дрона ! :)
Автор: asahi   
Дата:   16-07-15 14:20

Изгориха лука. Забелязахте ли кутията с мръвките на земята? Напълнила се е с боклуци.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ми е честит дрона ! :)
Автор: goldstar   
Дата:   24-08-15 12:43

Вчера на една сватба ми изхвърча gopro-то от багажника на колата където беше закрепен със вакумна стойка.Скорост 140км/ч и не издържа и изхвърча някъде из шубраците в гората край пътя (извънградски терен).След 15 мин търсене си я намерих за което много се радвам[smitten] .Работи с много леки белези от падането ,почти незабележими на пръв поглед.Мястото за закрепване се е счупило и следва да си купя нов кейс за 109лв.Реших да споделя екшънка който преживях с екшън камерата. Заслужено название за ГОПРО. [beer] Хубав ден.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ми е честит дрона ! :)
Автор: ibraimstudio   
Дата:   27-08-15 18:45

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Да ми е честит дрона ! :)
Автор: ogy25   
Дата:   28-08-15 13:41

goldstar!

Това дали няма да ти е от полза.


Отговори на това съобщение
 Re: Да ми е честит дрона ! :)
Автор: goldstar   
Дата:   28-08-15 16:15

Аз съм с такъв кейс за 4ката (не реплика) а оргинален.Счупи му се мястото за което се закрепва стойка и се наложи нов да си взема както описах по-горе.[beer] МЕрси за съвета все пак [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ми е честит дрона ! :)
Автор: ogy25   
Дата:   28-08-15 17:30

Дано да няма други подобни случаи. [beer]



Публикацията е редактирана (28-08-15 17:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Да ми е честит дрона ! :)
Автор: goldstar   
Дата:   29-08-15 01:30

Дано , Дано...! Вече освен стойката ще вързвам и здрава корда за някъде по автомобила [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ми е честит дрона ! :)
Автор: goldstar   
Дата:   23-09-15 23:49

Напоследък се случва нещо странно.Дрона го пускам и той се връща , но само понякога? и прави опит да кацни , защо? Дали съм разместил контролерите от ляво и от дясно на джойстика и съответно как трябва да са ? Не мога да си намеря книжките пък и нямам време да отида до сервиза(магазина) коптер.бг. Някои да има предложение каква може да е причината за връщането му[smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »