Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: Johny_Wilde   
Дата:   22-06-15 08:32

@chrisnoch Защото снимките, които отговарят на критериите ми не ги качвам в този форум, където евентуално ще има някой като теб или по-зле, където да се намери да ме светне, че Земята е кръгла [smilie3] Дървени философи колкото искаш, нали знаеш [smilie21] Има си форуми, където качването е съпътствано с добра и градивна критика, тук едва броени колеги си правят труда да кажат нещо полезно, но пак има .. уви, ти не си от тях [smilie25] [smilie5]
п.с. Може да не ми отговаряш, повече няма и да погледна темата, защото казах каквото имах за образованието :)[shtrak]



Публикацията е редактирана (22-06-15 08:34)

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: chukov   
Дата:   22-06-15 09:47

Пичове,

заебете тия елементарни похвати в спора
оборвайте с аргументи и по темата, а не коментирайте "Ку-ку" "Пи-Пи" и др.


И аз имам приятели, перфектни специалисти по електроника, които са със завършена реална гимназия и какво?

Дай тогава да няма университети или училища, щото той човек като се запъне и като се зачете в нета и хоп - готов специалист.

Дали ще излезеш конкуретноспособен или не, научен или не, зависи само от теб. В института не наливат знанията с фуния. Всичко е въпрос на желание.

За тези от вас, които имат приятели, завършили фотография и не станали добри фотографи - ами толкова могат, толкова искат и толкова се стараят - това е истината. Не е виновен университетът, че толкова могат.


Всяко висше училище е школа. Школа, която те научава да дерзаеш, да учиши работиш, когато не ти се учи и работи, пред камарата с проблеми и задължения - да влизаш с рогата напред.
И това стига.

Останалато - зависи от теб.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: metodiev_martin   
Дата:   22-06-15 10:34

Факт, че много се отклонихме от темата. Смятам за неуместно да я продължаваме с лични нападки по повод пошлите предавания в българския ефир, защото влизаме в една безсмислена, дълбока полемика.
АКО трябва обаче да търсим някакъв първоизточник за гореспоменатите проблеми с изкуството и "хуманитарните науки" и погледнем по-мащабно, със сигурност ще стигнем и до въпросните предавания - ефектът им върху зрителите, изместването на ценностите и потребностите на аудиторията и прочие (че чак и късометражен филм съм правил на тази тема, за да ми дадат някаква диплома).
Истинският артист прави това, в което вярва, без да се интересува дали другите го харесват, критикуват, купуват и т.н.
Христиане, тук съм съгласен с теб, защото непрекъснато виждам "истински" артисти по подлези и улици, на които наистина много-много не им пука на шапката със стотинки пред тях... Вие такива артисти ли наемате - ИСТИНСКИ - на които не им пука, дали другите ги харесвате или не. Не съм сигурен, не съм сигурен...
Друг е въпросът, какво означава истински артист, а още по-друг, дали въпросните артисти могат да си изкарват хляба в актуалната медийна или социална среда, която беше създадена през последните 15 години.
ОТ друга страна съм убеден, че определена сума пари, може да промени възгледите на почти всеки "истински" артист и бързо-бързо да забрави за принципите си и да стане жури на някое музикално предаване (примерно).
Не искам да изпадам в подробности за морала и други овехтели човешки качества, но не мога да се сдържа да не попитам небезизвестния Христиан Ночев, какво е участието на младите професионалисти в продукциите, които той прави? 5%, 10%, 50%? Допускат ли се нови хора в екипа, само на базата на техния професионализъм и диплома????
Целта не е да правим сензации от данните, а просто да разберем от първа ръка, АДЖЕБА, какъв е шансът за реализация на младите и образовани висшисти с по 2-3 дипломи. Дори да не получим отговор, ще стигнем и сами до него, защото за никого не е тайна, че въпреки мащабността на гореспоменатите от Ночев проекти, екипите които работят по тях са едни и същи. Доказателство за това е ТОТАЛНОТО изчерпване и изнасилване на въпросните формати. Наистина "династическите бракове", които се включват в тази сфера между продуценти/режисьори и "хора с пари"(най-общо и образно казано), родиха доста "деформирани/уродливи" предавания (колкото и да се бием в гърдите, че обираме процентите от пийпълметричните проучвания след всеки финал на РЕАЛИТИ формат).
Преди години попитах в разговор (в академична среда) Ники Кънчев, каква е причината предавания като Биг Брадър и СИЕ да се "изхабяват" за по 1-2 сезона (предвид факта, че на ЗАПАД, подобни формати се "експлоатират" много по-дълго) - отговорът му беше - АЗ съм водещ, това е моята професия, останалото не ме интересува. Първоначално си помислих - "Я, тоя не иска да ми отговори и увърта", в последствие си напрегнах мозъка и разбрах, че той реално ми отговори на въпроса - Важното е всеки да си получи хонорара (СЕГА), пък дали предаването ще бъде златна кокошка или ще бъде пълен провал за в бъдеще не е важно.

И понеже, не исках да влизам в темата с личните и професионални нападки ще спра до тук, защото наистина има много, много, много за писане и питане, защото нещата не са нито бели, нито черни.
(Реализирането на "младите" продуценти, отпускането на пари за българско кино, отпускането на пари за проект, НАЧИНИТЕ за отпускане на пари и прочие).
И наистина последно!
Уменията показват нивото на професионализъм. Те са занаят. Нямат нищо общо с таланта.
Да разбирам ли, че след като ми липсва талант да рисувам, знанията ми в областта на изобразителното изкуство, ще компенсират липсата ми на талант? Талантливият занаятчия или този, които е учил 4 години в университет (но въпреки това не притежава талант) е по-голям "професионалист"????

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: s_l   
Дата:   22-06-15 16:06

Със или без специализирано образование, даден индивид може да бъде полезен и оценен от общество, както може и да не бъде. Реакцията може да бъде мигновена, а може и да е необходимо време. Решенията които прави са донякъде предопределени от множество фактори с "плаваща" значимост.
Какво толкова има да се спори тук?


Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: imitev   
Дата:   22-06-15 17:01


Как може да влезеш в даден форум и да започнеш да ръсиш обиди по някого, когото даже не познаваш лично!?!?

Страхотни хора са фотографите [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: chrisnoch   
Дата:   23-06-15 04:17

Dora93,
Имаш пълното право да НЕ харесваш това, което правя. Само дето на мен хич не ми пука!
Смятам, че с констатацията за "режисираното оглупяване на нацията" доста се изхвърляш, но от мен да мине! Не съм чул досега някой да е оглупял от гледане на телевизия, но ти може би имаш друга информация. Мога ли да помоля за линк към достоверен източник?
Аз нямам мнение за твоята работа, защото нямам никаква идея с какво се занимаваш. Подозирам, че е нещо много скучно.
[smilie5]


Saxon,

"Кажи бе, чалгар?"

Глупаво заключение. Не понасям чалга. Слушам джаз и класическа музика.

"Ето ти перфектен пример - Салгадо е с друго образование, но е направил нещо изключително стойностно и ЗНАЧИМО за човечеството чрез фотографията."

Това означава ли, че за да станеш добър фотограф, трябва да завършиш икономика?

"С шуото на Слави ли се хвалиш?"

Не се хваля. Макар че има за какво.

"Ще повърна!"

Че кой ти пречи? [smilie5]


Johny_Wilde,

"Защото снимките, които отговарят на критериите ми не ги качвам в този форум, където евентуално ще има някой като теб или по-зле, където да се намери да ме светне, че Земята е кръгла"

Да разбирам ли, че използваш форума вместо кошче за отпадъци? Доста странна употреба, бих казал дори уникална! Обикновено хората показват тук най-доброто, на което са способни. Има и такива (като мен, например), които умишлено не показват нищо. Изглежда ти си единственият, който пълни профила си само с боклук. Ще ме извиняваш, но не виждам никакъв смисъл в това!
Нямам никакво намерение да те "святкам" за каквото и да било. Насила хубост не става!

"... тук едва броени колеги си правят труда да кажат нещо полезно, но пак има .. уви, ти не си от тях"

Не се и опитвам. Не коментирам снимки. Не виждам смисъл. Най-много злобно да ми обяснят, че не купуват акъл от "баш чалгаря на Републиката"!

"Може да не ми отговаряш, повече няма и да погледна темата, ..."

Твоя си работа! Вероятно си твърде зает да попълваш профила си с най-бездарните си творения.


metodiev_martin,
Съгласен съм, че се разпростряхме, но (уви!) не сме се отклонили от темата, ама изобщо! Проблемите на образованието са фундаментални - и то не само в България, а и навсякъде по света. Доброто образование става все по-скъпо (демек - недостъпно) и същевременно все по-неефективно. Дефицитът на знание се отразява във всички сфери на живота - от науката през ежедневието до политиката. Аспектите са толкова много, че цяла страница няма да ми стигне само да ги изброя.

"... със сигурност ще стигнем и до въпросните предавания - ефектът им върху зрителите, изместването на ценностите и потребностите на аудиторията ..."

Ефектът върху зрителите е неизвестен. Няма сериозно изследване по въпроса - нито у нас, нито в чужбина.
Търговските медии се стремят да отговорят именно на "потребностите на аудиторията". Те гонят рейтинг и нищо друго. Ерго, каквото повикало - такова се обадило.

"Вие такива артисти ли наемате - ИСТИНСКИ - на които не им пука, дали другите ги харесвате или не."

Не разбирам какво точно питаш. Аз съм режисьор на свободна практика, а не работодател. В телевизията не съм в позиция да наемам когото и да било. В продуцентската си работа (която е свързана само с киното) се стремя да привличам към проектите си хора, на които вярвам. Много от тях са млади и с ограничен опит. Филмите се реализират с голям екип от съмишленици. Харесването не е задължително (нали няма да се женим!), но трябва да мислим в една посока - иначе колектив не става.

"Друг е въпросът, какво означава истински артист, а още по-друг, дали въпросните артисти могат да си изкарват хляба в актуалната медийна или социална среда, която беше създадена през последните 15 години."

Въпросите наистина са от друг порядък. Аз бих разширил диапазона до последните 25 години. Връзката между "изкарването на хляба" и изкуството не е нито еднозначна, нито общовалидна. Има велики творци, които са умряли в нищета. Има и такива, които са станали милионери. Въпрос на личен избор, на конюнктура, на късмет, на добър/лош менигжър, на щедър (или не) меценат и на какво ли още не.

"ОТ друга страна съм убеден, че определена сума пари, може да промени възгледите на почти всеки "истински" артист и бързо-бързо да забрави за принципите си и да стане жури на някое музикално предаване (примерно)."

Въпрос на дефиниция за "истински артист". Членовете на журитата не е задължително да са безпринципни. Тази опозиция ми се струва повърхностна.

"... не мога да се сдържа да не попитам небезизвестния Христиан Ночев, какво е участието на младите професионалисти в продукциите, които той прави?"

Възрастта не е нито критерий, нито порок!
В последните ми две кинопродукции аз съм най-възрастият в целия екип. В единия филм (който вече е заснет) асистент режисьорът изчисли, че средната възраст на екипа е 28 години. Във втория (който ще се снима през август) всички са дебютатнти - с изключение на мен и художника.
В телевизията е различно. Там въртележката е на високи обороти. Млади хора идват почти всяка седмица, но често сами се отказват, при това доста бързо - не издържат на темпото и на напрежението.

"... за никого не е тайна, че въпреки мащабността на гореспоменатите от Ночев проекти, екипите които работят по тях са едни и същи."

Съставът на "основното ядро" почти не се променя. В него влизат нови хора, но бавно и постепенно. Това е повече от естествено. Кой би рискувал да повери ръководството на екип от 200 души в ръцете на току-що завършил студент, пък бил той и с диплома от Къламбия юнивърсити?
Същевременно около това "ядро" непрекъснато се появяват нови хора. Някои успяват да тръгнат "нагоре", други - не. Мога да дам много примери, но ще спомена само два. Любо Нейков беше никому неизвестен студент втори курс, когато го хванах за ушите в коридорите на ВИТИЗ и го завлякох на актьорския кастинг за "Хъшове". Слави Трифонов беше мизерстващ студент по виола и продаваше мартеници край "Синьото", когато Август Попов го доведе в офиса на "Ку-ку".
Почти всичките ми асистенти днес са режисьори, изпълнителни продуценти или продуценти. Останалите "окапаха по пътя" най-вече заради липса на упоритост и целеустременост. От всяко дърво свирка не става!

"Важното е всеки да си получи хонорара (СЕГА), пък дали предаването ще бъде златна кокошка или ще бъде пълен провал за в бъдеще не е важно."

А междувременно "Шоуто на Слави" навършва 15 години. Просто факт.

"Да разбирам ли, че след като ми липсва талант да рисувам, знанията ми в областта на изобразителното изкуство, ще компенсират липсата ми на талант?"

Не. Не става въпрос само за знания, а и за умения. Знания + умения = професионализъм. При липса на талант ще си останеш професионален рисувач и никога няма да станеш художник, колкото и да се напъваш. Но и това не е никак малко! За дървото и свирката виж по-горе.

"Талантливият занаятчия или този, които е учил 4 години в университет (но въпреки това не притежава талант) е по-голям "професионалист"???? "

Занаятът е другото име на професионализма. Не е важно как си станал добър занаятчия/професионалист. Важно е да имаш И талант. С други думи, ако имаш талант, но не си професионалист, и за крив чеп не ставаш.



Публикацията е редактирана (23-06-15 04:21)

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: Dora93   
Дата:   23-06-15 06:12

chrisnoch, това с което се занимаваш е отвратително и няма нищо общо с изкуството. За съжаление, си ефективен в правенето му. Странно е, че си горд с това. За мен си откровен вредител и промивач на мозъци. С изключение на "Граница", намирам всичко друго изброено като твоя биография за пошъл боклук.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: Saxon   
Дата:   23-06-15 07:54

Глупаво заключение. Не понасям чалга. Слушам джаз и класическа музика.


.. но работиш за чалгари и мутри и за налагането на чалгата в България. Не те ли беше гнус да работиш с Дарина Павлова?
Явно не.


Това означава ли, че за да станеш добър фотограф, трябва да завършиш икономика?


Не, но оборва плюенето ти срещу хората, които не са завършили точно фотография. И доказва, обратната теза - че не е задължително да си завършил точно фотография. Между другото във филма на доста места беше споменато, че икономиката му е помогнала доста в реализирането на тези проекти. Ти как мислиш, щеше ли да са му по-успешни проектите и по-добри снимките ако се беше "Бъхтил в академична среда" да учи фотография? Няма смисъл да ми отговаряш, мазното извъртане и отбягване на същността на въпроса ти е стил, явно си го усвоил при Слави.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: max-1   
Дата:   23-06-15 08:32

Образованието е и за това да няма такива глупави дискусии в нета


Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: asahi   
Дата:   23-06-15 10:23

В повечето престижни професии образованието е задължително.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: ejel   
Дата:   23-06-15 19:19

Автор: chrisnoch
Дата: 22-06-15 03:27

Казвам се Христиан Ночев и съм режисьор на "Ку-ку", "Каналето", "Хъшове", "Шоуто на Слави", "Мюзик айдъл", "Сървайвър", "Гласът на България", "Лорд ъв дъ шефс", "България търси талант" и още един куп телевизионни предавания, няколко сериала, един чувал музикални клипове, два чувала рекламни клипове и още един куп аудиовизуални продукции. Отдавна съм им загубил бройката.
......
Как мислите, дали си нямам друга работа, освен да пиша в този форум?


----------------------------
[smilie18] [shtrak] [shtrak]

Нещо са се прокъсали тия чували посред нощите и се сипят едни мъдрости... На купища, естествено[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: MarinY   
Дата:   23-06-15 20:55

Стари и млади момчета, жалко че не можете да се видите отстрани!

Жалко е. Властващата идея, че ученето е загуба на време е 1000% идиотска. Мързелът, неподкрепеното, но раздуто самочувствие и сбърканата социално-икономическа среда на "далаверката" я подхранват изцяло.

П.П. Не мога да приема абсолютната липса на елементарно, взаимно уважение, между хората в България и колко лесно се лепят етикети и се обиждат непознати хора.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: chukov   
Дата:   23-06-15 21:59

MarinY
все едно го казах аз
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: dimidumi   
Дата:   23-06-15 22:16

MarinY , chukov [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: MarinY   
Дата:   23-06-15 22:28

Не съм открил топлата вода. [beer]

П.П. Много ми е тъжно за похабената държава и сивите и граждани. Живеем в някаква песимистична, социална утопия.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: stoychev   
Дата:   23-06-15 23:57

Не виждам някой да е споменавал, че няма смисъл от образование. Вие къде го видяхте? Става дума за това, че фотографското образование у нас е на ниско ниво и че няма търсене от страна на бизнеса у нас на дипломирани фотографи. Които до голяма степен са взаимно свързани.
Никой не е отрекъл нуждата от качествено образование в която и да е сфера.


Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: Johny_Wilde   
Дата:   23-06-15 23:59

@Stoychev [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: MarinY   
Дата:   24-06-15 00:17

Стойчев, това е извинение: "...образование у нас е на ниско ниво ..."
Ниско е нивото на обучаваните. Ако не могат да отделят плявата, да направят собствен анализ и цедка. Да се поразровят допълнително, след като са чули нещо ...
Youtube никога не може да замени един преподавател, пред който си, очи в очи.
Пак опираме до един, многократно дъвкан въпрос - Училището/университета не могат да "скапят" повече това, което е скапало семейството.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: J0R0   
Дата:   24-06-15 09:14

Аз не виждам за какво се спори.
И трите тези са верни.
Без образование не става - вярно.
В изкуствата образованието не е от такова значение, както в самолетостроенето да речем.
В изкуствата често има самородни таланти - вярно.
В България образованието не е качествено - вярно.

От тук насетне едни хора си мерят... истините. Чия е по-вярна.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: chukov   
Дата:   24-06-15 09:35

stoychev написа:

> Става дума за
> това, че фотографското
> образование у нас
е на ниско
> ниво и че няма търсене от страна
> на бизнеса у нас
на дипломирани
> фотографи.


Стойчев, ще изкоментирам нещо по принцип. По същество, казаното по-горе от теб е вярно, но ...

Не ми харесва загнездилата се напоследък теза, че не бива да се учи това, което бизнесът не търси.
Бизнесът в България е толкова постен, отраслово ограничен и нищожен, че изобщо не бива да се взима предвид.

Ако гледаме какво търси бизнесът, то всички трябва да са ИТ специалисти, камериерки, общи работници (магистрали, заети в монокултурното ни земеделие), шивачки, докери, шофьори.

Тук там някой лекар, юрист и икономист за цвят


С изключение на ИТ сектора, в останалата част от икономиката е заета масово нискоквалифицирана, взаимозаменяема работна ръка.

Такъв ни е бизнесът
Нискообразованата сган формира и кадрова липса, която допълнително ограничава създаването на бизнес с висока добавена стойност на произвежданата стока или услуга

И спиралата се завърта

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: itilien   
Дата:   24-06-15 11:07

"Youtube никога не може да замени един преподавател, пред който си, очи в очи." - Като се има предвид, че преподавателите, които съм имал в ТУ изпълняват долу горе същата роля, като хората в Ютуб клипчетата (демек рецитират си материала без диалог), не бих твърдял по-горното. Даже аз самият не съм ходил на повечето лекции и това беше без никакво значение. Лекции от типа "даскала диктува, студентите пишат" имат единствената роля да синтезират материала от някой учебник в по-приемлив за учене обем.

А относно това колко е полезно ученето в университет - много зависи какво учиш, как го учиш, колко е актуален материала и дали ще го практикуваш. Ако учиш нещо, което няма да ползваш, или пък материала не е актуален, тогава полезността се свежда до обогатяване на общите познания и каляване на нервите + създаване на някаква дисциплина в ученето на много материал накуп.

Аз завърших преди 9 години и по стечение на обстоятелствата започнах да работя нещо, което не е напълно свързано с това, което съм учил. Има основни допирни точки, но само толкова. И вследствие на това в момента не помня почти нищо от предметите по които съм блъскал 4 години. Едва ли и някога ще ми потрябват тия знания.

Затова е твърде спорно дали има смисъл да учиш нещо, за което няма да намериш никаква реализация. Най-много времето да ти отиде навятъра (е, не напълно де), а после да се чувстваш некомфортно в друга област.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: J0R0   
Дата:   24-06-15 12:03

Чуков [smilie24]

Итилиен, понякога и от лошия преподавател има полза.
Аз си спомням мои преподаватели в университета, които говореха изключително невероятни глупости, а иначе бяха неглупави хора.
Това ме накара да си задавам въпроса "защо", да търся допълнителна информация и отговори.
И намерих.
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: chrisnoch   
Дата:   27-06-15 18:53

itilien,

"Като се има предвид, че преподавателите, които съм имал в ТУ изпълняват долу горе същата роля, като хората в Ютуб клипчетата (демек рецитират си материала без диалог), не бих твърдял по-горното."

Смея да твърдя, че ситуацията е коренно различна в училищата по изкуствата. Там групите/класовете са драстично по-малки и основата на обучението е личният контакт между преподавател и студент. Разбира се, това е непонятно за някой, завършил ТУ преди десетилетие!

"Затова е твърде спорно дали има смисъл да учиш нещо, за което няма да намериш никаква реализация."

Мисленето ти е ограничено в пределите на България. Младите имат други планове, а светът вече е глобално село!

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: Slivenski   
Дата:   27-06-15 19:19

chrisnoch, респект към трудовата ти биография! Наистина съм впечатлен, че сред нас има такъв човек! Както и към мненията ти към темата.


[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: chrisnoch   
Дата:   28-06-15 03:07

Dora93,
Тази тема е за АМТИ и образованието по фотография, а не за мен и моята биография. Все пак, много мило, че поне "Граница" не попада под ударите на "божествения" ти гняв! [smilie5]

"chrisnoch, това с което се занимаваш е отвратително и няма нищо общо с изкуството. За съжаление, си ефективен в правенето му. Странно е, че си горд с това."
Нищо странно няма. Аз съм професионалист. Работата ми е да съм ефективен.

"За мен си откровен вредител и промивач на мозъци."
Освен това закусвам с малки деца и поне веднъж седмично изнасилвам по една противничка на чалгата. С две думи - пълен изрод съм! [smilie5]


Saxon,

".. но работиш за чалгари и мутри и за налагането на чалгата в България."
Да кажем, че работя за "чалгар", макар че и за това можем да поспорим. А чалгата няма нужда от налагане, защото много хора точно това търсят. Неприятно, но факт! Търговските телевизии се съобразяват с вкуса на масовата публика, защото се издържат от реклами, които зависят от рейтинга. Затова и масово пускат турски и индийски бози. Качествените сериали (напр. "Доктор Хаус", "В обувките на Сатаната" ...) нямат този зрителски успех, за съжаление! А младите хора не гледат изобщо телевизия, че киснат непрекъснато в Интернет. Та за какво "налагане" става дума?
За мутри не ми се е случвало да бачкам, но знае ли човек какво го чака?! Ако някой мутрафон те покани да снимаш сватбата му, ти ще откажеш ли? Съмнявам се!

"Не те ли беше гнус да работиш с Дарина Павлова?"
Аз съм професионалист и не мога да си позволя такива емоции. Защо пък да ме е гнус?! Жената е чиста, спретната, мирише на скъп парфюм, а не на мърша. [smilie5]

"... оборва плюенето ти срещу хората, които не са завършили точно фотография."
Нещо си се объркал! Никого не съм плюл - най-малко такива хора!

"И доказва, обратната теза - че не е задължително да си завършил точно фотография."
Никога не съм твърдял, че е задължително да завършиш точно фотография, за да станеш фотограф! Просто смятам, че е тъпо да учиш няколко години ядрена физика или икономика, пък после да откриеш, че не е било за теб и се интересуваш от нещо съвсем различно. Животът е кратък. Колкото по-рано разбереш как искаш да го изживееш, толкова повече възможности имаш да се усъвършенстваш в избраната посока, вместо да пилееш време в лутане насам-натам.

" Ти как мислиш, щеше ли да са му по-успешни проектите и по-добри снимките ако се беше "Бъхтил в академична среда" да учи фотография?"
А ти как мислиш? Можеш ли да твърдиш нещо със сигурност? Въпросът е спекулативен и няма никакъв смисъл. Ако баба беше мъжка, щеше да има дръжка!

"... мазното извъртане и отбягване на същността на въпроса ти е стил, явно си го усвоил при Слави."
Нахално и наивно съждение, което завършва с глупаво предположение. Само това ли измисли?


Образованието прилича по много неща на здравеопазването - при това не само в България, ами по целия свят. Обърнаха го на търговия. На всичкото отгоре ни пробутват скапана стока на баснословни цени. Това НЕ означава, че няма смисъл да се учи, нито пък че не трябва да ходим на лекар. Все пак намират се и добри преподаватели, и кадърни лекари.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »