Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: nyamago   
Дата:   02-06-15 01:04

Абе тая тема си стана съвсем петъчна - я да попитам:

Никой не спомена защо във ФИФА гласуват анонимно - това хубаво ли е, или лошо? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: chill   
Дата:   02-06-15 01:08

Ако гласуват правилно - хубаво, ако гласуват неправилно - лошо, защото не можем да им набием акъл в тъпите кратуни, мамицата им ... [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   02-06-15 01:34

мааали, пак ренесанс [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: burningice   
Дата:   02-06-15 07:30

В контрола на полето за името има бъг, така, че може да се възползвате и да си напишете само първото име.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   02-06-15 10:43

Я, да попитам във Фейсбук, като над 90% са с имената си и има много повече лични данни има ли проблем? Като по ФФФ и Ваканции се събираме по 150 човека и си говорим и запознаваме с истинските си имена има ли проблем? Защо е тази лелеяна анонимност от някои? Подкрепям регистрация със задължителни имена и мейл ,а по желание телефон, сайт и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: batsali   
Дата:   02-06-15 12:21

Ако някой непознат в автобуса те попита за 3те имена, адрес и телефон, ще му ги дадеш ли? Какъв е проблема? Тия сравнение със сбирките са неуместни. Не се редите на подиум да се представяте пред множеството, нали? В интернет, за разлика от живия живот, винаги си на подиум и не можеш да контролираш кой те слуша, когато си казваш името. Сега аз, ако си напиша данните в тая тема, те не са видими само за хората, които са писали в нея, а за всеки, който има достъп до форума - целия свят. Това, ако не можете или не искате да разберете, не мога да ви помогна.

По същата логика е напълно в реда на нещата всички комуникации да бъдат щателно слушани, проверявани и архивирани от МВР. Ако не си престъпник, нямаш какво да криеш нали? Защо трябва да те притеснява дали ти слушат разговорите, нищо нередно не вършиш. Защо имате завеси пред прозорците? Какво имате да криете? Нали е имало тоталитарен режим по нашите земи и трябва да се знаят ефектите от голямото ухо и дългата ръка на правителството. Май паметта е кратка.

Въпросът не е кой какво има да крие, а дали личния живот, данни и тн, са нечия друга работа. Ако искаш се представяй, на когото искаш, но е нередно това да става по задължение. Въпросът е принципен. Ама никой не ме карал да ползвам форума. Така е, и ако се върви в посока елиминация на анонимността, няма да го ползвам, както смятам и много други. Тогава ще останат сигурно главно професионалните фотографи, които ще имат поле за самореклама. Ако искате такъв форум, направете си го. Гаранция давам, че тогава пак ще се дърпате, обиждате и оплаквате от тролстване и спам. Гаранция.

Ако главната причина да искате да се изкорени онлайн анонимността е, за да се пречи на тролове и спамери да ви напишат обидка, то вие сте едни дребни, жалки личности.



Публикацията е редактирана (02-06-15 12:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   02-06-15 12:51

batsali ,извинявай, но това са нелепи сравнения за автобуса, а и никъде не става въпрос за адрес или ЕГН. Никога не ме е притеснявал факта, че някой ми знае имената, така както и 500-те ми приятели във фейсбук са с имената си.
Предполага се,че фотографски форум е място за хора с еднакви интереси свързани с фотоизкуството и е повече от нормално тези хора да не са изцяло анонимни. Както каза един колега по-нагоре, когато са се появили имената е разбрал с колко много хора от форума се познава.
За тези, които искат само да джафкат от тъмната си дупчица и после да се скрият , форума явно няма да е вече удобния параван.

Не ме притеснява изобщо службите да слушат разговорите ми, защото нищо криминално не крия. Когато звъня на някоя фирма и оттам ме предупреждават, че разговора се записва, то записвам и аз с АСR [smile]

И да завършим с автобуса, ако едно анонимно тролче ти тегли майната в рейса, какво ще направиш, като не си жалка личност?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: batsali   
Дата:   02-06-15 13:09

Ще му тегля и аз една. Ти ще му поискаш личните данни за последващо дело ли?

Следващия път, когато говориш с някой член от семейството ти, си представи, че чуваш подобно предупреждение, че разговорът се записва. Може да си представиш и писмо с глоба по пощата, защото в някой разговор по телефона си казал мръсна думичка.

За пореден път - който иска да си пише имената. Аз съм против това да става по някакво задължение.

http://goo.gl/ROqlPv

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: nyamago   
Дата:   02-06-15 13:23

Това за пердетата ми е много интересно. Колко ли от убедените портивници на анонимността имат пердета на прозрците си? Честно? [smilie11]

Когато дойдох в Англия малко ме изненада едно явление: хората нямат пердета на прозорците си!

Да бъда по-точен: имат, на горния етаж (където са спалните). Не за криене, защото от улицата без друго не се вижда, а за затъмнение - защото си лягат рано, а лятно време е светло до късно.

На долния етаж - ниво улица, на дневните си, трапезариите и често - кабинетите на работещи от къщи - има пердета, но не ги пускат. И особено вечер, когато въре свети, а вън е тъмно - всичко е като на витрина. Дори като ги подминавам, се чувствах неудобно - представяйки си как аз бих се чувствал на витрина.

Сигурно не подозират, че отвън минават българи, които непременно ще надничат (някои - дори през перде). А англичанинът абсолютно НЕ ГО интересува какво има и какво се случва в чуждата къща. Не поглежда в тези прозорци и дори с периферното си зрение не забелязва какво се вижда там. Така е възпитан, израсъл, свикнал - от поколения и не-навирането на носа в чуждите работи е в културата и в кръвта.

Това е в спокойните крайградски квартали и малките населени места. В ценралните части на големите градове е друго: там по улиците минават предимно чужденци (българи и подобни на тях по манталитет), често и самите обитатели са такива. Има и престъпност. Затова пуснатите пердета (и кепенци дори) са повече норма, отколкото изключение на такива места.
= = = =

"Интернетът" според мен повече прилича на бетонната джунгла, отколкото на мирните 'leafy suburbs' както ги наричат. Има сериозни причини да си пускаш пердетата. И да не ти е все едно дали всеки си навира носа в личните ти работи. 'Големият брат' (властите) не на последно място, но и достатъчно на брой 'неправителствени' групички (като криминалните банди) или всевъзможни недобронамерени индивиди..

И по стар навик, аз вечер си пускам пердетата, въпреки че прозорците гледат в собствената ми градина, където няма никой. Ей така - по принцип [smilie6]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: chill   
Дата:   02-06-15 13:38

GOSPODIN написа:

> Никога не ме е притеснявал факта,
> че някой ми знае имената, така
> както и 500-те ми приятели във
> фейсбук са с имената си.

И на мен приятелите ми знаят името.

Но тук, във ФФ, (общо взето, статистически погледнато) не сте ми приятели.

Нещо неясно?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: batsali   
Дата:   02-06-15 13:55

И аз съм прекарал някоя година в Англия- Верно си е това с пердетата. Колко дебели чав-ове съм видял по потник (или без) да си пият бирата разплути пред телевизора или да си бъркат в носа.... [smilie5] Как може такова нещо. Дегенерати! Кой ще ме предпази мене от подобни неприятни гледки. Трябва модерация и глоби! А помислете за децата! [smilie25]

nyamago, от улицата може да не се вижда на втория етаж, но от отсрещните къщи се вижда. Сигурно всичката нелегална дейност се извършва на втория етаж [smilie5]



Публикацията е редактирана (02-06-15 13:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: nyamago   
Дата:   02-06-15 14:26

Ако в отсрещните къщи живят българи - задължително пердета. (Но, сериозно - знам го със сигурност щото съм питал: за затъмнение на спалните са им пердетата. Инае докато не си легнат и тях не ги пускат. А си лягат в 8 часа - и стават в 4, щото живеят в Бакршър а работят в Бристол - но това е цяла друга тема : ) И не само чавове - порядъчни счетоводители и дори интлектуалци също живеят на показ без да се замислят, писах защо. Само сред чужденците се срещат воайори, местните не са.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: realnoncho   
Дата:   02-06-15 14:41

Доколкото знам това с прозорците идва от религията, поне в Холандия така ми разправяха. Трябвало да са открити пред Бог.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: batsali   
Дата:   02-06-15 14:53

Бог не вижда през полупрозрачни материи.... аз съм по-могъщ значи [smilie5]

"Само сред чужденците се срещат воайори, местните не са."

Няма такова животно. Не казвам, че някой ще спре и ще наблюдава 10 минути какво си правиш вкъщи, но мимоходом се хвърлят погледи. Човешка природа.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: nyamago   
Дата:   02-06-15 14:55

^ Това да не са ти го казали за 'ония' прозорци с каките? [smilie18]

Сериозно: може да има някакви стари корени в религиозни схващания, но днес и двете нации (британска и холандска) далеч не са така религиони (меко казано). По-скоро е заради културата да не се месиш в чужди работи, каквито и корени да има тя.
= = =

Това с религията ми напомни нещо: в някога мирния Багдад по Садамово време, през Рамадан (когато всички гладуват през деня), някои ресторанти си сервираха храна - и бяха пълни посред бял ден. Но на пуснати плътни пердета - с обснението, че щом Аллах не те вижда, можеш да ядеш и пиеш. [smilie6]
= = =

А пък това ми напомни хубавия стар виц за съветския местен началник, който бил алкохолик и след порицание в Областния Партиен Комитет, му препоръчали да не пие пред хора, а насаме, без свидетели.

Не след дълго пак попаднал като обвиняем пред Комитета и се обяснява:
"Изпълих всичките ви препоръки. Заключих апартамента, заключих се в спалнята си с една бутилка. Приготвих си леглото, ПУСНАХ ПЕРДЕТАТА и загасих лампата..."

"Всичко дотук добре си направил - но защо отиде да купиш втрата бутилка чисто гол? [smilie11] "

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: realnoncho   
Дата:   02-06-15 15:22

Знам, че не са религиозни в момента, просто такива ми обясниха че са корените ;)

Иначе колега беше в командировка в Иран по време на Рамадан, влиза в кухнята по някое време и там се събрали няколко човека нагъват салам и го канят и него. Той пита какво ще каже Аллах и те също му отговарят, че той там не вижда [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: MikeDimit   
Дата:   02-06-15 17:11

Доколкото знам това с прозорците идва от религията, поне в Холандия така ми разправяха. Трябвало да са открити пред Бог.

Близко . Когато мъжете са били в морето така са показвали, че не става нещо нередно в къщата. И си е останало така.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »