Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: jivkojj   
Дата:   24-06-15 20:04

Притежавам и а6000 и първия никон j1. Смея да твърдя, че следящия фокус на никончето не е по-зле от този на а6000,особено ако му се зададе някаква мостра да следва. А това е най-първия от тая серия, заедно с V1. За новите - не знам, но вярвам, че са подобрени още. Още повече, че никон както истинска фото-фирма постоянно вадят и актуализации на обективите си.
Като сложим малкия сензор на страна, не вярвам актуалната 1 серия да е по-назад от а6000 във фотографско отношение - точност и бързина на фокуса, мерене, управление на ИСО и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-06-15 20:19

Предпочитам широк динамимичен диапазон.Досега проблеми с АФ с вече стария некс 6 не съм имал.Това, че веднъж на няколко години ще ми се наложи да снимам контражурно по залез раваниращ срещу мен бял кон с жокей албинос и ще изтрърва фокуса на 3 кадъра от шест ми е все тая, тогава ще му мисля. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: jivkojj   
Дата:   24-06-15 20:26

На всички ни е ясно, че тоя апарат, като апарат ще остане хит главно в сони-форумите. Предназначението му е по-скоро да каже: вижте супер-сензора, купете го от нас. Горе-долу както гугъл правят с андроид и тяхната нексус-серия.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: ZENON   
Дата:   24-06-15 20:28

Не знам точно как сравнявате техника с матрица колкото нокът и апсц такава. Също така не съм на ясно кое ви кара да мислите, че обективите ей така с магическа пръчка могат да бъдат променени за една нощ.
И от кога никон имат ФФ на матриците за безогледални камери?
Всяка сапунерка в сегашно време фокусира бързо (на светло). [smilie7]

Все едно да се сравнява лада с ферари. И двете имат двигател с ВГ и двете имат спирачки... хаха, Боже и двете се движат [smilie5]
[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: Simbon4o   
Дата:   24-06-15 20:30

Тия никонски безогледалки понеже са безобразно безинтересни на ентусиастите техноманиаци така някакси тихомълком вкарват много технологични постижения, които ако никон са умни и сони им дадат в един момент ще се появят в едни по-интересни камери с по-големи матрици. Както каза Живко - още първите модели фокусират много добре със следене, последните са много добри в това.

Като сме заговорили за това какво иска всеки в камера - искам А7 без автофокус(не ползвам освен на никон) с перфектно видео, визьор с по-висока резолюция от досегашните и толкос.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: jivkojj   
Дата:   24-06-15 20:35

ZENON, а6000 може и да фокусира, може и да не. Значение няма, просто защото няма кроп-обектив който да фокусира бързо, освен 16-50. И ФЕ, ама там вече отиваме в посока ДСЛР от към габарити.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-06-15 20:42


"На всички ни е ясно, че тоя апарат, като апарат ще остане хит главно в сони-форумите."

На пък не ми е ясно. Особено след успеха на първите серии а7. Хората се скъсаха да ги купуват, дори в България.Помня че счупиха класацията на Амазон за най-голям брой преордъри. Най-вероятно и сега ще стане така. Тъй че нека не се изхвърляме така наивно,той пазарът говори [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-06-15 20:43

Между другото и 10-18 и 35/1.8 фокусират изключително бързо.Само 50-цата се мотка

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: jivkojj   
Дата:   24-06-15 20:46

А7 беше друго заради цената си, а сега с тоя бая са се престарали с цифрите.
А иначе пазара в момента казва следното - притежателите на А и Е гледате през тръбичка. Нас ни интересува вече ФЕ. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: ZENON   
Дата:   24-06-15 20:58

16-70/4 не фокусира никак бавно с А6000 и последния фърмуер.
Сони са достатъчно умни за да правят АПСЦ и ФФ камери, че да цицат повече кинти. Не им обяснявайте пазара какво казва [smilie7]

Както писах и в другия форум, ако се излъжат да вкарат новия сензор в следваща кропка подобна на А6000, няма да мисля за ФФ поне година.
А с темпа на обновяване на телата 1 година е доста време :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: jivkojj   
Дата:   24-06-15 21:01

16-70, трябва или да си голям фен или да те те бие излишно парата да се прекараш с тоя посредствен обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-06-15 21:05


" А иначе пазара в момента казва следното - притежателите на А и Е гледате през тръбичка. Нас ни интересува вече ФЕ. [smilie3]"

Като ги спрат ще си купим ФЕ, къде е драмата?А7 сериите детронираха олимпус от първото място.И то сони не само,че ги изпревариха, ами ги и дръпнаха с над 10% в маркет шер с тия тела. Нямам нищо напротив да си взема ЕФ. То пък сякаш и има избор за нещо по-добро.Евентуално фуджи. Всичко друго е нафталин от раклата на баба ми- канони, никони, пентакси, ала-бала !

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: jivkojj   
Дата:   24-06-15 21:09

ФЕ... хммм, проблема е, че си продадох раницата. Ако пак тябва да се ориентирам към ДСЛР-подобната техника, за какъв ги ручах жабетатата?!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-06-15 21:13

Ми купуваш си олимпус, пак нямаш драми.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: ZENON   
Дата:   24-06-15 21:14

Начи jivkojj, или ти е кисело гроздето или нямаш идея този обекрив какво може или четеш ревюта и ставаш хиперкомпетентен от това. Или си искал да го купиш, но си попаднал на кофти бройка (както аз избирах от 4, та петия беше ОК).
Та мой човек, ако не си снимал с това стъкло, ай не говори глупости.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-06-15 21:16

Хал хабер си няма от тия неща[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: jivkojj   
Дата:   24-06-15 21:19

Всички тея смени са свързани с излишни разходи. Имам тяло, 3 обектива, светкавица, всичко това ще е на загуба продадено. А е купено преди повече от година с надеждата за стабилна и компактна система с бъдеще.

ПС: само от думата олимпус ми се повдига. Имах навремето такава пръчка за кратко. Ама това е друга тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: jivkojj   
Дата:   24-06-15 21:24

Попаднал на петата бройка, на супер-дупер "цайса", правен из дебрите някъде из халетата на токина. Стига смешки. Имал си бол пари-дал си ги за глупости. Аа, чакай, то друго май няма, освен видео-стъклото 18-105 или мекицата 16-50 [smilie5]

Пс:Утре пак ще пиша, че гърч на тоя ретро-форум от телефона.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-06-15 21:26

Дотук става ясно единствено, че си едно мрънкало. [smile]
Някой застави ли те с пистолет, да си ги купиш тези неща? Не. Решил си сам, купил си си ги, сам си си виновен.Стига рева, ако имаш нещо смислено по темата да кажеш-казвай ! Ама стига мрънка, че няма нищо по-кофти от мрънкащ мъж

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: jivkojj   
Дата:   24-06-15 21:31

Ко мрънкане ве пич? Кое не е вярно дето го казвам. После плачете, че сони-не представлява интерес. Ми няма. Като нямаш доводи обръщаш на тънки обиди и сарказми. Инфантилна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-06-15 21:39

Ми давам ти различни предложения, ти на всичко кусури намери. Класическо мрънкало, братче!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: ZENON   
Дата:   24-06-15 22:55

jivkojj, мъжете изкарваме пари. Купуваме каквото искаме и го правим каквото искаме. Това ако не го можеш те съветвам да не се обаждаш неподготвен... мъжки [smilie7]



Публикацията е редактирана (24-06-15 23:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: nevermess   
Дата:   25-06-15 00:17

fast_eyebrow всеки си има право на мнение. Аз примерно харесвам споделеният опит на jivkojj , защото е от първа ръка. Мрънкало, мъжки... изчакайте поне Петъка...
zenon обектив при който 1 от 5 е ОК не е успешен обектив. Колко хора познаваш, които биха имали времето и възможността да сменят N на брой обективи? Аз бих се отказал на 3-ят път.... и съм сигурен, че не съм единствен. После бих писал, колко скапан е този обектив и ще бъда прав за себе си.... При съотношение 4 към 1 на недоволните потребители този обектив е [smilie23]



Публикацията е редактирана (25-06-15 00:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: ivjordan   
Дата:   25-06-15 00:32

Пак погребахме огледалото и у тая тема, обаче световните тенденции на продажбите сочат точно обратното. Сапунерите главоломно загиват, безогледалките се държат, но спадат и само ДСЛР запазват пазарен дял и бележат съвсем лек спад.
При запазване на тази тенденция, след две-три години безогледалките ще изпаднат в низходящата спирала на сапунерите и на пазара основно ще се продават ДСЛР. За другите потребители си има смартфони.
Канон и Никон никак не са глупави, че анализират тези пазарни тенденции и се държат за "старата" технология, като същевременно леко експериментират в посока безогледални. Ако тенденцията се обърне, те ще са там с летящ старт, а в противен случай ще си стоят точно там, където са и сега - на върха.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-06-15 00:34

Начи, като го гледам, какви ги пише, и като познавам минусите и плюсовете на тая система така, както жена ми фиша ми за заплатата (сиреч доста добре. :), да ти кажа мненията му не са много релевантни. Не знам,какъв му е опитът.

Ако си счупиш пръста, не ти е виновна теслата, нали.Ако си левак и хидравличен чук да ти дам, пак няма да забиеш ни един пирон като хората. Бати опита, по-добре хич не го споделяй, ще се смеят хората. [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »